Dzīve & stils / Tautas sports
Kā vācbaltieša ideja pārauga pirmajā Rīgas maratonā
Pirmais Starptautiskais Rīgas maratons risinājās 1991. gada 27. jūlijā, taču ceļš līdz tā norisei sākās gadu iepriekš, kad Latvijā no Vācijas ieradās baltvācieša pēctecis Renē Vencelidess, kura tēvs 1939. gadā bija spiests pamest dzimteni un savu pilsētu īsi pirms kara. 1990. gada 4. maijā tika deklarēta Latvijas Republika, un vasarā, apmeklējot “Rīgas kausus”, tūrisma uzņēmuma “Baltisches Reisebüro” īpašnieks pilsētas tēviem un Latvijas Vieglatlētikas savienībai (LVS) ierosināja rīkot pilsētas maratonu, kāds ir katrai sevi cienošai Eiropas pilsētai, kur nu vēl galvaspilsētai un Hanzas apvienības loceklei.
Skarbais «Vilkaču maratons», 350 kilometru velo izaicinājums un citi tautas sporta notikumi
Lietus, dubļi un aukstums nedēļas nogalē pavadīja 197 riteņbraucējus nakts 340 kilometru pārbaudījumā “Velorealitāte”, kur labāko desmitniekā finišēja Zane Jakobsone. Savukārt Latvijas taku skriešanas līdere Anete Švilpe skarbajā "Vilkaču maratonā" ieņēma trešo vietu absolūtajā kopvērtējumā, 13 reizes uzskrienot Āža kalnā. Brīvdienas savus cienītājus pulcēja arī 2,3 kilometru peldējums “Ciecernieks” un citi tautas sporta pasākumi.
REPORTĀŽA: Ozola labo Latvijas rekordu triatlona vidējā distancē
Svētdien, 19. jūlijā jaunā triatloniste Lāsma Ozola Smiltenē sasniedza jaunu valsts rekordu (4:54:09), kā pirmā sieviete Latvijas vēsturē, kas vidējo distanci (1,9 km peldus, 90 km ar velo un skriešus pusmaratons 21,1 km) veic ātrāk par piecām stundām. Vīriešu konkurencē citiem cerības neatstāja rekordists Rinalds Sluckis (4:03:29), teju trešo reizi savā karjerā finišējot ātrāk par četrām stundām. Smiltenes triatlona svētkos par Latvijas čempioniem sprinta distancē kļuva Artūrs Liepa un pieredzējusī Baiba Medne.
Pusnaktī uz sestdienu sāksies labdarības skrējiens Rīga-Valmiera
Pirmo reizi 107 kilometru vēsturiskais skrējiens Rīga-Valmiera startē “bronzas” kvalitātes zīmē, ko tam pērnruden piešķīra Starptautiskā Ultraskrējēju asociācija (IAU). Savukārt otro reizi labdarības skrējiensoļojumam būs nacionālā čempionāta statuss, 100 kilometru distancē par Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) medaļām cīnoties 155 dalībniekiem, tostarp 50 sievietēm.
Nekārtība mājas garāžā rada eksportspējīgu biznesa ideju
Sniega dēli, velosipēdu vai slēpes pēc sezonas beigām nereti mēdz nolikt kādā istabas, gaiteņa vai garāžas stūrī. Tā tie stāv līdz nākamās sezonas sākumam, veidojot nekārtību. Šāda problēma Edgaram Staunem lika izdomāt risinājumu – īpašus plauktus sporta inventāram – un vēlāk nodibināt arī uzņēmumu “Akurat Racks”, kas tos ražo.
Burtnieku ezerā bērni un jaunieši nometnē apgūst ūdens sporta veidus
Lai arī ilgu laiku bija neskaidrība, vai šovasar būs atļautas bērnu nometnes, ar jūnija sākumu tās atkal drīkst notikt. Tā nu šajās dienās Burtnieku novadā bērni un jaunieši apgūst dažādus ūdens sporta veidus. Šādas apmācības kopā ar organizāciju “Vidzemes laivas” norit jau vairākus gadus, un dalībnieki ļoti gaidījuši arī šīs vasaras nometni.
Krāslavā sāks četru dienu skrējienu apkārt Latvijai
Šodien, 16. jūnijā, Krāslavā pulksten 10.00 sāks četru dienu skrējienu “Gaismas ceļš” apkārt Latvijai, ko organizē biedrība "1836", skriešana seriāls "Stirnu buks" un garo distanču skrējējs Dins Vecāns, intervijā raidījumam “Rīta Panorāma” pastāstīja biedrības "1836" vadītājs Enriko Podnieks.
Kustība «Ghetto Games» sestdien ikvienu aicina doties individuālā pārgājienā
Sporta kustības "Ghetto Games" komanda sestdien, 6. jūnijā, aicina ikvienu iepazīt tuvāk savu apkārtni un doties pārgājienā, kurā ir iespējams izveidot pašam savu maršrutu vai iedvesmu smelties jau no izveidotām piedzīvojumu takām, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja kustības līderis Raimonds Elbakjans.
Pirmajā «pagalma ultramaratonā» uzvar Antons Kranga, balvā - tualetes papīrs
Rīgas maratona sākotnēji iecerētā nedēļas nogale nepalika bez skriešanas svētkiem. 15.-17. maijā risinājās vairāki virtuāli izaicinājumi, starp kuriem sacensību garšu vistiešāk varēja izjust “Supervaroņu Backyard Ultra” 116 dalībnieki, kuriem bija vienlaicīgs starts pl.8 no rīta ar netiešu konkurentu elpu pakausī, reizi stundā atzīmējoties lietotnē “Zoom”, “Whatsapp” vai “Strava”. Kad pēc 24 stundām visi konkurenti bija izstājušies, Antons Kranga veica uzvaras apli Līgatnē, kopā noskrienot 167 kilometrus.
Iznāk filma «Apskrien Latviju» par arhitekta Dina Vecāna skrējienu apkārt dzimtenei
Tapusi dokumentālā filma “Apskrien Latviju” par arhitekta Dina Vecāna pirms trim gadiem iespēto, 1740 kilometros pieveicot ceļu 22 dienās apkārt dzimtenei. Pērnā gada sākumā solītā filma pie skatītājiem nonāk nedēļā, kad sākotnēji bija plānots Rīgas maratons. Studijas "fon Films" veikums no 15. maija redzams video platformā "Vimeo", kā arī "LMT viedtelevīzijas" abonentiem un "Go3.lv" nomā. Tikmēr šogad vasaras saulgriežos "Stirnubuks" rīko Latvijas apskriešanas stafeti sadarbībā ar Dinu Vecānu.
Nords: Tautas sportam šī ir lielākā krīze kopš neatkarības atgūšanas
Lēmumu pārcelt "Rimi" Rīgas maratonu no šīs nedēļas nogales uz 10. un 11. oktobri tā direktors Aigars Nords sauc par drosmīgu, vienlaikus norādot, ka citas iespējas nebija. Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” viņš atzina, ka tautas sports šobrīd piedzīvo lielāko krīzi kopš neatkarības atgūšanas.
Mežā, pilsētā vai auto – pandēmijas laikā populārāka kļūst orientēšanās
Gadu no gada orientēšanās sezona sākas aprīlī un turpinās līdz pat oktobra vidum, taču pēc ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas Latvijā ir atcelti visi sporta pasākumi, tostarp arī plānotās orientēšanas sacensības un seriāli. Bet ko darīt, ja ir vēlme izrauties no četrām sienām un iecienīto tūrisma objektu apmeklēšana ir aizliegta? Orientēšanās poligoni aicina piedalīties bezkontakta orientēšanās pasākumos sev brīvi izvēlētā laikā.
Priekules vakara riksis kļūst arvien populārāks
Jebkura krīze paver jaunas un vēl nebijušas iespējas. Par to ārkārtējās situācijas laikā pārliecinājušies arī Priekules novada sporta dzīves organizatori. Šopavasar viņi  sarīkojuši attālināto jeb virtuālo vakara riksi, kas guvis atsaucību ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.
Jaunākie
Interesanti