Dzīve & stils / Motori
Automašīnu restaurācija: kā antīkie spēkrati iegūst otro elpu
Automašīnu restaurācija ir ļoti ilgs un sarežģīts process. Latvijā ar to ļoti labā līmenī nodarbojas vien pāris cilvēki. Ir tādi meistari, kas visus darbus veic savas mājas garāžā, ieguldot visus savus personiskos līdzekļus. Dažus meistarus var sastapt arī Rīgas Motormuzejā, kur šobrīd tiek restaurētas vairākas automašīnas.
Fotoradars rekordists - Brīvības ielā pie Šmerļa
Latvijā pašlaik darbojas 90 fotoradari, kas mēra, vai šoferi braucot nepārsniedz atļauto ātrumu. Visbiežāk ātrums tiek pārsniegts Rīgā, Brīvības ielā pie Šmerļa. Tur šogad fiksēti jau 10 000 pārkāpumi.
Satiksmes psihologs: Autovadītāji ignorē sarkano gaismu, jo iespēja saņemt sodu ir niecīga
Kamēr daudzās rietumvalstīs, ja luksoforā iedegas dzeltenā gaisma, autovadītāji bremzē, tikmēr Latvijā liela daļa rīkojas pretēji - spiež gāzes pedāli grīdā. Latvijas Universitātes profesors, satiksmes psihologs Ivars Austers min vairākus iemeslus - autovadītāji saprot, ka iespējamība iekrist un saņemt sodu ir niecīga, un, jo vairāk cilvēku noteikumus pārkāpj, jo pārējiem tā šķiet arvien pašsaprotamāka rīcība, jo visi taču tā dara. 
FOTO: Vēsturisko autobusu parāde Rīgā
3.septembrī Rīgā norisinājās vēsturisko autobusu parāde. Autobusi Rīgā ieradās no Tallinas, lai atzīmētu 60 gadu jubilejas reisa Tallina-Rīga-Tallina vēsturisko atklāšanu.
Autobraucēji saskaņoto paziņojumu par negadījumu varēs aizpildīt telefonā
Iekļūstot pat nelielos ceļu satiksmes negadījumos, cilvēki bieži izsauc policiju, nevis raksta saskaņoto paziņojumu. Kārtības sargi uzsver, ka tā ir nelietderīga policijas resursu tērēšana, un aicina autovadītājus vieglos negadījumos iztikt ar saskaņoto paziņojumu. Turklāt Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs rudens otrajā pusē piedāvās iespēju šādus paziņojumus aizpildīt, izmantojot mobilo lietotni.   
Retro motociklu orientēšanās sacensībās Zemgalē popularizē mājražotājus
Izbaudīt braucienu, iepazīt novadu un vienlaikus arī sacensties. Ar šādu mērķi pirms diviem gadiem seno motociklu cienītāji Lāču ģimene Jelgavas novadā aizsāka retro motociklu orientēšanās sacensības. Pagājušajā gadā sacensību dalībnieki meklēja kontrolpunktus novada muižās, bet šogad tika popularizēti mazie ražotāji.
Audriņu lidlaukā aizvadīts gada lielākais aviošovs
Jau astoņus gadus Latvijā notiek vērienīgs aviācijas šovs. Līdz šim tas notika Degumniekos, bet šīs vasaras lielākais aviošovs nupat aizvadīts Rēzeknes novada Audriņu lidlaukā. Pasākumā visas dienas garumā skatītājiem bija iespēja vērot lidmašīnu, paraplānu un izpletņlēcēju paraugdemonstrējumus, kā arī doties ekskursijās pilotu pavadībā lidmašīnās un helikopteros.
Senie motocikli salido Pastendē
Kādreizējais motosportists un treneris Alfrēds Zamockis, kuru dzīves ceļš no Jelgavas aizvedis uz Talsu novadu, Pastendē ierīkojis seno motociklu ekspozīciju. Šajā nedēļas nogalē viņš kopā ar kādreizējiem cīņu biedriem rīkoja visai unikālās ekspozīcijas svinīgo atklāšanu.
Elektromobiļu entuziasti tiekas salidojumā
Elektrisko auto skaits Latvijā ir neliels, vien aptuveni 350, taču, cilvēkiem izrādot lielākas rūpes par vidi, arvien pieaugošs. Šādu braucamrīku entuziastiem tiekoties īpašā salidojumā, īpašnieki stāstīja par to priekšrocībām.
Auto tirgotāju pasakas: naiviem pircējiem piedāvā grozītus odometrus un «slīkoņus»
Liela daļa Latvijas iedzīvotāju cenas dēļ izvēlas pirkt lietotu auto, bet vai lietoto auto tirgotāji par mašīnas vēsturi tās pircējiem saka patiesību? LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” eksperimentā pārliecinājās, ka nobraukuma rādītājus plačos esošajiem auto aizvien vilto un par plūdos un pamatīgās avārijās cietušajiem auto stāsta pasakas.  
Jaunākie
Interesanti