Dzīve & stils / Veselība
Daugavpilī skolēni arī pēc pilngadības sasniegšanas varētu bez maksas saņemt veselības aprūpi
Daugavpils skolēni arī pēc pilngadības sasniegšanas varētu bez maksas saņemt veselības aprūpi - šobrīd šādu priekšlikumu izvērtē Daugavpils izglītības un sociālo nozaru speciālisti, ņemot vērā, ka pēc pilngadības sasniegšanas jaunieši vairs nevar saņemt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, taču daļa no tiem joprojām turpina iegūt vispārējo vidējo izglītību. Daugavpilī uz šādu atbalstu varētu pretendēt ap 1200 jaunieši, kuri iegūtu tiesības saņemt atbalstu pacienta līdzmaksājuma izdevumiem par ģimenes ārsta pakalpojumiem, ārsta speciālista apmeklējumiem un arī uzturēšanos stacionārā.
Eksperti mudina vakcinēties pret gripu
Reizē ar rudeni Latvijā atgriežas gripas vīrusi. Aizvadītajā sezonā Latvijā gripa un tās radītās komplikācijas bija iemesls 86 nāves gadījumiem, bet Eiropas savienībā šī slimība ik gadus laupa līdz pat 70 000 dzīvību. Lai mudinātu cilvēkus vakcinēties pret šo slimību, Latvijā sākta kampaņa “Neļauj gripai sevi noķert”.
Palsmanē jāiztiek bez ģimenes ārsta; pat ar dažādiem bonusiem grūti pievilināt
Ekonomiski attīstīts novads, aktīva dzīves vide, obligātajām prasībām atbilstošas prakses telpas, pietiekošs pacientu skaits un labiekārtots divistabu dzīvoklis – visu to Smiltenes novada pašvaldība sola ģimenes ārstam, kurš varētu pārņemt praksi Grundzālē un Palsmanē. Taču pat arī ar šādiem bonusiem pievilināt laukiem ārstu tik vienkārši neizdodas. Tikmēr bez ģimenes ārsta palikušie Palsmanes pagasta iedzīvotāji pēc savas iniciatīvas nosūtījuši vēstuli Veselības ministrijai un Nacionālajam veselības dienestam, lūdzot rast risinājumu šai situācijai. Vēstuli parakstījuši 430 palsmanieši.
Krūts veselības mēnesī pacientu biedrība mudina sievietes atsaukties valsts uzaicinājumam izmeklēties
Oktobris ir krūts veselības mēnesis. Krūts vēža atbalsta biedrība „Vita” darbojas jau 26 gadus, un tās vadītāja Irīna Jaunuma neslēpj gandarījumu, ka šo gadu laikā biedrības ir nodibinātas arī citu vēža veidu pacientu atbalstam. Viņa arī norāda, ka krūts veselībai veltītais mēnesis ir īstais laiks, lai pievērstu sieviešu uzmanību tam, ka, rūpējoties par savu veselību, ir vērts atsaukties valsts uzaicinājumam veikt valsts apmaksātās veselības pārbaudes, kā arī kopumā sekot līdzi savu krūšu veselībai.
Konsultatīvā tālruņa mediķi redz problēmu: cilvēkiem mājās nav elementāru bezrecepšu zāļu
Veselības problēmu gadījumos pēc plkst.17 darba dienās līdz pat plkst.8 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti telefoniski konsultācijas sniedz ģimenes ārsti. Viņi savu astoņu gadu darba laikā saskatījuši vienu būtiski problēmu – bieži vien cilvēkiem, kuri vēršas pēc palīdzības, mājās nav elementāru bezrecepšu medikamentu un līdzekļu, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Mūziķis Lauris Valters ar dziesmu aicina uz aktīvu dzīvesveidu
Mūziķis Lauris Valters piedāvā klausītājiem enerģijas pilnu dziesmu “Tiekamies kustībā”, kas tapusi, iedvesmojoties no Lielvārdes novada biedrības "Visa veida kustība", kas apvieno novada iedzīvotājus sportiskās aktivitātēs, sniedzot iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku.
Ērču aktivitāte ir līdzīga kā pērn; ap 25% ērču konstatē borēlijas
Šogad ērču aktivitāte ir līdzīga kā pērn, secina Latvijas Infektoloģijas centrs. Aptuveni 25% no centra laboratorijā līdz šim pārbaudītajām ērcēm konstatēta Laimas slimība - tās pārnēsā spirohetas borēlijas, kas  izraisa Laimas boreliozi . Savukārt aptuveni viens procents ērču inficētas ar encefalītu.
Vasaras skolā Pelčos māca izprast bērnus ar autismu un tiem palīdzēt
Kā saprast bērnu, kuram ir autisms, kā izprast viņa uzvedību, miega un ēšanas traucējumus un, to zinot, palīdzēt bērnam attīstīties un iekļauties sabiedrībā – šie jautājumi ir uzmanības lokā Eiropas Lietišķās uzvedības asociācijas rīkotajā vasaras skolā, kas šonedēļ notiek Kuldīgas novada Pelčos.
Aug no elektrotraumām bojāgājušo skaits
Vads, kam nodilusi izolācija, matu fēns ar sabojātu slēdzi vai neizolēta durvju zvana poga var kļūt ne tikai par nopietnu elektrotraumas avotu, bet arī nāves izraisītāju. Ik gadu no elektrotraumām Latvijā mirst vairāk nekā seši cilvēki, šogad šādi no dzīves aizgājuši jau četri. Speciālisti uzsver – aizvien sabiedrība cenšas būt taupīga, taču, ja runa ir par elekroiekārtām, dažu eiro ietaupījums nevar atsvērt zaudētu dzīvību.
Projektā aicina ģimenes cīnīties ar lieko svaru
Arvien vairāk bērniem un pieaugušajiem ir liekais svars. Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, projektā "Mēs par veselīgu Rīgu" piedāvā iepazīties ar veselīgu dzīvesveidu. Pakalpojums tiek piedāvātas ģimenēm, kurās tiek konstatēts liekais svars.
Ar stipendiju Daugavpils cer piesaistīt jaunus zobārstus
Daugavpils domes deputāti apstiprinājuši grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz pilnībā segt izglītības izdevumus topošajiem stomatologiem. Pieteikties šai programmai var pat pirmā kursa studenti. Limitētā summa vienam studentam nepārsniegs 12 000 eiro, bet kopējā summa, ko atvēl šai programmai Daugavpils dome, ir 60 tūkstoši eiro. Savukārt topošajam zobārstam jāapņemas nākamos 10 gadus strādāt Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā pilnu darba slodzi un puse no sava darba laika jāvelta tieši bērnu zobārstniecībai.
Mediķi neiesaka uzturēties saulē karstākajā dienas laikā
Līdz ar spēcīgo anticiklonu ir samazinājies ozona slāņa biezums, līdz ar to ultravioletais starojums ir spēcīgāks, nekā parasti ap šo laiku. Pēcpusdienā tas sasniedz sesto līdz septīto līmeni, kas mūsu platuma grādiem ir augsts un tādējādi var gūt apdegumus pat pusstundas laikā, īpaši ja cilvēks atrodas pie ūdens.
Jaunākie
Interesanti