Ārpus ētera
Video blogs: Latvijas hokejisti labā omā, Hārtlijs somiem atgādina - Elviss ir miris
Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs pasaules čempionātā kolorīti izcēlās vairākās epizodēs - gan atgādinot Somijas žurnālistiem, ka Elviss Preslijs ir miris un senas neveiksmes vairs nav jāapspriež, gan augstos toņos apmainoties viedokļiem ar savu kolēģi pieveiktajā Dienvidkorejas izlasē. Tikmēr Latvijas hokejisti jautri uzdzied par kukainīti, kas negrimst jūras dibenā, videoblogā par Dānijas pilsētā Herningā notiekošo vēsta Latvijas Radio speciālkorespondents Mārtiņš Kļavenieks.
Gatis Krūmiņš: «Padomju stāsts» – laikmetu apsteidzošs vēstījums
2008. gadā dienasgaismu ieraudzīja Edvīna Šnores režisētā dokumentālā filma "Padomju stāsts". Lai arī kopš filmas tapšanas ir pagājuši nu jau desmit gadi, tā joprojām ir spilgtākais Latvijā tapušais un uz starptautisku mērķauditoriju orientētais vēstījums par  padomju režīma noziegumiem.
Video blogs: Hokejisti golfa kartos un «Rokijs» Latvijas izlases ģērbtuvēs
Pasaules čempionāts ir ļoti vērienīgs pasākums, tādēļ galveno hokeja notikumu atspoguļošanā daudz interesantu ainu paliek ārpus ētera. Latvijas Radio speciālkorespondents Mārtiņš Kļavenieks videoblogā vēsta par Dānijas pilsētā Herningā pieredzēto – pirmajā epizodē par hokejistu tālo ceļošanu no ģērbtuvēm uz ledus laukumu, preses centra evakuāciju un Latvijas izlases muzikālo gaumi.
Atis Klimovičs: Armēnija krustcelēs bez reālām cerībām
Atrašanās krustcelēs kalnainajai Dienvidkaukāza valstij Armēnijai nav jauna situācija. Iespējami vismaz trīs turpmāko notikumu attīstības varianti. Pirmais – līdzīgi kā Gruzijā ar progresīvu reformu veikšanu, otrais – kosmētiskas izmaiņas, faktiski saglabājot visu gandrīz esošajā kārtībā, un trešais – skrūvju pievilkšana kā Azerbaidžānā, kur lietas jau sen dzelžaini "sakārtojusi" prezidenta Alijeva ģimene.
Video blogs: ziņās teica, ka būs karsts. Būs?
Nedēļas vidū ziņās izskanēja prognozes, ka maija sākumā iespējams pat karsts laiks. Prognozes ir tomēr ir slidenas - būsim siltās gaisa masas nomalē, tāpēc siltumu nomainīs vēsāks laiks un tad atkal siltums; plašāk skaties video.
Aiga Pelane: Pensiju sistēmu Latvijā vajag rūpīgi pārskatīt
„Nav naudas,” tā saka politiķi, kas ik pa laikam jau kaut kādu naudiņu tomēr pensionāriem piemet. Tiesa, miljoni, kas papildus tiek sadalīti „uz galviņām”, nekādu taustāmu uzlabojumu senioru dzīves līmenī nedod. Vai Latvijas pensiju sistēma, kas par labu atzīta citviet pasaulē un izslavēta ar savu taisnīgumu un solidaritātes principu ievērošanu, var turpināt nemainīgi pastāvēt un „ražot” jaunus nabagus?
Atis Klimovičs: Rūpēm par drošību jākļūst par ikdienu
Diezin vai ir liela nozīme tam, vai Krievijas agresīvā darbošanās pie mūsu robežas norisinās tādu apstākļu kopumā, ko iespējams dēvēt kā Trešo pasaules karu, vai arī vienkārši par jaunu auksto karu. No tā, kādu versiju izvēlēsimies, Latvijas konkrētais apdraudējums nemazinās. Pie tam derīgi pievērst uzmanību tam, ka krievu militārās mācības kļūst aizvien draudīgākas – sākot jau ar pērnā rudens manevriem "Zapad-2017", bet tagad raķešu šaušanu jūrā virs Latvijas ekonomiskās zonas.
Atis Klimovičs: Jāmaina attiecības ar agresīvo huligānu
Iztēlosimies situāciju – kādā daudzstāvu dzīvojamā mājā mīt mierīgs un laipns pilsonis, kura mieru regulāri traucē kaimiņš – agresīvs, rupjš un nemierīgs personāžs. Reiz pēc kārtējā nekauņas izlēciena uzmācības upuris izsauc palīgā policiju, tā ierodas un ir gatava ierobežot nejauceņa izdarības, taču saskaras ar negaidītu ultimātu. Huligāniskais tēviņš paziņo, ka necietīšot represijas pret sevi. Ja tās tomēr īstenošot, varot atgadīties dažādi pārsteidzoši notikumi - lai piesargās paši policisti! 
Aldis Putniņš: Latviešu rallijkrosa pasaka turpinās
Pasaules čempionāts rallijkrosā 2014.gadā nokļuva zem FIA jeb Pasaules Automobiļu federācijas lietussarga un šī autosporta disciplīna ieguva vēl neredzētu popularitāti un atpazīstamību. Varam lepoties, ka arī Latvijai ir milzīga loma šajā pasaules līmeņa čempionātā un ne tikai ar braucējiem, kas piedalījušies līdz šim visos 49 posmos un visos arī guvuši ieskaites punktus, bet arī ar savu posmu Rīgā Biķerniekos, kur tapusi viena no modernākajam rallijkrosa trasēm pasaulē.
Atis Klimovičs: Zemessargiem pārbaudījums šaušanā ar ložmetēju
Agrs sestdienas rīts. Rīgā vēl vairums ļaužu mierīgi guļ. Pat ceļu policiju nemana. Saule spīd tieši pretī, jo ceļš ved austrumu virzienā uz Jēkabpili, 56. Zemessardzes kājnieku bataljonu. Tur paredzētas divas dienas ilgas apmācības rīkoties ar zviedru ložmetēju KSP 58B.
Jurģis Kalniņš: LGBT+ kopiena meklē dzirdīgas ausis
Lai arī apzinos, ka cilvēki var šo nesaprast, Latvija ir pārāk maza, lai diskriminētu, ignorētu un neaizdomātos... Būdams vēl tikai students, kurš lielāko savas dzīves daļu ir apzinājies, ka ar kaut ko atšķiras no vairākuma, es vienmēr zināju, ka darīšu visu, lai to būtu spējīgs nosaukt vārdos, lai par to nekaunētos un būtu gatavs iedvesmot citus, kas atrodas līdzīgā situācijā.
Video blogs: Svētdien varēs atklāt grilēšanas sezonu
Šonedēļ esam piedzīvojuši lielas temperatūras svārstības - no neliela sala līdz pavasarīgiem nepilniem +18 grādiem. Gan par mainīgo temperatūru, gan to, ka svētdien būs piemērots laiks, lai sāktu dārza darbus un atpūtas sezonu dārzā, vairāk skaties video:
Atis Klimovičs: Par ukraiņu karavīriem sniegā un vējā
Tādās uz ārā iešanu pagalam nevilinošās dienās kā aizvadīto Lieldienu laikā vēl jo vairāk rodas vēlēšanās domās atgriezties pie Ukrainā satiktajiem karavīriem. Un, atrodoties sava Rīgas dzīvokļa ērtajos apstākļos, iztēloties, kā sniegā, lietū, vējā un dubļos klājās daudziem no viņiem. Ierakumos, kur drošību var sameklēt ar baļķu kārtām un citiem materiāliem nostiprinātās zemnīcās, kur atrodas gultiņas divos stāvos, jādežūrē dienu un nakti. Turklāt jābūt gataviem, ka ik brīdi var nosvilpt lode vai nokaukties mīna. Frontē nav mierīgi un tieši beidzamajās dienās no krievu atbalstīto separātistu puses apšaužu skaits ievērojami pieaudzis.
Jaunākie
Interesanti