Kultūra / Dizains un athitektūra
Alūksnē Notiks «SEGD Riga Chapter» publisks pasākums par dizaina un sociālās atbildības tēmu
“SEGD Riga Chapter” un dizaina birojs H2E aicina uz pirmo SEGD Latvijas dizaina kopienas publisko pasākumu. Tā laikā ar neformālu lekciju uzstāsies Igaunijas lielākā dizaina biroja “Velvet“ partneris un stratēģiskā dizaina vadītājs Janno Sīrmans (Janno Siimar), bet dizaina pastaigu pa godalgoto Alūksnes Bānīša muzeju vadīs Ingūna un Holgers Eleri, informēja organizatori.
Jauna elpa dievnamu interjeros – Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņu roku darbs
Šoks šī vārda vispozitīvākajā nozīmē – tā var apzīmēt sajūtu, kas pārņēma, ieraugot Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņu izcilo veikumu mūsu baznīcā – tā stāsta Biržu luteriskās baznīcas draudzes mācītājs Andis Lenšs. Altāra, kanceles un citu baznīcas interjera priekšmetu izgatavošana bija tehnikuma audzēkņu diplomdarbs. To viņi pabeidza jūlija sākumā, un aizvadītajā svētdienā dievkalpojums pirmo reizi notika jau pie jaunā altāra un ar visiem pārējiem priekšmetiem aprīkotā baznīcā. Šis ir jau 55. dievnams, kam interjera priekšmetus darina Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi pasniedzēja Arvīda Verzes vadībā. Viņiem tā ir lieliski pieredze, bet Latvijas baznīcām – vērtīgs, skaists un arī praktisks ieguvums.
Būvkultūra – kultūras mantojuma un būvniecības trauslais dialogs
Septembrī Latvijā tradicionāli norisināsies Eiropas Kultūras mantojuma dienas, kuru tēma šogad ir īpaši konceptuāla – būvkultūra. Objektus nevienos kāda tipoloģiska vai funkcionāla pazīme, bet gan to tapšanas, uzturēšanas un pilnvērtīgas dzīves īpašs novērtējums. Tie ir labie paraugi, kuru iepazīšana palīdzēs veidot un trenēt katra sabiedrības locekļa izpratni par to, ko gribam redzēt sev apkārt. Būvkultūras paraugi sniegs iedvesmu, kā saglabāt un būvēt, bet sabiedrisko mediju portālā LSM.lv tiks publicēts katra objekta aizraujošais dzīvesstāsts – vairāk nekā 30 objektus komentēs Latvijas spilgtākie arhitektūras un kultūras mantojuma speciālisti.
Popes muiža dāvanā saņem koka verandas projektu
Par Popes muižas koka verandu līdz šim liecināja vien dažas senas fotogrāfijas. Nu Ventspils novada Popes iedzīvotāji tikuši pie dāvanas – arhitektes Zaigas Gailes birojs izveidojis verandas projektu. Līdzekļu, lai to uzbūvētu nav, bet vietējie rokas nenolaiž. Popes muižas biedrība, ko dibinājuši vietējie iedzīvotāji, soli pa solim apskatei atver seno ēku durvis, bet līdzekļi projektiem tiek iegūti, rīkojot mūzikas festivālu.
Arhitekts Jānis Dripe: Valdības lēmums par koncertzāli ir svarīgs signāls visai sabiedrībai
Valdības lēmums attīstīt akustiskās koncertzāles projektu teritorijā Kronvalda parkā, kur atrodas bijušās Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas ēka, ir svarīgs politisks lēmums, “kurš tagad profesionāli jāinterpretē,” Latvijas Radio raidījumā uzsvēra Kultūras ministrijas padomnieks, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina nodaļas vadītājs, arhitekts Jānis Dripe.
Itālijas mode 100 gados – Modes muzejā atklās krāšņu izstādi
Modes muzejs atkal būs atvērts apmeklētājiem, sākot ar 17. jūliju, kad tiks atklāta izstāde “No Fortuny līdz Versace. Itālijas mode 100 gados”. Tajā būs apskatāmi vērtīgi eksponāti no Aleksandra Vasiļjeva fonda, kā arī no Modes muzeja kolekcijas – šedevri, ko itāliešu modes dizaineri radījuši visa 20. gadsimta garumā un arī 21. gadsimta sākumā, informēja muzeja pārstāvji.
Bijušo Centrālkomitejas ēku sola nenojaukt pirms arhitektūras ideju konkursa
Bijušo Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas ēku, ko valdība lēmusi upurēt nacionālās koncertzāles vajadzībām, nenojauks pirms arhitektūras ideju konkursa – tā sola Kultūras ministrija, reaģējot uz asajiem protestiem par straujo un plašākā sabiedrībā neizrunāto lēmumu par koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2. Tieši veids, kādā tika pieņemts lēmums, profesionāļu vidi saniknojis visvairāk.
Zudusī Liepāja – atklāta slavenajam arhitektam Paulam Maksam Berči veltīta izstāde
Kāda pirms gadsimta izskatījās Liepāja, kad tās centrā cieši cits pie cita atradās mazie veikaliņi? Kas bija vietās, kurš šobrīd ir tukšie laukumi? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz Liepājas muzeja jaunatklātā izstāde “Zudusī Liepāja Paula Maksa Berči arhīvā”. Tā ir veltīta kādreizējā Liepājas galvenā arhitekta un pilsētas vaibstu veidotāja Paula Maksa Berči 180. jubilejai.
Arhitekti aicina iesaistīt sabiedrību lēmuma pieņemšanā par koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā (papildināts)
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes mācībspēki, kuri Latviju pārstāv starptautiskajā modernisma pieminekļu aizsardzības organizācijā "DoCoMoMo", atklātā vēstulē valdībai un Kultūras ministrijai izteikuši aicinājumu nesteigties ar Pasaules tirdzniecības centra un bijušās Latvijas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas ēkas nojaukšanu Elizabetes ielā 2, lai šajā vietā celtu akustisko koncertzāli.
Aicina pieteikties īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolai Valmierā
Līdz 26. jūnijam studenti un vidusskolas pēdējo klašu skolēni var pieteikties īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolai "FestivaL'and 3.0", ko jau trešo reizi rīko Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA" Arhitektūras skola sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu, medijus informē Valmieras vasaras teātra festivāla pārstāvji.
«Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020» pasniegšana notiks oktobrī
Tiek plānots, ka "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020" pasniegšana notiks šī gada 30. oktobrī, rēķinoties ar tajā brīdī valstī atļautajām pulcēšanās un pieejamajām tiešsaistes translācijas iespējām, medijus informē Latvijas Arhitektu savienībā.
Kļūdas cena ir ļoti augsta. Saruna ar grāmatu dizaineru Alekseju Muraško
Lai cik strauji pasaule mainītos tehnoloģiju iespaidā, mēs turpinām mīlēt grāmatas – ierastas un rokās taustāmas. Grāmatu veidošanas māka ir attīstījusies gadsimtiem ilgi, un grāmatu dizains vienmēr ir bijusi īpaša, ļoti smalka un atbildīga grafikas dizaina kategorija. Galu galā uz gaistošās ikdienas fona grāmatas ir tas, ko glabājam desmitgadēm ilgi, nereti šo laikmeta liecību nododot no paaudzes paaudzē.
Vēsturiska nama iedzīvotāja ceļ trauksmi par kultūras pieminekļa vērtības graujošu lifta projektu
Alberta ielā Rīgā, vēsturiskā namā, kuram piešķirts kultūras pieminekļa statuss, jau uzsākti priekšdarbi lifta izbūvei. Kāda mājas iedzīvotāja ceļ trauksmi par to, ka senajā slavenu arhitektu plānotajā ēkā konkrētais lifts izjauks kopējo kāpņutelpas dizainu, turklāt dzīvojamajās telpās remontdarbi radot plaisas. Iedzīvotājai piekrīt arī vairāki arhitekti. Tikmēr Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde devusi atļauju šādiem darbiem kultūras piemineklī, nenoliedzot, ka bijušas arī citas iespējas lifta izbūvei, tomēr konkrēto variantu izvēlējušies iedzīvotāji, bet pārvaldei arī pret šādu risinājumu iebildumu nav bijis.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt