Kultūra / Dizains un athitektūra
Kārļa Zāles veidotais piemineklis Inčukalnā gaida restaurāciju
Kārļa Zāles veidotais piemineklis Inčukalna kapos bija viens no pirmajiem, kuru, sākoties Atmodas laikam, izdevās atjaunot. Atzīmējot pieminekļa atjaunošanas trīsdesmito un sagaidot tēlnieka 130. gadskārtu, Inčukalnā notika pieminekļa sakopšanas talka. Tomēr ar čaklajām talcinieku rokām vien ir par maz, lai viens no pēdējiem izcilā tēlnieka darbiem atgūtu sākotnējo izskatu.  
Zināmi 10 gada balvām Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti
Žūrija ir pabeigusi darbu pie Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzīto objektu novērtēšanas, lemjot, ka šogad uz galveno balvu un atzinībām pretendēs kopumā 10 objekti, LSM.LV pavēstīja Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis. Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina Rīgas pilsētas iedzīvotājus un visus, kam interesē kvalitatīvas pārmaiņas Rīgas pilsētvidē un arhitektūras attīstība, iesaistīties arhitektūras sasniegumu skates „2018. gada balva Rīgas arhitektūrā” balvu pretendentu vērtēšanā.
Kultūrkapitāla fonda dizaina un arhitektūras ekspertes: Vajag jaunu ideju grūdienu
Saruna par Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu arhitektūras un dizaina nozarei, kas notika starp Latvijas Mākslas akadēmijas profesori, dizaina biroja “H2E” vadītāju Ingūnu Eleri un arhitekti Māru Ābeli, diezgan ātri nonāca pie jomā labi pazīstamās, pat klasiskās dilemmas par individuāla profesionāļa privāto karjeru un tās iespaidu uz kultūras lauku kopumā.
Latvija iegūst galveno balvu Londonas Dizaina biennālē
Pirmdien, 3.septembrī, “Somerseta namā” notika 2. Londonas Dizaina biennāles balvu ceremonija, kurā galveno balvu par labāko dizainu saņēma Latvija. Latvija dizaina biennālē piedalās ar mākslinieka Artūra Analta un starpdisciplinārā dizaina uzņēmuma “Variant Studio” instalāciju “Matter to Matter”, informēja Kultūras ministrijā.
Modes muzejā oktobrī atklās izstādi «1918. Brīvības šiks»
Modes muzeja otro jubileju un Latvijas valsts simtgadi rīdziniekiem un Rīgas viesiem būs iespēja sagaidīt ar muzeja jauno izstādi «1918. Brīvības šiks». Izstādi Modes muzejā (Grēcinieku 24) varēs apskatīt no 4. oktobra. Izstāde tapusi sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu, piedaloties Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver periodu no 1912. līdz 1924. gadam, īpaši akcentējot 1918. gadu, kad dzima neatkarīga Latvijas valsts, un tērpus, kas tikuši valkāti Rīgā. 
Skaidra doma, tīrs vēstījums: Latvija Londonas Dizaina biennālē
Šodien Londonā atklāj otro Londonas Dizaina biennāli (London Design Biennale, LDB), kas ir pilsētas Dizaina festivāla viens no centrālajiem notikumiem un kurā Latviju pārstāv ekspozīcija “Matter to Matter”. Tās autors ir jaunais dizainers Artūrs Analts no dizaina studijas "Variant Studio". Latvija šajā vērienīgajā dizaina nozares forumā piedalās pirmo reizi.
Artūra Analta instalācija pārstāv Latviju Londonas Dizaina biennālē
Otrdien, 4. septembrī, starptautiski nozīmīgā radošo industriju un mākslas pasākumu centrā “Somerseta nams” apmeklētājiem durvis vērs otrā Londonas Dizaina biennāle, kas turpināsies līdz 23. septembrim. Latvija šajā vērienīgajā dizaina nozares forumā būs pārstāvēta pirmo reizi. Mūsu valsti biennālē pārstāvēs jaunā dizainera Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter”.
