Ārpus ētera
Kas tā par informatīvo telpu pierobežas joslā? Viss pa «pirmo zorti»
Informatīvās telpas un Latvijas medijiem nesasniedzamie cilvēki, izzūdošie ciemi un sava ciema pēdējie iedzīvotāji pierobežā, vietējie biznesmeņi un sava ceļa gājēji ir dokumentālista Ivara Zviedra jaunā īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Šis cikls skatītājiem pieejams ceturtdienās Latvijas Televīzijā un replay.lv. Piedāvājam režisora Ivara Zviedra un operatora Haralda Ozola stāstus un pierakstus par 2.epizodi - "Informatīvā telpa pierobežā".
Māris Rīmenis: Arī šogad tenisā neesam bešā
Tenisa oficiālā sezona tūdaļ beigsies. Vēl astoņām labākajām sieviešu tenisistēm šonedēļ finālturnīrs Singapūrā, jaunnedēļ nākamās 12 veiksmīgākās, arī Anastasija Sevastova, spēlēs ”Elite Trophy” finālā Ķīnā. Vīriešiem nākamajās divās nedēļās vēl daži turnīri ATP līmenī, tad lielais fināls Londonā un ”nākamās paaudzes” labāko finālsacensības. No Latvijas trim patiesi profesionālajiem tenisistiem diviem šogad kāpums uz augšu un neliela lejupslīde tikai Aļonai Ostapenko. Anastasijai Sevastovai jauns karjeras rekords reitingā, labāko simtniekam vīriešiem atkal tuvojas Ernests Gulbis.
Atis Klimovičs: Ukrainā nopietni aicinājumi centīgāk rūpēties par aizsardzību
Patīkami ielidot siltā un saulainā dienā Kijevā. Lidosta ir rāma, cilvēku nav daudz, un pat muitniekiem par atlidojušajiem ir maz intereses. Kā lai neatceras deviņdesmitos gadus ar rindām un bezjēdzīgu deklarāciju aizpildīšanu. Tagad aina pilnīgi cita. Tikai nedaudz personu, kas nelegāli pārvadā pasažierus, taču arī viņi nav sevišķi uzmācīgi. Tālāk – ceļš uz pilsētu, kura abas malas izskatās krietni apkoptas, bet, pietuvojoties galvaspilsētu sadalošajai un rāmajai Dņeprai, redzama aktīva dzīvojamo namu būvniecība. 
Video blogs: siltās dienas galā. Kāda būs ziema?
Vakar, 18. oktobrī, gaisa temperatūra Daugavpilī un Dobelē sasniedza +20 grādus, tādējādi piedzīvojām vēlāko +20 grādu siltumu, kāds Latvijas zināmajā vēsturē bijis, un līdz  ar to beigušās atvasarīgās dienas. Šajā nedēļas nogalē temperatūra pēcpusdienā vēl daudzviet pakāpsies virs +10 grādiem, bet nākamnedēļ kļūs vēl vēsāks un nedēļas otrajā pusē iespējams slapjš sniegs. Bet kādas ir prognozes ziemai?
«Klausītāja» dienasgrāmata: Pie robežas ar salauztām ribām un pēdējo «dzīvo robežstabu»
Informatīvās telpas un Latvijas medijiem nesasniedzamie cilvēki, izzūdošie ciemi un sava ciema pēdējie iedzīvotāji pierobežā, vietējie biznesmeņi un sava ceļa gājēji ir dokumentālista Ivara Zviedra jaunā īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Šis cikls būs skatītājiem pieejams ceturtdienās Latvijas Televīzijā un replay.lv. Kā tas radās? Piedāvājam režisora Ivara Zviedra un operatora Haralda Ozola stāstus un pierakstus par 1.epizodi - "Robeža".
Valters Frīdenbergs. In Memoriam
Mūziķis un raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs, kurš 17.oktobrī aizgāja mūžībā, mums nav tikai kolēģis. Mēs neatvadāmies tikai no kolēģa, mēs atvadāmies no domubiedra un drauga.
Video blogs: Kā Latvijā svinam dziesmu?
Aleksis Vilciņš video blogā pēta un iztaujā jauniešus par to, kā Latvijā svinam dziesmu? Ja šī gada Dziesmu un deju svētki ir tiešām "simtgadīgi", tad vai par simtgades svinībām var nosaukt arī zaļumballi? Un kādā tonalitātē dziedāt himnu 18.novembrī? Video bloga "Ko svinam" otrā epizode.
Latvijas hronika. Adriāna Roze un operas 100 gadi 15 x 11 metros
Es ilgi domāju, kā sākt šo rakstu par manu artavu Latvijas hroniku ciklā. Vispatiesāk būtu aicināt noskatīties 12 minūtes garo dokumentālo īsfilmu jeb impresiju, kas kopsavelk Latvijas Nacionālajā operā un baletā pavadīto vasaru, mākslinieka Jura Salmaņa darbu un vēsturiskā priekškara kopijas veidošanu. Ja tomēr es mēģinātu visus savus iespaidus apvienot rakstveida formā, es teiktu, ka visa Operas nama simtgades pieredze sagūlusi vienā 15 x 11 metrus lielā audekla gabalā, kas piesūcināts ar krāsu tikpat lielā mērā kā ar laiku.
Guntars Meluškāns: Jūsu laiks ir beidzies! Ejiet ar mieru.
Pēc daudziem gadiem deputāta krēslā nonākt citā realitātē ir smagi. Krēsls, kurš, šķiet, jau ieņēmis tava dibena formu, balsošanas podziņas ar nācijas likteņa lemšanas funkciju, omulīgā Saeimas kafejnīca – tas viss tagad ir pagātne. Nu, kā var nepārvēlēt?
Ella Semjonova: Vai prezidentam būs jāizvēlas kāds no trim valdības plāniem?
Pirmdien, 15.oktobrī, partiju apvienības “Attīstībai/Par!” valdes sēdē plānots izvērtēt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvāto valdības variantu un līdzšinējās valdības veidošanas sarunas. To pašu darīs arī apvienība “Jaunā Vienotība”. Savukārt partijas „KPV LV” līderiem pirmdien ieplānota tikšanās ar Zaļo un Zemnieku savienību.  
Video blogs: oktobris ir jaunais augusts!
Šajās brīvdienās vidējā diennakts temperatūra lielā daļā Latvijas atbildīs augusta beigu klimatiskajai normai, turklāt siltums saglabāsies vēl arī nākamnedēļ.
Māris Zanders: Puse uz vēlēšanām neaizgāja. Un tālāk?
Tēma par vēlētāju aktivitātes līmeni ir jo aktuāla grupās, kas pašas balsot gājušas un tādu vai citādu iemeslu dēļ nav apmierinātas ar vēlēšanu rezultātiem. Jo acīmredzot uzskata – ja balsotāju būtu bijis vairāk, iznākums būtu bijis tīkamāks pārmetumu izteicējiem. Kas, jāpiezīmē, ir diezgan savdabīga loģika, jo tikpat labi var gadīties, ka balsojums būtu tieši vēl nepatīkamāks.
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts dzimšana
Simtgades izpētes video blogā "Ko svinam" radio pieci.lv ētera personība un balss Aleksis Vilciņš, uzrunājot dažādus cilvēkus, pēta Latvijas simtgadei veltītos notikumus. Viņš meklē sev interesanto un mēģina atbildēt uz jautājumu "Ko svinam?" Pirmā epizode "Valsts dzimšana". 
Guntars Meluškāns: Neīstā dzīve
Politisko partiju, Saeimas un arī valdības reitings Latvijā ir tradicionāli zems. Ja cilvēkiem, kas vēl vakar nobalsoja par savu partiju, rīt pajautātu, kāpēc neuzticaties saviem deputātiem, vairums atbildētu – viņi visi mūs apzog un ir atrauti no tautas. Tās, protams, lielā mērā ir muļķības. Ierindas deputātam iespēju kādu apzagt ir ne vairāk kā skolotājam – var paņemt uz mājām A4 lapas vai piespraudītes. Deputāts, protams, var piedalīties balsojumos, kuri nav valsts un sabiedrības interesēs, ievēlēt amatpersonas tāpēc, ka tās ir ērtas vai vajadzīgas, nevis labākās utt. Varas deputātam it kā ir vairāk, tomēr pamatā tā koncentrējas partiju līderu rokās.
Latvijas hronika. Krista Burāne un «Samin savu hūti pats»
2018. gada janvārī es gatavojos sarunai “NN” balvas pasniegšanas ceremonijā. Tās tēma bija jāsaista ar Dullā Daukas tēlu, ar apvāršņa sasniegšanas iespējamību. Kopā ar sarunas biedru Tomu Treibergu nolēmām apspriest idejas, kuras mēs kā mākslinieki gribētu īstenot 2018. gadā, ar jēgu svinot simtgadi un domājot par valsts nākotni. Īpaši jau gaidāmo 13.Saeimas vēlēšanu kontekstā. Tad arī dzima pirmais melnraksts idejai, kuras galarezultāts redzams filmā  “2018.Latvijas hronika” Nr.5.
Ina Strazdiņa: Kāpēc Latvijas vēlēšanas nav tikai Latvijai?
„Dārgie kolēģi! Drīz jūs kļūsiet ne tikai par Briseles, bet arī par Luksemburgas korespondentiem,” joko Diego un uz ātru roku sarīko randiņu grupai tuvāk zināmo Briselē bāzēto žurnālistu. Viņš pats ir no Luksemburgas, kur vēlēšanas būs nākamnedēļ 14. oktobrī, un, lai palīdzētu pārējiem kolēģiem saprast politiskos virzienus, partiju uzstādījumus un sabiedrības vēlmes, gluži vienkārši izstāsta jaunāko valstī. Un mēs esam pateicīgi, jo strādāt Briselē nozīmē ne tikai sekot līdzi notiekošajam Eiropas Savienības (ES) institūcijās un NATO, bet arī dalībvalstīs, un tieši vēlēšanas tajās ir būtiskākais magnēts.
Jaunākie
Interesanti