Ārpus ētera
Atis Klimovičs: Ar nopietnu attieksmi Zemessardzes mācībās
Normālas konvenciāla kara vešanas mācības – tā varētu nosaukt to, kas tagad redzams Zemessardzes mācībās. Tas nozīmē, ka tūkstošiem savu brīvo (un dārgo) laiku ziedot gatavie Latvijas pilsoņi gluži vienkārši apgūst pamatiemaņas, kā ar ieročiem rokās sargājama sava zeme.
Video blogs: cik gara būs vasara?
Atbildēt uz šo jautājumu šobrīd nevar neviens, bet izteikt minējumus var jebkurš. Ko par šo vasaru saka dabas zīmju vērotājs un meteorologi?
Trīs atziņas no jaunākajām aptaujām par imigrāciju
Diskusijās par migrāciju nereti izskan atsauces uz Latvijas sabiedrības negatīvo attieksmi pret imigrāciju. To izmanto, gan lai pamatotu, kāpēc Latvijai nav jāuzņem patvēruma meklētāji, gan arī lai skaidrotu politiskā atbalsta trūkumu darbaspēka piesaistei no citām valstīm.
Kira Savčenko: Kā es mācīju dzert šņabi septiņus bezbailīgus londoniešus
Lāči, čigāni, patvāris, zābaki, balalaika un, pats galvenais, nebeidzama (turklāt vētraina) žūpošana britu acīs vēl joprojām ir neatņemama krievu dzīru sastāvdaļa. Es nolēmu pamēģināt sagraut šos stereotipus un uzaicināt ciemos draugus no savas darbavietas, kuri nekad dzīvē nav dzēruši šņabi pēc visiem noteikumiem. 
Režisora, operatora un komponistes dienasgrāmatas no Īrijas
Studijas "Dokumentālists" filmēšanas grupa - komponiste Anna Ķirse, režisors Ivars Zviedris un operators Haralds Ozols -  devušies uz Īriju, lai filmētu latviešu pusaudžus. Filmēšanas grupu interesē viņu identitāte vai arī tās īriski latviskais sajaukums. Filmā iecerēts izmantot netradicionālo dokumentālā kino paveidu - dokumentālais mūzikls. Lai pavadītu vairāk laika ar filmas varoņiem un optimizētu filmēšanu, grupa izmanto "māju uz riteņiem". Ar jauno dzīves vietu mēneša garumā iecerēts apceļot Īriju un latviešu tīņus, kā arī rakstīt dienasgrāmatas LSM.lv. 
Andris Saulītis: Ko darīt ar orķestri «Lielajā dzintarā»?
Šajā nedēļā noslēdzas pirmā koncertsezona Liepājas Simfoniskajam orķestrim (LSO), kad tā galvenais diriģents ir lietuviešu maestro Gintars Rinkevičs. Otrdien raidījumā "Personība.100 g kultūras" bija iespēja vērot, kāda izveidojusies šī sadarbība, un ko par to domā gan orķestra mūziķi, gan pats diriģents. Ārpus ētera paliek kas nepateikts par kultūrpolitiku, kura ietekmē orķestri un mūziķus Latvijā, kā arī par to, cik tālu esam tikuši salīdzinājumā ar lietuviešiem.  
Video blogs: Pasaules čempionāta karstasinīgie līdzjutēji mierīgi dzīvo fanu pilsētiņā
Pasaules hokeja čempionāts Dānijā faniem piedāvā iespēju baudīt lielisku hokeju un atmosfēru gan hallēs, gan arī speciāli izveidotajā fanu ciematiņā. Nakšņošanas iespējas faniem ir dažādas, sākot ar teltīm un beidzot ar hosteļiem. Lai gan fani arēnā mēdz būt karstasinīgi, pēc spēlēm Dānijā viss esot mierīgs, videoblogā par Dānijas pilsētā Herningā notiekošo vēsta Latvijas Radio speciālkorespondents Mārtiņš Kļavenieks.
Jānis Buholcs: Tas, ko vienmēr esat gribējuši zināt par sociālajiem tīkliem
Norādes uz sociālajiem medijiem ir sastopamas visapkārt. Ziņu portāli aicina padot tālāk savus rakstus, aicinājumi sekot ir redzami ne tikai tīmekļa vietnēs, bet arī drukātos materiālos un iestāžu skatlogos, #tēmturi vārdus vai frāzes izceļ arī ārpusinterneta formātos. Viss saprotami — komunicētāji cenšas piesaistīt auditoriju. Turpretī izpratne par tīkloto vidi, kurā indivīdi un organizācijas līdzdarbojas, gan parāda dažus pārpratumus. Šajā rakstā norādīšu uz problemātiskiem aspektiem žurnālistikā, kas attiecas gan uz sociālo mediju formu, gan saturu.
Video blogs: Pasaules čempionāts hokejā faniem piedāvā līdz šim nebijušas izklaides iespējas
Pasaules čempionāts Dānijā jau iegājis vēsturē kā viens no atraktīvākajiem čempionātiem. Pirms spēlēm līdzjutējiem ir iespēja izmēģināt savus spēkus florbolā vai galda tenisā, tāpat faniem uzstājas latviešu mūziķi. Tikmēr Latvijas hokejisti gatavojas svarīgajai spēlei pret Vāciju, videoblogā par Dānijas pilsētā Herningā notiekošo vēsta Latvijas Radio speciālkorespondents Mārtiņš Kļavenieks.
Video blogs: gads riņķī - gadsimta plūdi, termošoks un «vortekss»
Nu jau gadu ik nedēļu video blogā stāstu par jaunāko vai vienkārši interesantāko saistībā ar laika apstākļiem. Līdz šim populārākais bijis video, kurā skaidroju Latgales lielo plūdu izcelšanos. Tas skatīts vairāk nekā 125 tūkstošus reižu, taču gana plašas diskusijas raisīja arī "termošoks" un "polārais vortekss" jeb virpulis. Un gads bijis arī notikumiem bagāts - sniegs un sals maijā, gadsimta aukstākā vasara un arī gadsimta plūdi Latgalē. Atskats uz pirmo video bloga gadu:
Jaunākie
Interesanti