Ārpus ētera
Toms Ancītis: Par spīti ES samitam, Vācijā joprojām nerimstas strīds par migrāciju
Vakar līdz vēlai naktij Vācijas un arī Eiropas politiku “gūstā” turēja Vācijas iekšlietu, būvniecības un dzimtenes lietu ministrs Horsts Zēhofers. Viņa vadītā Kristīgi sociālā savienība bija solījusi izlemt, vai uzskata par pietiekamām Eiropas Savienības (ES) samitā panāktās vienošanās par migrācijas krīzes risinājumiem. Ja tomēr ne, tad draudētu Vācijas valdības krišana.
Kristiāns Girvičs: Futbola ballīte turpinās bez Mesi un Ronaldu
Pasaules kauss turpināsies bez abiem šā gadsimta labākajiem futbolistiem – astotdaļfinālā Lionela Mesi Argentīna aizraujošā trillerī ar 3:4 piekāpās Francijai, bet Krištianu Ronaldu Portugāle ar 1:2 zaudēja Urugvajai. Pēc izslēgšanas pirmo maču uguņošanas šodien gaidām futbola ballītes turpinājumu – turnīra rīkotāja Krievija tiksies ar vieno no čempionāta favorītēm Spāniju, bet grupu turnīrā ļoti pārliecinošā Horvātija mērosies spēkiem ar Dāniju.
Māris Rīmenis: Senākais turnīrs pasaulē šogad futbola ēnā
Pasaules kausa izcīņa futbolā šogad aizēnos arī vissenāko profesionālo tenisa turnīru pasaulē -  Vimbldonu. Šis tenisa turnīrs notiek jau kopš 1877. gada (pārtraukumi tikai kara gados) un allaž jūnija beigās un  jūlija sākumā ir visskatītākais globālajā TV auditorijā. Šogad futbols populārāks, šaubu nav, bet Vimbldonā toties pieaugušo turnīrā spēlēs trīs mūsējie - Aļona Ostapenko, Anastasija Sevastova un Ernests Gulbis.
Kristiāns Girvičs: Sākas milžu cīņas par izdzīvošanu
Pēc vienas dienas atpūtas Pasaules kauss turpinās ar interesantākajiem notikumiem – izslēgšanas mačiem, kur komandām jau katra neveiksme būs liktenīga. Sestdien astotdaļfinālu ievadā mūs gaida īsta futbola klasika Francija – Argentīna, bet vakara mačā tiksies Urugvaja un Portugāle.
Aldis Putniņš: Rallijkrosa Maģiskā nedēļas nogale
Šonedēļ pasaules rallijkrosa čempionāts viesosies Zviedrijā, kur maziņais Holjes ciemats ar 150 iedzīvotājiem uzņems vismaz 40 000 ciemiņu. Holjes trase ir viena no klasiskajām rallijkrosa trasēm un sacīkšu nedēļas nogale šeit tiek dēvēta par "The Magic Weekend" (Maģiskā nedēļas nogale), bet sacīkšu braucēji un komandas uzvarai šeit piešķir īpašu nozīmi.
Aiga Pelane: Politiķi gatavi pensiju sistēmu pielabot tikai kosmētiski
Cik pārtikušas būs mūsu – topošo pensionāru – vecumdienas? Vai nebūsim jaunie nabagi, vai tomēr ir cerība, ka savu dzīves nogali pavadīsim finansiāli daudz mierīgāk nekā vairums pašreizējo senioru? Tā ir būtiska tēma, un par šīm lietām sabiedrībā ir jārunā daudz nopietnāk nekā līdz šim, jo tas skar visu mūsu nākotni. Ko jau tagad politiķi gatavi mainīt pašreizējā pensiju sistēmā un kam būtu jāgatavojas nākotnē?
Padomju Dziesmu svētki. Lauzti, bet nesalauzti
Dziesmu svētki Padomju Latvijā –  tradīcija, kas cēlusies uz latviešu tautas pašnoteikšanās spārniem, okupācijas laikā bija spiesta izdzīvot zem brutālas varas, kas šos spārnus salauza. Tomēr dziesmu salauzt nejaudāja. 
Kristiāns Girvičs: Vācijas kapitulācija atnes jaunu futbola ēru
Futbola trešdiena mums dāvāja vienu no visu laiku lielākajām Pasaules kausu sensācijām – Vācijas valstsvienība ar 0:2 zaudēja Dienvidkorejai, pirmo reizi vēsturē nespējot pārvarēt grupu turnīra barjeru. Savukārt ceturtdien jaunas drāmas varam sagaidīt H grupā, kur uz divām astotdaļfināla biļetēm pretendē trīs izlases – Kolumbija ar Senegālu tiksies savā starpā, bet Japāna spēlēs ar jau cerības zaudējušo Poliju. Toties vakarā savā starpā pirmo vietu G grupā izspēlēs Beļģija ar Angliju, kas jau nodrošinājušas vietu izslēgšanas mačos, un daudzi jau rēķina, ka abām komandām pat ir izdevīgāk zaudēt.
Eksperiments: Personas kodu mainot, bankas kapitulē. Pārmaiņām nav gatavas
Kopš pērnā gada 1. jūlija ikvienam ir tiesības vienu reizi dzīvē mainīt savu personas kodu, ja tā pirmā daļa atklāj personas dzimšanas datus. LSM.LV turpina piecu publikāciju sēriju, kurā sociālantropologs Andris Saulītis maina personas kodu un pārbauda, cik pretimnākoši, atsaucīgi un gatavi tam ir valsts iestādes, veselības aprūpē strādājošie un finanšu sektors. Izrādās, bankas tam ir gatavas vismazāk, un klapatas ar tām gadījās ik uz soļa.
Kristiāns Girvičs: Pēc Argentīnas izglābšanās kārta Vācijai un Brazīlijai
Pēc otrdienas Argentīnas drāmas trešdien Pasaules kausa finālturnīrā jautājums par iekļūšanu izslēgšanas mačos jārisina abām čempionāta titulētākajām valstsvienībām – Brazīlijai un Vācijai. Vispirms plkst. 17 laukumā dosies F grupas komandas – vāciešiem, lai tiktu tālāk, ir jāuzvar Dienvidkorejas izlase, bet vēl niknāka cīņa gaidāma Meksikas un Zviedrijas mačā. Savukārt vakarā E grupā brazīliešiem, lai iekļūtu astotdaļfinālā, pietiek nopelnīt vienu punktu spēlē ar Serbiju, bet Šveices izlase vēl tiksies ar Kostariku.
Aiga Pelane: Daudzi nākotnē var sagaidīt tikai niecīgas pensijas
Latvijas pensiju sistēmas reforma bija pirms aptuveni 20 gadiem, un uz to tika liktas lielas cerības, ka tā radīs pārtikušas vecumdienas daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Diemžēl līdz galam tas tā arī nav sanācis. Taču būtiski ir saprast, vai tā ir sistēmas vaina, vai tomēr kaut kur kaut kas ir nogājis greizi un, ja tā, tad kāpēc un ko var mainīt, lai nākotnē mums nebūtu nabadzīgi vecu ļaužu pūļi.
Kristiāns Girvičs: Vai Mesi un Argentīna atdzims no pelniem?
Šodien Pasaules kausā izšķirošais brīdis pienācis populārajai Argentīnas izlasei, kam par katru cenu ir jāuzvar Nigērija, kā arī jācer, ka Horvātijas futbolisti, kuriem jau ir kabatā ceļazīme uz astotdaļfinālu, tajā pašā laikā neatdos uzvaru Islandei.
Kristiāns Girvičs: Futbola festivāls šķērso ekvatoru, izdzīvos tikai stiprākie
Pasaules kausa izcīņā pirmdien sākas grupu turnīra izšķirošā trešā spēļu kārta. Pirmās gan laukumā plkst. 17 dosies A grupas komandas, kur jau abu ceļazīmju īpašnieces uz astotdaļfinālu ir zināmas, tā kā Krievijas un Urugvajas futbolistiem atliek tikai noskaidrot, kas ieņems pirmo vietu grupā. Toties B grupā vēl nekas nav skaidrs – vakara spēlē plkst. 21 vienu biļeti uz izslēgšanas mačiem savstarpējā mačā sadalīs Portugāle un Irāna, bet Spānijai, lai tiktu tālāk, pietiek vien nezaudēt Marokai.
Kristiāns Girvičs: Jāņu futbols – kas var būt labāks par to!
Kamēr visa Latvija līgos pie ugunskuriem un svētku galdiem, Pasaules kauss futbolā turpināsies bez brīvdienām. Tā kā gan Līgo dienā, gan Jāņos notiks pa trim spēlēm, ir vērts parūpēties, lai tuvumā būtu TV ekrāns. Par svētku futbola kulmināciju laikam jāsauc Līgo vakara spēli, kurā pasaules čempionvienība Vācija, tiekoties ar Zviedriju, mēģinās sasmelt čempionāta startā izlieto ūdeni.
Kristiāns Girvičs: Brazīliešu samba un Islandes vienreizējā iespēja
Pasaule vēl tikai atgūstas pēc Argentīnas futbolistu šokējošās neveiksmes, bet piektdiena Pasaules kausā sāksies ar daudzu iemīļoto Brazīlijas futbolistu spēli pret Kostariku. Pēc tam pie mums ne mazāk populārajai Islandes izlasei mačā ar Nigēriju būs vienreizēja izdevība pietuvoties vietai izslēgšanas mačos, bet futbola dienas noslēgumā gaidāma bezkompromisa cīņa Serbijas un Šveices mačā.
Video blogs: īstajā saulgriežu naktī briesmīgāks laiks, nekā gaidāms Jāņos
Cilvēki, kuri vasaras saulgriežus svin gada īsākajā naktī, kas bija nakts uz piektdienu, bieži apgalvo, ka tad gan nelīstot un laiks ir labāks, nekā Jāņos. Šogad skaidrs piemērs - un statistika rāda, ka šis nav izņēmums - arī gada patiešām visīsākajā naktī līst apmēram tikpat bieži kā Jāņu naktī, un gadās arī ekstrēmas situācijas, kā tas bija šoreiz. Bet prognozes Jāņiem skaties video.
Nacistu okupācija. Okupants okupantam brālis
1941. gada jūnijs. Padomju okupantus nomaina nacisti. Vai ir kādas atšķirības? Naivie latvieši cer uz atbrīvošanu, bet no vilka nagiem iekrīt klēpī lācim. Okupantus nešķiro labajos un sliktajos. Ne jau velti viņi visi ir okupanti.
Jaunākie
Interesanti