Kultūra / Dizains un athitektūra
Jauno modes dizaineru konkursā «Meringue» uzvar Una Bērziņa
Latvijas jauno modes dizaineru konkursa “Meringue” fināla skatē 25. novembrī savas kolekcijas demonstrēja vienpadsmit jaunie un topošie modes mākslinieki. Par uzvarētāju kļuvusi Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente Una Bērziņa ar kolekciju "Stāsti. 1. daļa",  laureātu titulu ieguvušas Anitas Leinas kolekcija "Virpuļojošais lidojums" un Milēnas Emīlijas Seržantes kolekcija "Frekvence". Uzvarētāja un laureātes balvā saņem iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā jauno dizaineru konkursā vai papildināt zināšanas ārzemēs.
Rotko mākslas centrā modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs vadīs ekskursiju
Modes vēsturnieks, kolekcionārs, scenogrāfs, televīzijas raidījumu vadītājs, lektors un daudzu grāmatu autors Aleksandrs Vasiļjevs ceturtdien, 5. decembrī, vadīs izzinošu ekskursiju Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Aleksandra Vasiļjeva fonda modes kolekcijas izstādē „Jūgendstils”, paziņojumā medijiem informē Marka Rotko mākslas centra pārstāvji.
«Latvijas skolas somas» atklāšanas pasākums uzvar Vācijas dizaina konkursā
Starptautiskajā dizaina konkursā “German Design Award 2020” uzvarējusi producentes Ineses Lukaševskas vadītā aģentūra “Luka”. Tās radītais Latvijas valsts simtgades programmas “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” tika atzīts par uzvarētāju kategorijā “Izcils komunikācijas dizains – pasākums”. Kā paziņojumā medijiem informē Inese Lukaševska – šī jau ir sestā godalga, ko viņa ar komandu šogad izcīnījusi pasaules prestižākajos konkursos.
Kaut kas pelēks vai mūsu spēks? Saruna par Latvijas dizaina nacionālo identitāti
To, kādi mēs esam, būtiski ietekmē vide, kurā esam auguši, un zināšanas, kuras mēs iegūstam, tāpēc Latvijā tapušās idejas un risinājumi arī dizainā ir daļa no mūsu identitātes un veido nacionālo dizaina identitāti, kura nepieciešama mums pašiem un var būt pārsteigums arī pasaulē. Kāda īsti ir Latvijas dizaina jomas nacionālā identitāte, kā tā veidojas? Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumā "Kāpēc dizains?" eksperti dalās pārdomās – kaut arī "mūsu dizains ir tāds, kādi esam mēs paši", tomēr nacionālās identitātes veidošana un uzturēšana vairs nevar būt dizaina pašmērķis.
Karote, kleita vai pilsēta – ko nozīmē ilgtspējīgums dizainā
Dienu no dienas mēs pielāgojam apkārtējo vidi atbilstoši mūsu vajadzībām un vēlmēm, radām arvien jaunus risinājumus un nereti pat nepamanām, kā vakardienas ideja kļuvusi par tagadnes problēmu. LR3 raidījums "Kāpēc dizains?" aplūko ilgtspējības tēmu dizainā, modē un pilsētvidē.
Starptautiskā projektā meklē veidus, kā ar dizainu uzlabot senioru dzīves kvalitāti
Novembrī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” vairākas dienas norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas organizēta starptautiska dizaina darbnīca, kurā Latvijas un ārvalstu studenti un jaunie dizaineri izstrādās idejas nākotnes senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai. Latvijas Mākslas akadēmija aicina visus interesentus uz darbnīcas rezultātu publisko prezentāciju 14. novembrī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls”.
Jauno modes dizaineru konkursa «Meringue» devīze šogad – «Cīņa par skaisto»
Novembra pēdējā nedēļā jau trešo reizi norisināsies jauno modes dizaineru konkurss “Meringue”. Konkursa fināla modes skate notiks 25. novembrī kultūras notikumu vietā “Hanzas perons”. Savukārt 26. novembrī interesenti tiek aicināti uz konferenci “Cīņa par skaisto” Kaņepes Kultūras centrā, kurā nozares profesionāļi no Latvijas, Itālijas, Čehijas un Maķedonijas diskutēs par modes un dizaina nozīmi sabiedrībā, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Latvijas Radio 3 – «Klasika» skanēs jauns raidījums «Kāpēc dizains?»
No 4. novembra pirmdienās pulksten 9.05 Latvijas Radio 3 – "Klasika" ēterā skanēs jauns raidījums "Kāpēc dizains?". Kopā ar raidījuma vadītājām – dizaina kritiķi, lektori un publikāciju autori Jeļenu Solovjovu un Latvijas Mākslas akadēmijas vieslektori un dizaina diskusiju vadītāju Ilzi Dobeli – klausītāji varēs vērīgāk palūkoties apkārt, ieraudzīt un izprast laba un slikta dizaina nozīmi mūsu apkārtējās vides veidošanā, kā arī iepazīt dizaina tapšanas procesu Latvijā un citviet pasaulē, paziņojumā medijiem informē Latvijas Radio.
Balvēniete Aiga Jansone: Ja ir jauna kleita, uzreiz garastāvoklis ir labāks
Aiga Jansone ir jauniete no Balviem, kura pakāpeniski īsteno sapni par savu biznesu. Aiga strādā skolā un paralēli šim darbam ir apģērbu dizainere, šuj tērpus un ir izveidojusi savu zīmolu. Aiga ir ieguvusi finansējumu no vietējās pašvaldības savas uzņēmējdarbības attīstīšanai, iegādājoties dažādas šūšanai nepieciešamas iekārtas, tāpat ar savu ideju ir uzņemta biznesa inkubatorā. Aiga atzīst, ka tieši darot var vislabāk saprast, kā virzīties uz priekšu.
Dizains no atkritumiem - latviešu zīmoli meklē risinājumus, izmantojot esošos resursus
Atbildība, samazinot kaitējumu planētai un dzīvām radībām, kā arī produkta ilgtspēja ir viena no mūsdienu dizaina pievienotajām vērtībām. Nevar runāt par bezatkritumu ("zero waste") ražošanu vai dzīvesstilu, ja tiek izmesti visi tekstilizstrādājumi, plastmasas trauki, lai to vietā iegādātos jaunus, videi draudzīgus. Tomēr arvien vairāk ir zīmolu, kas domā par videi saudzīgām alternatīvām dizaina industrijā. Arī Latvijā. LSM.lv uzrunāja dažus no tiem pastāstīt, kā resursiem tiek dota otra elpa. 
Somijas daba laikmetīgajās rotās – izstādē «Mīlestība un kompetence»
Šī gada pirmais sniegs sagaidīts Rīgā – mākslas galerijā “Putti”, kur 24. oktobrī atklāj Somijas laikmetīgo rotu mākslinieku Ēro Hintsanena un Čao Sjiaņas Guo dubultizstādi “Mīlestība un kompetence”. Mākslinieku pāris iedvesmu smeļas un rotu valodā apcer Somijas dabas skaistumu – viens to dara caur smalkām detaļām, otrs – raupji un pat mazliet agresīvi.
Pie Drabiņu purva grib radīt Kūdras mākslas studiju
Drabiņu purvā netālu no Kalnciema visapkārt ir viena vienīga kūdra. Tur Latvijas Televīzijas "Kultūrdevas" uzmeklētais Edgars Ameriks izveidojis īpašu sienas apmetumu. No kūdras viņš veido arī mākslas skulptūras un ikdienā noderīgas lietas, piemēram, puķu podus, mēbeles. Tālākās nākotnes iecerēs ir pat atvērt Kūdras kultūras centru. Vai tiešām kūdrā slēpjas tāds potenciāls, ka jāpārok kūdras lauki? 
Ungāru rotu mākslinieces izstādē - jūgendstils, porcelāns, sieviešu spēks
Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” šobrīd goda vietā laikmetīgās porcelāna rotas - Ungārijā pazīstamās mākslinieces Eržēbetas Pappas veidotie juvelierizstrādājumi. Kaut arī tajos dominē ungāru tradicionālās formas un krāsas, darbos pamanāma arī spēcīga jūgendstila ietekme - tieši tādēļ izstāde notiek jūgendstila muzejā.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt