Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Motori
Kā pareizi apdzīt uz piesniguša ceļa?
Apdzīt vai neapdzīt, un, ja apdzīt, tad kā? Tāds parasti ir jautājums, braucot pa piesnigušu ceļu aiz transportlīdzekļa, kas brauc lēnāk nekā pārējie. Tas ir ļoti bīstams manevrs, jo ceļa vidū izveidojušies sniega sanesumi.  
VIDEO: Mašīnai slīdot, galvenais ir noturēt stūri
Ja, braucot pa slidenu ceļu, priekšā parādās negaidīts šķērslis, tad nepieredzējuši vadītāji parasti tikai strauji bremzē, tādā veidā nodrošinot, ka šķērslī auto ietriecas ar mazāku ātrumu. Tomēr bieži vien no nepatikšanām var izvairīties, ja vadītājs jūt, kā uzvedas viņa auto, stāsta Drošas braukšanas skolas vadītājs Jānis Vanks.
Vai elektroauto atmaksājas un vai var paļauties uz uzlādes stacijām?
Kamēr citur Eiropā  elektroauto politikai ir pievērsušies ar lielu azartu un atbildību, Latvijas videi draudzīgo auto īpašnieki nevar rēķināties ar ievērojamu ietaupījumu un nevar paļauties uz sakārtotu uzlādes staciju tīklu. Tiesa, stacijas grasās drīzumā uzbūvēt, bet nodokļu atlaides gan nav plānotas, ziņo LTV raidījums „Aizliegtais paņēmiens”. 
Polijas pilsētā varēs noīrēt elektromobiļus

Pašlaik pasaulē tiek meklētas dažādas iespējas, kā aizsargāt vidi pret kaitīgajiem izmešiem, ko rada automašīnas. Viens no šādiem risinājumiem ir elektromobiļi. Lai arī elektromobiļi vēl nav pārāk izplatīti, vairākas pilsētas un valstis rūpējas, lai šāda veida transportlīdzekļiem būtu vietas satiksmē.  

Policija rīkos masveida kravas automašīnu riepu protektoru pārbaudes

Lai pievērstu kravas automašīnu vadītāju uzmanību transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa nozīmei, laika posmā no 3.oktobra līdz 8.oktobrim, Valsts policija rīkos masveida pārbaudes. To laikā likumsargi īpašu uzmanību pievērsīs riepu protektoru atbilstībai likumā noteiktajām prasībām.

CSDD neliedz neliterārus uzrakstus uz auto; valodnieki aizrāda

Daži autovadītāji, lai izceltos uz apkārtējo fona, uz automašīnām mēdz izvietot asprātīgus uzrakstus, daži gan lieto arī vārdus, kas citiem izraisa neizpratni un kuri tiek uztverti kā necieņas izrādīšana. Taču šādi uzraksti netraucē automašīnai iziet tehnisko apskati, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Frankfurtes auto izstāde sākas ar satraukumu par industrijas likteni pēc «Brexit»

Vācijā, Frankfurtē, sākusies gada lielākā auto izstāde – publikas vērtējumam nodoti desmitiem jaunu auto modeļu un konceptauto. Izstādē, kas notiek reizi divos gados, šoreiz valda zināms satraukums – kādas sekas uz auto industriju atstās “Brexit” un kas notiks ar tirdzniecību starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību.     

Degumnieku lidlaukā spējas demonstrējuši mazi un lieli lidaparāti

Jau piekto gadu Ošupes pagasta Degumniekos norisinājies Aviācijas festivāls – pasākums, kura laikā lidlauku un gaisa telpu pārņem dažāda lieluma un modeļu lidaparāti. Iepazīstot mazo aviāciju Latvijā un vienlaikus arī Ošupes pagastu, šogad pasākumā pulcējās vairāki simti interesentu.

Ziemeļlatgalē pulcējas retro transportlīdzekļu cienītāji

Tradicionālais retro tehnikas pasākums ”Retro Ziemeļlatgale” notiek jau 11. gadu. Lai gan pasākuma tradīcijas jubileja aizvadīta jau pagājušogad, arī šogad pasākums pulcējis vairāk nekā 100 retro moto un automīļus no visas Latvijas.

Balvos moto svētki pulcē simtiem dalībnieku

Balvu novadā reizi gadā notiek viens no vērienīgākajiem motobraucēju pasākumiem – “Motociklistu vasara”. Divas dienas vairāki simti vietējo un ārvalstu motoklubu pārstāvji dodas parādes braucienā cauri Balviem un piedalās citos pasākumos. Piedalās gan profesionāli motosportisti, gan tie, kam tas ir vaļasprieks.

Ar mikroautobusiem RAF «Latvija» atkārtos ekspedīciju līdz Vladivostokai

Šogad aprit 40 gadi ekspedīcijai, kad ar Latvijā ražotajiem RAF mikroautobusiem „Latvija” vīri no Liepājas devās uz Krievijas pilsētu Vladivostoku. Latvijas Antīko automobiļu klubs šogad, svinot savu 45.jubileju, leģendāro braucienu atkārtos, uz Vladivostoku dodoties ar trim atjaunotiem RAF mikroautobusiem.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt