Kultūra / Dizains un athitektūra
Beidzot sāk remontēt Tabakas fabriku; JRT plāno pārcelties augustā

Jaunais Rīgas teātris (JRT) šovasar, visticamāk, piedzīvos ilgi gaidītos Jurģus. Augustā aktieri uz vairākiem gadiem pārcelsies uz Tabakas fabriku Miera ielā, kur pēc ilgas kavēšanās beidzot sākušies būvdarbi veco telpu pielāgošanai teātrim. Kamēr JRT vēsturiskās telpas Lāčplēša ielā būs rekonstrukcijā, skatītājiem būs jārēķinās ar izmaiņām ne vien teātra atrašanās vietā, bet arī repertuārā un biļešu pieejamības ziņā.

Apmeklētājiem durvis vērusi atjaunotā Lūznavas muiža

Pēc vērienīga atjaunošanas projekta atklāta Latgales jūgendstila pērle Rāznas nacionālajā parkā Rēzeknes novadā - Lūznavas muiža. Dažu mēnešu laikā tā jau kļuvusi par novada lepnumu, kultūras notikumu un vides izglītības centru, iezīmējot jaunas iespējas ne vien reģiona, bet arī valsts līmeņa notikumu telpā, norāda Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne.

 

VNĪ noraida būvvaldes pārmetumus un pieļauj Birkerta «Nākotnes nama» projekta atkārtotu virzīšanu

Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas būvvalde 20. janvārī lēmusi neizsniegt būvatļauju plānotajam Okupācijas muzeja piebūves projektam, skaidrojot to ar Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijas negatīvo atzinumu un projekta attīstītāja – VAS „Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) nespēju vai nevēlēšanos noteiktajā termiņā iesniegt koriģētu būvprojektu. VNĪ pārmetumus pilnībā noraida un pieļauj iespēju atkārtoti virzīt Gunāra Birkerta izstrādāto muzeja piebūves jeb "Nākotnes nama" projektu.

Prickera balva arhitektūrā piešķirta čīlietim Alehandro Aravenam

Prestižo Prickera balvu arhitektūrā šogad saņem čīliešu arhitekts Alehandro Aravena. Prickera balva tiek uzskatīta par vienu no nozares nozīmīgākajiem apbalvojumiem, ko bieži dēvē arī par arhitektūras Nobela prēmiju. Kopumā Aravena ir jau četrdesmit pirmais Prickera balvas saņēmējs, bet ceturtais tās ieguvējs no Latīņamerikas.

Uzsāk Jāņa Akuratera muzeja pārbūvi un rekonstrukciju

Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) 11.janvārī noslēdza būvdarbu līgumu ar SIA „Modus Būve”, lai uzsāktu Jāņa Akuratera muzeja ēkas pārbūves un restaurācijas būvprojekta realizāciju. Uzsāktie ēkas atjaunošanas darbi kalpo par simbolisku dāvanu dzejnieka 140.jubilejas gadā, norāda VNĪ.

Atjaunos mākslas muzeja «Rīgas birža» fasādi un krāsojumu

 Iepirkumā par mākslas muzeja "Rīgas birža" Doma laukumā 6 fasādes apmetuma, krāsojuma un zibens aizsardzības sistēmas remonta darbiem ir uzvarējusi AS "Būvuzņēmums restaurators", liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Ceļā uz Laikmetīgās mākslas muzeju - vieni saredz starptautisku pieredzi, citi - pazemojumu

Pamatīgu vētru Latvijas arhitektu vidē izraisījis topošais Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs. Pretendēt uz visu arhitektu kāroto kumosu uzaicināti tikai ārzemju biroji, kas saniknojis daudzus vietējos profesionāļus. Kādas būs šī lēmuma sekas un vai Laikmetīgās mākslas muzeja projekts atkal neiestrēgs, atbildes meklē Latvijas Radio raidījums "Īstenības izteiksme".

Spriedīs par Okupācijas muzeja nākotnes attīstību

Trešdien, 6.janvārī, Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijas sēdē tiks vērtēta Okupācijas muzeja piebūves projekta turpmākā virzība. Lai gan muzeja piebūves projekts ir guvis valdības atbalstu, tā virzību jau ilgstoši pavada asas diskusijas arhitektu un represēto organizāciju vidū, jo vairāki arhitekti uzskata, ka muzeja ēka vispār būtu jāatstāj nemainīgā izskatā, bet represētie ir pārliecināti, ka muzejam ir jāattīstās un jāiegūst jauni vaibsti.

Jaunākie
Interesanti