Dzīve & stils / Motori
Motobraucējiem atgādina par drošību un nepieciešamību mācīties «pareizi krist»

Motociklistu vasara sākusies ne tikai uz Latvijas lielceļiem, bet arī Rīgas Austrumu slimnīcas operāciju zālēs. Pēc sadursmes ar automašīnu un nobraucot no ceļa, nedēļas nogalē cietuši vairāki motociklu un mopēdu vadītāji. Lai gan automašīnu izraisīto avāriju skaitliski ir vairāk, motobraucēji avarējot cieš daudz smagāk. Tādēļ instruktori viņiem māca ne tikai braukt, bet arī pareizi krist.  

Rīgā uz parādi sabrauc motociklisti; krastmalā slēgs satiksmi

Ar ikgadējo motociklu parādi sestdien, 30.aprīlī, Latvijas Motoklubu asociācija svinēs motosezonas atklāšanu. Vairāki tūkstoši motobraucēju kolonā dosies no tirdzniecības centra „Mols” caur dažādām Rīgas ielām, līdz motociklisti nonāks 11. novembra krastmalā.

Padilusi numurzīme var kļūt par problēmu auto tehniskajā apskatē

Kad pienācis laiks auto tehniskajai apskatei, autovadītāji sāk rosīties, lai automašīnas būtu teicamā stāvoklī. Tikpat svarīgi kā pievērst uzmanību eļļas un gaisa filtriem, ir palūkoties, kādā kārtībā ir numurzīme. Par to liecina arī raidījuma „4. studija” skatītāja stāsts. 

Nedēļas nogalē oficiāli atklās motosezonu

Latvijā nedēļas beigās, 30. aprīlī, ar vērienīgu motociklistu braucienu pa Rīgu oficiāli tiks atklāta motosezona. Tiesa, iestājoties siltajam laikam, motobraucēji uz ielām manāmi jau tagad. Tas nozīmē, ka uz ceļa uzmanīgākiem vajadzētu būt gan autovadītājiem, gan pašiem motociklistiem.

Neilgi pēc CSDD tehniskās apskates atklāj nopietnu auto defektu

Lietota auto pirkums, kam tajā pašā dienā dota atļauja gadu piedalīties satiksmē, izrādās, nepasargā jauno īpašnieku no servisa apmeklējuma teju nākamajā dienā. Nejauši vai apzināti tehniskās apskates inspektoriem garām var paslīdēt arī defekti, kas principā liegtu mašīnai iziet apskati.

Tautas autosporta seriāls Minišoseja startēs aprīlī

25. aprīlī, Biķernieku trasē savā trešajā sezonā dosies Minišosejas autosporta seriāls, kurā piedalīties, attīstot braukšanas iemaņas un gūstot pamatīgu adrenalīna devu, var ikviens interesents ar savu ielas vai sporta automašīnu.

 

Datu valsts inspekcija: Ceļu satiksmes videoreģistratori jāreģistrē

Videoreģistratori, ko autovadītāji arvien biežāk izmanto kā pierādījumu strīdīgās avāriju situācijās, izrādās, arī paši jāreģistrē. Datu valsts inspekcija (DVI), pamatojot šo prasību ar personas datu aizsardzības likumu, norāda – par nereģistrētu novērošanas ierīču lietošanu pienākas administratīvais sods. Pagaidām neviena persona gan nav sodīta, jo nav skaidrs, kā šo kontroles funkciju veikt.

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt