Dzīve & stils / Virtuve
Grūbu zupa aukstam laikam
Aukstam laikam piemērots ēdiens ir grūbu zupa senlatviešu gaumē. Izmēģini pagatavot grūdeni ar žāvētu cūkas stilbu, kāršu pupām, burkāniem, kartupeļiem un grūbām pēc Allažu pagasta viesu nama saimnieces Māras Zemdegas receptes!
Ar apelsīniem un rozmarīnu pildītā vista
Ar apelsīniem un rozmarīnu pildītā vista ir ilgi gatavojama maltīte, bet rezultāts noteikti būs tā vērts. Šī recepte lieliski derēs alus mīļiem – vista laiku pa laikam jāpārlej ar alu. Izmēģini pagatavot sātīgo vistu pēc Rāvensburgā Vācijā dzīvojošā Markusa Hercoga receptes, kuru viņš atklāja raidījumā “Virtuvē pie kaimiņiem”!
FOTO: Ko Latvijā ēd brokastīs?
Latvijā 77,8 % iedzīvotāju atzīst, ka brokastis ēd regulāri, atklāj Slimību profilakses un kontroles apkopotā informācija. Visaktīvākie brokastotāji ir seniori, bet viskūtrāk tās ēd cilvēki vecumā no 25 līdz 34 gadiem. Lai noskaidrotu, ko tieši latvieši ēd brokastīs, Latvijas Televīzijas raidījums “Pārtikas revidents” aicināja skatītājus iesūtīt savu brokastu fotogrāfijas. Ko tās atklāja?
Kulta ēdieni: Tradicionālā Emirātu tuksneša ļaužu maize
Pirms 20. gadsimta 60. gados Apvienoto Arābu Emirātu teritorijā tika atklāta nafta, Emirātu teritorijā esošajā tuksnesī dzīvoja milzum daudz beduīnu jeb tuksneša ļaužu. Tagad to ir mazāk, jo tirdzniecību veic vai nu ar gaisa kuģiem vai džipiem. Un tomēr beduīnu tuksnesī vēl ir gana daudz,  un kulinārās tradīcijas viņi tur augstā godā. Viens no svarīgākajiem ēdieniem, dodoties tuksnesī, bija ļoti plānā regag maize, kas var glabāties pat mēnesi. Uzzini, kā to pagatavot!
Garšaugos marinētas skumbrijas marokāņu gaumē
Makrele jeb skumbrija ir tradicionāls produkts Ziemeļvācijas salā Ziltē, kur dzīvo glābējs Larss un viņa sieva Mārena Lunki. Pāris ierasti gatavo skumbrijas ziemeļvāciešu gaumē, savukārt viņu draugs Mohammeds Mārenai ierādīja, kā tās ēd viņa dzimtajā Marokā. Izmēģini pagatavot marinētas skumbrijas marokāņu gaumē, sekojot Mohammeda receptei!
Krāsainais laša tartars ar eksotiskām sastāvdaļām
Ziemeļvācijas salā Ziltē dzīvojošais glābējs Larss Lunks gatavo laša tartaru pēc tradicionālas receptes, kuru pats papildinājis ar dažām neparastām sastāvdaļām. Šī recepte būs lieliski piemērota gardai svētku uzkodai.
Pienā sautētie kolrābji – lieliska piedeva gaļai
Kolrābjus bieži ierasts ēst svaigā veidā salātos vai vienkārši kā uzkodu, taču tos var arī  sautēt pienā un tādējādi iegūt neparastu uzkodu. Izmēģini kolrābjus pagatavot pēc receptes, ko iecienījusi raidījuma “Virtuvē pie kaimiņiem” varone, Ziemeļvācijas salā Ziltē dzīvojošā Mārena!
Tradicionālā Ziltes kūka ar plūmju ievārījumu
Plūmju ievārījuma kūka, kas pārklāta ar zeltainas mīklas režģi, ir tradicionāls saldēdiens Ziemeļvācijas salā Ziltē. Svarīgi atcerēties, ka, gatavojot šo kūku, mīkla ir jāmīca, nevis jāmaisa.
Izdota «Latgales pavārgrāmata»
Ir apkopoti Latgales reģiona un Krāslavas novada tradicionālie ēdieni un dzērieni, vizuāli krāsainā “Latgales pavārgrāmata”, kuru izdevusi biedrība “Latgales kulinārā mantojuma centrs”. Ideja par šādu grāmatu radās pirms dažiem gadiem.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt