Sabiedrisko mediju paziņojums par Krievijas kara Ukrainā atspoguļojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

24. februārī Krievijas Federācija iebruka Ukrainā, radot ārkārtēju apdraudējumu Ukrainas valsts neatkarībai, suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai. Tas ir uzbrukums civilizētajai pasaulei ar mērķi iznīcināt dzīvības un vērtības. Arī Latvija nonākusi iepriekš nepieredzēta mēroga Krievijas hibrīddraudu apstākļos – Putina īstenotās politikas mērķis ir šķelt sabiedrību, vairot apjukumu, mazināt ticību neatkarīgiem un brīviem medijiem.

Karā pirmais upuris ir patiesība, tādēļ vairāk nekā jebkad iepriekš mūsu valsts drošībai ir svarīgi uzticami un stipri Latvijas mediji, kas drosmīgi atspoguļo realitāti un aizstāv demokrātiskās vērtības.

Krievijas karš pret miermīlīgu kaimiņu ir jauna situācija ikvienam, arī žurnālistiem, kuri strādā iepriekš nepieredzētos ārkārtas apstākļos. Spriedzi raisa ne vien dezinformācijas pārpludinātā informatīvā telpa, bet arī personīgi uzbrukumi, vajāšana, ar ko diemžēl šobrīd ik dienu nākas saskarties žurnālistiem.

Žurnālisti vienmēr dara iespējamo un šķietami neiespējamo, lai maldu un dezinformācijas gūzmā atrastu patiesību – pārbauda avotus, pārliecinās par to uzticamību, veic padziļinātu faktu analīzi. Latvijas žurnālisti ir klātesoši kara plosītajā Ukrainā, veido reportāžas un operatīvi sniedz sabiedrībai būtisku informāciju, bieži vien ļoti sarežģītos apstākļos.

Žurnālistu uzdevums ir sniegt iespēju izprast notikumus un kontekstu, kādēļ 21. gadsimtā Eiropā notiek noziedzīgs karš, arī ārkārtas apstākļos saglabājot profesionālas un atbildīgas informācijas iegūšanas, apstrādes un izplatīšanas pamatprincipus.

Brīvības, tiesiskuma un demokrātisko vērtību sardzē mūsu svarīgākais mērķis ir un paliek nemainīgs – lai visi Latvijas iedzīvotāji iespējami ātri saņem pārbaudītu un patiesu informāciju par notikumiem Latvijā, Ukrainā un citviet pasaulē. Tāpat par būtisku uzdevumu uzskatām sniegt uzticamu informāciju par Krievijas karu Ukrainā krievu valodā. Latvijas mediju profesionalitāte, patiesības balss ir svarīga arī Krievijā, kur Putina režīms neatkarīgos medijus iznīcinājis.

Šodien mūsu pienākums ir atbalstīt Ukrainu – kā to savulaik Latvijas atmodas cīņās darīja Rietumu demokrātiskās valstis. Tādēļ aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju ar saviem publiski izteiktajiem vārdiem un rīcību vienot, nevis šķelt Latvijas sabiedrību.

Pateicamies skatītājiem, klausītājiem un lasītājiem par atbalstu, aicinām būt modriem, vienotiem un stipriem! Par Ukrainu, par taisnīgumu!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti