Dzīve & stils / Virtuve
Gaspačo jeb aukstā tomātu zupa «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Aukstā un aromātiskā tomātu zupa, ko Sandra Icaka gatavo savā piemājas saimniecībā “Padegas”, spirdzina ne tikai karstā vasaras dienā. To var baudīt visa gada garumā, ja saimniecībā sagatavoti tomātu sulas krājumi. Tiesa, var izlīdzēties arī ar veikalos nopērkamo.
Grilēta buka fileja ar ceptiem dārzeņiem «Īsto latvju saimnieču gaumē»
Medījuma gaļa satur mazāk tauku nekā mājlopu gaļa, tajā ir arī daudz vērtīgu olbaltumvielu. Ne velti dietologi uzsver tās īpašo uzturvērtību. Raidījuma "Īstās latvju saimnieces" dalībniece Sandra Icaka savā piemājas saimniecībā “Padegas” gatavo grilētu buka fileju ar ceptiem dārzeņiem.
«Kommorgenvīderi» – pildīto gaļas pankūku klasika
“Morgen komvīderi”, “kommorgenvīderi” jeb “Nāc rīt atkal!” (vācu: Komm morgen wieder!) – no Vācijas ienākusī pildīto pankūku klasika, kur katrai saimniecei tomēr ir savs gatavošana stiķis. Mežotnes puses saimniece Daira kommorgenvīderus pilda ar cūkas plaušām, sirdi un kūpinātu speķi. Savu recepti viņa atklāja LTV raidījumā “Iekodies Zemgalē”.
Kuģelis Zemgales gaumē
Mēdz teikt, ka gardākos ēdienu gatavo no vienkāršākajām sastāvdaļām. Ja tā, tad kuģelis pilnīgi noteikti atbilst šim raksturojumam – kartupeļi apvienojumā ar speķi, nedaudz sīpoliem un sviesta veido izcili gardu un sātīgu maltīti. Mežotnes puses saimniece Daira savu kuģeļa recepti atklāja LTV raidījumā “Iekodies Zemgalē”!
Siera kūka ar melleņu ievārījumu «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Deserta izvēlei nekad nevajadzētu paviršai, jo tas ir maltītes noslēgums, kas viesiem nereti paliek atmiņā vislabāk. Raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībnieces Līgas Lieplapas siera kūka ar melleņu ievārījumu noteikti būs lieliska saldēdiena izvēle – auzu pārslu pamatne, vidū krēmsiers un jogurts, bet virsū kārdinoša melleņu ievārījuma kārtiņa.
Gaļas rullīši ar sautētiem dārzeņiem «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Cūkgaļa apvienojumā ar maltu meža gaļu šos rullīšus padarīs īpaši smeķīgus. Savukārt dažādi dārzeņi un pākšaugi ierasto kartupeļu vietā piešķirs ēdienam dažādību un kārdinošu aromātu. Izmēģini pagatavot gaļas rullīšus ar sautētiem dārzeņiem pēc raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībnieces Līgas Lieplapas receptes!
Gvakamole «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Krēmīgi atspirdzinošā gvakamole vienmēr atgādina vasaru, taču tā iederēsies jebkurā gadalaikā. Uzziesta uz svaigas maizes vai grauzdiņa, gvakamole būs lieliska uzkoda. Izmēģini pagatavot to pēc raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībnieces Līgas Lieplapas receptes!
Pavārs: Brūklenes der arī fermentēšanai un salātu mērcēm
Ja kādā ēdienā ir sabalansēts skābums, saldums vai sāļums, bieži brūklenes rūgtums, sīvums un pikantums spēj to padarīt vēl garšīgāku, Latvijas Radio raidījumā "Piecas garšas" atklāja pavārs Ritvars Toms Logins. 
Pavārs: Eļļā vislabāk marinēt zivi un dārzeņus
Eļļas marinādes neder gaļai, taču zivis tajā var marinēt, savukārt, gatavojot dārzeņus, jāievēro pavisam cits princips – dārzeņi jāmarinē pēc izcepšanas, to Latvijas Radio 5 raidījumā "Piecas garšas" atklāja pavārs Ritvars Toms Logins. 
Žāvētu ābolu saldēdiens «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Izrādās, žāvēti āboli var būt ne tikai vienkāršs ziemas našķis, bet arī galvenā sastāvdaļa kārdinošam desertam. Izmēģini pagatavot saldēdienu “Ābolu sniegs” pēc LTV raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, kandavnieces Kitijas Švīgeres receptes!

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt