Kultūra / Dizains un athitektūra
Galerija «Putti» izaicina māksliniekus uz eksperimentālu sānsoli

Kas notiek, kad gleznotāji savas ierastās otas un molbertus noliek malā un sāk izteikties rotu valodā, bet rotkaļi – ķeras pie otām? Vairāk nekā 30 pazīstami latviešu mākslinieki ļāvušies eksperimentālam sānsolim, un, kas no tā sanācis, pirmo reizi aplūkojams mākslas galerijā “Putti” izstādē, kurai 18.maija vakarā atklāšana un dots tieši tāds pats nosaukums “Eksperimentālais sānsolis”.

Ludzā darbu sāk koka izstrādājumu rekonstrukcijas un restaurācijas darbnīca

Jau nākamnedēļ Ludzā biedrības "Senpilsāta" telpās darbu uzsāks koka izstrādājumu rekonstrukcijas un restaurācijas darbnīca. Tajā ne tikai darinās dažādus koka izstrādājumus, bet meistari nodarbosies arī ar ēku vizuālo rekonstrukciju atbilstoši Latgales kultūrvēsturiskām tradīcijām. Darbnīcas izveidei kopumā bija nepieciešami 35 000 eiro, par šiem līdzekļiem tostarp iegādāti profesionāli kokapstrādes darba galdi un rokas instrumenti, stacionārā koksnes kalte un apkures krāsns.

Cēsīs atklāta Vasiļjeva izstāde «19. gadsimta mode»

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde “19. gadsimta mode”, kas ir viena no lielākajām privātajam tērpu kolekcijām pasaulē un pieder modes vēsturniekam, māksliniekam Aleksandram Vasiļjevam. Daļa šīs tērpu un aksesuāru kolekcijas iepriekš izstādīta Rīgā, Liepājā, Ventspilī un Daugavpilī, bet Cēsīs eksponēti arī iepriekš Latvijā neredzēti ampīra stila tērpi.

Burtnieku novadā atjaunots Ēveles tautas nams

Ar īpašu un ilgi gaidītu notikumu valsts svētki aizvadīti Burtnieku novada Ēvelē, kur pēc vērienīgas pārbūves durvis atkal vēris tautas nams. Iepriekš ēka bija tik sliktā stāvoklī, ka bieži vien no pasākumiem nācies atteikties, bet nebija arī iespējams to atjaunot, jo ēka nepiederēja pašvaldībai.

Cēsīs meklēs risinājumus senās koka apbūves saglabāšanai

Daudzviet Latvijā pamazām izzūd viena no tās vēsturiskajām vērtībām – koka arhitektūra. Cēsīs  iecerēts mainīt vietējās sabiedrības domāšanu, lai saglabātu vēl to, kas ir palicis. Šo rūpi uzņēmies arhitekts no Rīgas, kurš tikai pirms pusgada kopā ar ģimeni  pārcēlies uz Cēsīm un šajās dienās uz pilsētu uzaicinājis arī dažādus koka arhitektūras speciālistus, lai informētu par koka izmantošanas un saglabāšanas iespējām.

Liepājā 33 pieteikumi uz atbalstu vēsturisko ēku saglabāšanai

Šogad Liepājā vēsturisko ēku saglabāšanai atbalstu vēlas saņemt 33 pretendenti. Liepājā atbalsta mehānisms šādiem mērķiem tika izstrādāts pirms trīs gadiem. Pilsētas saistošie noteikumi paredz, ka atbalstu var saņemt māju īpašnieki gan dokumentācijas sagatavošanai, gan dažādu detaļu atjaunošanai. Pašlaik notiek pretendentu izvērtēšana.

Modes muzejā atklās izstādi «Austrumu noslēpumi. Rietumu mode un Ķīna»

Modes muzejā 27. aprīlī plkst. 18.30 tiks atklāta muzeja jaunā izstāde – «Austrumu noslēpumi. Rietumu mode un Ķīna». No 28. aprīļa izstādē būs apskatāmi vairāki desmiti tērpu, kā arī daudz eksotisku aksesuāru un nelielu interjera priekšmetu no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas; tie aptvers laikposmu no 18. līdz 21. gadsimtam. Galvenā tēma – Ķīnas kultūras gadsimtiem ilgā ietekme uz Rietumu modi.

Paziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas nominanti

11.aprīlī preses konferencē tika paziņoti nacionālās nozīmes apbalvojuma ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017'' nominanti. Nacionālā žūrija izvēlējusies 18 darbus, kas turpinās sacensties par valsts augstāko apbalvojumu arhitektūrā. Tālāk darbu vērtēšana tiks nodota starptautiskās žūrijas rokās, kas izraudzīs balvas ieguvējus. Labākie ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017'' darbi tiks paziņoti svinīgā apbalvošanas ceremonijā, kas notiks 19. maijā Dzintaru koncertzālē.

Arhitektūras nedēļā Latvijā viesosies japāņu arhitekts Kengo Kuma

Arhitektūras nedēļā Latvijā viesosies japāņu arhitekts Kengo Kuma, viens no atpazīstamākajiem mūsdienu arhitektūras nozares pārstāvjiem un vairākkārtējs prestižās Prickera balvas nominants. Kengo Kuma šobrīd strādā pie Tokijas 2020.gada olimpisko spēļu stadiona projekta, un Latvijā viņš pasniegs vieslekciju Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros. Lekcija būs bezmaksas un pieejama visiem interesentiem. Tāda mēroga viesa lekcija ir īpašs notikums Latvijas kultūras dzīvē.

«Rail Baltica» latviešu arhitektu projekts - topošās starpinstitucionālās padomes rokās

Rīga šobrīd atrodas pēdējā simtgadē lielāko pārmaiņu priekšvakarā. Tuvojas ātrgaitas vilciena sliežu “Rail Baltica” izbūve. Tomēr projekta attīstītāji no diviem konkursa uzvarētajiem izvēlējusies īstenot dāņu arhitektu projektu, kas skar vairāk sliežu tehnisko projektu un nedaudz staciju, nevis latviešu projektu, kas atrasinātu gadiem aprunātās stacijas un autoostas apkaimes nesakārtotās vides jautājumus. Kāpēc tā, to skaidro Latvijas Televīzijas raidījuma „Kultūršoks'' veidotāji.

Latvijas autoru radītais projekts «Villa A» iekļuvis starptautiska konkursa finālā

Vairāk nekā 1000 arhitektūras un dizaina projektu no 100 valstīm konkurencē Latvijas autoru "OutofBox architecture" un “lolot design” radītais un realizētais privātmājas projekts “Villa A” ir iekļuvis prestižā starptautiskā arhitektūras un dizaina konkursa “Architizer A+Awards” finālā, lsm.lv pavēstīja "lolot design" dizainere Santa Meikulāne.

Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu

Piektdien, 24. martā, plkst. 14 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana. Noliktavas pirmajā stāvā apskatei būs pieejama muzeja plašā lāžu un skapju kolekcija, kā arī senie enkuri. Savukārt otrajā un trešajā stāvā atradīsies muzeja fondu priekšmeti un darba telpas.

Jaunākie
Interesanti