Ārpus ētera
Video blogs: īstajā saulgriežu naktī briesmīgāks laiks, nekā gaidāms Jāņos
Cilvēki, kuri vasaras saulgriežus svin gada īsākajā naktī, kas bija nakts uz piektdienu, bieži apgalvo, ka tad gan nelīstot un laiks ir labāks, nekā Jāņos. Šogad skaidrs piemērs - un statistika rāda, ka šis nav izņēmums - arī gada patiešām visīsākajā naktī līst apmēram tikpat bieži kā Jāņu naktī, un gadās arī ekstrēmas situācijas, kā tas bija šoreiz. Bet prognozes Jāņiem skaties video.
Nacistu okupācija. Okupants okupantam brālis
1941. gada jūnijs. Padomju okupantus nomaina nacisti. Vai ir kādas atšķirības? Naivie latvieši cer uz atbrīvošanu, bet no vilka nagiem iekrīt klēpī lācim. Okupantus nešķiro labajos un sliktajos. Ne jau velti viņi visi ir okupanti.
Kristiāns Girvičs: Argentīna bez tiesībām kļūdīties
Šovakar Pasaules kausā vienā no grupu turnīra centrālajām spēlēm Argentīna ar Lionelu Mesi priekšgalā tiksies ar bīstamo Horvātijas izlasi. Ņemot vērā, ka D grupas pirmajā mačā argentīnieši jau nespēja uzvarēt Islandi, tad zaudējums šajā mačā Mesi komandai var būt liktenīgs.
Līga Tetere: Latvija bez bērnunamiem. Fakts
Latvija bez bērnunamiem. Sasniedzams mērķis vai utopija? Esmu droša, ka pirmais variants, un pēdējie seši mēneši ir tā apliecinājums – tam, ka idejas un mērķi tiek sasniegti, ja ir cilvēki, kas par to cīnās, un tam, ka Latvijas sabiedrība ir neticami atvērta it visam (arī bērna pieņemšanai ģimenē), ja vien tai visu saprotami paskaidro un nedaudz piepalīdz.
Kristiāns Girvičs: Portugālei un Spānijai cerības svinēt pirmo uzvaru
Pasaules kausā futbolā svarīgas spēles trešdien gaida Eiropas čempionvienību Portugāli un vienu no čempionāta galvenajām favorītēm Spāniju. Abām Eiropas futbola lielvalstīm pretī stāsies attiecīgi Irānas un Marokas izlases. Savukārt Urugvajas valstsvienība, uzvarot Saūda Arābiju, jau trešdien var nodrošināt vietu nākamajā kārtā.
Eksperiments: Vai valsts iestādes ir gatavas izmainīt un apstrādāt jauno personas kodu?
Kopš pērnā gada 1. jūlija ikvienam ir tiesības vienu reizi dzīvē mainīt savu personas kodu, ja tā pirmā daļa atklāj personas dzimšanas datus. LSM.LV turpina piecu publikāciju sēriju, kurā sociālantropologs Andris Saulītis maina personas kodu un pārbauda, cik pretimnākoši, atsaucīgi un gatavi tam ir valsts iestādes, veselības aprūpē strādājošie, kā arī banku sektors. Pirmajā sērijā Andris Saulītis atklāja savu personīgo motivāciju mainīt personas kodu un vizīti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP). Šajā publikācijā atklāts, kā valsts iestādes ir sagatavojušās personas koda izmaiņām.
Atis Klimovičs: Gaidot Jāņus vēstures pārdomās
Katru gadu pirms Jāņiem, kad gribas ļauties bezrūpīgam vasaras siltuma vilinājumam, nāk 14.jūnijs, un šī diena visu noliek pa vietām. Īstu vieglumu tā arī neizdodas atrast. Laikrakstos un citos medijos lasāmi aizvien jauni personiski atmiņu stāsti, kas paplašina mūsu zināšanas par traģisko un ne tik seno vēsturi. Vārds "traģisko" ir atbilstošs, tas sevī ietver bailes, sāpes un ciešanas.
Kristiāns Girvičs: Krievijai iespēja teju garantēt astotdaļfinālu pēc otrās spēles
Šodien Pasaules kausa finālturnīrā cīņā iesaistīsies H grupas komandas – vispirms 15.00 sacentīsies Kolumbijas un Japānas valstsvienības, bet trīs stundas vēlāk vēl vienā intriģējošā mačā tiksies Polijas un Senegālas futbolisti. Savukārt dienas noslēgumā mēs jau “de facto” varam uzzināt pirmo astotdaļfināla dalībnieci – ja Krievija uzvarēs Ēģipti, tad tikai brīnums mājiniekiem varēs liegt iekļūt izslēgšanas mačos, bet pat neizšķirts krieviem būs liels solis pretī mērķim.
Atis Klimovičs: Mūsu viedoklis jāpasaka Rietumeiropai
Vai ir jēga Latvijas medijā kritizēt Vācijas kancleri vai Francijas prezidentu par stingras pozīcijas trūkumu pret aizvien autoritārāko Krieviju, galvenokārt domājot par savu valstu lielā biznesa interesēm, nododot savus sabiedrotos Eiropas Savienībā (ES) un NATO – Austrumeiropas valstis?
Kristiāns Girvičs: Kamēr varenie mokās, cīņu sāk beļģi un angļi
Pasaules kausā sāk risināties arvien interesantāki notikumi – no prognozētajiem lielajiem favorītiem ar uzvaru čempionātu ir atklājusi tikai Francija, bet pirmajā kārtā pie uzvarām nav spējusi tikt ne Brazīlijas, ne Vācijas, ne Spānijas un Argentīnas valstsvienība. Pirmdien čempionātu uzsāks vēl divas no topa izlasēm – talantīgā Beļģija un futbola dzimtene Anglija.
Kristians Girvičs: Spēlē iesaistās titulētākie
Svētdien Pasaules kausa finālturnīrā pirmos mačus aizvadīs abas tituliem bagātākās valstsvienības – pieckārtējie pasaules čempioni Brazīlija eksaminēs Šveici, bet četru titulu īpašniece Vācija tiksies ar Meksiku. Vēl pirms tam plkst. 15.00 spēļu dienu ievadīs Kostarikas un Serbijas futbolisti.
Kristiāns Girvičs: Futbola maratonā Mesi mēģinās atbildēt Ronaldu
Piektdien Pasaules kausā mēs bijām liecinieki trim drāmām un portugāļa Krištianu Ronaldu beneficei, bet šodien īstos futbola draugus gaida īsta paradīze – cita pēc citas notiks četras spēles. Futbola maratons sāksies pulksten 13.00, bet finišēs tikai ap pusnakti. Turklāt tās nav ierindas spēles – laukumā dosies arī Lionels Mesi, zvaigžņotās Francijas un Horvātijas komandas un pie mums populārā Islandes izlase.
Kristiāns Girvičs: Dienas saldēdiens – Ronaldu pret «Sarkano fūriju»
Jau Pasaules kausa otrajā dienā mūs gaida īsts futbola saldēdiens – vakara spēlē Eiropas čempionvienība Portugāle ar Krištianu Ronaldu ierindā B grupas mačā tiksies ar pasaules eksčempioniem un vienu no turnīra galvenajiem favorītiem Spāniju. Pirms tam vēl dienas pirmajā spēlē spēkiem mērosies ceturtdienas triumfatoru Krievijas A grupas pretinieki Ēģipte un Urugvaja, bet tad jau B grupā pirms dienas centrālās spēles skatītājus iesildīs Marokas un Irānas futbolisti. Visas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.
1940. gada okupācija. PSRS – zagļu un slepkavu valsts
1940. gada jūnijs. Padomju Savienība okupē Latvijas Republiku. Valsts tiek nograuta līdz pamatiem. Bet kas ir valsts pamats? Tie ir cilvēki. Cilvēkiem okupācija bija laupīšana. Šis būs prātam neaptverams stāsts par pieciem laupīšanas viļņiem viena gada laikā. Šodien to sauc par Baigo gadu.     
Kristiāns Girvičs: «Pirmās nakts tiesības» - saimniekiem
Šovakar Maskavā ar Krievijas un Saūda Arābijas izlašu tikšanos sākas Pasaules kauss futbolā. Lai gan čempionāta atklāšanas mačā šoreiz nespēlē neviens no pasaules futbola grandiem, nevar noliegt, ka Krievijas valstsvienība daudziem Latvijā nav vienaldzīga – turklāt mums netrūkst gan Krievijas līdzjutēju, gan arī pretinieku, kuri tikai vienreiz uz 90 minūtēm kļūs par kaislīgiem Saūda Arābijas faniem.
Eksperiments: Personas koda maiņa liek sajusties tā, it kā mainītu dzimumu
Kopš pērnā gada 1. jūlija ikvienam ir tiesības vienu reizi dzīvē mainīt savu personas kodu, ja tā pirmā daļa atklāj dzimšanas datus. LSM.lv veic eksperimentu, kurā sociālantropologs Andris Saulītis izmanto šo iespēju. Vai Latvijā dzīve ir apgrūtināta, ja nomaina personas kodu? Piecu publikāciju sērijā atklāsim, cik gatavi, pretimnākoši un atsaucīgi saistībā ar personas koda maiņu ir valsts iestādes, veselības aprūpē strādājošie, kā arī banku sektors. Ievadsērijā autors atklāj savu personīgo motivāciju mainīt personas kodu un iespaidus par vizīti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).
Kristiāns Girvičs: Rāpjoties ārā no stagnācijas purva
Pēc pārmaiņām Latvijas futbola valstsvienībā gribas domāt, ka pēc pavisam drūma perioda, kura kulminācija bija kaunpilnais zaudējums martā Gibraltārā, atkal varam skatīties nākotnē ar vismaz kaut kādu cerību. Jaunais Latvijas izlases galvenais treneris soms Miksu Pātelainens diez vai ir brīnumdaris, taču svarīgākais, ka beidzot valsts galvenajā komandā ir notikušas reālas pārmaiņas un varam sākt rāpties ārā no stagnācijas purva.
Kristiāns Girvičs: Gaidot futbola drudzi
Nākamnedēļ Krievijā sāksies gada populārākais sporta notikums – Pasaules kauss futbolā. Vismaz mēnesi liela daļa pasaules atradīsies futbola varā, jo no 14. jūnija līdz 15. jūlijam 32 valstsvienības aizvadīs 64 spēles, lai noskaidrotu, kas sēdīsies sporta karaļa tronī. Lai gan var teikt, ka Latvijā futbols neieņem to pašu vietu, ko citur pasaulē, pasaules čempionāts ir īpašs gadījums, kad arī pie mums pat daudzas mājsaimnieces pievērsīsies Lionela Mesi, Krištianu Ronaldu un Neimara spēlei. Kā jau ierasts, Latvijā visas Pasaules kausa spēles varēs vērot LTV7 kanālā, kā arī lsm.lv.
Video blogs: Vai tiešām otrais neražas gads?
Sausums un karstums, kam seko salnas, un atkal turpinās sausums. Lauksaimnieki prognozē, ka nelabvēlīgie laikapstākļi jau ir atstājuši neatgriezenisku postu šī gada ražai. Ilgtermiņa prognozēs plašs lietus joprojām nav redzams.
Jaunākie
Interesanti