Kultūra / Dizains un athitektūra
Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteikti 46 darbi
Latvijas Arhitektūras gada balvai šogad iesniegti 46 pieteikumi,informē Latvijas Arhitektu savienībā. Konkursa darbi ik gadu tiek pieteikti un vērtēti divās kategorijās – "Objekti" un "Procesi", kas pēdējā gada laikā atstājuši paliekošu iespaidu uz arhitektūras nozari. Gada balvas nominanti tiks paziņoti preses konferencē 11. aprīlī.
Lietuvas simtgades programmā Viļņā atklāj arī divas nozīmīgas izstādes
Lietuvas simtgades svinību programmā iekļautas arī divas nozīmīgas simtgades izstādes. Viena no tām ataino visus Lietuvas lietišķās mākslas un dizaina sasniegumus gadsimta griezumā, bet otra – latviešu mākslinieka Jāņa Avotiņa personālizstāde “Svētki” – met laipu starp Latvijas un Lietuvas simtgadēm.
Atklāj trīs 20.gs. sākuma Baltijas valstu arhitektiem veltītu izstādi
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrā šodien atklās izstādi "Trīs valstis. Trīs simtgades. Trīs arhitekti". Tā veltīta trim laikabiedriem – igauņu arhitektam Edgaram Johanam Kūsikam, latviešu arhitektam Indriķim Blankenburgam un latviešu izcelsmes lietuviešu arhitektam Karolim Reisonam.
Cesvaines pilī 15 gadus pēc ugunsnelaimes atjauno jumtu
Pirms vairāk nekā 15 gadiem Cesvaines pils cieta postošā ugunsgrēkā – ēka palika bez jumta un ievērojami cieta arī pils iekštelpas. Visus šos gadus vēsturiskā celtne pamazām tiek atjaunota, piesaistot ziedojumus un projektus. Pašlaik Cesvaines pils piedalās kultūras mantojuma atjaunošanas projektā, kas par vairāk nekā miljonu eiro ļauj atjaunot pils jumtu.
VNĪ rosina Tetera namu dalīt divās daļās – saglabāt vēstures liecības un atjaunot sākotnējo spozmi
Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izskata scenāriju par Tetera nama dalīšanu divās daļās, “Stūra mājas” daļā saglabājot vēstures liecības un piemiņu par politiski represētajiem un Latvijas vēstures drūmo periodu, bet atlikušajā Tetera nama daļā atjaunojot iepriekšējo spozmi un dzīvību, norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.
Aicina pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai
Maija vidū jau divdesmit trešo reizi tiks pasniegta Latvijas Arhitektūras gada balva, kas cildinās izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūras nozarē. Latvijas Arhitektu savienība aicina arhitektus, pašvaldības, pasūtītājus, būvniekus līdz 9. martam iesniegt darbus konkursam.
Siguldas pils kompleksā radošās darbnīcas vērs durvis jau pirms jaunās tūrisma sezonas
Šobrīd vērienīgi rekonstrukcijas darbi turpinās Siguldas pils kompleksā, lai jau, sagaidot vasaras sezonu, te varētu sākt darboties radošās uzņēmējdarbības centrs. Pils kompleksa trīs atjaunotajās ēkās savām radošajām darbnīcām telpas nomāt varēs mākslinieki un amatnieki, dažādu pakalpojumu sniedzēji, tādējādi te nodrošinot ap 50 jaunas darba vietas un radot arī interesantu tūrisma galamērķi.
Dizainerus aicina pieteikt darbus «Latvijas Dizaina gada balvai 2018»
No 8.janvāra ir sākusies darbu pieteikšana nacionālas nozīmes dizaina konkursam - Latvijas Dizaina gada balvai (LDGB). Dizaineri ir aicināti bez maksas pieteikt savus darbus balvai mājaslapā www.dizainabalva.lv līdz 8.februārim. Iesniegtos darbus izvērtēs starptautiska žūrija septiņu dizaina jomas ekspertu sastāvā, un 12. aprīlī īpašā ceremonijā tiks apbalvoti labākie Latvijas dizaina darbi.
Rīgas Doma jaunā vitrāža – pirmā piemiņas zīme Latvijas brīvvalsts vēsturei
Rīgas Domā pirmo reizi tapusi piemiņas zīme neatkarīgajai Latvijai – tā ir barikāžu laikam veltītā vitrāža „Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas uzstādīta Marijas kapelā ar skatu uz Doma laukumu. Kriša Zilgalvja un viņa komandas mākslas darbs tapis piecus garus gadus par tautas ziedojumiem, un to oficiāli atklās nākamā gada sākumā.
Daudzstāvu koka mājas - Somijas realitāte
Vēl pavisam nesen, ja kāds Somijā teiktu, ka tiks būvētas daudzdzīvokļu un daudzstāvu mājas, izmantojot kokmateriālu, neviens neticētu, bet, lūk, piemērs – 2015. gadā uzbūvēt septiņu stāvu koka māju nemaz nav tik grūti.
«Galerijā Centrs» notiks Kultūras koledžas studentu dizaina un modes skate
13. decembrī plkst. 19.30 „Galerijā Centrs” norisināsies Latvijas Kultūras koledžas studentu dizaina un modes skate „Meringue”, kas tiek rīkota sadarbībā ar modes mākslinieku Dāvidu. Skatē varēs redzēt modes menedžmenta studentu veidotās tērpu kolekcijas, dizaina menedžmenta studentu radīto produktu pieteikumus, kā arī paša Dāvida kolekciju "pavasaris/vasara 2018".
Liepājas koncertzālē atklās Ziemeļvalstu arhitektūrai veltītu dubultizstādi
Piektdien, 8. decembrī, pulksten 17 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” tiks atklāta Ziemeļvalstu laikmetīgajai arhitektūrai veltīta dubultizstāde “Nordic ID/Nordic Block”. Izstāde ievadīs koncertzālē notiekošo minifestivālu “Islandes nedēļas nogale” un norisināsies Ziemeļvalstu dienu ietvaros Liepājā.
Arhitektūras muzejā izstādīs jauno dizaineru darbus
No 8. decembra līdz 2018. gada 5. janvārim Latvijas Arhitektūras muzejā notiks izstāde “3 no 11”, kas iepazīstinās ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas trīs dažādu nodaļu diplomdarbiem un tikko radītiem kursa darbiem.      
Rīgas centrs UNESCO sarakstā jau 20 gadus – muļķības vairs nepieļauj
Šodien, 6.decembrī, aprit tieši 20 gadu, kopš Rīgas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tas gan devis starptautisku ievērību un piesaistījis lielāku tūristu uzmanību, gan uzlicis nopietnus pienākumus, kā gādāt par pilsētas vēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstību.
Laikmetīgās rotas izgaismo ziemu galerijā «Putti»

Gaidot Ziemassvētkus, galerijā “Putti” iekārtota laikmetīgo rotu izstāde ar siltu devīzi “Sirdspuksti ziemas dūraiņos”. Vācijas, Turcijas, Japānas, Igaunijas un Latvijas rotu mākslinieku atšķirīgos darbus vieno mirdzums un vakarīgo gaismu atspulgs.

Galerijā «Putti» rotu izstāde «Gruzijas skaistums»

Tbilisi svētku programmas ietvaros pirmoreiz uz Rīgu atvesta plaša gruzīnu tradicionālo un laikmetīgo rotu mākslas izstāde “Gruzijas skaistums”, kurā vienkopus aplūkojami labāko Gruzijas meistaru darinājumi.

Oļega Fiļa muiža un Bīrona-Ulmaņa pils

Raidījuma „Adreses” šā gada sezonas noslēguma sērijai esam sagatavojuši divus īpaši vērienīgus stāstus – par lielāko Latvijas muižu un lielāko Latvijas pili. Sērijas tēma – mantojums. Ne tikai arhitektoniskā, bet arī nācijas psiholoģiskā izpratnē – ko nozīmē apgūt un uzturēt seno aristokrātu dzimtu mantojumu, kas mums, latviešiem, nekad iepriekš nav piederējis? 

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt