Kultūra / Dizains un athitektūra
Sāk rekonstruēt Pētera I namiņu Liepājā
Liepāja pēc diviem gadiem iegūs vēl vienu tūristu vilkmes objektu – tā ir vēstures leģendām un stāstiem apvītā Hoijeres kundzes viesnīca, kur 17. gs. nakšņojis Pēteris I. Senajam koka ēku kompleksam Kungu ielas kvartālā, kas saglabājies līdz mūsdienām, piedzīvojot neskaitāmus gadsimta uzslāņojumus, šobrīd uzsākta restaurācija. Hoijeres viesnīcas ēkā atradīsies Liepājā pirmais interjera muzejs, kas pievērsīs uzmanību ne tikai 17. gs. interjeram, bet arī kulinārijas mantojumam.
FOTO: Sezonas apakšveļas modes tendences
Ceturtdien, 25. oktobrī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā apakšveļas modes skatē, kas norisinājās Ceturtā apakšveļas nozares uzņēmēju biznesa foruma ietvaros, 10 ievērojami latviešu apakšveļas zīmoli prezentējuši aktuālās kolekcijas. Komforts, izturība un maigums – tās ir 2018./2019. gada sezonas galvenās apakšveļas modes tendences, informēja skates organizatori.
FOTO: Modē atgriezušies deviņdesmitie un viss, kas asociējas ar televizoru
Otrdien ar krāšņu modes pasākumu Tallinas ielas radošajā kvartālā “Tu jau zini, kur” atklāta 29. Rīgas modes nedēļa, kas pēc tam turpināsies citās vietās Rīgā līdz pat 27. oktobrim. Modes nedēļas organizatoru pārstāve Laura Ošiņa-Bēķe pastāstīja, ka šobrīd ir atgriezušies deviņdesmitie gadi, un modē ir viss, kas asociējas ar televizoru. 
Desmit ievērojami Latvijas apakšveļas ražotāji prezentēs aktuālās kolekcijas
Desmit Latvijas apakšveļas ražotāji, tostarp “Rosme”, “V.O.V.A. Lingerie”, “Orhideja” un citi ievērojami zīmoli piedalīsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā apakšveļas modes skatē, kas norisināsies 25. oktobrī 4. apakšveļas nozares uzņēmēju biznesa foruma ietvaros. Pasākumu būs iespējams skatīties tiešraidē arī LSM.lv.
Sākas Rīgas Modes nedēļa
Sākot no otrdienas, 23. oktobra, līdz pat sestdienai, 27. oktobrim norisināsies jau divdesmit devītais “Riga Fashion Week” pasākums jeb Rīgas Modes nedēļa.
Rundāles pilskungs Lancmanis: Ar spokiem man nav veicies, bet soļus esmu dzirdējis vairākkārt
Šobrīd pie Rundāles pils notiek vērienīgi darbi – tiek īstenots projekts par vēsturisko augļu dārzu atjaunošanu. "Izrādās, ka grāvenšteini un sīpoliņi bijuši jau toreiz,” pasmaida šarmantais pilskungs Imants Lancmanis. No nākamā gada janvāra viņš šeit būšot brīvprātīgā statusā: "Nākšu uz pili un darīšu to, ko neesmu paspējis. Pats galvenais – jāuzraksta Rundāles pils monogrāfijas trešais sējums, un tas ir ļoti grūts – tā ir pils restaurācija.”
Liepājā uzstādīts piemineklis izcilajam tēlniekam Kārlim Zālem
Liepājā šodien uzstādīts piemineklis izcilajam tēlniekam Kārlim Zālem. Pieminekļa izveidei liepājnieki saziedoja naudu jau 1989. gadā, taču valstī sākās pārmaiņu laiki, un toreizējai pilsētas vadībai piemineklis vairs nebija prioritāte. Par godu Latvijas valsts simtgadei un tēlnieka 130 gadu jubilejai piemineklis beidzot – pēc nepilniem 30 gadiem, ir viņa jaunības pilsētā – Liepājā.
Rīgā aplūkojama Londonas Dizaina biennālē apbalvotā Artūra Analta instalācija
Tikai 11 dienas – no 2018. gada 17. līdz 28. oktobrim – Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Londonas Dizaina biennāles 2018 žūrijas balvu ieguvusī Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter”, informēja Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM). Eiropā un pasaulē jau augsti novērtētā latviešu dizainera Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter” šogad Londonas Dizaina biennālē (London Design Biennale, LDB) pirmo reizi pārstāvēja Latviju un ieguva žūrijas Zelta medaļu kategorijā “Labākais dizains” (London Design Biennale 2018 Best Design Medal). Dalība šajā vērienīgajā dizaina nozares forumā norisinājās, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi.
Pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā
Pirmdien, 1. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā jau trīspadsmito reizi pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. 2018. gada balva Rīgas arhitektūrā ir piešķirta “Grand Poet Hotel by Semarah” viesnīcai un tās autoriem: arhitektiem Jānim Nordem, Aijai Lismanei, Didzim Valciņam, Zanei Pastarei, Daigai Lēvaldei, autoruzraudzības vadītājam Oskaram Vēverim, arhitektam-tehniķim Atim Auziņam, interjera autoriem Dženijai Ālbekai (Jenny Ahlbäck) un Rongam Guanam (Rong Guan) – “Par paraugpiemēru vēsturisko ēku atjaunošanā un pārveidošanā, vairākus eklektisma stila īres namus Rīgas bulvāru ansamblī pārveidojot par laikmetīgu viesnīcu ar potenciālu publiski aktivizēt apkārtējo pilsētvidi”.
Jaunākie
Interesanti