Kultūra / Dizains un athitektūra
Dizaina nozīme uzņēmējdarbībā. Saruna ar biznesa konsultanti Tuiju Seipelu
Pētījumi liecina, ka dizaina lietojums būtiski palielina uzņēmumu konkurētspēju. Latvijas Radio 3 “Klasika” raidījumā “Kāpēc dizains?” uz sarunu par to, kā dizains var veicināt labāku, gudrāku un klientam draudzīgāku produktu un pakalpojumu attīstību, aicināta starptautiski atzīta biznesa konsultante, lektore un tiešsaistes žurnāla "The Cool Hunter" redaktore Tuija Seipela (Tuija Seipell). Savos priekšlasījumos Tuija Seipela iestājas par klienta pieredzes un dizaina nozīmi un ir pārliecināta, ka tieši klienta perspektīvas izzināšana ir viens no stūrakmeņiem veiksmīgai uzņēmējdarbībai.
Arheologu biedrība par gada arheoloģijas pieminekli izvēlas Āraišu ezerpili
Latvijas Arheologu biedrība kopš 2014. gada katru gadu izraugās kādu no Latvijas arheoloģiskajiem pieminekļiem, kam pievērst īpašu uzmanību: šogad tā ir Āraišu ezerpils. Latvijas teritorijā zināmas vien desmit ezerpilis, starp kurām Āraišu ezerpils ir vienīgā, kurā notikuši plaši arheoloģiskie pētījumi, un to rezultātā tapusi arī seno latgaļu apdzīvotās salas apbūves rekonstrukcija, medijus informē Latvijas Arheologu biedrības pārstāvji.
Rundāles pils muzejs aicina uz teatralizētām ekskursijām «Galantā laikmeta modes nianses»
Arī šajā gadā, turpinot vakara ekskursiju ciklu, Rundāles pils muzejs aicina uz teatralizētām ekskursijām ar intriģējošu nosaukumu “Galantā laikmeta modes nianses”. To laikā iespējams tuvāk iepazīt 18. gadsimta kungu un dāmu garderobi, izzināt augstmaņu ģērbšanās ieradumus un pārliecināties par rokoko laikmeta nepraktiskumu un pārspīlētajām formām.
Pasniegtas Rīgas pašvaldības atzinības aizvadītā gada labākajiem arhitektiem
Otrdien, 4. februārī, svinīgā pasākumā Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs pasniedza pašvaldības atzinības aizvadītā gada labākajiem arhitektiem – arhitektūras sasniegumu skates “2019. gada balva Rīgas arhitektūrā” apbalvoto objektu autoriem, medijus informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Publisko pakalpojumu dizains Latvijā – visiem domātais, reizēm nesaprotamais
Publiskie pakalpojumi ir radīti mums visiem, taču tie ne vienmēr ir veidoti lietotājam ērti un saprotami. Kas liedz un kas motivē realizēt kvalitatīvu un lietotājam draudzīgu dizainu valsts pārvaldē Latvijā? Par dizainu publiskajam sektoram diskutē Valsts kancelejas inovācijas laboratorijas “#GovLabLatvia” vadītāja Laura Dimitrijeva un aģentūras “WRONG Digital” pārstāvji – dizainere Līga Felta un aģentūras vadītājs Artis Krilovs.
Jūgendstila muzejā skatāma Antoņinas Paškēvičas porcelāna darbu izstāde
Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” no 24. janvāra skatāma mākslinieces Antoņinas Paškēvičas porcelāna darbu izstāde, kurai dots nosaukums “Jūgendstila noskaņas porcelānā”. 20. gadsimta sākuma izsmalcinātais stils iedvesmojis mākslinieci servīžu, vāžu un dekoratīvo šķīvju apgleznošanā izmantot dabas motīvus un sievietes tēlus.
Žans Pols Gotjē pametīs augstās modes pasauli
Slavenais franču modes dizainers Žans Pols Gotjē nolēmis pamest augstās modes pasauli. Tomēr pirms savas pēdējās skates viņš atzina, ka, iespējams, turpinās radošo darbību citā veidā.
Durbes pilī atklās Kuzņecova porcelāna izstādi no Zuzānu kolekcijas
Durbes pilī Tukumā 30. janvārī atklās izstādi “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā”. Eksponēti būs Kuzņecova fabrikās Krievijā un Latvijā ražotā porcelāna un fajansa priekšmeti, kas tapuši no 19. gadsimta otrās puses līdz pat Otrajam pasaules karam, medijus informē Tukuma muzeja pārstāvji.
Dizains kā instruments cīņā ar klimata pārmaiņām
Šobrīd piedzīvojam klimata pārmaiņas, kuras esam radījuši arī mēs – cilvēki. Tās redzamas brūkošajos grants ceļos, siltajās ziemās un Latvijas piekrastē, kurā krasta erozija velk jaunas līnijas, Latvijas teritoriju gadā vidēji samazinot par 20 hektāriem. Pašvaldības atjauno ceļus pēc savām iespējām, jauni risinājumi ceļu segumiem netiek meklēti, arī jūras spēku neviens šobrīd nedomā pārbaudīt ar jauniem krasta stiprināšanas veidiem. Tomēr ir institūcijas, kas domā par klimata jautājumiem no dizaina aspekta.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt