Skrējiens no Rīgas līdz Daugavpilij 42 stundās - tautas sporta notikumu atskats

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

250 kilometru attālumu Rīga-Daugavpils pirmo reizi 1.-3.augustā noskrēja ultragaro distanču skrējējs Laimonis Skadiņš no Babītes, neparastajā ceļā pavadot 42 stundas un 37 minūtes. Aizvadītajā nedēļas nogalē kārtējo reizi risinājās arī 80 kilometru “Cēsis Eco Trail”, kurā otro gadu pēc kārtas triumfēja Ieva Upmace-Grīviņa. Turpat arī tika atklāts “LVM kalnu divriteņu maratona” klasiskais maršruts Cēsis-Valmiera, finišā netieši kronējot arī Latvijas čempionus orientēšanās sprintā.

ĪSUMĀ:

Ideja par skrējienu Rīga-Daugavpils dzima Daugavpils pusmaratona rīkotājam Aigaram Strausam 2017.gadā, kad pirmo reizi tika rīkots seriāla “Skrien Latvija” posms. Pagāja trīs gadi, un bija nepieciešami pandēmijas apstākļi, lai projekts nonāktu realizācijas stadijā. Sazvanīts nākamajā dienā pēc skrējiena, Laimonis Skadiņš velk neskaitāmas paralēles, piemēram, finišu naktī uz pirmdienu pustrijos naktī, laikā, kad pats pirms daudziem gadiem ir dzimis.

Trīs gadu laikā līdz skrējienam Laimonis Skadiņš bija paspējis dubultot 246 kilometru Spartatlona finišus līdz četriem, trešo reizi kāpt uz pjedestāla Igaunijas 211 kilometru taku ultramaratonā, otrreiz noskriet Ledvilas 100 jūdzes ASV, kā arī pēc ērces kodiena izslimot laima slimību.

Treniņnolūkos iepriekšējās ziemās pa ledu noskrieta Lielupe teju visā garumā un iepazīts Rīgas apvedceļš desmitiem kilometru garumā. Nedēļu pirms došanās uz Daugavpili tika pieveikts skarbais Vilkaču maratons ar 2000 augstummetriem.

250 kilometru skrējiens Rīga-Daugavpils bija ieplānots 36 stundās līdzīgi kā Spartatlons, tikai ar startu astoņos no rīta pie Brīvības pieminekļa un plānotu nakšņošanu Krustpilī. Ceļā sanācis vairākkārtīgi šķērsot likteņupi Daugavu, un pirmā reize bija jau pašā sākumā pa Akmens tiltu Rīgā.

Pirmos 30 kilometrus gar Rāmavu cauri Ķekavai līdz Daugmalei skrējēju pavadīja jaunuzņēmuma “Angico” pārstāve Ilze, kura sarūpēja drošības vesti ar uzrakstu Rīga-Daugavpils, kas finišā nonāks Daugavpils mēra rokās. Izdevies skriet pa ietvēm un taciņām, tā ka ne soli nevajadzējis spert pa automašīnu pilno Bauskas šoseju.

Kopbilde ar atbalsta komandu un Daugavpils mēru
Kopbilde ar atbalsta komandu un Daugavpils mēru

Ar velo īsu brīdi pie Tomes skrējēju pavadīja triatlonists Juris Gudēvics-Liepiņš, kurš turpina gatavoties septembrī plānotajam Tallinas “Ironman”. Otrā Daugavas šķērsošana notika pie Ķeguma HES pēc vairāk nekā 50 kilometriem, kur uz stundu līdz Lielvārdei pievienojās ultramaratonu veterānu pasaules čempions diennakts skrējienos Normunds Laucis.

Pēc dubultmaratona pieveikšanas pie Klidziņas ar pārcēlāja kuģīti tikts pāri Daugavai trešo reizi un nokļūts Jaunjelgavā. Tālāk ceļš gar Staburagu veda cauri Sēlijai. Visa piedzīvojuma garumā skrējējam palīdzēja ar auto braucošais pāris Rita un ultramaratonists Pēteris Cābulis. Vakarā ieradās pasākuma idejas autors Aigars Strauss, kurš pa dienu pildīja savus triatlona federācijas vadītāja pienākumus Pļaviņās. Nakšņošanas vietā Krustpilī kopā ar pavadītājiem Laimonis Skadiņš ieradās nevis plānotajā laikā ap diviem naktī, bet septiņos no rīta, kad bija kļuvis jau gaišs. Laika nobīdi, 140 kilometrus noskrienot 23 stundās, skrējējs skaidroja ar karsto un sutīgo dienu, kas prasīja atvēsināšanās pauzes un slapināšanos dažādās ūdenstilpnēs.

Gulēšanai savu dzīvesvietu biju atvēlējis pērnā pasaules čempionāta 24 stundu skrējiena veiksmīgākais Latvijas izlases pārstāvis Aivars Bondars. Otrajā dienā bija plānoti nedaudz vairāk par 100 kilometriem ar restartu astoņos no rīta, taču kustība Daugavpils virzienā atsākās priekšpusdienā trīs stundas vēlāk. Maršruts Jēkabpils-Krustpils-Jēkabpils dažu stundu laikā prasīja kārtējās reizes pāri Likteņupei. Svētdienas rītā Laimoni Skadiņu bija ieradušies atbalstīt pāris vietējie skrējēji, kas nelielu gabalu pavadīja savā koptreniņā.

Rīga - Daugavpils. Laimonidis Pārcelšanās uz Jaunjelgavu. Kuģītis Baltā Kaza

Posted by ultrataka.lv on Sestdiena, 2020. gada 1. augusts

Pēc pirmā aptuvenā maratona, skrienot Sēlijā gar Daugavas kreiso krastu, Laimonis Skadiņš nonāca Dunavā, kur pagriezās Tadenavas virzienā, lai apmeklētu Raiņa muzeju, ko sasniedzot bija veikti ap 190 kilometriem divās dienās gan pa šoseju, gan vietējiem asfalta un grantētajiem ceļiem. Tālāk ceļš cauri Bebrenei un Ilūkstei veda atkal tuvāk Daugavai, lai šķērsotu vēlreiz Latvijas lielāko upi pirms zīmīgās Daugavpils robežzīmes – Kaijas, kur bija veikti ap 240 kilometri un līdz pilsētas centram atlikuši noslēdzošie desmit. Daļu no noslēguma posma ultramaratonistu pavadīja Daugavpils skrējēju Griķu ģimene – Jānis un Alise, kā arī viņu meita Amanda.

Vienības laukumu Laimonis Skadiņš sasniedz naktī uz pirmdienu pl.2.37, un ilgi nebija jāgaida, lai fonā redzamais viesnīcas pulkstenis rādītu pieveikto distanci kilometros, un minūtes laikā veiktu finiša fotosesiju. Jautāts par pārejošajām neērtībām jeb traumām, skrējējs sūkstas, ka piemirsis par kaklu, kas saulē krietni cietis un apdedzis. Nākamajā dienā jau varēts paskriet kopā ar Daugavpils mēru pa pilsētas centrālo laukumu. Lai arī kājas vēl piepampušas, nākamajos plānos ir jau septembra 24 stundu skrējiens Igaunijā, lai atjaunotu Spartatlona kvalifikācijas normatīvus.

42 stundu laikā, kamēr ultramaratonists veica ceļu no Rīgas līdz Daugavpilij, vairāki simti skrējēji paspēja ņemt dalību 80 kilometru “Cēsis Eco Trail” un citās tautas sporta sacensībās.

Septīto reizi aizvadītajā taku skrējienā “Cēsis Eco Trail” distance dalībniekus veda pa Gaujas spilgtākajām pastaigu takām, lika kāpt Žagarkalnā un Ozolkalnā, kā arī šķērsot Amatas upi un pieveikt Cēsu pils trepes, kopā salasot ap 1300 augstummetrus.

80 kilometru pamatdistancē otro gadu pēc kārtas triumfēja Ieva Upmace-Grīviņa, kura trasē pavadīja 9 stundas un 23 minūtēs (9:23:06), sacensību gaitā apsteidzot virkni puišu un no otrā desmita beigām pakāpjoties uz TOP 10 absolūtajā kopvērtējumā. Pusstundu vēlāk finišēja Māra Kunrade (9:50:57) un Monika Mile (9:55:10), kuras astoņu dāmu cīņā par otro vietu ainavisko distanci pieveica ātrāk par 10 stundām.

Kopā 80 kilometru skrējienā startēja 47 dalībnieki, no kuriem finišu sasniedza 46, tostarp visas deviņas dāmas. No vīriem ātrākais bija pērn piektajā vietā finišējušais Sergejs Ļeta, kuram šogad izdevās uzlabot savu sniegumu par nepilnu pusstundu (7:47:30) un no tuvākajiem konkurentiem tikt vaļā jau skrējiena pirmajos kilometros. Otro un trešo vietu sadalīja no astotās pozīcijas pakāpušais jaunmārupietis Reinis Jasliņš (8:23:53) un šogad lēnāk skrienošais Kristaps Kanna (8:35:48), kurš rudenī izziņoja mērķi nokļūt teiksmām apvītajām Bārklija maratonā.

50 kilometru skrējienā otro gadu pēc kārtas triumfēja nesenā Vilkaču maratona uzvarētājs Jānis Kūms, kurš vienīgais distanci veica ātrāk par četrām stundām (3:46:06). Otro pozīciju astoņus kilometrus sākotnēji noturēja Ainārs Kumpiņš, taču nācās finišēt pirmā desmitnieka noslēgumā. Tikmēr 85 dalībnieku konkurencē trijniekā iespraucās Gatis Pūcītis (4:14:35) un Rubens Šulcs (4:20:11), kurš noslēdzošajā posmā par nepilnām divām minūtēm apsteidza pirms nedēļas Velorealitātes 350 kilometrus pieveikušo Kasparu Adijānu (4:22:01). Sieviešu ieskaitē ātrākās bija Elīna Petrovska (4:45:07), Lita Dzelme (4:57:12) un Māra Braslava (5:08:18).

136 taku skrējēji un nūjotāji bija izvēlējušies 30 kilometru distanci, kur uzvarēja Latvijas izlases pārstāvis Artūrs Vadzis (2:01:02) no Drustiem un Dace Banga-Hodžajeva (2:30:19). 13 kilometru distancē devās par vienu dalībnieku vairāk, tajā ātrākie bija Valdis Ņilovs (0:49:56) un Rasma Čoiča (0:59:47), kura varēja priecāties par iekļaušanos stundā, bet arī piekto vietu kopvērtējumā aiz četriem ātrākajiem vīriem. Vēl 45 skrējēji ņēma dalību trīs kilometru veselības distancē, kopējo dalībnieku skaitu, 450, palielinot līdz nepilnam pustūkstotim, lielākai daļai arī sasniedzot finišu Cēsu Rožu laukumā.

?Cēsis Eco Trail 2020 izaicinošākajā 85+ km trasē noturēja vadību un pirmais finišēja Sergejs Ļeta! ? 7:47:30 Apsveicam dienas spēcīgāko vīru! ?

Posted by Meža taku skrējieni on Sestdiena, 2020. gada 1. augusts

Turpat Vidzemē starts tika dots pavasarī atliktajam seriālam “Latvijas Valsts mežu Kalnu riteņbraukšanas maratonam”, kura pirmais posms bija tradicionālajā maršrutā Cēsis-Valmiera. 45 kilometru sporta distancē pārliecinoši triumfēja Mārtiņš Blūms (1:20:30), aiz sevis atstājot Andžu Flaksi (1:22:15) un Rodžeru Petaku (1:23:04), kam trešā vieta nenāca viegli, jo nācās to izcīnīt vārda tiešā nozīmē septiņu vīru finiša spurtā. 215 dalībnieku konkurencē startēja arī 11 sievietes, no kurām ātrākās bija Katrīna Jaunslāviete-Ķipure (1:29:52), Lelde Ardava (1:34:54) un Vija Frīda (1:38:11).

39 kilometru maršrutā gar Gaujas krastu devās gandrīz trīsreiz vairāk dalībnieki un no 578 velobraucējiem ātrākie bija Ģirta Cirveļa un Jāņa Rubika duets (1:12:52), kā arī Renāte Rodionova (1:22:33) nepilna pussimta (44) dāmu konkurencē. Vēl 85 braucēji izvēlējās veselības distanci.

Spraigi notikumi risinājās arī Cēsis-Valmiera finiša pilsētā, kur tika aizvadīts Latvijas čempionāts orientēšanās sprintā. Augstākpieminētā “Cēsis Eco Trail” 80 kilometru pamatdistances divkārtējās uzvarētājas Ievas Upmaces-Grīviņas dzīvesdraugs Pēteris Grīviņš pēc 28 gadus senā Rīga-Valmiera trases rekorda labošanas jau bija atgriezies sacensību apritē un bija viens no dalībniekiem sev liktenīgajā pilsētā pie Pārgaujas ģimnāzijas un Valmieras Gaujas krasta vidusskolas.

Par valsts čempioni sprintā ceturto reizi tika kronēta pašmāju vadošā orientieriste Sandra Grosberga, sudraba un bronzas medaļas atstājot Elizabetei Blūmentālei un Viedai Lūsei. Vīru konkurencē pērnais čempions Uldis Upītis piekāpās Andrim Jubelim, kuram šīs bija pirmās nopietnās sacensības pēc atgūšanās no traumas. Savukārt bronza tika federācijas pārstāvim Jānim Tamužam.

Čempionāta otrās dienas sprinta stafetē, kas risinājās Valmieras dzīvojamo māju mikrorajonā, uzvarēja kluba “Kāpa” orientieristi Uldis Upītis, Ainārs Lupiķis un Irita Puķīte, kurai misēklis ar kontrolpunkta atzīmi neļāva pacīnīties par medaļām iepriekšējās dienas solo ieskaitē.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Week#16 During the week I wasn't sure If I can handle this race, but when it came to the moment I manage to put fast running and safe orienteering together! During relay I put high mark, that I need to take lead as big as possible, too fast running made my orienteering so bad that I became as chaser already in middle of race, but luckily my teammates did perfect races and we could celebrate dramatic bronze medal! . . . . 16. Nedēļa Līdz čempionātam nebiju īsti pārliecināts vai tiešām man tas varētu izdoties, bet sacensību dienā spēju savienot ātru skriešanu ar drošu orientēšanos, kas man nodrošināja 4. Sprinta čempiona titulu! Stafetē uzliku sev augstu mērķi, mēģināt iegūt maksimāli lielu pārsvaru. Bet ātrā skriešana un haotiskā orientēšanās jau pusdistancē noveda pie lielas kļūdas un tad jau man nācās sasmelt izlieto. Pateicoties lieliskajiem komandas biedriem (Artjomam un Elīnai), kuri veica perfektus skrējienus izdevās dramatiski izcīnīt bronzas medaļu! #madonasnovads #latvijasarmija #MadJubis #isostarlatvia #suuntolatvia #inov8latvija #osveikals #mežmalas #sktērauds Foto: Jānis Līgats

A post shared by Andris Jubelis (@andrisjubelis) on Aug 2, 2020 at 9:17am PDT

Gatavojoties šī mēneša Eiropas meistarsacīkstēm rogainingā tepat Latvijā, jau pieminētās Amatas pusē, Nītaurē aizvadīts pavasarī atceltais “Zaķu rogainings”, kur sešu stundu sacīkstē startēja 87 komandas un uzvarēja “Laid mums tur laimē diet” ar pieredzējušajiem Zigmundu Bīberu un Albertu Jasānu, savācot 114 punktus. Virs simtam tika arī komandai “Pupu mizas” (104 p.), kurā startēja Jānis Rukšāns un Guntis Šmaukstelis. Piecinieku noslēdza jauktā komanda “Iedzīves mednieki” (87 p.) ar Līgu Pētersoni un Didzi Rozenbergu. 70 punktus savāca ražīgākā dāmu komanda “Dzintarlapsas” ar Ilzi Krēmeri un Ievu Simsoni. 14 komandas ņēma dalību rogainingā "Slapjais kaķis" Cenas tīrelī.

Pieminētajās Pļaviņās pie Melnezera nepilns simts dalībnieku startēja krostriatlona sacensībās. Puskilometra peldējumā, 20 kilometru meža velobraucienā un sešu kilometru taku skrējienā uzvarēja Sandis Kornijenko (1:23:37) no Daugavpils, 37 konkurentu vidū otrajā un trešajā vietā atstājot Jēkabu Jaunslāvieti (1:24:33) un Andri Ponomarenko (1:25:37). Starp sešām sievietēm ātrākās bija Kristiāna Maskava (1:44:31), Darja Beleviča (1:48:47) un Diāna Šika (1:48:50), kura bija ātrākā dāma velo segmentā un tajā pakāpās uz otro vietu, taču to zaudēja taku skriešanas izskaņā.

Šajā nedēļas nogalē risināsies Ventspils triatlons, kur pie Būšenieka ezera tiks noskaidroti Latvijas čempioni olimpiskajā distancē. Savukārt nākamnedēļ Mežaparkā plānots Rīgas triatlons, kas šogad pārcēlies no pilsētas centra, taču joprojām būs Eiropas kausa posms sprintā jauniešiem.

Vairāk nekā 700 šoseja riteņbraucēji augusta otrajā nedēļas nogalē startēs Ķekavas velo braucienā, kur būs iespēja startēt 80, 45 un 7 kilometru distancēs, kā arī 400 metru bērnu braucienā.

Tikmēr 8.augustā ātrākie garo distanču skrējēji startēs 15.Kuldīgas pusmaratonā, kuram šogad būs Latvijas čempionāta statuss un kopējais dalībnieku skaits tuvojas astoņiem simtiem. Nākamnedēļ Latvijas čempionāts taku skrējienos gaidāms Stirnubuka sezonas atklāšanas posmā Amatas krastā, kur jaunās distances “Vilks” dalībnieki 71 kilometru veiks no Siguldas gar Gauju līdz Brasla un tad gar tās krastu līdz Valmieras šosejai un atpakaļ līdz Gaujai un tālāk līdz finišam pie majestātiskā Zvārtes ieža.

Augusta otrajā pusē gaidāmi vēl vairāki taku skrējieni, tostarp “Bulta” ar maratona un pusmaratona distancēm Sigulda-Līgatne-Sigulda un nakts taku skrējieniem Lodē Priekuļu pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti