Klausītājs

«Klausītājs 3». Lietuvas pierobeža. Sava ceļa gājēji

Klausītājs

Klausītājs 3. Lietuvas pierobeža

Klausītājs 3. Lietuvas pierobeža. Ilzu brīnumi

Ivars Zviedris: Lietuvas pierobeža – atvērtība ļauj ieraudzīt brīnumu

Brīnumi notiek, lai gan ne visi tam tic. Ilzu baznīcas saimniece Valentīna brīnumus ir pieredzējusi vairākkārt. Viens no tiem ir par kādu zēnu, kurš nevarēja pats iet. Zēns sapnī bija redzējis baznīcu un, reiz ar mammu braucot ekskursijā, viņš iesaucās, ka tieši Ilzu baznīca ir tā, kuru nosapņojis. Zēns ar vecākiem regulāri braucis, ienests, sēdējis pie altāra. Līdz vienā dienā Valentīna ieraudzījusi, ka zēns jau pats, atspiedies pret staiguli, ienāk baznīcā. Protams, palīdzējusi arī modernā medicīna, bet Valentīna pārliecināta – arī kāds dievišķīgs spēks.

Robertam bērnībā bija bail no baznīcas. Tai garām skrējis uz mazmājiņu. Baznīcas tumšais siluets un melnie logi likās kaut kas ļoti baiss. Bet, kad mēs izaugam, mēs uz dauzām lietām, arī bērnības bubuļiem, paskatāmies daudz mierīgāk un saprotam, ka bailēm nav pamata. Roberts no baznīcas vairs nebaidās un saimnieko tajā kopā ar mammu. Viņš majestātisko celtni tagad vienkārši respektē. 

Ap baznīcu netrūkst maģisku vietu un lietu, kuras pamana jūtīgi un brīnumiem atvērti cilvēki. Tieši atvērtība ļauj ieraudzīt brīnumu. Cilvēki pierobežā ir īpaši, jo te dzīve rit saskaņā ar dabas ritmu, tālu prom no pilsētas burzmas un steigas. Pierobežnieki viens otru uzrauga, lai kāds arī nebūtu kaimiņš. Te laiks ir apstājies vēl tad, kad cilvēcība bija augstākā mēraukla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt