Kultūra / Dizains un athitektūra
Liepājā atklās vērienīgu profesionālās mūsdienu tēlniecības izstādi

Topošās Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" rīkotajā vasaras mākslas forumā "Atklāj savu dzintaru" no 7.augusta līdz 13.septembrim Kurzemes lielākajā izstāžu zālē - Liepājas muzejā - būs skatāma izstāde "мāксла". Tā būs tēlnieka Egona Peršēvica īpaši Liepājai veltīta apjomīga personālizstāde, ko mākslinieks šobrīd vēl gatavo pēc Liepājas muzeja aicinājuma.

Zaiga Gaile manifestē pret Okupācijas muzeja piebūvi

Jau no pavasara turpinās batālijas ap Strēlnieku laukumu un arhitekta Gunāra Birkerta projektēto Okupācijas muzeja piebūvi - balto Nākotnes namu. 20 arhitektu grupa ar pazīstamo kultūras mantojuma sargātāju Zaigu Gaili priekšgalā ir pret šo projektu, jo, viņuprāt, tā ir 20.gadsimta 70.gadu modernisma stilā celtās Okupācijas muzeja ēkas kropļošana un laukuma nesamērīga pieblīvēšana.

«Sarunu darbnīcās» diskutēs par Hardija Lediņa arhitektūras idejām

Ceturtdien, 16.jūlijā, plkst. 19 Zunda dārzā (Ūdens ielā 6) notiks piektā tikšanās diskusiju ciklā "Sarunu darbnīcas". Saruna notiks par Hardija Lediņa arhitektūras idejām, uzsverot viņa spēju dzīvojamajai videi veltītos tekstos un pētījumos integrēt arī citus medijus, piemēram, mūziku un performanci. Sarunā piedalīsies arhitekts un filosofs Jānis Taurens, kā arī mākslas zinātniece un viena no izstādes "Laika gars un vietas atmosfēra" kuratorēm Maija Rudovska, diskusiju moderēs Līga Lindenbauma.

Rekonstruē vēsturisko grāfa Pālena bibliotēku

Iecavā sākta 20.gadsimta sākumā būvētās grāfa Pālena bibliotēkas ēkas rekonstrukcija. Tas būvniekiem vienlaikus ir gan grūts, gan interesants uzdevums. Darbu gaitā cita aiz citas atklājas gan vēsturiskās liecības, gan senās būvniecības principi. Līdzās senajai ēkai tiek celta arī piebūve, kas kompleksā veidos jauno Iecavas Mūzikas un mākslas skolu, kas iecavniekiem izmaksās aptuveni divus miljonus eiro.

RTU profesors: Birkerta projekts emocionāli nogalina Okupācijas muzeja ideju

30.jūnijā notika Latvijas Arhitektu savienības rīkota profesionāla diskusija, kurā arhitekti pauda viedokļus par Strēlnieku laukuma un Okupācijas muzeja paplašināšanas iespējām un risinājumiem. Diskusijā neiztika bez asām vārdu apmaiņām. Akadēmiķis un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors Jānis Krastiņš norādīja, ka Gunāra Birkerta piebūves projekts "emocionāli nogalina" Okupācijas muzeja ideju, bet arhitekte Zaiga Gaile pat pameta diskusiju pēc tam, kad kolēģi kritizēja viņas viedokli.

Zināmi 24 pretendenti uz 2015. gada balvu Rīgas arhitektūrā

Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar žūrijas pārstāvjiem – nozares ekspertiem – ir veikuši sākotnējo atlasi un novērtējumu objektiem, kas pretendēs uz 2015. gada balvu Rīgas arhitektūrā. No vairāk nekā 950 pagājušajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā tālākai izvērtēšanai ir izvirzītas 24 būves.

Nollendorfs: Svarīgākais ir ļaut celt Okupācijas muzeja piebūvi

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) priekšsēdētājs Valters Nollendorfs Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā", diskutējot ar arhitektu Reini Liepiņu par Okupācijas muzeja ēkas attīstības vīzijām, uzsver, ka svarīgākais ir ļaut projekta , proti, Birkerta "Nākotnes nama" īstenošanu, jo pretējā gadījumā process apstāsies uz daudziem gadiem.

Aicina palīdzēt dizainerim Raimondam Cīrulim atjaunot ugunsgrēka iznīcināto darbnīcu

Dažās stundās naktī uz 3. jūniju uguns iznīcināja vairāku gadu darbu – tā saka mākslinieks Raimonds Cīrulis. Ugunsgrēkā viņa darbnīca nodega līdz pamatiem. Sadega daudzi mākslinieka veidotie dizaina priekšmeti. To skaitā Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītā projektā tapušas skulptūras, kas jau bija gatavas nodošanai, arī lielākā daļa darba materiālu un instrumentu. Latvijas Dizaineru savienība izplatījusi aicinājumu palīdzēt māksliniekam un ziedot darbnīcas atjaunošanai.

Iesvētīs jauno katoļu baznīcu Ķengaragā

13. jūnijā notiks jaunuzceltās Romas katoļu Sv. Antona baznīcas iesvētīšana Rīgā, Maskavas ielā 309A. Baznīcas celtniecība iesākās tikai pirms nepilniem diviem gadiem, un ir tapusi tikai par ticīgo saziedotajiem līdzekļiem.

Atklās LMA «Dizaina diplomandu dienas 2015»

4. jūnijā tiks atklātas ikgadējās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina diplomandu dienas, aicinot ikviens interesentu apmeklēt Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstādi, dizaina komunikācijas pēcpusdienu LMA un modes skati 4. tramvaju depo.

Mūžībā aizgājis arhitekts Gunārs Lūsis-Grīnbergs

Mūžībā aizgājis izcilais latviešu pilsētbūvniecības arhitekts Gunārs Lūsis-Grīnbergs (dzimis 1932.gada 13.oktobrī, Rīgā), pavēstīja Daila Šēnberga, arhitekte, bijusī akciju sabiedrības "Pilsētprojekts" direktore.

Jaunākie
Interesanti