Kultūra / Dizains un athitektūra
Mākslas muzejā izstādīs rotas no Diānas Venē kolekcijas

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē no 4. novembra līdz 3. decembrim būs apskatāma latviešu mākslinieku dueta Mareunrol's iekārtotā izstāde “Mākslinieku radītās rotas: No Pikaso līdz Kūnsam. Diānas Venē kolekcija”.

Cēsu pils komplekss - nopietnu pārmaiņu priekšā

Nopietnu pārmaiņu priekšā ir Cēsu pilsdrupas. Cēsu novada pašvaldība ar būvniekiem noslēgusi līgumu, kas paredz turpmāko divu gadu laikā, līdz 2019. gada novembrim, īstenot pils kompleksā vērienīgus konservācijas un rekonstrukcijas darbus. Pēc to noslēguma apmeklētājiem būs iespēja iekļūt Dienvidu tornī, kas ir Latvijā spožākais viduslaiku militārās aizsardzības tornis un kurā līdz šim apmeklētāji nekad nav ielaisti.

Noslēpumainā sievišķība Diora modes nama izstādē Modes muzejā

„Jaunība, cerība, nākotne!” – ar šādiem vārdiem savu pirmo kolekciju 1947. gadā raksturoja slavenais modes mākslinieks Kristiāns Diors. Tobrīd viņš vēl nezināja, ka ar to raisīs veselu apvērsumu modes pasaulē. Viņa vārds kļuva slavens vienā mirklī, un tāds ir joprojām, kaut arī Diors jau pirms 60 gadiem ir mūžībā un viņa modes namu vada citi. Viņam un viņa modes nama vēsturei veltītu izstādi atklās 24.oktobrī Rīgā, Modes muzejā, un tajā būs skatāmi tērpi un aksesuāri no modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas.

Vai arhitektūra bērniem drīkst būt bērnišķīga?

Raidījuma "Adreses" jaunākā sērija aizkustinās visus, kam ir bērni, kam reiz būs bērni vai kas paši reiz ir bijuši bērni. Tātad – visus. Sērijas tēma – arhitektūra bērniem. Vai bērni ir pelnījuši labu arhitektūru? Varbūt bērniem vispār nav vajadzīga nopietna arhitektūra? 

Modes muzejs svinēs gada jubileju ar Dioram veltītu izstādi

24. oktobrī plkst. 18.00 Modes muzejs (Grēcinieku ielā 24) svinēs gada jubileju, atklājot izstādi «Dior», kas veltīta modes nama «Christian Dior» vēsturei un slavenās „New Look” kolekcijas septiņdesmitgadei. Izstāde apmeklētājiem būs atvērta no 25.oktobra.

Nomalēs pajumti meklē gan bezpajumtnieki, gan miljonāri

LTV1 raidījuma „Adreses” jaunākā sērijā mēs pētām īpaši sāpīgu tēmu – Rīgas senās koka arhitektūras izdzīvošanas iespējas mūsdienās, un salīdzinām, kā parasti, divus spilgtus pretpolus – Maskavas forštati un Ķīpsalu. Kādreiz tās abas bija nomales, un nav noslēpums, ka Maskavas forštates tēls joprojām ir applucis, savukārt Ķīpsala pēdējos gados tapusi dārga un glamūra. Taču autentiskais mīlīgo nomaļu šarms izzūd abās apkaimēs, tāpēc – vai salīdzinājums var būt tik acīmredzami melnbalts?

Somu dizaina ikonas Tapio Virkalas izstāde Rīgā

No 13. oktobra līdz 5. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) būs skatāma izcilā somu dizainera Tapio Virkalas darbu izstāde “Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā”. Lakonisms, elegance un dabas motīvi raksturo Somijas dizaina klasiķa Tapio Virkalas daiļradi. Viņš ir Somijas dizaina ikona, kas iedvesmojis dažādu paaudžu māksliniekus visā pasaulē.

Porcelāna muzejā - mazās formas mākslas darbi

Jauna ekspozīcija iekārtota Rīgas Porcelāna muzejā, kur no 12.oktobra aplūkojama 11. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde. Tās eksponāti ir mākslas darbi, kas veidoti no porcelāna un nepārsniedz 15 centimetru dimensijas.

BBC novērtē Gaismas pili

Gunāra Birkerta projektētā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka nesen ieguvusi vēl vienu starptautisku un prestižu kvalitātes apliecinājumu - šoreiz BBC kultūras un arhitektūras sadaļā.

Arhitektus uztrauc Latgales sakrālā mantojuma liktenis

Atzīmējot pasaules arhitektu nedēļu, Latvijas arhitektu savienība Krāslavā organizēja pasākumu “Sakrālās arhitektūras mantojums”. Šis temats Latgalē ir aktuāls ne vien tāpēc, ka šeit atrodami visas Latvijas kontekstā unikāli sakrālās arhitektūras pieminekļi, bet arī tāpēc, ka, samazinoties iedzīvotāju skaitam, nepieciešamība pēc sakrālajām celtnēm zūd un daudzas no tām iet bojā.       

Dzīvība Latvijas purvos - Purvciemā un Siksalā

"Adrešu" 12. oktobra sērija mums sanāca viena no pārsteidzošākajām, arī filmēšanas procesā. Grūti būtu atrast divas vēl atšķirīgākas adreses, ko salīdzināt – Latgales sādža ar diviem iedzīvotājiem un galvaspilsētas lielākais mikrorajons ar 60 000 iedzīvotājiem. Teiču purva Siksala un Rīgas Purvciems jeb agrākais Hausmaņa purvs.

Pēc rekonstrukcijas atvērs Romas Kolizeja augstāko līmeni

Pēc ilgiem rekonstrukcijas darbiem, sākot no 1. novembra, apmeklētāji atkal varēs nokļūt Romas Kolizeja augstākajā līmenī. Amfiteātra "bēniņi" senajā Romā bijuši paredzēti visblīvāk pārstāvētajai Romas sabiedrības grupai, tā sauktajiem plebejiem, jeb vienkāršākajiem ļaudīm. No turienes viņi vēroja teātra izrādes un gladiatoru cīņas.

Jūgendstila muzejā - «Ziedu burvība Herendas porcelānā»

Uz Rīgu pirmo reizi atceļojusi vērtīga porcelāna mākslas kolekcija no pasaulē slavenās Herendas porcelāna manufaktūras Ungārijā. Eleganto un niansēm smalko izstādi „Ziedu burvība Herendas porcelānā” 3.oktobrī atklās Rīgas Jūgendstila muzejā.

Arhitektūras muzejā atklāta izstāde «Ziemeļu pilsētas kvartāls»

Godinot arhitektu arodu un tā nozīmi, 2.oktobrī Latvijas arhitektūras muzejā atklāta izstāde “Ziemeļu pilsētas kvartāls”. Raksturojot ziemeļu identitāti mūsdienu pilsētbūvniecībā, Sanktpēterburgas arhitektūras žurnāla “Project Baltia” galvenais redaktors Vladimirs Frolovs apkopojis vairāku ziemeļvalstu dzīvojamo rajonu interesantākos esošos un arī vēl tikai topošos projektus.

Jaunākie
Interesanti