Ārpus ētera
Kristiāns Girvičs: Gaidot futbola drudzi
Nākamnedēļ Krievijā sāksies gada populārākais sporta notikums – Pasaules kauss futbolā. Vismaz mēnesi liela daļa pasaules atradīsies futbola varā, jo no 14. jūnija līdz 15. jūlijam 32 valstsvienības aizvadīs 64 spēles, lai noskaidrotu, kas sēdīsies sporta karaļa tronī. Lai gan var teikt, ka Latvijā futbols neieņem to pašu vietu, ko citur pasaulē, pasaules čempionāts ir īpašs gadījums, kad arī pie mums pat daudzas mājsaimnieces pievērsīsies Lionela Mesi, Krištianu Ronaldu un Neimara spēlei. Kā jau ierasts, Latvijā visas Pasaules kausa spēles varēs vērot LTV7 kanālā, kā arī lsm.lv.
Video blogs: Vai tiešām otrais neražas gads?
Sausums un karstums, kam seko salnas, un atkal turpinās sausums. Lauksaimnieki prognozē, ka nelabvēlīgie laikapstākļi jau ir atstājuši neatgriezenisku postu šī gada ražai. Ilgtermiņa prognozēs plašs lietus joprojām nav redzams.
Būt maijā jeb Kristiānas Lapiņas piedzīvojumi starp darbu, mājām, un varbūt arī cirmuļgalvām
Kristiānas Lapiņas pamata nodarbošanās ir saistīta ar psiholoģiju un socioloģiju. Viņa daudz laika pavadu, strādājot ar studentiem – biežāk ar topošajiem psihologiem dažādās Latvijas augstskolās. Pati saka, ka ir kaut kur pa ceļam uz doktora grādu socioloģijā un pašlaik studē arī psihoterapiju. Daudz raksta. Vēl viena nozīmīga viņas dzīves daļa ir radio. Kristiāna ir arī Latvijas Radio raidījuma "Kā labāk dzīvot" vadītāja. Radio ir vēl viena nozīmīga viņas dzīves daļa, kas ietver atbilžu meklēšanu. Laikam visur un vienmēr.  Viņai ir dota jau otrā* iespēja "Latvijas dienasgrāmatā" fiksēt savas dienas gaitas. Viņa apraksta savas pārdomas par agresiju, brīvību un gluži laisku gulšņāšanu pludmalē.
Leģendārais jūnija plēnums – Atmodas atslēga
1988.gada jūnijs. Vai Latvijas Radošo savienību plēnums bija sākums Atmodai? Nē. Vēl vairāk. Tas bija garants Atmodas turpināšanai. Pagrieziens, pēc kura vairs nav ceļa atpakaļ. Ja Mihaila Gorbačova Perestroikas svaigās vēsmas bija kā pavērts vēdlodziņš sasmakušā istabā, tad mūsu Radošo savienību plēnums ar pamatīgu blīkšķi atrāva vaļā visus logus. Tautā godāti inteliģenti pirmoreiz publiski atļāvās runāt tā, ka tautai no brīvības caurvēja aizrāvās elpa.
Atis Klimovičs: Vajag atmest stereotipus par zemessargu apmācībām
Latvija uz jauno drošības situāciju, tāpat kā tās tuvākie kaimiņi Igaunija un Lietuva, atbildējusi ar ievērojami lielāku vērību valsts aizsardzībai. Pieaugušo izdevumu daļa tiek izlietota arī mācību organizēšanai, kas, raugoties no malas, šķiet intensīvākas nekā vēl pirms nedaudz gadiem. To nāktos uztvert kā daļu no NATO atturēšanas politikas, kas vērsta uz to, lai potenciālo agresoru pārliecinātu par jebkādu agresīvu darbību nelietderību.
Māris Rīmenis: Brīdis pirms lielā izaicinājuma Parīzē
Jau šosvētdien Parīzē sāksies šī gada otrais ”Grand Slam” tenisa turnīrs ”French Open”. Kvalifikācija tūdaļ būs aizvadīta, pamatturnīra izloze jau  notikusi. Varam palūkoties, kāds tad varētu būt šī gada turnīrs ”Roland Garros” laukumos, un ko varam sagaidīt no mūsu abām labākajām tenisistēm.
Jaunākie
Interesanti