Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Motori
CSDD atvērta šoferu ieteikumiem eksāmena videojautājumu papildināšanai
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) no maija mainīs autovadītāju eksaminēšanas kārtību, iekļaujot arī video jautājumus, kuri pārbaudīs ne tikai teorētiskās zināšanās, bet arī spēju izvērtēt situāciju. Videojautājumi jau pieejami direkcijas mājaslapā, un CSDD aicina interesentus izteikt savus ierosinājumus un ieteikumus jautājumu papildināšanai un uzlabošanai.
Drošība uz ceļiem: kā izvairīties no sadursmes ar dzīvnieku
Pēdējos gados iedzīvotāji arvien vairāk policijai ziņo par ceļu satiksmes negadījumiem ar dzīvniekiem. Statistikas dati liecina, ka 2016. gadā ziņots 428 reizes, bet pērn 538. Kā rīkoties, ja uz ceļa izskrējis dzīvnieks? Kā mēģināt samazināt iespējas iekļūt ceļu satiksmes negadījumā, un kāpēc pēc sadursmes ir svarīgi par to informēt policiju?
Simt gadu laikā automašīnu skaits Latvijā audzis 3000 reižu
Pirmais auto Rīgā oficiāli reģistrēts 1904.gadā, bet jau divu desmitu gadu laikā tas kāpis līdz vairākiem simtiem. Atļautais braukšanas ātrums tolaik bija 8-10 kilometri stundā, un ātruma pārkāpēju varēja noķert policists uz velosipēda.
Sākts balsojums par ideju «Waze» ieviest brīdinājumu «Laiks atpūtai»
Lai palīdzētu novērst traģiskas avārijas un glābtu cilvēku dzīvības, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kampaņas “Apstājies, pirms atslēdzies!” laikā rosina pasaules lielākajā sabiedrības veidotajā satiksmes un navigācijas lietotnē "Waze" ieviest atgādinājumu – "laiks atpūtai". 
Phjončhanā izmēģina automašīnas bez vadītāja
Ziemas olimpisko spēļu viesiem un dalībniekiem Phjončhanā tiek piedāvāta iespēja izmēģināt automašīnas bez vadītāja. Šādus transportlīdzekļus izstrādājušas divas Dienvidkorejas kompānijas.
Rēzeknes puses šoferi CSDD drošas braukšanas mācībās pārbauda sevi un savus auto
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) jau ne pirmo gadu akcijā pievērš uzmanību drošai braukšanai ziemas apstākļos. Šādas konsultācijas un praktiski vingrinājumi notiek visā Latvijā īpaši piemērotās apledojušās trasēs, un šīs nedēļas nogalē drošu braukšanu ziemā apgūst Rēzeknes un novada autovadītāji. Pirmie rezultāti liecina, ka vadītāju un auto gatavība strauji nobremzēt atšķiras.
Kā pareizi apdzīt uz piesniguša ceļa?
Apdzīt vai neapdzīt, un, ja apdzīt, tad kā? Tāds parasti ir jautājums, braucot pa piesnigušu ceļu aiz transportlīdzekļa, kas brauc lēnāk nekā pārējie. Tas ir ļoti bīstams manevrs, jo ceļa vidū izveidojušies sniega sanesumi.  
VIDEO: Mašīnai slīdot, galvenais ir noturēt stūri
Ja, braucot pa slidenu ceļu, priekšā parādās negaidīts šķērslis, tad nepieredzējuši vadītāji parasti tikai strauji bremzē, tādā veidā nodrošinot, ka šķērslī auto ietriecas ar mazāku ātrumu. Tomēr bieži vien no nepatikšanām var izvairīties, ja vadītājs jūt, kā uzvedas viņa auto, stāsta Drošas braukšanas skolas vadītājs Jānis Vanks.
Vai elektroauto atmaksājas un vai var paļauties uz uzlādes stacijām?
Kamēr citur Eiropā  elektroauto politikai ir pievērsušies ar lielu azartu un atbildību, Latvijas videi draudzīgo auto īpašnieki nevar rēķināties ar ievērojamu ietaupījumu un nevar paļauties uz sakārtotu uzlādes staciju tīklu. Tiesa, stacijas grasās drīzumā uzbūvēt, bet nodokļu atlaides gan nav plānotas, ziņo LTV raidījums „Aizliegtais paņēmiens”. 
Polijas pilsētā varēs noīrēt elektromobiļus

Pašlaik pasaulē tiek meklētas dažādas iespējas, kā aizsargāt vidi pret kaitīgajiem izmešiem, ko rada automašīnas. Viens no šādiem risinājumiem ir elektromobiļi. Lai arī elektromobiļi vēl nav pārāk izplatīti, vairākas pilsētas un valstis rūpējas, lai šāda veida transportlīdzekļiem būtu vietas satiksmē.  

Policija rīkos masveida kravas automašīnu riepu protektoru pārbaudes

Lai pievērstu kravas automašīnu vadītāju uzmanību transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa nozīmei, laika posmā no 3.oktobra līdz 8.oktobrim, Valsts policija rīkos masveida pārbaudes. To laikā likumsargi īpašu uzmanību pievērsīs riepu protektoru atbilstībai likumā noteiktajām prasībām.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt