Kultūra / Dizains un athitektūra
Rīgas būvvalde vēl nelemj par «Nākotnes nama» būvprojekta akceptu

Rīgas pilsētas būvvaldes padomes locekļi ceturtdien, 10.septembrī, lēma, ka ir jāpagarina termiņš dokumentācijas izskatīšanai, lai lemtu par Okupācijas muzeja piebūves būvprojekta akceptu, pastāstīja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka. Viņa paskaidroja, ka būvvalde vēl nav paspējusi izskatīt Rīgas pilsētas arhitekta biroja sagatavoto slēdzienu, kas iestādē iesniegts vien 8.septembrī.

Tallinas arhitektūras biennālē latvieši eksponē «Pasauli bez arhitektūras»

Trešdien, 9.septembrī, Igaunijas galvaspilsētā atklāta Tallinas arhitektūras biennāle "Selfdriven city" jeb "Pašvadāmā pilsēta". Ar to rīkotāji foruma dalībniekus un apmeklētājus mudina padomāt, kas notiks ar pilsētām, arhitektūru un dizainu, kad tehnoloģiju attīstība būs sasniegusi jaunu augstieni, proti, kad automobiļiem vairs nebūs vajadzīgi vadītāji. Izstādēs piedalās arī Latvijas pārstāvji.

Rīgas arhitekta kolēģija sola vienotu viedokli par Okupācijas muzeja pārbūvi

Pēc teju trīs stundu ilgām diskusijām Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija trešdien, 2.septembrī, nepieņēma lēmumu par Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukcijas būvprojekta atbilstību kvalitatīvas pilsētvides veidošanas principiem. Tomēr kolēģija nedēļas laikā cer vienoties par kopēju viedokli un iesniegt atzinumu Rīgas pilsētas būvvaldē.

Restaurējot Rīgas Doma gaili, atrod vēstījumu nākamajām paaudzēm

Uzsākot no Rīgas Doma torņa smailes noceltā gaiļa un lodes restaurāciju, atrasts vēstījums par Doma baznīcas un tās restaurācijas vēsturi, ko uz četrām lapām uzzīmējis grafiķis Kārlis Cīrulis, datējot to ar 1985.gada 23.decembri. Līdz ar vēstījumu lodē ievietotajā kapsulā atrasta arī šajā pašā gadā kalta PSRS viena rubļa monēta.

Visticamāk, līdz Latvijas simtgadei Mežaparka estrāde nemainīsies

Nākamajos Dziesmu svētkos Latvijas simtgadē svētku dalībniekiem būs jādzied tādā pašā, daudz kritizētā un samērā nolaistā, Mežaparka estrādē. Par to pārliecināts estrādes apsaimniekotāja - pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" - vadītājs Aivars Tauriņš. Bet lielākas izredzes uz attīstību līdz 2018.gadam ir Deju svētku norises vietai - Daugavas stadionam.

VEF kultūras pils «uz koferiem»; rekonstrukcija kavējas

Pirms vairāk nekā pusgadsimta uzbūvētā VEF kultūras pils ievērojamu remontu nav piedzīvojusi kopš ēkas uzcelšanas. Rīgas dome dažādos sasaukumos pils atjaunošanu plāno jau kopš 2000.gada. Aktīvākā rosība pie šī projekta sākās 2010.gadā, kad dome cerēja rekonstrukciju paveikt līdz pagājušajam gadam, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Restauratori Kuldīgā pilnveido amata prasmes darbam ar koka būvelementiem

Lai pilnveidotu savas amata prasmes un apgūtu jaunas metodes koka būvelementu restaurēšanā, Kuldīgā notika starptautiska koka būvgaldniecības restaurācijas darbnīca, kurā kopā ar latviešu meistariem strādāja norvēģu restauratori. Tās laikā notika gan izglītojošs seminārs, gan pie restaurētām vai jaunām koka detaļām tika vairākas ēkas vecpilsētā.

Dizainere Ilze Muciņa: Modē ir viss, ko vēlies

Liepājas teātrī sestdien notiek krāšņa modes skate. Modes svētku tradīciju Liepājā iedibināja pagājušā gadā un tagad „Skaistuma simpozijs” jau ieguvis starptautisku skanējumu. Liepājā sapulcēsies modes dizaineri no visām Baltijas valstīm, kā arī tālāki viesi. Savu kolekciju modes skatē prezentēs liepājniece Ilze Muciņa, kura pašlaik dzīvo un strādā Taizemē.

Mākslas grupas «Serde» mājvietai Aizputē atjauno fasādi

Pakāpeniski tiek restaurēta viena no senākajām Aizputes ēkām. Tā ir starpnozaru mākslas grupas „Serde” mājvieta. Tur regulāri notiek lielāki vai mazāki restaurācijas darbi un starptautiskas nometnes. Senajam koka namam pašlaik tiek restaurēta fasāde.

Baldones sanatorijas parkā atjauno «Māras» skulptūru

Pagājušajā gadā Baldonē sāka vēsturiskās sanatorijas parka rekonstrukciju. Kā pirmā atdzimusi 1938. gadā uzstādītā tēlnieka Voldemāra Jākobsona ''Māras'' skulptūra. Līdz pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem tā bija viena no trim sērūdens ņemšanas vietām. Atjaunoto ''Māras'' skulptūru veidojis tēlnieks Valts Barkāns no Iecavas novadā atrasta akmens.

Jaunākie
Interesanti