Kultūra / Dizains un athitektūra
Itālijā atjaunota Matēras katedrāle

Svinīga gaisotne šajās dienās valda Itālijas dienvidu pilsētā Matērā, kur sestdien, 5.martā, oficiāli pēc ilgstošas un pamatīgas restaurācijas atklās Matēras katedrāli.

Foto: Latviešu dizaineri rada apģērbu kolekciju ar atstarotājiem

Atbildot uz jautājumu, kas šopavasar ir modē, viņi teiktu – modē ir dzīvība! Tieši ar tādu moto noritējusi savdabīga modes skate pašā Rīgas sirdī – Bastejkalnā. Jaunās paaudzes dizaineri radījuši jauniešiem īpašus apģērbus ar atstarojošiem elementiem, lai tumšajā laikā ikviens būtu pamanāms un drošs par savu dzīvību.

Rīgas dome sumina labākos pērnā gada arhitektus

Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas pilsētas arhitekta biroja vadītājs Gvido Princis piektdien Rātsnamā pasniedza pašvaldības apbalvojumus pagājušā gada labākajiem arhitektiem. Atzinības tika piešķirtas arhitektūras skatē „2015. gada balva Rīgas arhitektūrā” atzīmēto būvju autoriem, kas devuši nozīmīgu pienesumu pilsētas arhitektūrā.

Rīgas pašvaldība ar 300 000 eiro līdzfinansēs seno, vērtīgo ēku atjaunošanu

Jaunajā Rīgas pašvaldības kultūras pieminekļu atjaunošanas atbalsta programmā pagaidām iesniegts tikai viens pieteikums. Konkursā prioritāte ir koka arhitektūras atjaunošanas projektiem, kā arī senākām ēkām. Pieteikumus vēl var iesniegt līdz nākamās nedēļas beigām. Šogad pašvaldība kopumā tam atvēlējusi 300 tūkstošus eiro.

Kuldīgā taps mākslas un radošais kvartāls

Kuldīgas novada pašvaldība parakstījusi līgumu ar SIA "Zaigas Gailes birojs" par ēkas Kalpaka ielā 4, Kuldīgā, atjaunošanas būvprojekta izstrādāšanu. Iecerēts, ka 2018.gadā, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, atjaunotajā ēkā durvis vērs Kuldīgas mākslas un radošais kvartāls.

Interneta konkurss par Baltijas ceļa memoriālu samulsina pilsētu un pieminekļa idejas autorus

Pirms neilga laika internetā parādījās ziņa, ka izvēlēts uzvarētājs Baltijas ceļa memoriāla projektēšanai Daugavmalā. Pats par sevi tas nebūtu nekas neparasts, jo pirms diviem gadiem patiesi tika ielikts pamatakmens šādam piemineklim Mūkusalas ielā Rīgā. Taču izrādījās, ka par rīkoto skiču konkursu nav dzirdējusi ne Rīgas pašvaldība, ne memoriāla idejas autori. Latvijas Radio nolēma papētīt sīkāk, kā šī amizantā situācija radusies un kādā stadijā ir pats īstā Baltijas ceļa memoriāla projekts.

Gaismas pilī skatāma izstāde «Baltijas valstu dizaina izcilības»

No 23. līdz 28.februārim Latvijas Nacionālās bibliotēkas vestibila zālē skatāma izstāde "Baltijas valstu dizaina izcilības". Ekspozīvija sniedz ieskatu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dizaineru darbos, kas pēdējās desmitgades laikā ieguvuši balvas vai īpašās atzinības apbalvojumus starptautiskajā dizaina konkursā "Red Dot".

Iznākusi grāmata «Jūrmala. Koka dekori»

Iznākusi grāmata “Jūrmala. Koka dekori”, kurā Jūrmalas pašvaldības pilsētplānošanas speciālisti apkopojuši Jūrmalas arhitektūras pērles, atklājot kūrortpilsētu no jauna skatpunkta ārpus tā, kas parasti tiek demonstrēts tūristiem, lsm.lv pavēstīja izdevēju - Jūrmalas domes - pārstāve Zane Leite.

Sākas sarunu cikla «Vārds Latvijas dizaineriem» ceturtā sezona

"Ikdiena" - dizains, kuru redzam un  lietojam ik dienu. Ar šādu tēmu trešdienas, 27.janvāra, pēcpusdienā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā sāksies popularitāti ieguvušā sarunu cikla par dizainu "Vārds Latvijas dizaineriem" ceturtā sezona, kur ar sarunām, piemēriem un radošām darbnīcām sniedz zināšanas un iedvesmu ikvienam, kas vēlas padziļināt savu izpratni par dizainu un Latvijas dizaineru veikumu.

Jauno arhitektu diplomprojektos - vīzijas par Rīgas koncertzāli, Laikmetīgās mākslas muzeju, staciju

Kādas ir jauno arhitektu vīzijas par Rīgas koncertzāli, Laikmetīgās mākslas muzeju, "Rail Baltica" staciju lidostā Rīgā un vēl ļoti daudzām citām ēkām un vidēm, to var uzzināt tikko atklātajā jauno arhitektu diplomprojektu izstādē "Amaze 2016". Tā apskatāma Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē. Kopumā skatāms 37 diplomandu veikums. Projektos viņi galvenokārt risina Latvijai aktuālas tēmas, bet ir arī divi ambiciozi darbi, kas piedāvā vīzijas par ārstniecības iestādēm Ķīnā.

Jaunākie
Interesanti