Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Motori
Autovadītāji Rēzeknē pilnveido drošu braukšanu ziemas apstākļos
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) jau ceturto gadu piedāvā autovadītājiem bez maksas uzlabot savas braukšanas iemaņas ziemas apstākļos. Šajā laikā apmācībās piedalījušies vairāk nekā četri tūkstoši autovadītāju. Sestdien, 12.janvārī, ir noslēdzošā diena, kad notiek grupu nodarbības autovadītājiem reģionos - Valmierā, Tukumā, Jelgavā un Rēzeknē.  
Pieaug interese par drošas braukšanas iemaņām ziemas apstākļos
Lai uzlabotu autovadītāju iemaņas un prasmes ziemas braukšanas apstākļos, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ziemā rīko bezmaksas drošas braukšanas konsultācijas. Mācības notiek jau piekto gadu. Ik gadu interese par nodarbībām pieaug un tās apmeklē ne tikai jaunie autovadītāji, bet arī šoferi ar lielu stāžu.     
No 1.decembra – tikai ar ziemas riepām!
No sestdienas, 1. decembra, visā Latvijā ir obligāta ziemas riepu lietošana. Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka vieglo auto ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm. Ziemas riepas obligāti būs jālieto līdz pat 1. martam. 
«Tarragon. Divvietīgā brīvība» - Latvijā ražotas ultravieglas lidmašīnas
“Šī lidos Latvijā, bet tās tālākās pa visu plašo pasauli - viena Itālijā, viena Meksikā, tā, kas tiek krāsota, nonāks Spānijā, bet šī tuvākā Lietuvā,” stāsta Valentīns Vasjaks. Viņš ir neliela Latvijas uzņēmuma - SIA “Pelegrin” vadītājs. Uzņēmumam ir lieli plāni un pasaule pie kājām gan pārnestā, gan tiešā nozīmē, jo “Pelegrin” ražo ultravieglās lidmašīnas - vienas no ātrākajām savā klasē pasaulē.
«Aizliegtais paņēmiens» testē: kādās uzpildes stacijās ir labāka degvielas kvalitāte
Kurās degvielas uzpildes stacijās Latvijā ir labāka degviela, no kurienes tā nāk, un kādi rādītāji vispār raksturo labu degvielu? “Aizliegtais paņēmiens” to skaidroja, nododot vairāku Latvijas un arī britu, vācu un poļu degvielas stacijās paņemtos degvielas paraugus analīzēm.  Raidījums arī noskaidroja, ka lielākoties Latvijas tirgū degviela nāk no Mažeiķu rūpnīcas, kā arī uzklauīja padomus, kā autobraucēji var pārbaudīt degvielas kvalitātai. 
Padomi auto sagatavošanā ziemas sezonai
Iestājoties tumšajam un vēsajam gada periodam, autovadītājiem vispirms ir jāmaina savi braukšanas paradumi un jāatceras, ka tik ātri nobremzēt kā vasarā vairs nevarēs.   
Senie spēkrati ar īpašiem stāstiem Bauskā
Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē var aplūkot ne vien brīnišķīgas automašīnas un pat iesēsties kādā limuzīnā, bet arī  līdzdarboties, mēģinot uzstādīt ātruma rekordus, braucot ar velosipēdu vai izbraucot ar sacīkšu auto simulatoru.
Automašīnu restaurācija: kā antīkie spēkrati iegūst otro elpu
Automašīnu restaurācija ir ļoti ilgs un sarežģīts process. Latvijā ar to ļoti labā līmenī nodarbojas vien pāris cilvēki. Ir tādi meistari, kas visus darbus veic savas mājas garāžā, ieguldot visus savus personiskos līdzekļus. Dažus meistarus var sastapt arī Rīgas Motormuzejā, kur šobrīd tiek restaurētas vairākas automašīnas.
Fotoradars rekordists - Brīvības ielā pie Šmerļa
Latvijā pašlaik darbojas 90 fotoradari, kas mēra, vai šoferi braucot nepārsniedz atļauto ātrumu. Visbiežāk ātrums tiek pārsniegts Rīgā, Brīvības ielā pie Šmerļa. Tur šogad fiksēti jau 10 000 pārkāpumi.
Satiksmes psihologs: Autovadītāji ignorē sarkano gaismu, jo iespēja saņemt sodu ir niecīga
Kamēr daudzās rietumvalstīs, ja luksoforā iedegas dzeltenā gaisma, autovadītāji bremzē, tikmēr Latvijā liela daļa rīkojas pretēji - spiež gāzes pedāli grīdā. Latvijas Universitātes profesors, satiksmes psihologs Ivars Austers min vairākus iemeslus - autovadītāji saprot, ka iespējamība iekrist un saņemt sodu ir niecīga, un, jo vairāk cilvēku noteikumus pārkāpj, jo pārējiem tā šķiet arvien pašsaprotamāka rīcība, jo visi taču tā dara. 
Autobraucēji saskaņoto paziņojumu par negadījumu varēs aizpildīt telefonā
Iekļūstot pat nelielos ceļu satiksmes negadījumos, cilvēki bieži izsauc policiju, nevis raksta saskaņoto paziņojumu. Kārtības sargi uzsver, ka tā ir nelietderīga policijas resursu tērēšana, un aicina autovadītājus vieglos negadījumos iztikt ar saskaņoto paziņojumu. Turklāt Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs rudens otrajā pusē piedāvās iespēju šādus paziņojumus aizpildīt, izmantojot mobilo lietotni.   
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt