Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Motori
Ženēvā izraudzīts Eiropas gada auto
Ietekmīgākie autožurnālisti izvēlējušies šā gada Eiropas auto. Sīvā cīņā kompānija “Toyota” ar “Yaris” zīmola mašīnu pārspēja galvenos konkurentus  – “Fiat” un  “Volkswagen”.
4 padomi labākai redzamībai pie auto stūres
Piemēroti ledus skrāpji, pareiza stikla tīrītāju slotiņu izmantošana un pat svilpe pret meža zvēriem var uzlabot vadītāja redzamību pie auto stūres, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” norādīja auto pazinējs un eksperts Gints Gavers un daudzkārtējs autosporta čempions un Drošas braukšanas skolas vadītājs un pasniedzējs Jānis Vanks.
5 autovadītāju netikumi, kas apdraud sevi un apkārtējos
Automašīnu vadītāji pie stūres pamanās atvērt pārtikas iepakojumus, iestiprināties, smēķēt cigaretes vai atjaunot dekoratīvo kosmētiku. Šī ir tikai maza daļa no ieradumiem, kurus nav ieteicams darīt, vadot automašīnu, jo tie apdraud ne tikai šofera, bet arī līdzbraucēju un citu satiksmē iesaistīto drošību. Par dažiem ieradumiem, no kuriem jācenšas atbrīvoties, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” stāstīja auto pazinējs un eksperts Gints Gavers.
Rīgas Motormuzejs veido vairs neizmantotās ugunsdzēsības tehnikas kolekciju
Rīgas Motormuzejā krātuvē pamazām tiek vākta kolekcija ar spēkratiem, kas ugunsdzēsējiem kalpoja padomju laikos un pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Ar tādiem pavisam nesen pārvietojās daudz Latvijas ugunsdzēsēju, un šādas tehnikas vienības joprojām vietām ir, taču pamazām tās kļūst par vēsturi.
Elektroauto – desmit gadu jubileja. Cik liels bijis tehnoloģiskais lēciens?
Elektroauto pamazām, bet neizbēgami kļūst par mūsu ikdienu, uz ielām parādoties arvien vairāk mašīnām ar tā saucamajiem zilajiem numuriem, kas tiek piešķirti elektriskajiem transportlīdzekļiem Latvijā. Šobrīd aprit tieši 10 gadi, kopš pirmie pilnvērtīgie elektroauto nonāca pie saviem īpašniekiem, sākot jauno ēru privātajā transportā, proti, pārvietošanos elektriskās mašīnās. Kur mēs kā cilvēce sākām un cik tālu esam tikuši šodien?
Kā šoferiem neapjukt operatīvā transporta klātbūtnē?
Ieraugot operatīvo transportu, daudzi apjūk vai ir aizmirsuši, kā pareizi rīkoties, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atzina Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Juris Jančevskis. Tāpēc Valsts policija sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) sākusi drošības kampaņu “Nestājies ceļā. Palīdzi tiem, kas palīdz!”, kuras mērķis atgādināt, kā šoferiem rīkoties operatīvā transporta tuvumā.
Japānā attīstīs «zaļo transportu»
Japānas autobūves kompānija "Toyota" izstrādājusi jaunas ar ūdeņradi darbināmas automašīnas modeli. Vienlaikus valdība nākamās desmitgades vidū plāno pakāpeniski pārtraukt tirgot jaunus transporta līdzekļus ar iekšdedzes dzinējiem.
Apkārt Latvijai ar elektromotoru un iekšdedzes dzinēju – kurš vinnē?
Autoražošanas nozare neizbēgami dodas elektrības virzienā – viens autokoncerns pēc otra ziņo par jauniem elektroauto un plāniem tuvākajā nākotnē piedāvāt vairāk elektrisko automašīnu. Ja vēl pirms pieciem gadiem Eiropā absolūti dominēja dīzeļauto, tad šobrīd pārdošanas dati liecina, ka priekšplānā jau izvirzījušies ar benzīna dzinējiem aprīkoti auto, kamēr dīzeļi un elektrificēti auto tiek pārdoti aptuveni vienā apjomā. Tas liek uzdot jautājumu – vai elektroauto jau ir gatavs produkts lielām masām un ko tas spēj salīdzinājumā ar parastu mašīnu, kas aprīkota ar veco labo benzīna motoru. Lai to noskaidrotu, salīdzinājam elektroauto un benzīna auto veiktspēju Latvijas satiksmē.
Kā pandēmijas laikā visdrošāk veikt auto tehnisko apskati?
Automašīnu tehniskās apskates stacijas ir vietas, kur parasti drūzmējas cilvēki. Kā pandēmijas laikā tiek organizēts tehniskās apskates process un kā autovadītājiem iziet sava spēkrata tehnisko apskati maksimāli izvairoties no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem, skaidroja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD)  Tehniskā departamenta vadītājs Jānis Liepiņš.
Daugavpilī atklāts jauns tūrisma objekts – retro automobiļu ekspozīcija
"RetroGaraž-D" ir automobiļu un padomju laika lietu kolekcija, kas pieder Aleksandram Kašerinam. Pjedestāla vietā te liktas automašīnas "Moskvič". Iespējams, šī ir pati lielākā "Moskvič" kolekcija Baltijas valstīs, stāstīja ekspozīcijas veidotāji. Viens no vecākajiem kolekcijas automobiļiem, kas ir arī automašīnu markas "Opel" kopija, ir ražots 1947. gadā, pēckara periodā. Kolekcijā ir apskatāma arī automašīna "Volga" un vecākais šīs ekspozīcijas eksemplārs – 1937. gadā ražotais "Mercedes" markas auto.
Lielo rindu dēļ CSDD pagarina motociklu eksāmenu sezonu
Neiespējamā misija – tā mēģinājumus pierakstīties uz motociklu vadīšanas tiesību eksāmeniem šīs vasaras beigās raksturo topošie motobraucēji. Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) šogad novēro lielāku pieprasījumu gan pēc motociklu, gan pēc autovadītāju tiesību iegūšanas. Papildu spriedzi radījis arī vīrusa pandēmijas pārrāvums veselības pārbaužu un pirmās palīdzības kursu kārtošanā.  
Ikgadējā antīko spēkratu parādē noskaidros skaistākos restaurētos braucamrīkus
Šodien notiks ikgadējā Latvijas antīko spēkratu parāde "Rīga retro 2020". Pasākuma dalībnieku lolojumi sestdienas rītā būs apskatāmi pie Rīgas motormuzeja un tad parādes dalībnieki, neveidojot kolonnu, dosies uz Nurmuižu. Salidojums ataino 100 gadu ilgu auto un moto būves vēsturi Latvijā un pasaulē, tā dalībnieki iedalīti vairākās grupās – pirmskara un pēckara motocikli, oldtimer, padomju tehnika, youngtimer.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt