Dzīve & stils / Tautas sports
Upju laivošana, baznīcas atjaunošana un Lieldienu peldes – diriģenta Inta Teterovska kustību prieks
Daudzpusīgs, azartisks un vienmēr kustībā – tāds ir jauniešu kora “BALSIS” diriģents un vadītājs Ints Teterovskis. Uz sportošanu viņu nav jāpierunā, vien jāspēj atrast brīvs brīdis viņa piepildītajā ikdienā. Savu izturību Ints pārbauda uz velosipēda, relaksējas, pļaujot zāli, kopā ar koristiem katru gadu laivo pa upēm un šobrīd vēl arī uzņēmies darbu vadītāja lomu baznīcas atjaunošanā. Fiziskā slodze viņam ļauj atslogot ikdienā ļoti nodarbinātās smadzenes.
TV personība Andrejs Volmārs vingro, pat skatoties televizoru
Kustēties un būt fiziski aktīvam ir svarīgi, lai pats sevi sajustu, uzskata Latvijas Televīzijas personība Andrejs Volmārs. Reiz viņš ar panākumiem startēja rajona mēroga sacensībās sprintā, trenējās vieglatlētikā, bet kultūras alkas Andreju aizvilināja uz teātri. Tagad viņš vakarus pavada pastaigās un, skatoties futbola spēles, vingrina sprandu.
No mūzikas izdevniecības uz taku skriešanu. «Stirnu buka» rīkotājs Rimants Liepiņš
Rimants Liepiņš daudzus gadus bijis saistīts ar mūzikas industriju, tostarp, nodibinājis un vadījis mūzikas izdevniecību “Platforma Records”. Taču mainoties cilvēku mūzikas klausīšanās paradumiem un sākoties mūzikas straumēšanas uzvaras gājienam, Rimants saprata, ka nav vērts izdot ierakstus, ko nepērk. Tad viņš radīja kaut ko pilnīgi citu, kas aizrauj tūkstošiem cilvēku – populāro taku skrējienu “Stirnu buks”. Kā Rimants nonāca līdz šādai idejai un kāpēc cilvēkiem patīk skriet mežā, viņam jautāja Toms Grēviņš podkāstā “Runājam par skriešanu”.
Strādājot tikai ar galvu, uzkrājas lieks stress. Psihoterapeite Aina Poiša par izkustēšanos
Novecot ar cieņu nozīmē arī uzturēt sevi formā, jo pats no sevis vairs nekas nenotiek, atzīst psihoterapeite Aina Poiša. Bērnību viņa pavadījusi dejotājas kurpēs, bet šobrīd domā reiz atkal tajās iekāpt. Tagad enerģiju Ainai sniedz garas pastaigas gar  jūru ar suni un distanču slēpošana kopā ar mazmeitu. Kamēr ir enerģija, neizpaliek arī dzīvesprieks!
Vai regulāra garu distanču skriešana ir veselīga? Analizē fizioterapeits
Kurš gan nav dzirdējis, ka skriešana ir demokrātisks sporta veids, skriet var teju katrs un skriešana nostiprina veselību. Lēnā riksītī ikrīta skrējiens caur parku vai ultramaratons Rīga–Valmiera vienā nedēļas nogalē un “Stirnu buka” sacensības nākamajā... Vai ir veselīgi regulāri skriet garas distances, podkāstā jeb raidierakstā “Parunāsim par skriešanu” Toms Grēviņš izvaicāja fizioterapteitu Elvi Puromu.
Simtiem cilvēku pārbauda savas spējas «Drosmes skrējienā» Ogrē
Dažādu sagatavotības līmeņu dalībnieki 29. maijā pulcējās Ogrē, lai pārbaudītu savus spēkus “Drosmes skrējienā”. Tas nozīmē, ka distances skrējējiem nācās pārvarēt ne tikai skrienot, papildu grūtības radīja arī niršana zem ūdens, grāvji, virvju tīkli, riepu velšana un citi šķēršļi, kas jāpārvar. 
Dienišķā vingrošana un dārzs – kā aktrise Inta Tirole saglabā možumu
Kustība, smaids un mīlestība – neko vairāk cilvēkam nemaz nevajag, pārliecināta Nacionālā teātra aktrise Inta Tirole. Viņa maija beigās atzīmēs savu 85. jubileju un, neskatoties uz iespaidīgo pusapaļo ciparu pasē, joprojām ir dzirkstoša un sprigana. Lai gan bērnībā Intai sporta stundas sagādāja zobu sāpēs, viņa jau vairākus gadus savā ikdienā labprātīgi iekļauj vingrošanu.
Maratonu bums sasniedz arī Rīgu. Kāpēc cilvēki skrien, un kā tas viss tiek organizēts?
Kā jau ierasts, arī šogad norisināsies Rīgas maratons un tas ir veltīts Ukrainas atbalstam. Kā notiek šāda apjomīga pasākuma plānošana un organizēšana? Un kāpēc vispār cilvēki skrien? Par maratona veidošanas aizkulisēm un dalībnieku motivāciju Toms Grēviņš Latvijas Radio podkāstā sarunājās ar Rīgas maratona organizētājiem – Aigaru Nordu, Mārtiņu Priedi un Airu Leiti.
Žurnālists Aidis Tomsons vingro katru rītu un ar divriteni apdzen trolejbusus
Žurnālists, Latvijas Radio 1 raidījumu vadītājs Aidis Tomsons regulāri vingro, rūpējoties par savu muguru, bet ir vesela virkne aktivitāšu, kuras viņš veic savam priekam un neregulāri – skrituļslidošana, braukšana ar velosipēdu, kalnu slēpošana, skriešana un pastaigas. Kas ātrāks – trolejbuss vai Aidis uz velosipēda? To viņš ir noskaidrojis!
Ķermeni veido ne tikai virtuvē. Kā dietoloģe Lolita Neimane cīnās pret mazkustīgumu
Mūsu ikdiena ir piesātināta ar dažādām modernām ierīcēm, kuras it kā atvieglo mūsu dzīvi, liekot mazāk kustēties un piepūlēties. Ārsti dietoloģi Lolitu Neimani satrauc cilvēku mazkustīgums, jo tas agrāk vai vēlāk atsaucas uz veselību. Viņa ne tikai rūpējas par savu veselību, rūpīgi sekojot līdzi savam uzturam, un nodod šīs zināšanas citiem, bet arī regulāri apmeklē sporta zāli. Tur viņa izaicina sevi, izkustinot muskuļus un ieklausoties savās sajūtās.
No smailītes līdz krosa motociklam. Kā Valdis Melderis tiek pie laimes hormona
Garas pastaigas, velobraukšana pat sniegotā ziemā, cīņa ar motociklu smilšainā meža trasē – tās ir fiziskās aktivitātes, kas piepilda radio personības un pasākumu vadītāja Valda Meldera ikdienu. Viņš godīgi atzīstas – no fiziskajām aktivitātēm veic obligāto minimumu, nemitīgi meklējot veidus, kā rast līdzsvaru starp ērtībām un kustību.
Paraolimpietis Aigars Apinis: Kustība ir viena no dzīves pamata jēgām
Ja nebūtu liktenīgās dienas, kad neveiksmīgs lēciens ūdenī atņēma spēju staigāt, Latvijai nebūtu četrkārtējā paraolimpiskā čempiona, vairāku pasaules čempiona titulu ieguvēja un rekordista paraolimpiskajā sportā. Tam tā bija jānotiek, atzīst lodes grūdējs un diska metējs Aigars Apinis. Ja nebūtu traumas, viņa dzīve būtu pavisam citādāka – šobrīd fizisku piepūli prasa jebkura ikdienišķa darbība, bet, neskatoties uz tā jau lielo slodzi rokām, paraolimpietis brīvajā laikā daudz laika pavada pie dabas, peldas un ķer adrenalīnu, braucot ar kvadriciklu.
Fizioterapeite Līga Līdumniece-Šulce: Gribu, lai cilvēki kustas vairāk
Enerģija, entuziasms un iedvesma – vārdi, kas raksturo fizioterapeiti Līgu Līdumnieci-Šulci. Viņa ir pārliecināta, ka fiziskajām aktivitātēm ir saistība ar dzīves kvalitāti. Līga nav jāpierunā uz kustēšanos, tā viņai ir pašsaprotama lieta jau kopš bērnības, tāpēc ārpus sava darba, kas arī nav sēdošs, viņa dejo tautas dejas, skrien, skrituļo pa Rīgas ielām, slēpo, brauc ar velosipēdu un izmēģina arvien jaunus sporta veidus.
No skrienoša «trakā» Vecmīlgrāvī līdz lielākā maratona organizatoram. Saruna ar Aigaru Nordu
Kā jau tas dzīvē mēdz notikt – kas reiz izraisījis nepatiku, pēc tam var nemanot kļūt par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu un pat sirdslietu. Amerikā pavadītais laiks mainīja ''Rimi Rīgas maratona'' organizatora un uzņēmēja Aigara Norda domas par skriešanu. Viņu no rītiem spēj pamodināt nevis stipra kafija, bet skriešana, un šajā laikā Aigars nevis “atslēdz” prātu, bet to iekustina ar dubultu jaudu, nonākot pie vairākām jaunām idejām. Pirms 20 gadiem viņš jutās kā trakais, viens skrienot pa galvaspilsētas ielām, bet tagad kopā ar savu komandu katru gadu Rīgas ielās pulcē desmitiem tūkstošus skrējēju un nevienam vairs nav jautājumu “kāpēc”.
Ieva Akuratere: Kustība man sniedz tūlītēju laimes izjūtu
Dziedātājai Ievai Akuraterei kustība sniedz tūlītēju laimes izjūtu – atņem skumjas, stresu un depresiju.  Visvairāk kustēties sanāk pie jūras. Tur viņa ne tikai lūdzas un meditē, bet arī nodarbojas ar jogu un neatkarīgi no laikapstākļiem dodas garās pastaigās kopā ar uzticamo biedru – suni Dāgu. Pastaigas pārvēršot skaitļos, gada laikā tām viņa velta vismaz 23 diennaktis. Trausla savā būtībā, bet sīksta garā – kustība Ievai ir kā nepieciešamība, kas sniedz brīvību un laimes sajūtu.
Svarīgākais šobrīd