Eiropas Parlaments balsos par drošības tehnoloģiju ieviešanu jaunajās automašīnās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Eiropas Parlamenta deputāti otrdien balsos par likumu, kas paredz automašīnas aprīkot ar drošības sistēmām cilvēku dzīvību glābšanai. Lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu, jaunajām automašīnām ar šādām sistēmām būs jābūt aprīkotām no 2022. gada.

EP deputāte Roza Tūna
00:00 / 01:02
Lejuplādēt
Viena no obligāti ieviešamajām tehnoloģijām būs sistēma, kas brīdinās autovadītāju par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Šī tehnoloģija automātiski neierobežos ātrumu, un autovadītājs to varēs arī izslēgt.

Eiropas Parlamenta deputāte Roza Tūna uzsvēra, ka šis ir ļoti būtisks tiesību akts, jo runa ir par dzīvību un nāvi.

„Kad šis likums stāsies spēkā, mēs dramatiski mainīsim situāciju uz labo pusi.

Esam diskutējuši par dažādām nepieciešamajām sistēmām un to ieviešanu, tomēr zinām, ka lielākajā daļā gadījumu letālo autokatastrofu iemesls ir ātruma pārkāpšana,” uzsvēra deputāte.

“Sarunu gaitā nonācām pie laba kompromisa un secinājām, ka tiesības lemt jāatstāj arī pašu autovadītāju rokās. Ar jauno tehnoloģiju palīdzību vadītājs ne tikai saņems informāciju, bet tehnoloģijas viņam arī asistēs. Galvenā būtība ir tā, lai visas automašīnas būtu vienlīdz drošas. Automašīnās uzstādāmās tehnoloģijas vairs nebūs papildu aprīkojums, ko pircējs, iegādājoties spēkratu, pērk kā luksusa produktu un par to maksā simtiem eiro. Tas būs obligāts aprīkojums. Tāds pats kā, piemēram, drošības jostas un drošības spilveni. Masveida ražošanā tas izmaksās papildus līdz 80 eiro par automašīnu, kas ir diezgan simboliska summa,” sacīja Tūna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti