Dzīve & stils / Virtuve
FOTORECEPTE: Ķiršu dūmos kūpināta cūkgaļa bez marinādes
Gaļas kūpināšana ir laikietilpīgs process, kam jāatvēl teju visa diena. Protams, gaļai nav nepieciešama nemitīga uzraudzīšana visu kūpināšanas laiku, tomēr kaut kur tuvumā ir jārosās. Nedaudz vienkāršot un atvieglot šo pasākumu var, kūpinot gaļu bez iepriekšējas marinēšanas – vienkārši uzberot izvēlētās garšvielas pirms likšanas kūpinātavā. Arī šādā veidā kūpinātai gaļai piemīt izteiksmīga garša, jo būtisku garšas niansi veido tieši dūmi.
Mērnieku laiku jēra zupa - sātīgs virums piebaldzēnu gaumē
"Mērnieku laiku" jēra zupa, iespējams, ir no raksturīgākajiem Vidzemes ēdieniem, taču retais zina tā gatavošanas noslēpumus. Uzzini, kā pagatavot sātīgo virumu pēc piebaldzēnu, "Mazvieķu" saimnieku Laimas un Gunāra receptes, ko viņi atklāja Latvijas Televīzijas raidījuma "Iekodies Vidzemē" pirmajā sērijā!
Uz oglēm cepta siļķe ar kartupeļiem - «Īsto latvju saimnieču» recepte
Slapjā avīzē ietīta un uz oglēm cepta siļķe izsenis bijis viens no populārākajiem ēdieniem Kurzemē - galvenokārt tāpēc, ka lēts un sātīgs. Zinātāji teic, ka savulaik to bieži pasniedza preses magnātu Benjamiņu mājās. Avīzē ceptu siļķi bija iecienījusi Benjamiņa kundze, kura nāca no nabadzīgas ģimenes un kurai šis ēdiens uzjundīja bērnības atmiņas. Mūsdienās, ņemot vērā tipogrāfijas krāsas kaitīgumu, siļķi iesaka gatavot cepampapīrā. Izmēģini pagatavot uz oglēm ceptu siļķi ar kartupeļiem jeb rāceņiem, kā to dēvē dažviet Kurzemē, pēc Latvijas Televīzijas raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, rucavietes, maizes cepējas un „Aleju” saimnieces Gunitas Pričinas receptes!
Rucavas baltais sviests - «Īsto latvju saimnieču» recepte
Rucavas novada kulinārais mantojums – baltais sviests – vislabāk izdosies no īsta, trekna lauku krējuma, kas pēc kulšanas vairākas dienas ir pastāvējis vēsumā, ieskābis un kļuvis biezs. Kefīra vietā labāk ieteicams lietot lauku rūgušpienu. Izmēģini pagatavot Rucavas balto sviestu pēc Latvijas Televīzijas raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, rucavietes, maizes cepējas un „Aleju” saimnieces Gunitas Pričinas receptes!
Biguzis jeb maizes zupa - «Īsto latvju saimnieču» recepte
Rupjmaizes deserts jeb biguzis ir sena recepte, kas mūsdienās zināma kā maizes zupa vai rupjmaizes kārtojums. Valodnieki savos pētījumos atklājuši, ka dažādās izloksnēs nevārītam vai vārītam ēdienam no maizes gabaliņiem ir ap 17 variāciju, to skaitā biguzis, biguze, bigucis, bigūzis, biga, bigūze, bigusis, biguža un biģele. Izmēģini pagatavot biguzi pēc Latvijas Televīzijas raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, rucavietes, maizes cepējas un „Aleju” saimnieces Gunitas Pričinas receptes!
Baravikas ar griķiem un kokospiena mērci
Savulaik kļūstot par pavāru, Edgars Sanders saprata, ka vairs nevēlas ēst gaļu, pienu un olas. Ikdienā viņš gatavo ēdienus, kur gaļa nemaz neprasoties. Viens no tādiem ir sēņu laikam ideāli piemērotā maltīte - griķi ar baravikām un velutē mērci, kuras gatavošanas noslēpumus Sanders atklāja Latvijas Televīzijas raidījumā „Es mīlu ēdienu”.
Svaigie makaronu salāti ar skumbriju - aša un veselīga maltīte
Šie makaronu salāti patiks tiem, kuri meklē idejas ātri pagatavojamai, taču veselīgai maltītei. Dārzeņi, pilngraudu makaroni, olbaltumvielu avots zivs un nedaudz olīveļļas - laba uzturvielu kombinācija, kurā nav nekā lieka. Lai gan zivju konservus mēdz iekļaut veselīga uztura "melnajā sarakstā", arī to vidū ir pieejamas veselīgākas izvēles.
Pupiņu braunijs ar ērkšķogām - veselīgais našķis
Brauniju jeb brūnīti var pagatavot arī pilnībā bez miltiem, aizvietojot tos ar pupiņām. Papildini to ar ērkšķogām un izdosies lielisks sezonas saldēdiens. Izmēģini pagatavot veselīgo brauniju pēc grafikas dizainera Miķeļa Baštika receptes, ko viņš atklāja LTV raidījumā "Es mīlu ēdienu"!
Cūkgaļas šašliks bez marinēšanas - vienkārši un ātri!
Šī cūkgaļas šašlika recepte ir pasakaini vienkārša un neprasa stundām ilgus sagatavošanās darbus. Viss, kas nepieciešams, ir gaļa, sīpols, nedaudz garšvielu, iesmi un uguns. Izmēģini vienkāršo cūkgaļas šašlika recepti pēc pavāra Renāra Purmaļa receptes, ko viņš atklāja LTV raidījumā "Gatavo dabā"!
Jaunākie
Interesanti