Dzīve & stils / Motori
VIDEO: BMW svin 100. jubileju un izrāda «nākotnes auto»

Vācijas autobūves gigants BMW šogad svin savu simto jubileju un, lai atzīmētu šos nozīmīgos svētkus, BMW izstrādājis kādu īpašu automašīnas modeli – konceptauto, kurā apkopots uzņēmuma redzējums uz autobūves industriju gaidošajām pārmaiņām nākotnē.

Latvijā interesi par elektromobiļiem mazina dārdzība

Kaut elektromobili dēvē par nākotnes auto, kas ļaus cīnīties ar automašīnu radīto gaisa piesārņojumu, Latvijas iedzīvotājiem interese par to ir maza. Šobrīd Latvijā reģistrēti vien mazliet vairāk nekā divsimt elektromobiļu. 

Kur ziņot par bīstamām bedrēm?

Katru gadu, iestājoties siltākam laikam, autovadītājus nomoka vienas un tās pašas problēmas – bedres uz Latvijas ceļiem. Ko darīt, kam sūdzēties, ja bedres kļuvušas bīstamas, bet neviens nesteidz tās salabot?

Infografika: Apdrošinātāji turpina izmaksāt atlīdzības par 2002.gada OCTA gadījumiem

2015.gadā apdrošināšanas sabiedrības un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs (LTAB) kopā Obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) atlīdzībās izmaksājušas vairāk nekā 41 miljonu eiro. Senākie ceļu satiksmes negadījumi (CSNg), par kuriem apdrošinātājs 2015.gadā turpinājis veikt atlīdzības izmaksas, sniedzas līdz 2002.gadam, liecina LTAB statistika.

Ženēvas autošovā prognozē lielāku uzmanību superauto un lielāku elektromobiļu klāstu

Šīs nedēļas nogalē Šveicē sāksies viens no pasaulē lielākajiem un ietekmīgākajiem autoražotāju pasākumiem - Ženēvas starptautiskā  auto izstāde jeb motoru šovs. Eksperti sagaida, ka šogad galvenā uzmanība būs pievērsta vairākiem ekskluzīvo auto marku jaunajiem modeļiem un, kā ierasts pēdējos gados, arvien lielāks kļūst arī elektromobiļu klāsts. 

Konkursā «Labākā CSDD satiksmes drošības skola 2015» uzvar Ādažu vidusskola

Par “Labāko CSDD satiksmes drošības skolu – 2015” kļuvusi Ādažu vidusskola, informē Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Ādažu skola konkursā ieguva 244,77 punktus, aiz sevis otrajā vietā atstājot pērno uzvarētāju Strautiņu pamatskolu (207,42 punkti). 233 izglītības iestāžu komandu sacensībās trešo vietu izcīnīja Nīcas pamatskola (204,09 punkti). 

Pētījums atklāj patērētāju interesi par nākotnes automobīļiem

Veicot pētījumu, informācijas tehnoloģiju programmatūras un pakalpojumu uzņēmums "IBM Latvija" noskaidrojis, ka patērētāji plāno savādāk izmantot automobiļus, izrādot īpašu interesi par autonomiem transportlīdzekļiem, turklāt tiem nav noteikti jābūt viņu īpašumā, informē uzņēmuma pārstāve Inese Sustriņa. Šis pētījums norāda uz iespēju automobiļu ražotājiem izmantot analīzes un izziņas spējas, lai attīstītu jaunas transportlīdzekļu iespējas.

Līdz aprīlim uz ceļiem remontēs tikai avārijas bedres

Ziemas atkušņa apstākļos uz valsts autoceļiem tiek labotas tikai satiksmei bīstamās jeb avārijas bedres, Latvijas Radio pavēstīja VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" vadītājs Vladimirs Kononovs. Nokūstot sniegam un nākot siltajam laikam, parādās avārijas bedres, kuras remontēs ar aukstā asfalta metodi, līdz iestāsies siltāks laiks.

Video: Policisti apgūst drošu braukšanu ziemā

Ziemai atkāpjoties, pārtrauktas bezmaksas drošas braukšanas nodarbības Biķernieku trasē, kur tās piedāvāja Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Latvijas Televīzijas raidījumam "Zebra" bija iespēja būt klāt dienā, kad savas braukšanas prasmes uzlaboja Valsts policijas (VP) darbinieki.

Elžbeta Beņkovska*: Automobiļu emisijas

Mēs visi atzīstam automobiļu rūpniecības ekonomisko nozīmi. Tā rada darbvietas ražošanā, kā arī plašākas piegādes, pārdošanas un autoservisu ķēdes un progresīvus pētījumus. Automobiļi veido lielu daļu no mūsu eksporta. 

Pūrē aizvadītas autoveiklības sacensības

Ziemas prieku baudītāji nedēļas nogalē visbiežāk liek pie kājām slēpes vai slidas, bet pūrenieki par šā gada sniegoto ziemu priecājas, jo atkal izdevies sarīkot ziemas autoveiklības sacensības. Tajās piedalījās ap četrdesmit dalībnieku, kuri savas braukšanas prasmes pārbaudīja sniegoti līkumainā trasē.

«Rīgas satiksme» mikroautobusu vadītājus nenodrošina ar maiņas naudu

Vai papīra banknotes nav nauda? Kāpēc ar to nevar norēķināties sabiedriskajā transportā? Dzirdēts, ka pasažieri izmesti no ''Rīgas satiksmes'' mikroautousiem aukstā laikā, jo vēlējušies norēķināties ar 10 eiro banknotēm. LTV raidījums "4.studija" veica eksperimentu, lai pārleicinātos par neērto situāciju.

Cilvēki ar invaliditāti neizpratnē par valsts augsto tarifu autovadītāju apmācībā

Spēcīgs sniegs un liels aukstums cilvēkiem ar invaliditāti, īpaši ratiņkrēslā sēdošajiem, sagādā īpašu izaicinājumu. Sabiedriskais transports bieži nav risinājums, jo līdz pieturai nokļūt grūti, un, ilgāku laiku pavadot ceļā un pieturā, pat nemanot var gūt apsaldējumus. Tāpēc daudziem vienīgais glābiņš ir brauciens automašīnā. Daļa cilvēku ar invaliditāti cenšas paši iegūt autovadītāja tiesības, taču, kā noskaidroja Latvijas Radio, ne visiem ceļš izvēršas gluds. 

Policija aicina uz ceļa uzmanīties no meža zvēriem

Gada pirmajās divās nedēļās reģistrēti jau astoņi Ceļu satiksmes negadījumi (CSNg), kuros ir iesaistīti meža dzīvnieki. Tajos gan nav ne cietuši, ne bojā gājuši cilvēki, Latvijas Radio atklāj Valsts policijas (VP) pārstāve Vineta Mistre.

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt