4. studija

Vai atbildīgie dienesti neredz, par kādu izgāztuvi pārvērties Dreiliņu mežs?

4. studija

Kas notiek, kad banka vienojas kopīgā piedāvājumā ar aptieku?

Kāpēc Latvijā izdotas autovadītāju apliecības ārzemēs netiek atzītas?

CSDD sāks izsniegt starptautiskās vadītāju apliecības; arī tās ne visur būs derīgas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Dodoties uz ārzemēm, daudzi Latvijas iedzīvotāji izvēlas īrēt automašīnu, taču ne visur trešajās valstīs pieņem mūsu vadītāju apliecības. Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) plāno no nākamā gada izsniegt arī starptautiskās autovadītāju apliecības, taču brīdina, ka arī tās negarantēs, ka visas autonomas tās pieņem, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.  

CSDD skaidroja, ka valstis, kuras ir pievienojušās 1949. vai 1968.gada Vīnes konvencijai, apņemas savstarpēji atzīt citu valstu vadītāju apliecības, taču praksē gadās visādi.

“Latvijas vadītāja apliecības pilnīgi droši un garantēti tiek atzītas visās tajās valstīs, kuras ir pievienojušās 1968. gada Vīnes konvencijai.  Valstis, kuras ir pievienojušās 1949.gada konvencijai,  var atzīt vadītāja apliecības un var neatzīt, būtībā tā ir iekšējā šo valstu kārtība.

Protams, tas lielais jautājums ir saistībā ar tālām un eksotiskām valstīm, kur bieži vien šo Latvijas vadītāja apliecību neatzīst,” raidījumam atzina CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris.

Lai risinātu problēmu, CSDD piedāvā izsniegt vadītāja apliecības tulkojumu, taču arī tas ne vienmēr būs glābiņš.

“Tomēr šis tulkojums nav uzskatāms par garantiju tam, ka šī vadītāja apliecība un tulkojums tiks atzīts, arī tādēļ no nākamā gada mēs sāksim izsniegt starptautiskās vadītāju apliecības, kas gan arī nav nekāda garantija, ka šīs vadītāju apliecības tiks atzītas, jo ir valstis, kuras nav pievienojušās nekādiem starptautiskiem dokumentiem par satiksmes kārtību,” skaidroja Teteris.

Starptautisko vadītāja apliecību varēs saņemt ikviens iedzīvotājs, kuram jau ir Latvijā izsniegta vadītāja atļauja un nekādi papildus pārbaudījumi nebūs jāveic.

Tiesa, fakts, ka jums kabatā būs starptautiskā vadītāja apliecība, nenozīmēs, ka visi automašīnu izīrētāji jūs sagaidīs atplestām rokām.

Autonomas uzņēmumiem “ir sava noteikta kārtība un ir iespējams, ka, lai gan valstī vadītāja apliecība ir atzīta, tomēr konkrētais nomas uzņēmums šo apliecību neuzskata par pietiekamu, lai izīrētu transportlīdzekli”, skaidroja Teteris.   

CSDD iesaka cilvēkiem pirms došanās un tālajām zemēm izpētīt internetā pieejamo informāciju par braukšanu, vadītāja apliecības izmantošanu šajā konkrētajā valstī.

“Un galu galā, ņemto vērā, ka eksotiskajās valstīs satiksmes kultūra un kārtība tik ļoti atšķiras no tā, kas ir pieņemts pie mums, vēl viens ieteikums ir tā nopietni pārdomāt, vai patiešām ir šī nepieciešamība pašam braukt,” piebilda Teteris.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti