4. studija

Rīdzinieki auto novietošanai izvēlas visai bīstamas vietas...

4. studija

Kuram lielākas tiesības - senioram vai pensionāram?

Kāpēc paziņojums par fotoradara fiksētu pārkāpumu pienāk pēc pusgada?

Nomainītas ceļa zīmes dēļ fotoradara sods pienāk tikai pēc pusgada

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nomainītās ceļa zīmes dēļ policijai nācās papildus skaidrot, vai tiešam noticis ātruma pārkāpums, un rezultātā autovadītājs sodu saņēmis pusgadu pēc pārkāpuma. Policija skaidroja, ka pārsvarā paziņojumi par radaru fiksētajiem pārkāpumiem izsūtīti ātri, bet aizķeršanās var būt gadījumos, kad nepieciešama papildu pārbaude, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Autovadītājs Romāns “4. studijai” stāstīja, ka februāra saņēmis e-pastu no CSDD ar lēmumu par fotoradara pērn augustā fiksēto pārkāpumu.

CSDD raidījumam skaidroja, ka šajā situācijā lēmumus fotoradaru lietā pieņem Valsts policija.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis raidījumam skaidroja, ka “lielākā daļa procesa ir automatizēta, taču tik un tā policijai jāpārbauda visa tā informācija, kas ir būtiska, un te ir gan automatizēts process, gan cilvēciskais faktors”.

Krapsis norādīja, ka Romāna gadījumā “likums nav pārkāpts, sods ir piemērots noteiktajā termiņā, jo Latvijas administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka lietvedība jāuzsāk ne vēlāk kā 6 mēnešu laikā, tātad šinī situācijā piemērotais sods ir leģitīms”.

Vispārīgajā praksē lēmumi par radaru fiksētajiem pārkāpumiem tiekot izsūtīti ne vēlāk kā mēneša laikā, bet, ja esat reģistrējies CSDD mājaslapā un izmantojat e-pakalpojumus - pat ātrāk.

“Šajā konkrētajā gadījumā ir sanācis tā, ka īpašnieks nav savlaicīgi informējis par to, ka ir mainītas ceļa zīmes konkrētajā ceļa posmā. Tanī brīdī, kad korektā informācija tika saņemta, policija pieņēma arī galīgo lēmumu, līdz ar ko šis process bija ievilcies,” skaidroja Krapsis.

Tobrīd notiekošo remontdarbu dēļ ierastā ceļa zīme - 90 kilometri stundā - bija nomainīta uz 70, bet ceļa īpašnieks par to nebija savlaicīgi informējis Valsts policiju, rezultātā vēlāk nācies veikt daudz pamatīgāku izpētes darbu, lai konstatētu, kurš nav ievērojis atļauto ātrumu.

Valsts policija skaidroja, kas šis esot viens no ļoti retajiem gadījumiem, kad lēmums tik ilgi iestrēdzis. Soda saņēmējam gan, kā vienmēr, ir tiesības 10 dienu laikā to pārsūdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti