Dzīve & stils / Virtuve
Svaigs mazsālīts zandarts «Īstās latvju saimnieces» gaumē
Svaigai zivij pat garšvielu nevajag, tā pati par sevi ir garšīga un aromātiska, – tā par svaigu mazsālītu zandartu sacīja Latvijas Televīzijas raidījuma "Īstās latvju saimnieces" dalībniece Anna Macāne no "Zvejniekiem" Lubāna ezera krastā, kura savām viešņām kā uzkodu pasniedza maizītes ar mazsālītu zivi.
«Billīšu» ābolmaize – cep dzejnieku Virzas un Stērstes mazmazmeita
Rudenīgi smagi un reibinoši smaržo rozes, tālumā ceļa jūtīs klaigā dzērves, klusi paukšķēdami krīt mazie saldie ābolīši, dzīvelīgais mājas sargs ar skanīgo vārdu – Milu – cerīgi snaikstās, cerēdams, ka no saimnieces rokām kāds kriksītis izslīdēs, gaisā burtiski virmo smaržīgas ābolkūkas apsolījums…
Atkārtoti izdota Antoņinas Masiļūnes recepšu grāmata latgaliešu valodā
Jaunā dizainā izdota Antoņinas Masiļūnes pavārgrāmata latgaliešu valodā. Grāmata kulinārei klajā nāca 1992. gadā, un tā joprojām ir vienīgā pavārgrāmata latgaliešu valodā. Pavārgrāmatas pārizdošanas idejas autore ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas docente Diāna Apele. Tieši viņa pirms 30 gadiem veidoja pavārgrāmatas māksliniecisko noformējumu.
Klāt cidoniju laiks! Vienkāršas receptes sīrupam, sukādēm un uzputenim
Oktobris ir cidoniju sezonas laiks, kad Latvijas audzētāji tās piedāvā iegādāties par vislabākajām cenām gan dažādu produktu izskatā, gan svaigā veidā. No cidonijām ļoti vienkārši iespējams pagatavot gan sīrupu, gan sukādes, gan to izmantot kā piedevu citos ēdienos, Latvijas Radio 5 – "pieci.lv" raidījumā "Nogaršo ar pieci" ieteica pavārs Renārs Purmalis. 
Fermentētas dzērvenes. Vienkārši un gardi!
Sezonas produktu dzērvenes var ēst ne tikai uzreiz svaigas vai saldos desertos pagatavotas, bet arī sāļā veidā – ogas raudzējot jeb fermentējot, Latvijas Radio Pieci raidījumā "Piecas garšas" ieteica pavārs Ritvars Toms Logins. Fermentētas dzērvenes ir kaperiem līdzīga piedeva, ko baudīt dažādos ēdienos.

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Svarīgākais šobrīd