Ārpus ētera
Kristiāns Girvičs: Kamēr varenie mokās, cīņu sāk beļģi un angļi
Pasaules kausā sāk risināties arvien interesantāki notikumi – no prognozētajiem lielajiem favorītiem ar uzvaru čempionātu ir atklājusi tikai Francija, bet pirmajā kārtā pie uzvarām nav spējusi tikt ne Brazīlijas, ne Vācijas, ne Spānijas un Argentīnas valstsvienība. Pirmdien čempionātu uzsāks vēl divas no topa izlasēm – talantīgā Beļģija un futbola dzimtene Anglija.
Kristians Girvičs: Spēlē iesaistās titulētākie
Svētdien Pasaules kausa finālturnīrā pirmos mačus aizvadīs abas tituliem bagātākās valstsvienības – pieckārtējie pasaules čempioni Brazīlija eksaminēs Šveici, bet četru titulu īpašniece Vācija tiksies ar Meksiku. Vēl pirms tam plkst. 15.00 spēļu dienu ievadīs Kostarikas un Serbijas futbolisti.
Kristiāns Girvičs: Futbola maratonā Mesi mēģinās atbildēt Ronaldu
Piektdien Pasaules kausā mēs bijām liecinieki trim drāmām un portugāļa Krištianu Ronaldu beneficei, bet šodien īstos futbola draugus gaida īsta paradīze – cita pēc citas notiks četras spēles. Futbola maratons sāksies pulksten 13.00, bet finišēs tikai ap pusnakti. Turklāt tās nav ierindas spēles – laukumā dosies arī Lionels Mesi, zvaigžņotās Francijas un Horvātijas komandas un pie mums populārā Islandes izlase.
Kristiāns Girvičs: Dienas saldēdiens – Ronaldu pret «Sarkano fūriju»
Jau Pasaules kausa otrajā dienā mūs gaida īsts futbola saldēdiens – vakara spēlē Eiropas čempionvienība Portugāle ar Krištianu Ronaldu ierindā B grupas mačā tiksies ar pasaules eksčempioniem un vienu no turnīra galvenajiem favorītiem Spāniju. Pirms tam vēl dienas pirmajā spēlē spēkiem mērosies ceturtdienas triumfatoru Krievijas A grupas pretinieki Ēģipte un Urugvaja, bet tad jau B grupā pirms dienas centrālās spēles skatītājus iesildīs Marokas un Irānas futbolisti. Visas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.
1940. gada okupācija. PSRS – zagļu un slepkavu valsts
1940. gada jūnijs. Padomju Savienība okupē Latvijas Republiku. Valsts tiek nograuta līdz pamatiem. Bet kas ir valsts pamats? Tie ir cilvēki. Cilvēkiem okupācija bija laupīšana. Šis būs prātam neaptverams stāsts par pieciem laupīšanas viļņiem viena gada laikā. Šodien to sauc par Baigo gadu.     
Kristiāns Girvičs: «Pirmās nakts tiesības» - saimniekiem
Šovakar Maskavā ar Krievijas un Saūda Arābijas izlašu tikšanos sākas Pasaules kauss futbolā. Lai gan čempionāta atklāšanas mačā šoreiz nespēlē neviens no pasaules futbola grandiem, nevar noliegt, ka Krievijas valstsvienība daudziem Latvijā nav vienaldzīga – turklāt mums netrūkst gan Krievijas līdzjutēju, gan arī pretinieku, kuri tikai vienreiz uz 90 minūtēm kļūs par kaislīgiem Saūda Arābijas faniem.
Eksperiments: Personas koda maiņa liek sajusties tā, it kā mainītu dzimumu
Kopš pērnā gada 1. jūlija ikvienam ir tiesības vienu reizi dzīvē mainīt savu personas kodu, ja tā pirmā daļa atklāj dzimšanas datus. LSM.lv veic eksperimentu, kurā sociālantropologs Andris Saulītis izmanto šo iespēju. Vai Latvijā dzīve ir apgrūtināta, ja nomaina personas kodu? Piecu publikāciju sērijā atklāsim, cik gatavi, pretimnākoši un atsaucīgi saistībā ar personas koda maiņu ir valsts iestādes, veselības aprūpē strādājošie, kā arī banku sektors. Ievadsērijā autors atklāj savu personīgo motivāciju mainīt personas kodu un iespaidus par vizīti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).
Kristiāns Girvičs: Rāpjoties ārā no stagnācijas purva
Pēc pārmaiņām Latvijas futbola valstsvienībā gribas domāt, ka pēc pavisam drūma perioda, kura kulminācija bija kaunpilnais zaudējums martā Gibraltārā, atkal varam skatīties nākotnē ar vismaz kaut kādu cerību. Jaunais Latvijas izlases galvenais treneris soms Miksu Pātelainens diez vai ir brīnumdaris, taču svarīgākais, ka beidzot valsts galvenajā komandā ir notikušas reālas pārmaiņas un varam sākt rāpties ārā no stagnācijas purva.
Kristiāns Girvičs: Gaidot futbola drudzi
Nākamnedēļ Krievijā sāksies gada populārākais sporta notikums – Pasaules kauss futbolā. Vismaz mēnesi liela daļa pasaules atradīsies futbola varā, jo no 14. jūnija līdz 15. jūlijam 32 valstsvienības aizvadīs 64 spēles, lai noskaidrotu, kas sēdīsies sporta karaļa tronī. Lai gan var teikt, ka Latvijā futbols neieņem to pašu vietu, ko citur pasaulē, pasaules čempionāts ir īpašs gadījums, kad arī pie mums pat daudzas mājsaimnieces pievērsīsies Lionela Mesi, Krištianu Ronaldu un Neimara spēlei. Kā jau ierasts, Latvijā visas Pasaules kausa spēles varēs vērot LTV7 kanālā, kā arī lsm.lv.
Video blogs: Vai tiešām otrais neražas gads?
Sausums un karstums, kam seko salnas, un atkal turpinās sausums. Lauksaimnieki prognozē, ka nelabvēlīgie laikapstākļi jau ir atstājuši neatgriezenisku postu šī gada ražai. Ilgtermiņa prognozēs plašs lietus joprojām nav redzams.
Būt maijā jeb Kristiānas Lapiņas piedzīvojumi starp darbu, mājām, un varbūt arī cirmuļgalvām
Kristiānas Lapiņas pamata nodarbošanās ir saistīta ar psiholoģiju un socioloģiju. Viņa daudz laika pavadu, strādājot ar studentiem – biežāk ar topošajiem psihologiem dažādās Latvijas augstskolās. Pati saka, ka ir kaut kur pa ceļam uz doktora grādu socioloģijā un pašlaik studē arī psihoterapiju. Daudz raksta. Vēl viena nozīmīga viņas dzīves daļa ir radio. Kristiāna ir arī Latvijas Radio raidījuma "Kā labāk dzīvot" vadītāja. Radio ir vēl viena nozīmīga viņas dzīves daļa, kas ietver atbilžu meklēšanu. Laikam visur un vienmēr.  Viņai ir dota jau otrā* iespēja "Latvijas dienasgrāmatā" fiksēt savas dienas gaitas. Viņa apraksta savas pārdomas par agresiju, brīvību un gluži laisku gulšņāšanu pludmalē.
Leģendārais jūnija plēnums – Atmodas atslēga
1988.gada jūnijs. Vai Latvijas Radošo savienību plēnums bija sākums Atmodai? Nē. Vēl vairāk. Tas bija garants Atmodas turpināšanai. Pagrieziens, pēc kura vairs nav ceļa atpakaļ. Ja Mihaila Gorbačova Perestroikas svaigās vēsmas bija kā pavērts vēdlodziņš sasmakušā istabā, tad mūsu Radošo savienību plēnums ar pamatīgu blīkšķi atrāva vaļā visus logus. Tautā godāti inteliģenti pirmoreiz publiski atļāvās runāt tā, ka tautai no brīvības caurvēja aizrāvās elpa.
Atis Klimovičs: Vajag atmest stereotipus par zemessargu apmācībām
Latvija uz jauno drošības situāciju, tāpat kā tās tuvākie kaimiņi Igaunija un Lietuva, atbildējusi ar ievērojami lielāku vērību valsts aizsardzībai. Pieaugušo izdevumu daļa tiek izlietota arī mācību organizēšanai, kas, raugoties no malas, šķiet intensīvākas nekā vēl pirms nedaudz gadiem. To nāktos uztvert kā daļu no NATO atturēšanas politikas, kas vērsta uz to, lai potenciālo agresoru pārliecinātu par jebkādu agresīvu darbību nelietderību.
Jaunākie
Interesanti