Kultūra / Dizains un athitektūra
Rīgā skatāma Igaunijas kultūras plakātu izstāde

Otrdien, 1.decembrī, plkst. 17 Rīgā, Latvijas Arhitektūras muzejā, notiks izstādes "Igaunijas kultūras plakāts 2015" atklāšana. Pirms izstādes atklāšanas plkst. 16 būs iespēja tikties ar Igaunijas grafikas dizaineriem - izstādes kurators un Hāpsalas Grafikas dizaina festivāla rīkotājs Marko Kekiševs un Marts Andersons sniegs ieskatu Igaunijas mūsdienu grafikas dizainā.

Venēcijas arhitektūras biennālē būs vienota Baltijas valstu ekspozīcija
Konkursā par Venēcijas biennāles 15.starptautiskās arhitektūras izstādes idejas koncepciju un īstenošanu visās trīs Baltijas valstīs uzvarējusi Lietuvas sabiedriskā organizācija "Architektūros fondas", "radot unikālu iespēju Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kuratoriem sadarboties, veidojot vienotu Baltijas valstu paviljonu".
Annas Faniginas rotu zīmols «Verba» svin desmitgadi

Šī gada novembrī savu desmitgadi svin Annas Faniginas rotu zīmols "Verba". Zīmola jubilejai tiek veltīta izstāde ar nosaukumu "Amnis Nulli Expugnabilis Astro" jeb "Upe, kuru neviena saule nespēj izkaltēt", kura līdz 6.decembrim skatāma Latvijas konceptuālā dizaina veikalā "Riija" Rīgā. Izstādē tiek prezentētas arī zīmolam "Verba" speciāli radītas ūdens glāzes.

Kuldīgā iepazīstina ar brīvdabas kino krēslu idejām

''Rumba'', ''Sēžot uz jumta'', ''Kamerkrēsls'' un vēl citi – tādi ir nosaukumi brīvdabas kino krēslu prototipiem, kas, sākot no šīs nedēļas nogales, apskatāmi Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā. Kuldīgā jau vairākus gadus darbojas brīvdabas kino “Goldingen Knight Cinema”, tāpēc kino krēslu radīšana ir loģisks turpinājums.

Jūrmalā atjauno 13 stacijas

Jūrmalā atjaunošanas darbu dēļ izmaiņas piedzīvo 13 stacijas. No vienas puses, "Latvijas dzelzceļš", renovējot un labiekārtojot vēsturiskās ēkas, Jūrmalas pilsētai dāvina labiekārtotu vidi, no otras puses – jaunie vaibsti stacijās daudziem liek vaicāt, vai attieksme pret unikālo Jūrmalas arhitektūru ir godprātīga?

Rīgas pils restaurācijas darbi finiša taisnē

Rīgas pils pirmās kārtas restaurācijas un rekonstrukcijas darbi šobrīd izdarīti 98 procentu apmērā. Plānots, ka pils tiks nodota ekspluatācijā 20.decembrī, saka Rīgas pils būvuzraugs Bruno Fībigs. Jau šobrīd pilnībā atjaunotas visas pils reprezentācijas zāles, prezidenta kabinets un citas galvenās telpas, tiek strādāts pie tehniskajiem darbiem, lai ēku pielāgotu visām prezidenta kancelejas un ugunsdzēsības prasībām.

Par Okupācijas muzeja piebūves celtniecību izsludinās jaunu iepirkumu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ir pārtraukusi šī gada aprīlī izsludināto iepirkumu "Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa Latviešu strēlnieku laukumā, Rīgā, izveide", liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Kā norāda VNĪ pārstāvis Arnis Blodons, iepirkums tiks izsludināts atkārtoti.

Arhitekts Mārcis Mežulis: Darbs pie Gaismas pils ēkas bija ļoti koleģiāls

Gada balvu Rīgas arhitektūrā šonedēļ saņēma „gadsimta projekts” – Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka. Tās arhitektus un būvniekus sumināja par vīziju un ambīcijām izaicināt priekšstatus un tradīcijas Rīgas arhitektūrā, īstenojot nacionālas nozīmes objektu. Viens no projekta arhitektiem Mārcis Mežulis intervijā Latvijas Radio stāsta, ka darbs bija ļoti koleģiāls, bet rezultātā Gaismas pils veidols pat ir graciozāks, nekā sākotnēji plānots. 

Raiņa muzejam Tadenavā spāru svētki

Valsts akciju sabiedrība "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) turpina Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošanu: 9.oktobrī Raiņa muzejā "Tadenava" Jēkabpils novadā, Dunavas pagastā, notiks saimniecības ēkas - šķūņa spāru svētki

Liepājā jauni dizaina produkti top no ražošanas pārpalikumiem

No nevajadzīgiem audumu un mežģīņu atgriezumiem top cepures, kleitas un rotas, no kasešu lentēm svārki un vēl citi brīnumi. Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā pašlaik apskatāma īpaša izstāde, kas tapusi starptautiska projekta ERASMUS+ ietvaros. Projektā, ar mērķi pievērsties eko dizainam, piedalās četras partnerskolas no Itālijas, Portugāles, Turcijas un Somijas. Lai vienotos kopīgam darbam eko dizaina jomā, šonedēļ dalībnieki no visām valstīm ieradušies Liepājā.

 

Zaiga Gaile: Cīnīšos līdz pēdējam pret Okupācijas muzeja piebūvi

"Es cīnīšos līdz pēdējam, lai šīs piebūves pie Okupācijas muzeja nebūtu," to Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" sacīja viena no "Nākotnes nama" pretiniecēm - arhitekte Zaiga Gaile, tādējādi paužot apņemšanos iesaistīties publiskajā apspriešanā saistībā ar Okupācijas muzeja piebūvi.

Gada balvu Rīgas arhitektūrā saņem Gaismas pils

Pirmdien, 5.oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā, desmito reizi tika pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. 2015.gada balva Rīgas arhitektūrā piešķirta Latvijas Nacionālajai bibliotēkai - Gaismas pilij - un tās autoriem - arhitektam Gunāram Birkertam, sadarbojoties ar arhitektiem Modri Ģelzi, Mārci Mežuli, Sandru Laganovsku, Daini Šmitu un citiem. Gaismas pilij balva pasniegta par vīziju un ambīcijām izaicināt priekšstatus un tradīcijas Rīgas arhitektūrā, īstenojot nacionālas nozīmes objektu. Papildus Gada balvai Rīgas arhitektūrā Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra desmit atzinības par izcilību atsevišķu objektu arhitektūrā.

Par Okupācijas muzeja piebūvi plāno rīkot publisko apspriešanu

Rīgas dome plāno rīkot publisku apspriešanu par Okupācijas muzeja piebūvi, tādējādi cerot muzeja piebūvi uzbūvēt plānotajā laikā līdz Latvijas simtgadei. Šāda vienošanās panākta pēc pirmdienas, 5.oktobra, tikšanās ar muzeja vadību. Iecerēts, ka sabiedriskā apspriešana varētu norisināties līdz Ziemassvētkiem, par to ceturtdien, 8.oktobrī, jālemj Rīgas būvvaldes padomei. Publiskajā diskusijā savu viedokli varēs izteikt gan iedzīvotāji, gan arhitektūras un būvniecības jomas profesionāļi. Tomēr atsevišķi arhitekti, kas iepriekš iebilduši pret muzeja paplašināšanu, sola diskutēt nevis par to, kā labāk būvēt jauno piebūvi, bet kā varētu izmantot pašreizējās muzeja telpas.

Pasniegs gada balvas Rīgas arhitektūrā

Desmito reizi pasniegs gada balvas Rīgas arhitektūrā. Apbalvošanas ceremonija notiks 5.oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes Radošo industriju fakultātē Ķīpsalā, kas uzvarēja pērnā gada konkursā. Šogad eksperti vērtējuši 24 būves Rīgā, no kurām deviņas labākās savstarpēji sacenšas par arhitektūras galveno balvu.

Ludzā atjauno vecāko koka sinagogu Baltijā

Pirmā un Otrā pasaules kara laikā Eiropā tika iznīcinātas lielākā daļa veco sinagogu. Lielā sinagoga Ludzā ir vecākā Baltijā un uzskatāma par unikālu, jo saglabājusies gan tās kupola konstrukcija, gan autentiskais interjers. 2013. gadā sinagoga iekļauta valsts kultūras pieminekļu sarakstā, un šobrīd norit vēsturiskās celtnes rekonstrukcijas darbi.

Latvijas dizaineri pulcējas gada izstādē

Ko jaunu radījuši Latvijas dizaineri, cik radošs ir viņu fantāzijas lidojums, cik praktiskas, estētiskas vai inovatīvas ir viņu radītās lietas un idejas - to trīs dienas iespējams novērtēt konkursa darbu "Gada balva dizainā 2015" skatē Ķīpsalā, kas notiek starptautiskās dizaina izstādes "Dizaina sala" laikā.

Jaunākie
Interesanti