Preiļos jauniete Sintija Logina veido porcelāna traukus un sapņo par darbnīcu
Jauniete Sintija Logina izveidojusi savu porcelāna trauku zīmolu “Piece of Touch” jeb "gabaliņš pieskāriena". Sintija šobrīd veido pirmos traukus, tomēr ar laiku ir iecerējusi Preiļos izveidot porcelāna darbnīcu. Ir iegādāta veca māja, kas tuvākajā laikā tiks pārveidota un pielāgota darbnīcas vajadzībām.
Dizaineris Artūrs Igoveņš: Domāt risinājumus ir dzīvesveids
Artūrs Igoveņš vienlaikus ir gan dizaineris, gan inženieris, gan tehnisko risinājumu inovators. Viņš ir Rīgas latgalietis, "Dizainstudijas A" dibinātājs, pie kura, kā smejoties saka viņš pats, daudzi klienti vēršas kā pie ārsta, taujājot pēc neierastiem risinājumiem.
Kuldīgas vecpilsētas namus restaurē starptautiskā darbnīcā
Kuldīgas vecpilsētas nami ir kā atvērta arhitektūras vēstures grāmata, kuru var lasīt un lasīt, un arvien atrast ko jaunu. Tā atzīst ne viens vien amatnieks. Tāpēc jau vairākus gadus Kuldīgā notiek starptautiska restauratoru darbnīca, kuras dalībnieki veic praktiskus atjaunošanas darbus ar seniem rokas instrumentiem un konkrētam laika posmam atbilstošām metodēm. Šī gada darbnīca veltīta koka dzīvojamo ēku tipiskākajiem bojājumiem un to novēršanai.
Valmieras vasaras teātra festivāla pilsētu šogad būvē jaunie arhitekti 
Šajā nedēļas nogalē notiks Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šogad papildināts ar plašu pasākumu programmu festivāla centrālajā laukumā. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad festivāla norises vietas iekārtoja tā organizatori, šogad galveno laukumu divu nedēļu laikā veido starptautiskās arhitektūras, dizaina, pilsētplānošanas un citu radniecīgo nozaru vasaras skolas dalībnieki.
Jūrmala aicina arhitektus zīmēt jauno Dzintaru koncertzāli
Dzintaru koncertzāles vasaras zāles pārbūves metu konkursa gaitā jūlija beigās un augustā potenciālie pretendenti tiek aicināti uz tikšanos ar Jūrmalas domes un uzņēmuma «Dzintaru koncertzāle» pārstāvjiem, lai klātienē apskatītu objektu.
Ar godalgu pasniegšanu noslēgusies II Latvijas keramikas biennāle
Ar konkursa izstādes “Martinsona balva” atklāšanu un godalgu pasniegšanu 6. jūlijā ir noslēgusies II Latvijas Starptautiskā keramikas biennāles programma, kas norisinājās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, lai attīstītu laikmetīgās keramikas nozari, veicinātu Baltijas valstu sadarbību un godinātu Latvijas laikmetīgās keramikas ciltstēva Pētera Martinsona radošo veikumu. 
Liepājā sāk Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes apjomīgo restaurāciju
Liepājā sākušies apjomīgie Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes rekonstrukcijas darbi. Katedrāles atjaunošana sāksies ar torņa restaurāciju, mainīs logus un restaurēs smilšakmens detaļas. Būvdarbus veic uzņēmums SIA „UPTK”, piesaistot pieredzējušus restauratorus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Apjomīgo un izaicinājumiem pilno katedrāles atjaunošanu paredzēt pabeigt divu gadu laikā.
Arhitektūras muzejā atklāj izstādi «Rīga. Galvenā iela»
Trešdien, 20.jūnijā, Latvijas Arhitektūras muzejā atklās izstādi “Rīga. Galvenā iela”. Tā būs jau ceturtā izstāde no cikla “Rīga, kuras nav”, kas iepazīstina ar galvaspilsētas plānošanas dokumentiem, kuri to radīšanas laikā nebija publiski pieejami.
Jaunākie
Interesanti