Dzīve & stils / Motori
Pirms tumšā laika autovadītājiem iespēja bez maksas pārbaudīt spēkratu gatavību ziemai

Vairāk nekā 30% ceļu satiksmes negadījumu notiek diennakts tumšajā  laikā. Lai autovadītāji varētu justies droši, šonedēļ Latvijas lielākajās pilsētās notiek Drošas braukšanas skolas un sadarbības partneru rīkotā bezmaksas servisa diena. Tajā autovadītāji var noskaidrot, cik sagatavota ir mašīna ziemas sezonai. Trešdien,  5.oktobrī, akcija notika Rīgā, bet ceturtdien, 6.oktobrī, – Jelgavā

Biķernieku drifta trasē uz starta trīs ASV zvaigznes

Jau 3. septembrī notiekošajās "HGK" 10 gadu jubilejas sacensībās “HGK Drift Challenge” pieredzēsim Eiropā vēl neredzētu „Formula Drift” pilotu invāziju. No pasaules spēcīgākā drifta seriāla ceļu uz Biķernieku trasi mēros trīs amerikāņu piloti – Raiens Tuerks, Čelsijs Denofa un Mets Pauers.

Aizvien tirgo lietotus auto ar apzināti samazinātu nobraukumu

Latvijas lietoto automašīnu tirgū aizvien sastopami transportlīdzekļi, kas tiek pārdoti ar mainītiem nobraukuma rādītājiem. Vidēji auto nobraukuma rādītājus samazina par 200 000 kilometru, taču fiksēti arī lielāku nobraukuma rādītāju dzēšanas gadījumi. Lai arī auto nobraukuma labošana mēdz būt pamatota, lielākoties to veic, lai paaugstinātu pārdošanā izlikta lietota auto cenu.

Biķernieku trasē - žiguļi, volgas, moskviči un vēsturiskās formulas

Svētdien, 31. jūlijā, Biķernieku trasē visiem vēsturisko automašīnu cienītājiem būs lieliska iespēja vērot sacensību "Dzintara aplis" 4. posmu un "Draudzības kausa" otro, noslēdzošo posmu. Svētdien trasē dosies žiguļi, volgas, moskviči un vēsturiskās formulas - kopumā vairāk nekā 70 dalībnieki. Sacensībās kuplā skaitā piedalīsies arī ārzemju sportisti, kuru vidū būs arī pazīstami šo sacensību veterāni.

Eksperti noraida ideju auto tehnisko apskati ieviest reizi divos gados

Latvijas autoparks un daļas autovadītāju attieksme pret savu transporta līdzekli liek noraidīt ideju, ka automašīnu tehnisko apskati varētu veikt vienu reizi divos gados, nevis katru gadu, kā ir noteikts pašreiz, Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” pirmdien, 11.jūlijā, norādīja vairāki eksperti.

Rīgas Motormuzeja ekspozīcijā – no pasaulē pirmā auto līdz «moskvičiem» un RAF busiņiem

Pēc vairāk nekā trīs gadus ieilguša remonta šodien durvis ver Rīgas Motormuzejs. Pēc Latvijas Antīko automobiļu kluba ierosmes astoņdesmito gadu beigās dibinātais muzejs šo laiku aiz slēgtām durvīm pavadījis, restaurējot senos spēkratus un veidojot jaunu interaktīvu ekspozīciju, kas ļaus motoru attīstību ieraudzīt plašākā 19. un 20. gadsimta vēstures kontekstā. 

Zviedrijā top kravas eletroautomobiļi

Zviedrija nākusi klajā ar kārtējo inovatīvo ideju, lai samazinātu videi kaitīgo automašīnu gāzu izmešus. Viena no nozīmīga lielceļa daļām pārvērsta par Zviedrijā pirmo elektrificēto satiksmes līniju kravas automašīnām.

Iekārojamais «Tatra 87»

Gaidot Rīgas Motormuzeja atklāšanu, 20.jūnijā pie kino “Splendid Palace” gozējās jauniegūti, ekskluzīvi spēkratu modeļi, kas no 2. jūlija papildinās muzeja ekspozīciju. Viens no tiem - Čehijā ražotais tumši zilais “Tatra 87” ir viens no kolekcionāru iekārojamākiem automobiļiem.

Motormuzeja goda vietā «Auto Union»

Jūlija sākumā pēc vērienīgas pārbūves durvis visiem auto interesentiem vērs Rīgas Motormuzejs. Piektdien muzejā goda vietu ieņēma leģendārais kalnu sacīkšu spēkrats “Auto Union”, ko dēvē par muzeja sirdi.

Tirgotāji brīdina - lietoto auto cenas varētu pieaugt

Latvijas Lietoto automašīnu tirgotāju asociācija ceļ trauksmi, ka jaunie Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas turpmāk prasa tirgoņiem norādīt, vai pārdodamais spēkrats ir vai nav tehniski atbilstošs izmantošanai ceļu satiksmē, varētu sadārdzināt auto cenu.

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt