Kultūra / Dizains un athitektūra
Latvijas Dizaina gada balvas laureātu darbus varēs aplūkot izstādē
No 17. aprīļa Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma izstāde “Latvijas Dizaina gada balva 2018”. Konkursā par labākajiem tika atzīti “Associates, Partners et Sons” par darbu “RIGA IFF vizuālā komunikācija un vides objekti”. Savukārt dizaina studija "H2E” ieguvusi THEA balvu par izciliem sasniegumiem ekspozīcijas veidošanā Tadenavas muzejā.
Paziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominanti
Trešdien, 11. aprīlī, preses konferencē tika paziņoti atlases žūrijas izraudzītie nacionālas nozīmes apbalvojuma Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominanti. Šogad par valsts augstāko apbalvojumu arhitektūrā turpinās sacensties 9 darbi.
Noskaidroti 20 Latvijas Dizaina gada balvas 2018 finālisti
Trešdien Latvijas Dizaina gada balvas žūrija kopā ar organizatoriem radio “Pieci.lv” ēterā oficiāli paziņoja 20 finālistus, no kuriem ceturtdien, 12. aprīlī, plkst. 19.00 īpašā apbalvošanas ceremonijā mākslas centrā “Zuzeum” tiks apbalvots galvenās balvas ieguvējs.
Ķempju baznīcā atjaunotas 135 gadus senas logu vitrāžas
Līgatnes novada Ķempjos pēc restaurācijas atklātas 135 gadus senās Ķempju baznīcas logu vitrāžas. Tās ir vienas no retajām baznīcu vitrāžām, kurās attēloti dzimtu ģerboņi. Laika gaitā to fragmenti bija sākuši izbirt, bet vitrāžu apakšējā daļa bija zudusi pilnībā.
Latvijas vēstījums Venēcijas biennālē: Mēs vienlaikus dzīvojam kopā un atsevišķi
100 valsts pastāvēšanas gadus Latvijas iedzīvotāji ir dzīvojuši vienlaikus kopā un atsevišķi - ar šādu vēstījumu Latvija jau pēc pāris mēnešiem dosies uz prestižās mākslas skates – Venēcijas biennāles – arhitektūras izstādi. Tajā Latvija stāstīs par dzīvi daudzdzīvokļu ēkās, kurās, pēc jaunākajiem ”Eurostat” datiem, mitinās aptuveni divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju.
Pasniegta Latvijas Modes un stila gada balva
Pirmdien, 19. martā, apbalvoti aizvadītā gada sasniegumi Latvijas modē. Vienīgo šāda veida balvu modes profesionāļiem Latvijā pasniedz kopš 2006.gada. 12 gadu gaitā nomināciju skaits gandrīz dubultojies. Starp šī gada laureātiem ir arī dizaineri, kuru radītie apģērbi mirdzējuši uz sarkanā paklāja ārvalstu teātra un kino apbalvošanas ceremonijās un popzvaigžņu koncertos daudzu miljonu skatītāju priekšā.
Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteikti 46 darbi
Latvijas Arhitektūras gada balvai šogad iesniegti 46 pieteikumi,informē Latvijas Arhitektu savienībā. Konkursa darbi ik gadu tiek pieteikti un vērtēti divās kategorijās – "Objekti" un "Procesi", kas pēdējā gada laikā atstājuši paliekošu iespaidu uz arhitektūras nozari. Gada balvas nominanti tiks paziņoti preses konferencē 11. aprīlī.
Lietuvas simtgades programmā Viļņā atklāj arī divas nozīmīgas izstādes
Lietuvas simtgades svinību programmā iekļautas arī divas nozīmīgas simtgades izstādes. Viena no tām ataino visus Lietuvas lietišķās mākslas un dizaina sasniegumus gadsimta griezumā, bet otra – latviešu mākslinieka Jāņa Avotiņa personālizstāde “Svētki” – met laipu starp Latvijas un Lietuvas simtgadēm.
Atklāj trīs 20.gs. sākuma Baltijas valstu arhitektiem veltītu izstādi
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrā šodien atklās izstādi "Trīs valstis. Trīs simtgades. Trīs arhitekti". Tā veltīta trim laikabiedriem – igauņu arhitektam Edgaram Johanam Kūsikam, latviešu arhitektam Indriķim Blankenburgam un latviešu izcelsmes lietuviešu arhitektam Karolim Reisonam.
Cesvaines pilī 15 gadus pēc ugunsnelaimes atjauno jumtu
Pirms vairāk nekā 15 gadiem Cesvaines pils cieta postošā ugunsgrēkā – ēka palika bez jumta un ievērojami cieta arī pils iekštelpas. Visus šos gadus vēsturiskā celtne pamazām tiek atjaunota, piesaistot ziedojumus un projektus. Pašlaik Cesvaines pils piedalās kultūras mantojuma atjaunošanas projektā, kas par vairāk nekā miljonu eiro ļauj atjaunot pils jumtu.
Aicina pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai
Maija vidū jau divdesmit trešo reizi tiks pasniegta Latvijas Arhitektūras gada balva, kas cildinās izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūras nozarē. Latvijas Arhitektu savienība aicina arhitektus, pašvaldības, pasūtītājus, būvniekus līdz 9. martam iesniegt darbus konkursam.
Jaunākie
Interesanti