Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Motori
Arī par nopietniem auto gaismas defektiem var anulēt tehnisko apskati un atņemt numuru
Tumšajā laikā daudzām automašīnām ir neatbilstošas gaismas, kuras nav pareizi noregulētas vai neatbilst noteikumiem. Neatbilstošas automašīnu gaismas ir ārkārtīgi biežs pārkāpums, atzīst Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Un arī par neatbilstošām gaismām policija var anulēt tehniskās apskates uzlīmi un atņemt numura zīmes.  
Arī elektroauto īpašnieki izvēlas individuālas numurzīmes
Latvijā kopā ir reģistrēti 660 elektroauto. Pēdējā gada laikā to ir kļuvis ievērojami vairāk - skaits ir pieaudzis par 204 automobiļiem. Ir zināms, ka patlaban no visiem elektroauto sešiem ir uzstādītas individuālās numura zīmes, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Alternatīvas fosilajai degvielai. Kas darbinās automašīnas nākotnē?
Iekšdedzes dzinēji nodrošinājuši mūsu transporta vajadzības gadu desmitiem un bijuši loģistikas un apgādes sistēmas stūrakmens. Tomēr arvien skarbākas ekoloģiskās prasības piespiež autoražotājus domāt par alternatīvām. Elektroauto pagaidām tiek uztverti neviennozīmīgi – tie nespēj konkurēt ar ierastajām automašīnām nobraucamajā attālumā ar vienu degvielas uzpildi un ir ievērojami dārgāki, tāpēc liela daļa sabiedrības tos pagaidām neuztver kā nopietnu alternatīvu.
Jaunzēlandē izgudrots ūdens skrejritenis
Lai arī, iespējams, nekad nevarēsim staigāt pa ūdeni, tagad varam pa to pārvietoties ar skrejriteni. Jaunajam ūdens skrejritenim ir elektriskais motors un baterija, pedāļi, kā arī oglekļa šķiedras spārni. Tie ļauj velosipēdam lidot virs ūdens ar ātrumu līdz 20 kilometriem stundā. Jauno velosipēdu izgudrojuši jaunzēlandieši, kuriem pieder kompānija "Manta5".
Kā radās un attīstījās auto drošības jostas?
Pagājušā gadsimta sākumā cilvēki automašīnas sauca par nepraktiskām un bīstamām. Bet tehnoloģijas, materiāli un aprīkojums ir nemitīgi attīstījies, un īpaša vieta tajā ir drošības jostām.
Reidos turpina kontrolēt riepu stāvokli; vairākiem auto anulē tehnisko apskati
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) turpina reidus, lai pārbaudītu automašīnu riepu stāvokli. Aizvadītajā nedēļā reidos Liepājas un Daugavpils reģionos pārbaudīti 1378 transporta līdzekļi un problēmas atklātas 55 automašīnām. Pirmdien, 9. decembrī, reidi notika Ropažos un Ogrē, kur kopumā tika pārbaudītas vairāk nekā 350 automašīnas.
«Latvijas autoceļu uzturētāju» par ceļu stāvokli varēs informēt arī lietotnē «Waze»
Lai pēc iespējas efektīvāk reaģētu uz notiekošo valsts autoceļu tīklā, līdzās sociālajiem tīkliem un informatīvajam tālrunim VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) pievienojis jaunu komunikācijas kanālu – aplikāciju “Waze”, ar kuras palīdzību turpmāk ikviens varēs ērti informēt par notiekošo uz valsts autoceļiem, kā arī redzēt aktuālāko informāciju, paziņojumā medijiem informēja LAU.
Drošība uz ceļa: Atstarotāji būtu jāizmanto arī pilsētā
Iestājoties gada tumšajam periodam aicinām iedzīvotājus neaizmirst par atstarotājiem. Tos būtu nepieciešams lietot ne vien lauku iedzīvotājiem, bet arī pilsētniekiem, kurus uz neregulējamas gājēju pārejas pustumsā autovadītājiem ir grūti pamanīt. 
Austrālijā pašvaldība apmāca gados vecākos autovadītājus
Vienai no mazākajām Austrālijas pašvaldībām Kvīnsklifai ir lielākais gados veco autovadītāju īpatsvars. Tie jau mīļi iesaukti par "svētdienas braucējiem", jo zināmi kā lēnāki savos manevros. Lai palīdzētu viņiem vieglāk sadzīvot ar citiem ceļabiedriem, pašvaldība radījusi īpašu apmācību programmu.
Kā sagatavot auto ziemai? Padomi
Sinoptiķi nākamnedēļ dažviet Latvijā sola pirmo sniegu. Tas nozīmē, ka šobrīd ir pēdējais brīdis parūpēties par savu automobili, sagatavojot to braukšanai rudens un ziemas apstākļos. Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadītājs Normunds Lagzdiņš stāsta, kam vajadzētu pievērst uzmanību.
Latvijā ar pārāk skaļiem motocikliem neviens necīnās
Lai arī noteikumi paredz motocikla izpūtēja pieļaujamā trokšņa līmeni, nepietiekamās kontroles dēļ to nereti pārsniedz, traucējot apkārtējo mieru. Taču pašlaik neviena institūcija to nevar apkarot, un motociklisti var netraucēti trokšņot, secināja LTV raidījums “4. studija”.
Prieks, garša un nostaļģija. Antīki spēkrati dodas braucienā pa Baltijas ceļa maršrutu
No 1912.gadā ražota „Ford” automobiļa līdz 1989.gada žiguļiem un moskvičiem – tik raiba kompānija šajās dienās devusies braucienā pa vēsturisko Baltijas ceļa maršrutu no Viļņas līdz Tallinai. Tas ir Baltijas valstu antīko automobiļu klubu veltījums šī unikālā notikuma trīsdesmitgadē, ko atzīmēsim jau piektdien. Seno spēkratu parādi visi interesenti jau pirmdienas rītā varēs vērot pie Brīvības pieminekļa Rīgā un pēcpusdienā – Cēsīs. Kādas ir brauciena dalībnieku atmiņas par Baltijas ceļu un kādēļ tā laika auto šodien atkal ir modē?
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt