Ārpus ētera
Jānis Buholcs: Datu aizsardzības regulas aizstāvībai
Eiropas Vispārīgā datu aizsardzības regula, kas stājās spēkā šogad maijā, ir nesaprasts dokuments. Publiskajā telpā bieži var dzirdēt kritiku — gan mītos balstītu, gan arī pamatotu — par neērtībām, ko regula nesusi. Taču nepietiekama uzmanība tiek pievērsta plašākai mūsdienu sociāli politiskajai realitātei, kuras daļa ir datu masveidīga vākšana un ar kuras negatīvajām sekām vienā vai citā veidā saskaras liela daļa sabiedrības. 
Māris Zanders: Kā izpaužas «parastais» jeb «normālais» populisms
Augusta nogalē notika ikgadējā dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konference, un viena no runātājām dzēlīgi – manuprāt, pamatoti – apjautājās, ko īsti nozīmē pēdējā laikā tik bieži lietotais vēlējums, ka Latvijai jāvirzās uz "jēgpilnu izglītību". Ja uz to vēl tikai virzāmies, tad kāda ir bijusi izglītība līdz šim? "Bezjēdzīga"? Līdzīgi ironisku piezīmju vērts ir pēdējo mēnešu laikā bieži dzirdētais vārdu savienojums "agresīvie populisti". Ja ir "agresīvi", tātad loģika saka, ka ir arī tādi "miermīlīgi" populisti, un šie kaut kā iznāk tādi kā "labie" populisti. Jo nav "agresīvie".
Atis Klimovičs: Saprast, kādēļ vajadzīgi apgādāti bruņotie spēki
Labi zināmi TV žurnālisti karavīra formā, iespējams, ir apliecinājums pieaugušajai izpratnei, ka šobrīd nepietiek ar to, cik mēs katrs esam labi un profesionāli savos amatos un profesijās, ka neskaidrais laiks prasa no mums kaut ko vairāk jeb palīdzību savai valstij. Nav jābaidās atkārtot zināmo teicienu, ka nevajag gaidīt, ko gatava dot tev valsts, bet tā vietā izlemt, ko vari pats tai dot.
Kristiāns Girvičs: Dāvana, kas ir jāizmanto
Šonedēļ startē jaunizveidotais futbola valstsvienību turnīrs – UEFA Nāciju līga, kas ir arī daļa no atlases uz 2020.gada Eiropas čempionātu. Ņemot vērā, ka pirmo reizi Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs ne tikai kontinenta labākās izlases, bet viena vieta uzdāvināta arī veiksmīgākajai Eiropas ranga apakšgala komandai, Latvijas valstsvienībai ir parādījusies vienreizēja iespēja reāli pacīnīties par ceļazīmi uz “Euro” finālturnīru. Vispirms gan mūsu futbolistiem jāuzvar grupā, kur ir arī Gruzija, Kazahstāna un Andora.
Māris Rīmenis: Ar prātu var tālu tikt
Aizraujošais ”US Open”  tenisa turnīrs tuvojas kulminācijai, un atkal ir iemesls priecāties arī mūsu tenisa līdzjutējiem. Šoreiz par Anastasijas Sevastovas sniegumu, kura vienspēlēs jau sasniegusi pusfinālu un tur spēlēs pret šo laiku pašu slavenāko tenisisti amerikānieti Serenu Viljamsu. Trīs gadus pēc kārtas Ņujorkā Anastasija spēlēja ceturtdaļfinālā šajā ”Grand Slam” turnīrā, un tas jau liecina par stabilitāti un meistarību, nejauši tik tālu tikt nevar. Nu sasniegts jauns rekords lielajos turnīros, un tas tik tiešām ir izcils panākums, pat neatkarīgi no tā, kā beigsies pusfināla mačs pret Serenu. Šī gada bilance Sevastovai vienspēlēs  teicama – 35 uzvaras un 16 zaudējumi.
Video blogs: kāda bija 2018. gada vasara?
Gandrīz karstākā vēsturē. Gandrīz. Šī gada kalendārā vasara tomēr nav pārspējusi 2010. gadā uzstādīto rekordu, kad trīs vasaras mēnešu vidējā temperatūra Latvijā sasniedza +18,4 grādus. Provizoriskie dati rāda, ka atpalikām par dažām grāda desmitdaļām. Bet kur bija siltākā, kur vēsākā vieta? Kur lijis visvairāk, un kur visvairāk spīdējusi saule?
Māris Rīmenis: Veiksmīgs sākums mūsējām, karstuma rekordi «US Open» sākumā
Gada pēdējais ”Grand Slam” tenisa turnīrs ”US Open” Ņujorkā  sācies un turpmākajās divās nedēļās patiesībā laikam gan būs pats lielākais notikums pasaules sportā. Ar milzīgu karstumu pirmajās dienās, ko nācās izjust arī mūsu sportistēm. Abas mūsu labākās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova jau pārvarējušas pirmo kārtu. Smagās cīņās, tomēr gūtas uzvaras.
Kristiāns Girvičs: Miljonu spēles jaunā sezona
Pēc īsas atelpas atkal katru nedēļu varam baudīt pasaules labāko futbolistu spēli – sākusies Eiropas klubu futbola sezona. Visas spilgtākās sporta karaļa zvaigznes jau ierasti ir pulcētas Eiropas TOP 5 līgās – Anglijā, Spānijā, Itālijā, Vācijā un Francijā. Mūsdienu globalizācijas laikmetā vairs nav grūti ikdienā sekot līdzi notikumiem planētas lielākajās futbola arēnās, jāatrod tikai laiks un jāizvēlas sirdij tuvākais futbols.
Video blogs: kur nolijis sēņu lietus?
Vasaras lielākā daļa bijusi sausa un sēņu šogad bijis maz, tomēr augusta vidū dažos Latvijas reģionos nolijis gana daudz, lai sēnes parādītos. Toms Bricis stāsta, kur labāk doties sēņot un kuros mežos tās atrast ir bezcerīgi.
Psihoterapeits Andris Veselovskis: Pirmsvēlēšanu cepiens
Šobrīd visi kaut kādā mērā izjūt vēlēšanu tuvošanos. Publikācijas interneta portālos, televīzijas diskusijas kļūst aizvien karstākas. Rodas iespaids, ka notiek publiskas cīņas bez noteikumiem. Iedzīvotāji sašķeļas naidīgās nometnēs... Jāizdara tikai viena izvēle, un valsts vai nu ies bojā, vai uzplauks vispārējā laimē un labklājībā. Kādam no tā visa paliek slikti. Daļa iedzīvotāju vienkārši norobežojas: "Balso, par ko gribi, būs viss tāpat kā parasti.”
Molotova-Ribentropa pakts: okupantu tanki pirms okupācijas
Molotova-Ribentropa pakts bija nāves spriedums Latvijas neatkarībai. Jau nākamajā vasarā krievu tanki bija Rīgā. Kaut patiesībā mēs atplestām rokām sagaidījām tos vēl ātrāk. Staļina Kurzemes karabāzes karātavu cilpu savilka pamazām.
Anda Rožukalne: Kā tikt galā ar dezinformāciju?
Kopdzīve ar dezinformāciju būs ilgstoša. Tas ir mainīgs, dzīvīgs un daudzveidīgs fenomens. Salīdzinoši nesen pārsteigti atklājām Krievijas apmaksāto interneta troļļu fermas. Šogad lielas vilšanās avots ir ziņas par dokumentu zagšanu, spiegošanu, ielaušanos datorsistēmās, alkatības vadītu slepenu vienošanos un Krievijas dienestu vadītām melu straumēm pirms vēlēšanām ASV 2016.gadā un, iespējams, arī šogad gan Amerikā, gan citās valstīs.
Video blogs: kāds būs rudens?
Nākamnedēļ šī vasara kļūs par garāko, kopš Latvijā veic meteoroloģiskos novērojumus. Vidējā diennakts temperatūra virs +15 grādiem stabili turējusies jau vairāk nekā simt dienu. Kāds solās būt rudens pēc tik karstas un garas vasaras?
Video blogs: brīvdienās atkal piekrastē var būt redzami ūdensstabi
Brīvdienās virs karstajā vasarā sasilušajiem Baltijas jūras ūdeņiem ieplūdīs vēsāks gaiss. Tie ir piemēroti apstākļi, lai atkal veidotos ūdensstabi jeb virpuļviesuļi virs ūdens. Pagājušajās brīvdienās, kad īslaicīgi kļuva vēsāks, Baltijas piekrastē tika manīti vairāk nekā 10 ūdensstabu.
Kā palikt latvietim trimdā? Izvarotā dusmu spēks
Jauni cilvēki un bērni svešumā joprojām runā latviski – vairāk nekā septiņdesmit gadus pēc viņu senču došanās trimdā. Kā tas iespējams? Ar kādām pūlēm trimdas latvieši noturējušies pie savām saknēm? Varbūt tās nemaz nav pūles, bet prieks?
Kristiāns Girvičs: Eiropas futbola pieskāriens
Šogad ne tikai daba mūs lutina ar īstu vasaru, bet ļoti karsti ir arī Latvijas futbola stadionos. Valsts čempionātā gan visi interesantākie notikumi vēl ir priekšā, tāpēc par pēdējā laika galveno pašmāju futbola aktualitāti kļuva mūsu klubu starts Eiropas kausos. Uz lielās skatuves Latvijas klubi atstāja visnotaļ solīdu iespaidu, bet lielāko laimestu ieguva Jūrmalas “Spartaks”, kas joprojām turpina sapņot par Eiropas līgas grupu turnīru un par dažiem starptautiskajiem mačiem jau ir nopelnījis miljonu eiro.
Jaunākie
Interesanti