Ārpus ētera
Eksperiments ar personas koda maiņu: Seši mīti. Kā ir patiesībā?
Kopš pērnā gada 1. jūlija ikvienam ir tiesības vienu reizi dzīvē mainīt savu personas kodu, ja tā pirmā daļa atklāj dzimšanas datus. LSM.LV veic eksperimentu, kurā sociālantropologs Andris Saulītis izmanto šo iespēju. Četrās sērijās pārbaudījām, vai dzīve Latvijā ir apgrūtināta, ja nomaina personas kodu. Noslēguma sērijā – par mītiem un realitāti pēc personas koda maiņas.
Kristiāns Girvičs: Francijas un Beļģijas kaimiņu derbijs fināla vērtē
Pasaules kausā futbolā palikuši vairs tikai četri pretendenti uz sporta karaļa troni. Ceturtdaļfināla stadijā no cīņas par pasaules čempionu titulu izstājās visu laiku titulētākā valstsvienība Brazīlija, bet otrdien pirmajā pusfinālā tiksies divas čempionāta jaunās favorītes – kaimiņvalstis Francija un Beļģija.
Jana Rubinčika: Tagad zinu – īsts ārsts ir tāds kā Kalnbērzs
Viktoram Kalnbērzam nupat apritēja 90 gadi. Man arī pašai gribētos, lai cienījamā vecumā būtu tāda atmiņa un prāta skaidrība, kāda ir viņam. Kā tas ir iespējams? Tas ir viens no jautājumiem, kuru uzdevu viņam intervijas laikā. Un tas ir vienīgais jautājums, uz kuru tā arī neguvu precīzu atbildi.
Kristiāns Girvičs: «Tumšo zirdziņu» vienreizējā izdevība
Pasaules kausa pārsteidzošie rezultāti nozīmē, ka finālmačā par čempionu titulu cīnīsies arī kāda no valstsvienībām, kas pirms čempionāta netika minētas galveno favorītu vidū. Atdzimusī Anglija sestdien ceturtdaļfinālā mērosies spēkiem ar pārsteidzošo Zviedriju, bet mājiniece Krievija sacentīsies ar zvaigžņoto Horvātiju. Piektdien noskaidrojās, ka otrā pusfinālā tiksies Francija un Beļģija.
Pieci prezidenti: Vai mēs tādus ņemtu darbā?
Atjaunotās Latvijas pieci Valsts prezidenti. Tautas kalpi vai tomēr nepanesamā amata vergi? Līderi vai apsmiekla objekti? Kāpēc tik bieži mēs esam gribējuši saukt: “Ak, zeme, atveries!” Un tikai dažreiz jutuši, ka mums atveras debesis?
Eksperiments: Mainot personas kodu, paliek bez ģimenes ārsta
Kopš pērnā gada 1. jūlija ikvienam ir tiesības vienu reizi dzīvē mainīt savu personas kodu, ja tā pirmā daļa atklāj personas dzimšanas datus. LSM.lv turpina piecu publikāciju sēriju, kurā sociālantropologs Andris Saulītis maina personas kodu. Iepriekšējās sērijās izvērtētas valsts iestāžu un finanšu sektora gatavība gadījumiem, kad personai mainīts personas kods. Šajā reizē kārta veselības aprūpei. Izrādās, situācija nav diez ko apmierinoša. Vēsturiski veiktos laboratorijas izmeklējumus iespējams saņemt vien klātienē, bet e-veselības ieskatā jauns personas kods nozīmē jaunu personu – dati netiek pārcelti, tai skaitā persona pazaudē savu ģimenes ārstu.
Kristiāns Girvičs: «Sarkanie velni» spēlējas ar uguni, bet Anglija jau sapņo
Pasaules kauss futbolā turpina mūs priecēt ar īstām drāmām – vakar tikai caur adatas aci ceturtdaļfinālā iekļuva talantīgā Beļģijas izlase. Pārliecinošāk astotdaļfināla barjeru pārvarēja Brazīlija, bet šodien gaidām jaunus trillerus, kad pēdējos divos astotdaļfināla mačos Zviedrija tiksies ar Šveici, bet Kolumbija ar Angliju.
Toms Ancītis: Par spīti ES samitam, Vācijā joprojām nerimstas strīds par migrāciju
Vakar līdz vēlai naktij Vācijas un arī Eiropas politiku “gūstā” turēja Vācijas iekšlietu, būvniecības un dzimtenes lietu ministrs Horsts Zēhofers. Viņa vadītā Kristīgi sociālā savienība bija solījusi izlemt, vai uzskata par pietiekamām Eiropas Savienības (ES) samitā panāktās vienošanās par migrācijas krīzes risinājumiem. Ja tomēr ne, tad draudētu Vācijas valdības krišana.
Kristiāns Girvičs: Futbola ballīte turpinās bez Mesi un Ronaldu
Pasaules kauss turpināsies bez abiem šā gadsimta labākajiem futbolistiem – astotdaļfinālā Lionela Mesi Argentīna aizraujošā trillerī ar 3:4 piekāpās Francijai, bet Krištianu Ronaldu Portugāle ar 1:2 zaudēja Urugvajai. Pēc izslēgšanas pirmo maču uguņošanas šodien gaidām futbola ballītes turpinājumu – turnīra rīkotāja Krievija tiksies ar vieno no čempionāta favorītēm Spāniju, bet grupu turnīrā ļoti pārliecinošā Horvātija mērosies spēkiem ar Dāniju.
Māris Rīmenis: Senākais turnīrs pasaulē šogad futbola ēnā
Pasaules kausa izcīņa futbolā šogad aizēnos arī vissenāko profesionālo tenisa turnīru pasaulē -  Vimbldonu. Šis tenisa turnīrs notiek jau kopš 1877. gada (pārtraukumi tikai kara gados) un allaž jūnija beigās un  jūlija sākumā ir visskatītākais globālajā TV auditorijā. Šogad futbols populārāks, šaubu nav, bet Vimbldonā toties pieaugušo turnīrā spēlēs trīs mūsējie - Aļona Ostapenko, Anastasija Sevastova un Ernests Gulbis.
Kristiāns Girvičs: Sākas milžu cīņas par izdzīvošanu
Pēc vienas dienas atpūtas Pasaules kauss turpinās ar interesantākajiem notikumiem – izslēgšanas mačiem, kur komandām jau katra neveiksme būs liktenīga. Sestdien astotdaļfinālu ievadā mūs gaida īsta futbola klasika Francija – Argentīna, bet vakara mačā tiksies Urugvaja un Portugāle.
Aldis Putniņš: Rallijkrosa Maģiskā nedēļas nogale
Šonedēļ pasaules rallijkrosa čempionāts viesosies Zviedrijā, kur maziņais Holjes ciemats ar 150 iedzīvotājiem uzņems vismaz 40 000 ciemiņu. Holjes trase ir viena no klasiskajām rallijkrosa trasēm un sacīkšu nedēļas nogale šeit tiek dēvēta par "The Magic Weekend" (Maģiskā nedēļas nogale), bet sacīkšu braucēji un komandas uzvarai šeit piešķir īpašu nozīmi.
Aiga Pelane: Politiķi gatavi pensiju sistēmu pielabot tikai kosmētiski
Cik pārtikušas būs mūsu – topošo pensionāru – vecumdienas? Vai nebūsim jaunie nabagi, vai tomēr ir cerība, ka savu dzīves nogali pavadīsim finansiāli daudz mierīgāk nekā vairums pašreizējo senioru? Tā ir būtiska tēma, un par šīm lietām sabiedrībā ir jārunā daudz nopietnāk nekā līdz šim, jo tas skar visu mūsu nākotni. Ko jau tagad politiķi gatavi mainīt pašreizējā pensiju sistēmā un kam būtu jāgatavojas nākotnē?
Padomju Dziesmu svētki. Lauzti, bet nesalauzti
Dziesmu svētki Padomju Latvijā –  tradīcija, kas cēlusies uz latviešu tautas pašnoteikšanās spārniem, okupācijas laikā bija spiesta izdzīvot zem brutālas varas, kas šos spārnus salauza. Tomēr dziesmu salauzt nejaudāja. 
Jaunākie
Interesanti