Ārpus ētera
Video blogs: Svētdien varēs atklāt grilēšanas sezonu
Šonedēļ esam piedzīvojuši lielas temperatūras svārstības - no neliela sala līdz pavasarīgiem nepilniem +18 grādiem. Gan par mainīgo temperatūru, gan to, ka svētdien būs piemērots laiks, lai sāktu dārza darbus un atpūtas sezonu dārzā, vairāk skaties video:
Atis Klimovičs: Par ukraiņu karavīriem sniegā un vējā
Tādās uz ārā iešanu pagalam nevilinošās dienās kā aizvadīto Lieldienu laikā vēl jo vairāk rodas vēlēšanās domās atgriezties pie Ukrainā satiktajiem karavīriem. Un, atrodoties sava Rīgas dzīvokļa ērtajos apstākļos, iztēloties, kā sniegā, lietū, vējā un dubļos klājās daudziem no viņiem. Ierakumos, kur drošību var sameklēt ar baļķu kārtām un citiem materiāliem nostiprinātās zemnīcās, kur atrodas gultiņas divos stāvos, jādežūrē dienu un nakti. Turklāt jābūt gataviem, ka ik brīdi var nosvilpt lode vai nokaukties mīna. Frontē nav mierīgi un tieši beidzamajās dienās no krievu atbalstīto separātistu puses apšaužu skaits ievērojami pieaudzis.
Dainis Kreilis: Kritiskā masa ir sasniegta
Klāt pavasaris. Pēdējās aukstās dienas tūlīt tiks aizvadītas, un pēc tam daba burtiski uzsprāgs, jo šī gada laikapstākļi atkal ir novilcinājuši dabas mošanos. Atšķirīga situācija ir Rīgā – te liela daļa riteņbraucēju vairs negaida koku lapu parādīšanos, lai saprastu, ka ikdienā droši var atsākt braukt ar divriteni, bet daļa no jau ielās esošajiem riteņbraucējiem šoziem riteni tā īsti nolikuši nav vispār.
Māris Rīmenis: Tenisa pavasaris Latvijai
Pavasaris dabā mūsu platuma grādos kā negrib, tā negrib īsti iestāties, bet profesionālā tenisa turnīriem tas īsti nekaitē. Tie notiek citos platuma grādos un citā klimatiskā joslā. Lielākie šonedēļ Maiami, pēc tam jau faktiski būs pāreja uz māla seguma laukumiem Eiropā un daudzviet citur.
Edgars Kupčs: Krīze Rīgas domē – opozīcija spoži izmanto stūrī iedzīto pozīciju
Vairums no 60 Rīgas domes deputātiem šīs nedēļas pirmās trīs jeb līdz šim vienīgās darba dienas ir aizvadījuši rātsnamā. Pirmdien līdz gandrīz deviņiem vakarā domnieki pļāpāja par jauno kārtību, pēc kādas strādāt. Otrdiena līdz sešiem vakarā aizritēja, spriežot par Rīgas vēsturiski lielā budžeta grozīšanu. Savukārt trešdien visas dienas garumā tika lemts par vairāk nekā simt  jautājumiem, kas iekrājušies mēneša laikā. Rīgas domes darbs šajā sasaukumā pēdējā mēnesī ir teju vai paralizēts.
Video blogs: Lieldienās draud Ziemassvētki
Nākamnedēļ Latvijā gaidāms kārtējais aukstuma vilnis. Prognozes par tā ilgumu vēl ir mainīgas, bet pastāv iespēja, ka aukstums saglabājas arī Lieldienās. Vairāk skaties video:
Edgars Kupčs: Rīgas viltus solījumi, kuru īstenošanai ar miljarda budžetu nesanāk
Šopēcpusdien sagaidāma kārtējā trakā (gandrīz vārda tiešā nozīmē) Rīgas domes Finanšu komitejas sēde. Traka tāpēc, ka diskusijās to dullu padarīs pēdējās nedēļās līdz baltkvēlei nokaitinātā opozīcija. Un traka mazliet pārnestā nozīmē, jo spriešana būs par daudzu desmitu miljonu eiro investīcijām un reizē arī vēsturisku galvaspilsētas budžeta grozīšanu. Taču, maku uzaudzējot līdz vienam miljardam eiro, ar to diez vai būs gana, lai sapņainos investīciju plānus tik drīz pārvērstu īstenības izteiksmē.
Atis Klimovičs: Ko sagaidīs pasaule no iepriekšējā un nenomaināmā Krievijas vadītāja?
Iespējams, lielākā daļa Krievijas pilsoņu, kas atdeva savas balsis Vladimiram Putinam, nemaz lāgā nezina, kā ar šo uzticības mandātu rīkosies viņu līderis. Gluži tāpat kā nepārslogo sevi ar domām par to, ka piedalījušies farsā, kas tikai ārēji atgādina vēlēšanas, ko asprāši no ukraiņu televīzijas šova "Kvartāls 95" nosaukuši par Krievijas Federācijas Putina vēlēšanām.
Video blogs: Rīgas līča ledus Kurzemē kāpj krastā, citviet dodas uz jūru
Kārtējais aukstuma vilnis atkal apstādinājis iesākušos pavasarīgos procesus dabā. Rīgas līcī ir lielākais ledus daudzums pēdējo piecu gadu laikā. Kurzemes piekrastē veidojas ledus krāvumi, bet valdošie ziemeļaustrumu vēji Rīgas līča ledu caur Irbes šaurumu dzen tālāk Baltijas jūrā, radot cerības, ka vēlāk pavasarī piekrastēs būs mazāk aukstuma. Vairāk skaties video:
Atis Klimovičs: Leģionāru atstātais mantojums
Darbs ar valsts, nācijas un dzimtas vēsturi nav viegls, it īpaši gadījumā, ja vairākus gadu desmitus nācies pavadīt neziņas tumsā vai labākā gadījumā iztiekot ar pablāvu gaismas stariņu vien. Leģionāri un viņu izcīnītais karš ir temats, kas to apstiprina: domas dalās – no aicinājuma noteikt 16.martu par svinamu dienu līdz viedoklim, ka, hitleriskās Vācijas pusē karojošos pieminot, nenāktos svinīgi soļot pie Brīvības pieminekļa.
Atis Klimovičs: Rietumiem vajag atmest bīstamo aklumu
Rietumvalstu runām, aicinājumiem, nosodījumiem un notām attiecībās ar Kremli nav faktiski nekādas nozīmes, to visu tur vienkārši pilnībā ignorē. Kara lidmašīnas var gadiem ilgi pārkāpt Baltijas valstu gaisa telpu, krievi saņem notas, taču allaž apgalvo, ka neko neatļautu neesot izdarījuši.
Video blogs: pavasaris klāt!
Latvijas rietumdaļā sācies meteoroloģiskais pavasaris. Vidējā diennakts gaisa temperatūra paaugstinājusies virs nulles un tāda tā saglabāsies krietnu laiku, taču mēneša otrajā pusē vēl iespējams ievērojams aukstuma vilnis. Prognozes par to vēl neskaidras. Vairāk skaties video:
Olga Dragiļeva: «Meitenīt, kas uz sirds» jeb žurnālistes ikdiena
"Nebojā blondīņu reputāciju. Viņas ir ir stulbas, bet tu taču nē," man ausī čukst kāds politiķis. Viņš negaidīti pienācis no aizmugures un cieši saspiedis manu elkoni. Neesam tuvi draugi, nekad neesam bijuši uz "tu", esmu filmēšanas vidū. Man apkārt citi kolēģi, politiķi. Īsti nezinu, kā rīkoties, un nekas asprātīgs, ko teikt, arī neienāk prātā. Tāpēc vienkārši uztaisu niknu seju un turpinu filmēt.
Aiga Pelane: Latvijā sievietes ir gudrs un salīdzinoši lēts darbaspēks
8.marts – kādam Starptautiskā sieviešu solidaritātes diena, kādam bijušie padomju laika svētki, kādam tulpju dāvināšanas laiks un labas peļņas iespēja. Tā ir katra brīva izvēle. Taču, manuprāt, šī ir laba diena, lai padomātu par ko daudz nopietnāku, proti, par sieviešu lomu Latvijas darba tirgū. Lai arī ikdienā izliekamies, ka viss jau principā ir kārtībā, taču tā nebūt nav. Šoreiz bez nejēdzīga disputa – vajag vai nevajag dāvināt šajā dienā sievietei ziedus - parunāsim par sievieti kā ekonomisko vienību mūsu tautsaimniecībā.
Rudīte Spakovska: 4 pret 6 vīriešu labā. Rīta intervijas pēc dzimuma
8. marts ir iespēja caur dzimumu līdztiesības prizmu pavērtēt situāciju mums apkārt un arī pašiem savu darbu. Jau otro gadu 8. martā apkopoju datus par to, cik no rīta programmas "Labrīt", kuru es pati kopā ar kolēģiem producēju, viesiem ir bijušas sievietes un cik – vīriešu.
Atis Klimovičs: Militārā histērija Krievijā pieņemas spēkā
Ražīgais krievu publicists un vēsturnieks Boriss Sokolovs rakstā ukraiņu dienas avīzei “Deņ” atzīmē, ka kara histērijas līmenis Krievijā esot sasniedzis tikpat augstu atzīmi kā Staļina valdīšanas beidzamajos mēnešos. Teiktajam jāpiekrīt, un to pavisam nesen savā kareivīgajā uzrunā Federālajai sapulcei vēlreiz apliecināja šajā valstī 18 gadus valdījušais Vladimirs Putins.
Vladimirs Ivanovs: Latvijas hokeja neesamība olimpiādē – «Dinamo» provokācija?
Pie tā Latvijas hokeja līdzjutēji nav pieraduši: olimpiskās spēles bez Latvijas hokeja izlases. Tā nav bijis ne 2002. gadā Soltleiksitijā (9. vieta), nebija 2006. gadā Turīnā un 2010. gadā Vankūverā (abās olimpiādēs 12. vieta). Un cik brīnišķīgu sniegumu Latvijas izlase parādīja Sočos pirms četriem gadiem, kad izslēgšanas spēlēs gandrīz apkaunoja kanādiešus, kad tikai pašā spēles noslēgumā piedzīvoja zaudējumu ar 1:2, izcīnot 8. vietu! Eh, atmiņas… Šoreiz Phjončhanā Latvijas delegācija bija neliela. Tāpēc, ka bez hokeja. Kas notiek?
Jaunākie
Interesanti