Ārpus ētera
Aiga Pelane: Politiķi gatavi pensiju sistēmu pielabot tikai kosmētiski
Cik pārtikušas būs mūsu – topošo pensionāru – vecumdienas? Vai nebūsim jaunie nabagi, vai tomēr ir cerība, ka savu dzīves nogali pavadīsim finansiāli daudz mierīgāk nekā vairums pašreizējo senioru? Tā ir būtiska tēma, un par šīm lietām sabiedrībā ir jārunā daudz nopietnāk nekā līdz šim, jo tas skar visu mūsu nākotni. Ko jau tagad politiķi gatavi mainīt pašreizējā pensiju sistēmā un kam būtu jāgatavojas nākotnē?
Padomju Dziesmu svētki. Lauzti, bet nesalauzti
Dziesmu svētki Padomju Latvijā –  tradīcija, kas cēlusies uz latviešu tautas pašnoteikšanās spārniem, okupācijas laikā bija spiesta izdzīvot zem brutālas varas, kas šos spārnus salauza. Tomēr dziesmu salauzt nejaudāja. 
Kristiāns Girvičs: Vācijas kapitulācija atnes jaunu futbola ēru
Futbola trešdiena mums dāvāja vienu no visu laiku lielākajām Pasaules kausu sensācijām – Vācijas valstsvienība ar 0:2 zaudēja Dienvidkorejai, pirmo reizi vēsturē nespējot pārvarēt grupu turnīra barjeru. Savukārt ceturtdien jaunas drāmas varam sagaidīt H grupā, kur uz divām astotdaļfināla biļetēm pretendē trīs izlases – Kolumbija ar Senegālu tiksies savā starpā, bet Japāna spēlēs ar jau cerības zaudējušo Poliju. Toties vakarā savā starpā pirmo vietu G grupā izspēlēs Beļģija ar Angliju, kas jau nodrošinājušas vietu izslēgšanas mačos, un daudzi jau rēķina, ka abām komandām pat ir izdevīgāk zaudēt.
Eksperiments: Personas kodu mainot, bankas kapitulē. Pārmaiņām nav gatavas
Kopš pērnā gada 1. jūlija ikvienam ir tiesības vienu reizi dzīvē mainīt savu personas kodu, ja tā pirmā daļa atklāj personas dzimšanas datus. LSM.LV turpina piecu publikāciju sēriju, kurā sociālantropologs Andris Saulītis maina personas kodu un pārbauda, cik pretimnākoši, atsaucīgi un gatavi tam ir valsts iestādes, veselības aprūpē strādājošie un finanšu sektors. Izrādās, bankas tam ir gatavas vismazāk, un klapatas ar tām gadījās ik uz soļa.
Kristiāns Girvičs: Pēc Argentīnas izglābšanās kārta Vācijai un Brazīlijai
Pēc otrdienas Argentīnas drāmas trešdien Pasaules kausa finālturnīrā jautājums par iekļūšanu izslēgšanas mačos jārisina abām čempionāta titulētākajām valstsvienībām – Brazīlijai un Vācijai. Vispirms plkst. 17 laukumā dosies F grupas komandas – vāciešiem, lai tiktu tālāk, ir jāuzvar Dienvidkorejas izlase, bet vēl niknāka cīņa gaidāma Meksikas un Zviedrijas mačā. Savukārt vakarā E grupā brazīliešiem, lai iekļūtu astotdaļfinālā, pietiek nopelnīt vienu punktu spēlē ar Serbiju, bet Šveices izlase vēl tiksies ar Kostariku.
Aiga Pelane: Daudzi nākotnē var sagaidīt tikai niecīgas pensijas
Latvijas pensiju sistēmas reforma bija pirms aptuveni 20 gadiem, un uz to tika liktas lielas cerības, ka tā radīs pārtikušas vecumdienas daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Diemžēl līdz galam tas tā arī nav sanācis. Taču būtiski ir saprast, vai tā ir sistēmas vaina, vai tomēr kaut kur kaut kas ir nogājis greizi un, ja tā, tad kāpēc un ko var mainīt, lai nākotnē mums nebūtu nabadzīgi vecu ļaužu pūļi.
Kristiāns Girvičs: Vai Mesi un Argentīna atdzims no pelniem?
Šodien Pasaules kausā izšķirošais brīdis pienācis populārajai Argentīnas izlasei, kam par katru cenu ir jāuzvar Nigērija, kā arī jācer, ka Horvātijas futbolisti, kuriem jau ir kabatā ceļazīme uz astotdaļfinālu, tajā pašā laikā neatdos uzvaru Islandei.
Kristiāns Girvičs: Futbola festivāls šķērso ekvatoru, izdzīvos tikai stiprākie
Pasaules kausa izcīņā pirmdien sākas grupu turnīra izšķirošā trešā spēļu kārta. Pirmās gan laukumā plkst. 17 dosies A grupas komandas, kur jau abu ceļazīmju īpašnieces uz astotdaļfinālu ir zināmas, tā kā Krievijas un Urugvajas futbolistiem atliek tikai noskaidrot, kas ieņems pirmo vietu grupā. Toties B grupā vēl nekas nav skaidrs – vakara spēlē plkst. 21 vienu biļeti uz izslēgšanas mačiem savstarpējā mačā sadalīs Portugāle un Irāna, bet Spānijai, lai tiktu tālāk, pietiek vien nezaudēt Marokai.
Kristiāns Girvičs: Jāņu futbols – kas var būt labāks par to!
Kamēr visa Latvija līgos pie ugunskuriem un svētku galdiem, Pasaules kauss futbolā turpināsies bez brīvdienām. Tā kā gan Līgo dienā, gan Jāņos notiks pa trim spēlēm, ir vērts parūpēties, lai tuvumā būtu TV ekrāns. Par svētku futbola kulmināciju laikam jāsauc Līgo vakara spēli, kurā pasaules čempionvienība Vācija, tiekoties ar Zviedriju, mēģinās sasmelt čempionāta startā izlieto ūdeni.
Kristiāns Girvičs: Brazīliešu samba un Islandes vienreizējā iespēja
Pasaule vēl tikai atgūstas pēc Argentīnas futbolistu šokējošās neveiksmes, bet piektdiena Pasaules kausā sāksies ar daudzu iemīļoto Brazīlijas futbolistu spēli pret Kostariku. Pēc tam pie mums ne mazāk populārajai Islandes izlasei mačā ar Nigēriju būs vienreizēja izdevība pietuvoties vietai izslēgšanas mačos, bet futbola dienas noslēgumā gaidāma bezkompromisa cīņa Serbijas un Šveices mačā.
Video blogs: īstajā saulgriežu naktī briesmīgāks laiks, nekā gaidāms Jāņos
Cilvēki, kuri vasaras saulgriežus svin gada īsākajā naktī, kas bija nakts uz piektdienu, bieži apgalvo, ka tad gan nelīstot un laiks ir labāks, nekā Jāņos. Šogad skaidrs piemērs - un statistika rāda, ka šis nav izņēmums - arī gada patiešām visīsākajā naktī līst apmēram tikpat bieži kā Jāņu naktī, un gadās arī ekstrēmas situācijas, kā tas bija šoreiz. Bet prognozes Jāņiem skaties video.
Nacistu okupācija. Okupants okupantam brālis
1941. gada jūnijs. Padomju okupantus nomaina nacisti. Vai ir kādas atšķirības? Naivie latvieši cer uz atbrīvošanu, bet no vilka nagiem iekrīt klēpī lācim. Okupantus nešķiro labajos un sliktajos. Ne jau velti viņi visi ir okupanti.
Kristiāns Girvičs: Argentīna bez tiesībām kļūdīties
Šovakar Pasaules kausā vienā no grupu turnīra centrālajām spēlēm Argentīna ar Lionelu Mesi priekšgalā tiksies ar bīstamo Horvātijas izlasi. Ņemot vērā, ka D grupas pirmajā mačā argentīnieši jau nespēja uzvarēt Islandi, tad zaudējums šajā mačā Mesi komandai var būt liktenīgs.
Līga Tetere: Latvija bez bērnunamiem. Fakts
Latvija bez bērnunamiem. Sasniedzams mērķis vai utopija? Esmu droša, ka pirmais variants, un pēdējie seši mēneši ir tā apliecinājums – tam, ka idejas un mērķi tiek sasniegti, ja ir cilvēki, kas par to cīnās, un tam, ka Latvijas sabiedrība ir neticami atvērta it visam (arī bērna pieņemšanai ģimenē), ja vien tai visu saprotami paskaidro un nedaudz piepalīdz.
Kristiāns Girvičs: Portugālei un Spānijai cerības svinēt pirmo uzvaru
Pasaules kausā futbolā svarīgas spēles trešdien gaida Eiropas čempionvienību Portugāli un vienu no čempionāta galvenajām favorītēm Spāniju. Abām Eiropas futbola lielvalstīm pretī stāsies attiecīgi Irānas un Marokas izlases. Savukārt Urugvajas valstsvienība, uzvarot Saūda Arābiju, jau trešdien var nodrošināt vietu nākamajā kārtā.
Eksperiments: Vai valsts iestādes ir gatavas izmainīt un apstrādāt jauno personas kodu?
Kopš pērnā gada 1. jūlija ikvienam ir tiesības vienu reizi dzīvē mainīt savu personas kodu, ja tā pirmā daļa atklāj personas dzimšanas datus. LSM.LV turpina piecu publikāciju sēriju, kurā sociālantropologs Andris Saulītis maina personas kodu un pārbauda, cik pretimnākoši, atsaucīgi un gatavi tam ir valsts iestādes, veselības aprūpē strādājošie, kā arī banku sektors. Pirmajā sērijā Andris Saulītis atklāja savu personīgo motivāciju mainīt personas kodu un vizīti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP). Šajā publikācijā atklāts, kā valsts iestādes ir sagatavojušās personas koda izmaiņām.
Atis Klimovičs: Gaidot Jāņus vēstures pārdomās
Katru gadu pirms Jāņiem, kad gribas ļauties bezrūpīgam vasaras siltuma vilinājumam, nāk 14.jūnijs, un šī diena visu noliek pa vietām. Īstu vieglumu tā arī neizdodas atrast. Laikrakstos un citos medijos lasāmi aizvien jauni personiski atmiņu stāsti, kas paplašina mūsu zināšanas par traģisko un ne tik seno vēsturi. Vārds "traģisko" ir atbilstošs, tas sevī ietver bailes, sāpes un ciešanas.
Kristiāns Girvičs: Krievijai iespēja teju garantēt astotdaļfinālu pēc otrās spēles
Šodien Pasaules kausa finālturnīrā cīņā iesaistīsies H grupas komandas – vispirms 15.00 sacentīsies Kolumbijas un Japānas valstsvienības, bet trīs stundas vēlāk vēl vienā intriģējošā mačā tiksies Polijas un Senegālas futbolisti. Savukārt dienas noslēgumā mēs jau “de facto” varam uzzināt pirmo astotdaļfināla dalībnieci – ja Krievija uzvarēs Ēģipti, tad tikai brīnums mājiniekiem varēs liegt iekļūt izslēgšanas mačos, bet pat neizšķirts krieviem būs liels solis pretī mērķim.
Jaunākie
Interesanti