Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Ģimenes ārsti un vakcinācijas process. Saruna ar ģimenes ārsti Gundegu Skruzi-Janavu

Rīta Panorāma

EK tiesāsies ar «AstraZeneca» par Covid-19 vakcīnām

Muzejam «Rīgas Jugendstila Centrs» ducis

Jūgendstila muzejs jubileju atzīmē ar akciju #mansjūgendstilastāsts

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” savā divpadsmitajā dzimšanas dienā aicina dalīties ar spilgtākajām atmiņām par kādu muzeja notikumu vai pastāstīt stāstu par savu jūgendstila priekšmetu – tā var būt no vecvecmāmiņas mantotā Kuzņecova tasīte, vijīga zieda rotātais drēbju skapis laukos, vecais pulkstenis pie sienas vai paaudžu paaudzē mantotais izšūtais galdauts. Muzejs aicina atmiņu stāstus ar fotogrāfijām publicēt savā "Facebook" laika joslā ar tēmturi #mansjūgendstilastāsts.

“Rīgas Jūgendstila centrs” tika dibināts 2009. gada 25. aprīlī. Tolaik apmeklētājiem bija pieejamas vien dažas telpas, jo daļā muzeja vēl turpinājās restaurācijas darbi. Tomēr sabiedrībā interese par muzeju bija liela, un cilvēki atsaucās aicinājumam dāvāt 19./20. gs. mijas priekšmetus krājuma izveidei. Gadu no gada ir audzis muzeja apmeklētāju skaits. Nu muzejs ir ieguvis plašu interesentu un atbalstītāju loku Latvijā un aiz tās robežām. Muzeja direktore Agrita Tipāne pateicas visiem muzeja draugiem: “Šo gadu laikā ir izveidotas nozīmīgas jūgendstila priekšmetu kolekcijas, daudzveidīgs ir bijis pasākumu klāsts un notikušas daudzas, starptautiski nozīmīgas izstādes. Muzejs ir aktīvi darbojies, popularizējot Rīgu kā jūgendstila metropoli, rīkojot izstādes dažādās Eiropas pilsētās, kā arī piedaloties vairākos starptautiskos projektos. Muzejs ir iemantojis rīdzinieku un pilsētas viesu atzinību, saņemot gan dāvinājumus, gan atzinīgus vārdus. Jubilejas reizē vēlos pateikties visiem muzeja draugiem un atbalstītājiem, kas palīdz veidot mūsu kolekcijas un dziļāk iepazīt un izprast mūsu pagātni!”

Lai arī apmeklētājiem muzeja durvis kopš decembra ir slēgtas, darbs muzejā nav apstājies – tiek pētīts krājums, apzināti resursi un gatavota jauna izstāde, lai, verot durvis apmeklētājiem, tos varētu iepriecināt ar jūgendstila pasaules daudzveidību. Kamēr saziņa ar apmeklētājiem notiek tikai ar interneta starpniecību, “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina atzīmēt muzeja divpadsmito dzimšanas dienu, publicējot savā "Facebook" laika joslā fotoattēlus ar ģimenē rūpīgi glabātiem jūgendstila priekšmetiem un stāstiem par muzeja apmeklējuma spilgtākajiem mirkļiem, izmantojot tēmturi #mansjūgendstilastāsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dizains un arhitektūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt