Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas ārpusfrakciju deputātu Māri Mičevski

Rīta Panorāma

Jauns vijolnieka Daniila Bulajeva kamerorķestris

Motocikli atgriežas satiksmē. Aicina skatīties spoguļos

Motocikli atgriežas satiksmē; aicina autovadītājus skatīties spoguļos divreiz

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iestājoties siltākam laikam, ielās parādās arī motociklisti. Autovadītāji tiek aicināti tam pievērst uzmanību un spoguļos palūkoties divreiz, atgādināja instruktors Uģis Spēlmanis.

Reinis, kurš visu dzīvi pārvietojies ar divriteni un automašīnu, šogad nolēmis nokārtot motocikla tiesības. Iestājoties pavasarim, viņš uzsācis apmācības. Pagaidām viņš vēl pārvietojas tikai mācību laukuma robežās.

“Te [ar motociklu] tev nav nekādas drošības. Ar mašīnu man ir bijušas avārijas, un tu zini, ka tev ir drošības josta, gaisa spilveni apkārt. Te tev nav nekā. Ir jābūt pavisam citam uzmanības līmenim, jābūt daudz labākai ceļa stratēģijai, jāskatās apkārt. Te tevi nekas neglābs, tikai pats,” sacīja Reinis.

Topošais motociklists teica, ka, sākot mācīties braukt ar motociklu, pats kā autovadītājs sācis pievērst lielāku uzmanību uz ceļa, vai gadījumā tuvumā neparādās kāds motociklists.

Instruktors Spēlmanis stāstīja, ka moto sezona jau rit pilnā sparā un aicināja gan autovadītājus, gan motociklistus būt piesardzīgiem un divreiz paskatīties spogulī:

“Kāpēc tas ieteikums ir divreiz? Tāpēc, ka motocikls ir šaurāks, mazāks par jebkuru transportlīdzekli – autobusu, vieglo automobili, smago automašīnu.

Tu viņu nevari pamanīt spogulī uzreiz.”

Ja ievēros šos principus un starp visiem ceļu satiksmes dalībniekiem uz ceļa valdīs savstarpēja sapratne un cieņa, tad viss būs kārtībā.

“Motociklisti jau nav nolaidušies no kaut kurienes, no kosmosa un šeit parādījušies. Tie ir automobilisti, kas braukuši ar automašīnām ziemas periodā un tagad ir pārsēdušies uz motocikla,” norādīja Spēlmanis.

Topošais motociklists Reinis sprieda, ka motobraucējs var būt maksimāli uzmanīgs, bet nekad nevar zināt, ko darīs citi: “Jāpieņem, ka tevi neredz. Tā ir motociklistu atbildība – ir jāpieņem, ka tevi neredz. Tad jau redzēs. Bail nav, bet izaicinoši ir noteikti. Bet visās lietās rokām nedaudz ir jādreb, citādāk nav adrenalīna.”

Tikmēr Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) šogad atjauninājusi motociklistu teorijas eksāmenu, atmetot daļu novecojušo jautājumu.

“Mēs esam ar kritisku aci pārskatījuši eksāmena jautājumus, kas īsti neatbilst mūsdienām, kas ir novecojuši kaut kādā veidā. Tiek radīti jauni jautājumi, tiek atjaunināti arī attēli, ko mēs izmantojam eksaminācijas procesā. Motocikla iegūšanas eksāmens ir papildināts ar video jautājumiem, kur galvenais uzsvars ir ne tik daudz uz zināšanām, bet uz situācijas demonstrēšanu, situācijas izpratni un pareizu vadītāja rīcību attēlotajā satiksmes situācijā,” stāstīja CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka augstās degvielas cenas varētu mudināt daļu cilvēku pārsēsties uz divriteņu transportlīdzekļiem – vai nu velosipēdiem, vai motocikliem un mopēdiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti