Ārpus ētera
Režisora, operatora un komponistes dienasgrāmatas no Īrijas
Studijas "Dokumentālists" filmēšanas grupa - komponiste Anna Ķirse, režisors Ivars Zviedris un operators Haralds Ozols -  devušies uz Īriju, lai filmētu latviešu pusaudžus. Filmēšanas grupu interesē viņu identitāte vai arī tās īriski latviskais sajaukums. Filmā iecerēts izmantot netradicionālo dokumentālā kino paveidu - dokumentālais mūzikls. Lai pavadītu vairāk laika ar filmas varoņiem un optimizētu filmēšanu, grupa izmanto "māju uz riteņiem". Ar jauno dzīves vietu mēneša garumā iecerēts apceļot Īriju un latviešu tīņus, kā arī rakstīt dienasgrāmatas LSM.lv. 
Andris Saulītis: Ko darīt ar orķestri «Lielajā dzintarā»?
Šajā nedēļā noslēdzas pirmā koncertsezona Liepājas Simfoniskajam orķestrim (LSO), kad tā galvenais diriģents ir lietuviešu maestro Gintars Rinkevičs. Otrdien raidījumā "Personība.100 g kultūras" bija iespēja vērot, kāda izveidojusies šī sadarbība, un ko par to domā gan orķestra mūziķi, gan pats diriģents. Ārpus ētera paliek kas nepateikts par kultūrpolitiku, kura ietekmē orķestri un mūziķus Latvijā, kā arī par to, cik tālu esam tikuši salīdzinājumā ar lietuviešiem.  
Video blogs: Pasaules čempionāta karstasinīgie līdzjutēji mierīgi dzīvo fanu pilsētiņā
Pasaules hokeja čempionāts Dānijā faniem piedāvā iespēju baudīt lielisku hokeju un atmosfēru gan hallēs, gan arī speciāli izveidotajā fanu ciematiņā. Nakšņošanas iespējas faniem ir dažādas, sākot ar teltīm un beidzot ar hosteļiem. Lai gan fani arēnā mēdz būt karstasinīgi, pēc spēlēm Dānijā viss esot mierīgs, videoblogā par Dānijas pilsētā Herningā notiekošo vēsta Latvijas Radio speciālkorespondents Mārtiņš Kļavenieks.
Jānis Buholcs: Tas, ko vienmēr esat gribējuši zināt par sociālajiem tīkliem
Norādes uz sociālajiem medijiem ir sastopamas visapkārt. Ziņu portāli aicina padot tālāk savus rakstus, aicinājumi sekot ir redzami ne tikai tīmekļa vietnēs, bet arī drukātos materiālos un iestāžu skatlogos, #tēmturi vārdus vai frāzes izceļ arī ārpusinterneta formātos. Viss saprotami — komunicētāji cenšas piesaistīt auditoriju. Turpretī izpratne par tīkloto vidi, kurā indivīdi un organizācijas līdzdarbojas, gan parāda dažus pārpratumus. Šajā rakstā norādīšu uz problemātiskiem aspektiem žurnālistikā, kas attiecas gan uz sociālo mediju formu, gan saturu.
Video blogs: Pasaules čempionāts hokejā faniem piedāvā līdz šim nebijušas izklaides iespējas
Pasaules čempionāts Dānijā jau iegājis vēsturē kā viens no atraktīvākajiem čempionātiem. Pirms spēlēm līdzjutējiem ir iespēja izmēģināt savus spēkus florbolā vai galda tenisā, tāpat faniem uzstājas latviešu mūziķi. Tikmēr Latvijas hokejisti gatavojas svarīgajai spēlei pret Vāciju, videoblogā par Dānijas pilsētā Herningā notiekošo vēsta Latvijas Radio speciālkorespondents Mārtiņš Kļavenieks.
Video blogs: gads riņķī - gadsimta plūdi, termošoks un «vortekss»
Nu jau gadu ik nedēļu video blogā stāstu par jaunāko vai vienkārši interesantāko saistībā ar laika apstākļiem. Līdz šim populārākais bijis video, kurā skaidroju Latgales lielo plūdu izcelšanos. Tas skatīts vairāk nekā 125 tūkstošus reižu, taču gana plašas diskusijas raisīja arī "termošoks" un "polārais vortekss" jeb virpulis. Un gads bijis arī notikumiem bagāts - sniegs un sals maijā, gadsimta aukstākā vasara un arī gadsimta plūdi Latgalē. Atskats uz pirmo video bloga gadu:
Video blogs: Latvijas hokejisti labā omā, Hārtlijs somiem atgādina - Elviss ir miris
Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs pasaules čempionātā kolorīti izcēlās vairākās epizodēs - gan atgādinot Somijas žurnālistiem, ka Elviss Preslijs ir miris un senas neveiksmes vairs nav jāapspriež, gan augstos toņos apmainoties viedokļiem ar savu kolēģi pieveiktajā Dienvidkorejas izlasē. Tikmēr Latvijas hokejisti jautri uzdzied par kukainīti, kas negrimst jūras dibenā, videoblogā par Dānijas pilsētā Herningā notiekošo vēsta Latvijas Radio speciālkorespondents Mārtiņš Kļavenieks.
Gatis Krūmiņš: «Padomju stāsts» – laikmetu apsteidzošs vēstījums
2008. gadā dienasgaismu ieraudzīja Edvīna Šnores režisētā dokumentālā filma "Padomju stāsts". Lai arī kopš filmas tapšanas ir pagājuši nu jau desmit gadi, tā joprojām ir spilgtākais Latvijā tapušais un uz starptautisku mērķauditoriju orientētais vēstījums par  padomju režīma noziegumiem.
Video blogs: Hokejisti golfa kartos un «Rokijs» Latvijas izlases ģērbtuvēs
Pasaules čempionāts ir ļoti vērienīgs pasākums, tādēļ galveno hokeja notikumu atspoguļošanā daudz interesantu ainu paliek ārpus ētera. Latvijas Radio speciālkorespondents Mārtiņš Kļavenieks videoblogā vēsta par Dānijas pilsētā Herningā pieredzēto – pirmajā epizodē par hokejistu tālo ceļošanu no ģērbtuvēm uz ledus laukumu, preses centra evakuāciju un Latvijas izlases muzikālo gaumi.
Atis Klimovičs: Armēnija krustcelēs bez reālām cerībām
Atrašanās krustcelēs kalnainajai Dienvidkaukāza valstij Armēnijai nav jauna situācija. Iespējami vismaz trīs turpmāko notikumu attīstības varianti. Pirmais – līdzīgi kā Gruzijā ar progresīvu reformu veikšanu, otrais – kosmētiskas izmaiņas, faktiski saglabājot visu gandrīz esošajā kārtībā, un trešais – skrūvju pievilkšana kā Azerbaidžānā, kur lietas jau sen dzelžaini "sakārtojusi" prezidenta Alijeva ģimene.
Video blogs: ziņās teica, ka būs karsts. Būs?
Nedēļas vidū ziņās izskanēja prognozes, ka maija sākumā iespējams pat karsts laiks. Prognozes ir tomēr ir slidenas - būsim siltās gaisa masas nomalē, tāpēc siltumu nomainīs vēsāks laiks un tad atkal siltums; plašāk skaties video.
Aiga Pelane: Pensiju sistēmu Latvijā vajag rūpīgi pārskatīt
„Nav naudas,” tā saka politiķi, kas ik pa laikam jau kaut kādu naudiņu tomēr pensionāriem piemet. Tiesa, miljoni, kas papildus tiek sadalīti „uz galviņām”, nekādu taustāmu uzlabojumu senioru dzīves līmenī nedod. Vai Latvijas pensiju sistēma, kas par labu atzīta citviet pasaulē un izslavēta ar savu taisnīgumu un solidaritātes principu ievērošanu, var turpināt nemainīgi pastāvēt un „ražot” jaunus nabagus?
Atis Klimovičs: Rūpēm par drošību jākļūst par ikdienu
Diezin vai ir liela nozīme tam, vai Krievijas agresīvā darbošanās pie mūsu robežas norisinās tādu apstākļu kopumā, ko iespējams dēvēt kā Trešo pasaules karu, vai arī vienkārši par jaunu auksto karu. No tā, kādu versiju izvēlēsimies, Latvijas konkrētais apdraudējums nemazinās. Pie tam derīgi pievērst uzmanību tam, ka krievu militārās mācības kļūst aizvien draudīgākas – sākot jau ar pērnā rudens manevriem "Zapad-2017", bet tagad raķešu šaušanu jūrā virs Latvijas ekonomiskās zonas.
Atis Klimovičs: Jāmaina attiecības ar agresīvo huligānu
Iztēlosimies situāciju – kādā daudzstāvu dzīvojamā mājā mīt mierīgs un laipns pilsonis, kura mieru regulāri traucē kaimiņš – agresīvs, rupjš un nemierīgs personāžs. Reiz pēc kārtējā nekauņas izlēciena uzmācības upuris izsauc palīgā policiju, tā ierodas un ir gatava ierobežot nejauceņa izdarības, taču saskaras ar negaidītu ultimātu. Huligāniskais tēviņš paziņo, ka necietīšot represijas pret sevi. Ja tās tomēr īstenošot, varot atgadīties dažādi pārsteidzoši notikumi - lai piesargās paši policisti!