Dzīve & stils / Motori
Ar mikroautobusiem RAF «Latvija» atkārtos ekspedīciju līdz Vladivostokai

Šogad aprit 40 gadi ekspedīcijai, kad ar Latvijā ražotajiem RAF mikroautobusiem „Latvija” vīri no Liepājas devās uz Krievijas pilsētu Vladivostoku. Latvijas Antīko automobiļu klubs šogad, svinot savu 45.jubileju, leģendāro braucienu atkārtos, uz Vladivostoku dodoties ar trim atjaunotiem RAF mikroautobusiem.

Rīgas dome: Dienvidu tilta nobrauktuves nav sarežģītākas vai bīstamākas par citām

Uz Dienvidu tilta bieži vien notiek dažādas avārijas, galvenās problēmas esot uz nobrauktuvēm no Dienvidu tilta, jo tur nepieciešams strauji mainīt ātrumu un veikli manevrēt. Rīgas domes Satiksmes departaments gan norāda, ka avāriju statistika neliecina, ka Dienvidu tilts un tā estakādes būtu sarežģītāk izbraucamas vai bīstamākas nekā citi pārvadi Rīgā.

Motociklisti Rīgā ar parādi atklās motosezonu

Rīgā sestdien, 29.aprīlī, notiks motosezonas atklāšanas parāde, kurā katru gadu piedalās vairāki tūkstoši motobraucēju. Tādēļ sestdien būs slēgta satiksme 11.novembra krastmalā no Akmens tilta līdz Muitas ielai. 

Motociklistus aicina nesasteigt jaunās sezonas atklāšanu

29. aprīlī ar parādes braucienu pa Rīgas ielām oficiāli tiks atklāta 2017. gada motosezona. Šāda veidā motociklisti atgādina autovadītājiem, ka viņi un arī velosipēdisti atkal ir uz ceļiem un visiem ceļu satiksmes dalībniekiem vajadzētu būt uzmanīgākiem vienam pret otru. Diemžēl šogad uz ceļiem bojā gājis jau viens motociklists un trīs velosipēdisti.

CSDD un policija reidos pārbauda auto tehnisko stāvokli

Latvijas autoparka vidējais vecums ir ap 13 gadiem. Tas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā vidēji Eiropā. Tomēr tas nenozīmē, ka vecai automašīnai automātiski jābūt arī sliktā tehniskā stāvoklī. Reizēm stāsts ir nevis par naudas trūkumu, ko vajadzētu atvēlēt auto remontam, bet gan par cilvēku izpratni pret savu un apkārtējo drošību. Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSFF) kopā ar policiju regulāri rīko reidus, lai pārbaudītu spēkratu tehnisko stāvokli.

Apdrošinātājs neatsaucas -26 grādu salā pamestam šoferim

Aizbildinoties gan ar interneta, gan telefonsakaru traucējumiem, apdrošinātājs nav sniedzis palīdzību savam klientam, kas mīnus 26 grādu salā nav spējis iedarbināt savu automašīnu.  Kaut gan KASKO sniegtais pakalpojums “Autohelp24” paredz 24 stundu tehnisko atbalstu, 4. studijas skatītājam tas netika sniegts.

Pirms stingrāku noteikumu ieviešanas autoskolās «studentu» rindas

1.novembrī stājas spēkā bargāki noteikumi, lai iegūtu autovadītāja apliecību. Liels skaits cilvēku izmantoja pēdējo iespēju vadītāja apliecību iegūt pirms likums stājas spēkā. Gribētāju bijis tik daudz, ka autoskolas nav spējušas tikt galā ar pieprasījumu un daudziem nācies arī atteikt.

Latvijas šoferi iecienījuši «auto tetovējumus» – kailas sievietes un skeletus

Latvijā autobraucēji iecienījuši savas mašīnas aplīmēt ar dažādām uzlīmēm, sākot ar smieklīgiem uzrakstiem un  beidzot ar kailām sievietēm un skeletiem. Aplīmēt automašīnas ar uzlīmēm un uzrakstiem ir atļauts, tomēr svarīgi, lai šis uzraksts vai uzlīme netraucē autovadītāja redzamību, atgādina Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Brīdina autovadītājus par melnā ledus veidošanos aukstajā laikā

Iestājoties aukstam laikam, kad uz ceļa var veidoties tā sauktais melnais ledus, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina autovadītājus mainīt braukšanas paradumus. Direkcijā mudina šoferus izvēlēties laikapstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu un drošu braukšanas ātrumu. Svarīgs ir arī mašīnas tehniskais stāvoklis – atbilstošas riepas un pareizs gaismas regulējums.

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt