Dizains un arhitektūra
Kultūra / Dizains un athitektūra
Dizains un arhitektūra
Dizains un arhitektūra
Latvijas Ainavu arhitektūras balva (LAABA) ir ainavu arhitektūras labāko sasniegumu skate, kas šogad tiks pasniegta pirmo reizi un kuras mērķis ir veicināt izpratni par ārtelpu kā nacionālās kultūrtelpas neatņemamu sastāvdaļu un cilvēkvides koprades produktu. Balsojums norisinās līdz 10. septembrim, plkst. 10.
Daugavpils domes deputāti nolēmuši piešķirt 25 000 eiro Oskara Stroka vasaras koncertzāles metu konkursa rīkošanai.
Liepājā pašlaik skatāma neparasta izstāde par Otrā pasaules kara modi, kas tapusi sadarbībā ar pasaules slaveno modes vēsturnieku Aleksandru Vasiļjevu (Francija). Viņa veidoto privātkolekciju ar tērpiem un aksesuāriem papildina Liepājas muzeja un Latvija Kara muzeja krājuma priekšmeti un vēsturiskas liecības no Ingvildas un Andra Skābes, kā arī Ivara Vītola privātkolekcijām.
Modes vēsturnieka un kolekcionāra Aleksandra Vasiļjeva privātkolekcijas tērpi, kas aktuāli bijuši no 1938. līdz 1945. gadam, tagad apskatāmi izstādē par Otrā pasaules kara laika modi Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos”. Lai spilgtāk būtu iespēja izjust tā laika gan ikdienas, gan svētku brīžu noskaņu, izstāde ir papildināta ar audio noformējumu un autentiskiem sadzīves priekšmetiem.
25. jūlija vakarā ar oficiālu atklāšanas koncertu durvis ver Ventspils koncertzāle „Latvija”. Par to, kādi neparasti risinājumi īstenoti tās celtniecībā un kāpēc šī ēka uzskatāma par unikālu ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, stāsta tās arhitekti – Deivids Kuks no Vācijas un Māris Malahovskis no Latvijas.
Filigrānu koka dizaina priekšmetu un funkcionālu dekoratīvu trauku izgatavošana ir balvēnietes Elīnas Kalniņas aizraušanās, kas pamazām pārtop biznesā.
Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi metu konkursu par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē, kas norisināsies no 2020. gada 23. maija līdz 29. novembrim.
Ko pilsētvidē sauc par braunijiem? Kurās vietās iepriekš gribēja būvēt Dailes teātri, un cik daudz koka māju nojauca, lai uzbūvētu teātra ēku? Kā tur izskatījās, pirms tika realizēts arhitektes Martas Staņas projekts – to visu 10. jūlijā bija iespēja uzzināt urbānās pētniecības tūrē – pastaigā kopā ar Kasparu Vanagu un Ievu Zībārti. Pastaiga notika mākslas programmas "microRIBOCA" ietvaros, kuras centrā šogad Rīga un tās iedzīvotāji.
Pirmajai Latvijas Ainavu arhitektūras balvai nominācijās "Ārtelpā", "Personības", "Procesi" ir iesniegts 81 pieteikums. Nacionālā žūrija pirmo reizi tikās 20. jūnijā un īsi pēc tam sākusi ārtelpu apskati, novērtējot tās klātienē un tiekoties ar projektu autoriem un atbildīgajām personām, informēja Latvijas Ainavu arhitektu asociācija.
Jūnija sākumā izsludinātais metu konkurss Latvijas Nacionālā teātra piebūvei vietā, kur pagaidām vēl atrodas tenisa korti, raisījis lielu arhitektu interesi. 9. jūlijā atkārtoti teātra vadība aci pret aci tikās ar potenciālajiem konkursa dalībniekiem, lai izskaidrotu savas vēlmes, atbildētu uz jautājumiem un iepazīstinātu ar teātra ēkas specifiku.
“Piecdesmit gadi Rīgas modē” nav visaptveroša Latvijas modes vēsture – tas ir personisks atmiņu stāsts. Un tomēr grāmata vienlaikus ir arī nozīmīga vēsturiska liecība par modi kā neatņemamu Latvijas kultūras daļu.
No lausku kaudzes atjaunota Jūlija Jēgera vitrāža, Sigismunda Vidberga ornamentu skices vīriešu kaklasaitēm, Anša Cīruļa privātpersonām darināts mēbeļu komplekts – tie būs daži no unikālajiem priekšmetiem, ko varēs aplūkot jaunajā izstādē Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM). Izstādes nosaukums ir „Redzēts. Neredzēts. Izredzēts”, to atklās rīt un tā ir veltīta muzeja 30 gadu jubilejai.
Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļāvusi amerikāņa Frenka Loida Raita darbus. Eksperti Raitu dēvē par cilvēku, kurš ietekmēja arhitektūras attīstību visā pasaulē.
Somas no ābolu mizām un apavi no sūnām un siena. Tāda ir atsevišķu modes mākslinieku atbilde uz neskaitāmajiem pārmetumiem modes industrijai par videi nodarīto kaitējumu.
Modes māksliniece un arī slavena modele ar divdesmit piecu gadu darba pieredzi Rīgas Modeļu namā Asnate Smeltere paveikusi vērtīgu un izzinošu darbu – uzrakstījusi grāmatu “Piecdesmit gadi Rīgas modē”, otro grāmatas daļu veltot arī savam neatkarīgajā Latvijā izveidotajam un iecienītajam modes zīmolam “Salons A”.
No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – neredzēts – izredzēts”, LSM.lv pavēstīja muzeja pārstāvji
Latvijas sakrālajam mantojumam 2018.gads bija īpašs – baznīcu atjaunošanā bija reta iespēja ieguldīt vairāk nekā četrus miljonus eiro no valsts budžeta. Lielākā daļa bija vienreizēji piešķīrumi, bet miljonu eiro veidoja jaunā Sakrālā mantojuma finansēšanas programma. Par šo naudu pērn saglābti vairāki kritiskā stāvoklī esošu baznīcu jumti, vēl citiem dievnamiem izstrādāti restaurācijas projekti. Taču šogad sakrālā mantojuma programmā naudas vairs nav.
Jūnija vidū noslēdzies publikas balsojums, kurā plašākai sabiedrībai pirmo reizi "Latvijas Dizaina gada balvas 2019" vēsturē bija iespējams elektroniski nobalsot par savu fināla favorītu. Lielākās publikas simpātijas šogad ieguvis Vinetas Kreigeres un Rūtas Jumītes informācijas vietnes "Sieviete un darbs" dizaina risinājums, informē izstādes norises vieta - tirdzniecības centrs "Origo".
Ar vērienīgu izstādi, kas iekārtota Vecrīgā zem Rātslaukuma – izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, pirmo apaļo jubileju svin muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”. Ekspozīcija “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” iepazīstinās ar mērķtiecīgi un rūpīgi veidoto muzeja kolekciju.
Restaurējot unikālu vēsturiskās apbūves ēku, kā arī pārbūvējot senu mūra ēku, šā gada beigās Jelgavā vecpilsētas kvartālā durvis vērs Zemgales restaurācijas centrs. Ceturtdien, 20. jūnijā, topošā centra jumta korē uzvijās spāru vainags un restauratori iepazīstināja ar senām kultūrvēsturiskām vērtībām, ko izdevies atrast.
Jaunākie
Interesanti