Kultūra / Dizains un athitektūra
Piektdien Venēcijas arhitektūras biennālē atklās Latvijas paviljonu
Piektdien, 25. maijā, plkst.12.30 Venēcijas Arsenālā, Artilērijas zālē, tiks atklāts Venēcijas biennāles 16. starptautiskās arhitektūras izstādes Latvijas paviljons “Together and Apart” (“Kopā un atsevišķi”). Ekspozīciju papildinās jaunizdota grāmata par daudzdzīvokļu namu arhitektūru Latvijā
Arhitektūras Lielo gada balvu 2018 saņem Liepājas Valsts 1.ģimnāzija
Arhitektūras nedēļas notikumi noslēgti piektdienas, 18.maija, vakarā, kad K.K. fon Stricka villas dārzā svinīgi paziņoja valsts nozīmes apbalvojuma ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018'' laureātus. Fināla žūrija Lielo Arhitektūras gada balvu, simbolisko Zelta ananasu, piešķīra Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai un tās projekta autorei arhitektei Ilzei Mekšai (SIA " Wonderfull"), informēja Latvijas Arhitektu savienība. 
Arhitekts Austris Mailītis iekļauts prestižajā «Europe 40 under 40» sarakstā
Piektdien, 18. maijā, Atēnās tiek atklāta 40 Eiropas spožāko jauno arhitektu un dizaineru darbu izstāde. Šogad prestižajā sarakstā iekļauts un apbalvojumu saņēmis arī Latvijas arhitekts Austris Mailītis ar darbu “Šaoliņas lidojošo mūku teātris”, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas referente Inita Kabanova.
Ar izstādi atklāj Arhitektūras nedēļu
Ar Latvijas arhitektūrā augstākā apbalvojuma pretendentu izstādi sākusies Arhitektūras nedēļa. Šogad zelta un sudraba ananasu statuetēm izvirzīti deviņi nominanti. Žūrija šogad gandarīta, ka izraudzījusies izcilības visplašākajā šā vārda nozīmē un ka visiem darbiem ir kas novatorisks, kas var dot impulsu jauniem attīstības virzieniem arhitektūrā.
Rīgas Lielajos kapos piedāvā būvēt ielas un ēkas
Pēc Rīgas Pieminekļu aģentūras pasūtījuma tapušā arhitektu piedāvājuma četri Rīgas Lielo kapu attīstības varianti paredz ielu un ēku izbūvi kapos, ziņo LTV raidījums "Kultūršoks". Valsts kultūras pieminekļu inspekcija gan paudusi iebildumus pret jaunām būvēm Lielo kapu teritorijā.
Kuldīgā renovētas virkne vēsturisku ēku
Līdz ar starptautiskā projekta “Dzīvojam ar kultūras mantojumu” tuvošanos noslēgumam Kuldīgā ir jaunas restaurētas ēkas, rīkotas restauratoru darbnīcas, izglītojoši pasākumi bērniem un ģimenēm, kā arī jauni piedāvājumi tūrismā.
Ar izstādi, diskusiju un profesionāļu vieslekcijām tiks atzīmēta Arhitektūras nedēļa
No 14. līdz 19. maijam Arhitektūras gada balvas 2018 ietvaros norisināsies Arhitektūras nedēļa, ko iezīmēs dažādi ar arhitektūru saistīti pasākumi. Arhitektūras nedēļas mērķis ir veicināt diskusiju par to, kas ir laba arhitektūra, izcelt iepriekšējā gada izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un veicināt plašākas sabiedrības iesaisti dažādos ar arhitektūru saistītos procesos.
Modes muzejs aicina iepazīt divdesmitos gadus (papildināts)
No 28.aprīļa Modes muzejā varēs apskatīt jaunu izstādi “Zelta divdesmitie”. Tās uzmanības centrā būs izsmalcināti Art Deco stila apavi, kā arī efektīgi 20.gadu tērpi – pērlītēm un akmentiņiem izšūtas kleitas.
«Koka dienas» Cēsīs - par un ap koka arhitektūru
No 1. līdz 5.maijam Cēsīs jau otro reizi norisināsies ikgadējs izglītojošu pasākumu kopums — koka arhitektūras, amatu, rūpniecības un dizaina pasākumu cikls «Koka dienas» ar mērķi veicināt nozaru attīstību, daloties ar praktiskām un akadēmiskām zināšanām, demonstrēt modernākās kokapstrādes tehnoloģijas, ražojumus ar augstu pievienotu vērtību un informēt par koka būvniecības priekšrocībām, izmaksām un pieejamību Latvijā.
Latvijas Dizaina gada balvas laureātu darbus varēs aplūkot izstādē
No 17. aprīļa Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma izstāde “Latvijas Dizaina gada balva 2018”. Konkursā par labākajiem tika atzīti “Associates, Partners et Sons” par darbu “RIGA IFF vizuālā komunikācija un vides objekti”. Savukārt dizaina studija "H2E” ieguvusi THEA balvu par izciliem sasniegumiem ekspozīcijas veidošanā Tadenavas muzejā.
Paziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominanti
Trešdien, 11. aprīlī, preses konferencē tika paziņoti atlases žūrijas izraudzītie nacionālas nozīmes apbalvojuma Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominanti. Šogad par valsts augstāko apbalvojumu arhitektūrā turpinās sacensties 9 darbi.
Noskaidroti 20 Latvijas Dizaina gada balvas 2018 finālisti
Trešdien Latvijas Dizaina gada balvas žūrija kopā ar organizatoriem radio “Pieci.lv” ēterā oficiāli paziņoja 20 finālistus, no kuriem ceturtdien, 12. aprīlī, plkst. 19.00 īpašā apbalvošanas ceremonijā mākslas centrā “Zuzeum” tiks apbalvots galvenās balvas ieguvējs.
Ķempju baznīcā atjaunotas 135 gadus senas logu vitrāžas
Līgatnes novada Ķempjos pēc restaurācijas atklātas 135 gadus senās Ķempju baznīcas logu vitrāžas. Tās ir vienas no retajām baznīcu vitrāžām, kurās attēloti dzimtu ģerboņi. Laika gaitā to fragmenti bija sākuši izbirt, bet vitrāžu apakšējā daļa bija zudusi pilnībā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt