Kultūra / Dizains un athitektūra
Rundāles pils atzīmēs 279. dzimšanas dienu

24. maijā Rundāles pilī ar Imanta Lancmaņa monogrāfijas “Rundāles pils. Vēsture” prezentāciju, smaržu vāžu darbības uzsākšanu un pastāvīgās ekspozīcijas “No gotikas līdz jūgendstilam” trīs telpu atklāšanu tiks atzīmēta 279. gadadiena, kopš ielikts pirmais pamatakmens pils celtniecībā.

Aizvadītā gada notikumi un traģēdijas Latvijas arhitektūrā

6.maijā paziņoti "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2015" pretendenti. No teju 40 pieteikumiem nacionālā žūrija izvirzījusi 13 labākos. Šiem pretendentiem vēl priekšā starptautiskās žūrijas vērtējums. Ārzemju eksperti - starptautiskā mērogā nozīmīgu objektu arhitekti, vēsturnieki un akadēmiķi - dosies apskatīt balvai virzītos Latvijas arhitektu veikumus. Nacionālā žūrija nosauca ne tikai aizvadītā gada spilgtākos notikumus, bet arī lielākās traģēdijas Latvijas arhitektūrā.

Ventspilī iekārto koncertzāles laukumu
Šonedēļ Ventspils centrālajā Lielajā laukumā tiek klāts granīta segums un stādītas ābeles. Tā ir vieta, kur tiek plānota Ventspils koncertzāle, kas no Liepājas un Rēzeknes  koncertzālēm atšķirsies ar to, ka pildīs Mūzikas vidusskolas funkcijas un tikai sekundāri tiks pielietota koncertu programmām. Arī pati ideja tiek realizēta atšķirīgi no citiem reģioniem - vispirms tiks labiekārtota vieta un tikai pēc tam būvēta koncertzāle. Šai ēkai vajadzētu vērt durvis Latvijas simtgadē.
Grāmatā atklāj jūgendstila arhitektūras vērtības Liepājā

21.aprīlī Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas zālē plkst. 16 notiks grāmatas „Liepāja. Jūgendstila arhitektūra” atvēršana. Tas ir apjomīgs arhitektūras zinātņu doktora, akadēmiķa Jāņa Krastiņa pētījums. Pirmo reizi grāmatā tiks publicētas arī tādas ziņas par Liepājas pilsētbūvniecisko vēsturi, ko līdz šim cilvēki Latvijā nav redzējuši.  Runājot par jūgendstilu, grāmatas autors uzsver Liepājas unikalitāte Eiropas mērogā.

Daļai Rīgas pils telpu pabeigta apdares restaurācija

Daļā Rīgas pils telpu jau veikta iekšējās apdares restaurācija un pirmais krāsojums, lsm.lv pavēstīja pilnsabiedrības „SBRE" pārstāvji, uzsverot, ka atjaunošanas darbi Rīgas pils telpās norit plānotajā termiņā.

Latvijas dizains pavasarim - Ievas Zībārtes top 5

Intervijā raidījumam "Momentuzņēmums" arhitektūras kritiķe Ieva Zībārte mudina domāt ilgstpējīgi: "Labs dizains mums palīdz labāk dzīvot. Tā ir dzīves kvalitāte. Jo labāks dizains, renovācijas skolā, jo mazāk bērniem sāpēs galva, labāk mācīsies, labāk koncentrēsies darbam."  Pavasarim Ieva rekomendē piecus proaktīvus zīmolus, kas nav tikai produkts vai pakalpojums, bet kas sevī ietver ko vairāk - vēstījumu, rūpes par cilvēka garu un ķermeni.

Lielās intereses dēļ pagarina informācijas dizainam veltīto izstādi

Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) apskatāmā ekspozīcija "Informācija" apmeklētājiem būs pieejama līdz 18. aprīlim. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā apmeklētāju lielo interesi - no 6. līdz 18. martam ekspozīciju apmeklējuši vairāk kā 1800 interesentu, lsm.lv pavēstīja izstādes rīkotāji.

Atklāta arhitektūras izstāde «Jaunais vecajā. Latvijā»

Koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga” plašākai auditorijai atklāta Latvijas laikmetīgās arhitektūras un arhitektūras mantojuma izstāde „Jaunais vecajā. Latvijā”. Tā reprezentē Latvijas arhitektūras mantojumu un laikmetīgo arhitektūru Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

Ludzā sāk atjaunot vecāko sinagogu Baltijā

Lielā Ludzas sinagoga ir unikāls ziemeļaustrumu Eiropas ebreju kultūras piemineklis. Pirms vairākiem gadsimtiem Austrumeiropā bija 700 koka sinagogu, taču  saglabājušās tikai dažas. Senajā Latvijas pilsētā Ludzā ir sākta restaurācija vienai no vecākajām šādām sinagogām Baltijā. 

Eksperti diskutē par laikmetīgo un vēsturisko arhitektūru pilsētvidē

Kā laikmetīgā pilsētvidē savienot mūsdienu un vēsturisko arhitektūru? Mūsu pašu Rīgā ir zināmi piemēri, kas izraisījuši viedokļu sadursmes par arhitektu un pilsētvides plānotāju gaumi. 12. un 13. martā Rīgā notiekošajā konferencē par to diskutē arhitekti un dizaineri Latvijas un citām Eiropas valstīm.

Madonā dizaina dienā piedāvā tālākizglītības iespējas

Madonā aizvadīta dizaina diena, lai novada mākslas skolu audzēkņus, vecākus un pedagogus iepazīstinātu ar tālākizglītības iespējām Latvijā. Un tādu nav maz – par to  varēja pārliecināties arī pasākumā “Karaliskā roze”. Jaunieši gaidītajam notikumam gatavojušies ilgi un rūpīgi. Par pasākuma kulmināciju kļuva audzēkņu darbu modes skate, kas bija arī konkurss.

Jaunākie
Interesanti