Ārpus ētera
Leģendārais jūnija plēnums – Atmodas atslēga
1988.gada jūnijs. Vai Latvijas Radošo savienību plēnums bija sākums Atmodai? Nē. Vēl vairāk. Tas bija garants Atmodas turpināšanai. Pagrieziens, pēc kura vairs nav ceļa atpakaļ. Ja Mihaila Gorbačova Perestroikas svaigās vēsmas bija kā pavērts vēdlodziņš sasmakušā istabā, tad mūsu Radošo savienību plēnums ar pamatīgu blīkšķi atrāva vaļā visus logus. Tautā godāti inteliģenti pirmoreiz publiski atļāvās runāt tā, ka tautai no brīvības caurvēja aizrāvās elpa.
Atis Klimovičs: Vajag atmest stereotipus par zemessargu apmācībām
Latvija uz jauno drošības situāciju, tāpat kā tās tuvākie kaimiņi Igaunija un Lietuva, atbildējusi ar ievērojami lielāku vērību valsts aizsardzībai. Pieaugušo izdevumu daļa tiek izlietota arī mācību organizēšanai, kas, raugoties no malas, šķiet intensīvākas nekā vēl pirms nedaudz gadiem. To nāktos uztvert kā daļu no NATO atturēšanas politikas, kas vērsta uz to, lai potenciālo agresoru pārliecinātu par jebkādu agresīvu darbību nelietderību.
Māris Rīmenis: Brīdis pirms lielā izaicinājuma Parīzē
Jau šosvētdien Parīzē sāksies šī gada otrais ”Grand Slam” tenisa turnīrs ”French Open”. Kvalifikācija tūdaļ būs aizvadīta, pamatturnīra izloze jau  notikusi. Varam palūkoties, kāds tad varētu būt šī gada turnīrs ”Roland Garros” laukumos, un ko varam sagaidīt no mūsu abām labākajām tenisistēm.
Jaunākie
Interesanti