Dzīve & stils / Veselība
«Agrīna diagnoze – labāka prognoze». Krūts veselības dienā aicina pārbaudīties
Biežākā onkoloģiskā saslimšana – krūts vēzis – joprojām pārāk bieži tiek atklāts novēloti. Tāpēc Krūts veselības dienā Latvijas vadošie speciālisti Austrumu slimnīcas rīkotā pasākumā mudina sievietes neatlikt pārbaudes un veikt tās regulāri. Jo agrāk atklāj slimību, jo lielākas cerības to veiksmīgi uzvarēt. Tāpēc ārsti aicina profilaktiskus izmeklējumus sākt jau no 40 gadu vecuma.
Ko pelējums nodara cilvēkam un ēkām? Skaidro speciālisti
Rudens vēsais un mitrais laiks uz daudzu ēku sienām rada pelējumu, to grupā ietilpst tādas pelējuma sēnes, kas cilvēkam ir kaitīgas, gan izmantojamas medicīnā, LTV raidījumam “Vides fakti” atklāja Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūta vadošais pētnieks Jānis Liepiņš
Kā palīdzēt līdzcilvēkam ar pašnāvnieciskām domām?
Pēkšņi ļoti pasīvs, nīgrs vai, tieši pretēji, izteikti līksms – dažādas krasas izmaiņas cilvēka uzvedībā var liecināt par pašnāvības domām. No tuvinieku puses šādā situācijā pirmkārt ir nepieciešama sadzirdēšana, uzsvēra Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas un psihoterapijas katedras vadītāja, profesore Gunta Ancāne.
Ar pašārstēšanos depresiju neizārstēt, var kļūt tikai sliktāk. Pieredzes stāsti
Depresija var izpausties dažādi. Bieži vien cilvēki, kas saskaras ar depresiju, palīdzību sāk meklēt paši, lieto dažādas vielas, kas situāciju tikai pasliktina, un ieslīgst vēl lielākā krīzē, no kuras bez speciālistu palīdzības ārā netikt, Latvijās Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" atzina profesors, Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Māris Taube. 
«Re:Check» pēta: Vai K vitamīna došana jaundzimušajiem ir riskanta, kā apgalvo vakcinācijas pretinieki?
Vairākkārt esam vēstījuši par Covid-19 vakcīnu dezinformāciju sociālajos medijos. Pandēmijas laikā daudz jaunu atbalstītāju guvusi arī kāda lapa, kas ir pret visa veida vakcīnām. Tagad tās autore uzfilmējusi video, stāvot pie Rīgas Dzemdību nama. Tajā stāsta par to, kādu ļaunumu it kā nodarot K vitamīns jaundzimušajiem. To mazuļiem dod pirmajās dzīves dienās, lai aktivizētu asins recēšanu un tā pasargātu no dzīvībai bīstamas asiņošanas. Ar kādām puspatiesībām lapas autore maldina jaunos vecākus?
Sākusies ziemas peldēšanas sezona
Netipiski siltā oktobra sākumā Latvijā sākusies 46. ziemas peldēšanās sezona, kas katru gadu kļūst arvien iecienītāka. Latvijā ar ziemas peldēm oficiāli nodarbojas vairāk nekā 400 cilvēku.
Kādas potes nepieciešams atkārtot pieaugušā vecumā?
Laikā, kad aktuāla ir vakcinēšanās pret Covid-19 un gripu, mediķi arī atgādina par vakcinēšanos pret citām slimībām, kas sastopamas mūsu sabiedrībā, piemēram, difteriju. Pēdējo gadu laikā Latvijā ik gadu tiek fiksēti 3–5 difterijas gadījumi un pēc saslimstības intensitātes jau vairākus gadus ieņemam pirmo vietu starp Eiropas Savienības valstīm. Savukārt Eiropā jau vairākus gadus lielu izplatību piedzīvo masalas. Mūsu speciālisti gan saka – ja masalas izslimotas vai bērnībā saņemta pote, pusmūžā revakcinēties vairs nav nepieciešams.
Latvijā palēnām pieaug saslimstība ar prostatas vēzi
Latvijā palēnām pieaug saslimstība ar prostatas vēzi, kas daļēji skaidrojama ar dzīves kvalitātes uzlabošanos – jo ilgāk vīrietis dzīvo, jo lielāka iespējamība atklāt šo saslimšanu, norādīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas centra vadītājs Egils Vjaters.
Kāpēc tuvinieku runas par pašnāvību jāuztver nopietni?
Rudens, pandēmija, kādas personiskas problēmas – tas skar teju katru no mums, taču tad, ja nomāktība nepāriet, jāmeklē palīdzība. Kā runāt ar tuvinieku, kuram ir pašnāvnieciskas domas un kā palīdzēt, skaidroja raidījums "4. studija".

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt