Dzīve & stils / Motori
Latvijā darbu uzsāk vidējā ātruma kontroles sistēma
Pirmdien, 1. aprīlī, darbu uzsāks vidējā ātruma kontroles sistēma, kas kontrolēs transportlīdzekļu vidējo braukšanas ātrumu konkrētā ceļa posmā. Sistēmu, pamatojoties uz Ceļu satiksmes drošības padomē doto uzdevumu, ieviesīs Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju, informēja CSDD.
Nomainītas ceļa zīmes dēļ fotoradara sods pienāk tikai pēc pusgada
Nomainītās ceļa zīmes dēļ policijai nācās papildus skaidrot, vai tiešam noticis ātruma pārkāpums, un rezultātā autovadītājs sodu saņēmis pusgadu pēc pārkāpuma. Policija skaidroja, ka pārsvarā paziņojumi par radaru fiksētajiem pārkāpumiem izsūtīti ātri, bet aizķeršanās var būt gadījumos, kad nepieciešama papildu pārbaude, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Aicina nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu
Ceļu satiksmes noteikumos ir teiks, ka riepas, kas ir paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, var tikt nomainītas, sākot ar 1. martu. Taču nereti ziema neseko šim kalendāram un 1. martā vēl nav atkāpusies. Tāpēc autovadītājiem ar pāreju uz vasaras riepām nevajadzētu steigties, aicina Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.
Spēkrati mēģina iekarot Gaiziņkalna virsotni
Gaiziņkalnā jau devīto gadu skanēja motoru rūkoņa – ap 200 spēkratu mēģināja uzbraukt Latvijas augstākajā virsotnē, un starp viņiem arī Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis.
Eksperiments: Smiltis pret sāli - kāds ir auto bremzēšanas ceļš
Sekojot diskusijām par sāls kaisīšanu uz slidenajām ielām, LTV raidījums “4. studija” veica eksperimentu, salīdzinot, kā mašīna bremzē uz slidena ceļa, cik efektīvas ir smiltis, ja tās uzkaisa uz slidenas brauktuves, un kādu rezultātu var sasniegt ar sāli.
Autovadītāji Rēzeknē pilnveido drošu braukšanu ziemas apstākļos
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) jau ceturto gadu piedāvā autovadītājiem bez maksas uzlabot savas braukšanas iemaņas ziemas apstākļos. Šajā laikā apmācībās piedalījušies vairāk nekā četri tūkstoši autovadītāju. Sestdien, 12.janvārī, ir noslēdzošā diena, kad notiek grupu nodarbības autovadītājiem reģionos - Valmierā, Tukumā, Jelgavā un Rēzeknē.  
Pieaug interese par drošas braukšanas iemaņām ziemas apstākļos
Lai uzlabotu autovadītāju iemaņas un prasmes ziemas braukšanas apstākļos, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ziemā rīko bezmaksas drošas braukšanas konsultācijas. Mācības notiek jau piekto gadu. Ik gadu interese par nodarbībām pieaug un tās apmeklē ne tikai jaunie autovadītāji, bet arī šoferi ar lielu stāžu.     
No 1.decembra – tikai ar ziemas riepām!
No sestdienas, 1. decembra, visā Latvijā ir obligāta ziemas riepu lietošana. Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka vieglo auto ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm. Ziemas riepas obligāti būs jālieto līdz pat 1. martam. 
«Tarragon. Divvietīgā brīvība» - Latvijā ražotas ultravieglas lidmašīnas
“Šī lidos Latvijā, bet tās tālākās pa visu plašo pasauli - viena Itālijā, viena Meksikā, tā, kas tiek krāsota, nonāks Spānijā, bet šī tuvākā Lietuvā,” stāsta Valentīns Vasjaks. Viņš ir neliela Latvijas uzņēmuma - SIA “Pelegrin” vadītājs. Uzņēmumam ir lieli plāni un pasaule pie kājām gan pārnestā, gan tiešā nozīmē, jo “Pelegrin” ražo ultravieglās lidmašīnas - vienas no ātrākajām savā klasē pasaulē.
«Aizliegtais paņēmiens» testē: kādās uzpildes stacijās ir labāka degvielas kvalitāte
Kurās degvielas uzpildes stacijās Latvijā ir labāka degviela, no kurienes tā nāk, un kādi rādītāji vispār raksturo labu degvielu? “Aizliegtais paņēmiens” to skaidroja, nododot vairāku Latvijas un arī britu, vācu un poļu degvielas stacijās paņemtos degvielas paraugus analīzēm.  Raidījums arī noskaidroja, ka lielākoties Latvijas tirgū degviela nāk no Mažeiķu rūpnīcas, kā arī uzklauīja padomus, kā autobraucēji var pārbaudīt degvielas kvalitātai. 
Padomi auto sagatavošanā ziemas sezonai
Iestājoties tumšajam un vēsajam gada periodam, autovadītājiem vispirms ir jāmaina savi braukšanas paradumi un jāatceras, ka tik ātri nobremzēt kā vasarā vairs nevarēs.   
Jaunākie
Interesanti