Panorāma

NBS veidos jaunus karavīru bataljonus

Panorāma

Panorāma

Rimšēviča lietu par Covid-19 sertifikātu tiesa atliek līdz jūnijam

Rimšēviča lietu par Covid-19 sertifikātu tiesa atliek līdz jūnijam

Ilmāru Rimšēviču turpina tiesāt par, iespējams, vakcinācijas sertifikāta iegādi. Citā procesā – kukuļņemšanas lietā – bijušais Latvijas Bankas prezidents pirmajā instancē jau atzīts par vainīgu. Arī sertifikāta pirkšanas lietu viņš atteicās komentēt. Tiesas sēde gan tika izsludināta par slēgtu vien pāris minūtes pēc tās sākuma.  

Ilmārs Rimšēvičs tiek apsūdzēts par 400 eiro maksāšanu, lai bez potēšanās tiktu pie kovida vakcinācijas sertifikāta 2021. gadā.

Pirmdien sēdē tiesa neļāva zālē filmēt apsūdzēto, bijušo Latvijas Bankas prezidentu. Bet īsi pēc sēdes sākuma tā arī beidzās. Apsūdzības uzturētāja – prokuratūras pārstāves – krēsls palika tukšs.

"Diemžēl man ir jāpaziņo, ka uz tiesas sēdi dibinātu iemeslu dēļ nav ieradusies prokurore, jo viņa atrodas darba nespējā," informēja Rīgas pilsētas tiesas tiesnesis Andis Celms.

Virsprokurors norādīja, ka tiesa bija informēta. Bet kā sēdē norādīja tiesnesis – ziņa netika saņemta.

Rimšēviča advokāts gan pauda, ka tāpat būtu lūdzis izskatīšanu atlikt, jo pēdējās dienās esot bijusi ierobežota piekļuve tiesu informatīvajai sistēmai, lietas materiāliem un audio protokoliem.

Lietas izskatīšanu plānots turpināt jūnija vidū.

Pēc tiesas sēdes Rimšēvičs no komentāriem izvairījās.

Citā procesā – kukuļņemšanas lietā – Rimšēvičs pirmās instances tiesā atzīts par vainīgu un viņam piespriests 6 gadu ilgs cietumsods, bet spriedums pārsūdzēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti