Dzīve & stils / Motori
Pirms stingrāku noteikumu ieviešanas autoskolās «studentu» rindas

1.novembrī stājas spēkā bargāki noteikumi, lai iegūtu autovadītāja apliecību. Liels skaits cilvēku izmantoja pēdējo iespēju vadītāja apliecību iegūt pirms likums stājas spēkā. Gribētāju bijis tik daudz, ka autoskolas nav spējušas tikt galā ar pieprasījumu un daudziem nācies arī atteikt.

Latvijas šoferi iecienījuši «auto tetovējumus» – kailas sievietes un skeletus

Latvijā autobraucēji iecienījuši savas mašīnas aplīmēt ar dažādām uzlīmēm, sākot ar smieklīgiem uzrakstiem un  beidzot ar kailām sievietēm un skeletiem. Aplīmēt automašīnas ar uzlīmēm un uzrakstiem ir atļauts, tomēr svarīgi, lai šis uzraksts vai uzlīme netraucē autovadītāja redzamību, atgādina Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Brīdina autovadītājus par melnā ledus veidošanos aukstajā laikā

Iestājoties aukstam laikam, kad uz ceļa var veidoties tā sauktais melnais ledus, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina autovadītājus mainīt braukšanas paradumus. Direkcijā mudina šoferus izvēlēties laikapstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu un drošu braukšanas ātrumu. Svarīgs ir arī mašīnas tehniskais stāvoklis – atbilstošas riepas un pareizs gaismas regulējums.

Pirms tumšā laika autovadītājiem iespēja bez maksas pārbaudīt spēkratu gatavību ziemai

Vairāk nekā 30% ceļu satiksmes negadījumu notiek diennakts tumšajā  laikā. Lai autovadītāji varētu justies droši, šonedēļ Latvijas lielākajās pilsētās notiek Drošas braukšanas skolas un sadarbības partneru rīkotā bezmaksas servisa diena. Tajā autovadītāji var noskaidrot, cik sagatavota ir mašīna ziemas sezonai. Trešdien,  5.oktobrī, akcija notika Rīgā, bet ceturtdien, 6.oktobrī, – Jelgavā

Biķernieku drifta trasē uz starta trīs ASV zvaigznes

Jau 3. septembrī notiekošajās "HGK" 10 gadu jubilejas sacensībās “HGK Drift Challenge” pieredzēsim Eiropā vēl neredzētu „Formula Drift” pilotu invāziju. No pasaules spēcīgākā drifta seriāla ceļu uz Biķernieku trasi mēros trīs amerikāņu piloti – Raiens Tuerks, Čelsijs Denofa un Mets Pauers.

Aizvien tirgo lietotus auto ar apzināti samazinātu nobraukumu

Latvijas lietoto automašīnu tirgū aizvien sastopami transportlīdzekļi, kas tiek pārdoti ar mainītiem nobraukuma rādītājiem. Vidēji auto nobraukuma rādītājus samazina par 200 000 kilometru, taču fiksēti arī lielāku nobraukuma rādītāju dzēšanas gadījumi. Lai arī auto nobraukuma labošana mēdz būt pamatota, lielākoties to veic, lai paaugstinātu pārdošanā izlikta lietota auto cenu.

Biķernieku trasē - žiguļi, volgas, moskviči un vēsturiskās formulas

Svētdien, 31. jūlijā, Biķernieku trasē visiem vēsturisko automašīnu cienītājiem būs lieliska iespēja vērot sacensību "Dzintara aplis" 4. posmu un "Draudzības kausa" otro, noslēdzošo posmu. Svētdien trasē dosies žiguļi, volgas, moskviči un vēsturiskās formulas - kopumā vairāk nekā 70 dalībnieki. Sacensībās kuplā skaitā piedalīsies arī ārzemju sportisti, kuru vidū būs arī pazīstami šo sacensību veterāni.

Eksperti noraida ideju auto tehnisko apskati ieviest reizi divos gados

Latvijas autoparks un daļas autovadītāju attieksme pret savu transporta līdzekli liek noraidīt ideju, ka automašīnu tehnisko apskati varētu veikt vienu reizi divos gados, nevis katru gadu, kā ir noteikts pašreiz, Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” pirmdien, 11.jūlijā, norādīja vairāki eksperti.

Rīgas Motormuzeja ekspozīcijā – no pasaulē pirmā auto līdz «moskvičiem» un RAF busiņiem

Pēc vairāk nekā trīs gadus ieilguša remonta šodien durvis ver Rīgas Motormuzejs. Pēc Latvijas Antīko automobiļu kluba ierosmes astoņdesmito gadu beigās dibinātais muzejs šo laiku aiz slēgtām durvīm pavadījis, restaurējot senos spēkratus un veidojot jaunu interaktīvu ekspozīciju, kas ļaus motoru attīstību ieraudzīt plašākā 19. un 20. gadsimta vēstures kontekstā. 

Jaunākie
Interesanti