Ārpus ētera
Māris Rīmenis: Gaidām sezonas pirmo posmu Siguldā
Jau šonedēļ Siguldas ledus trasē sākas brīvie treniņi pirms gaidāmā sezonas pirmā posma Pasaules kausā bobslejā un skeletonā. Paši mači gan vēl pēc nedēļas, tad arī pa sešiem oficiālajiem treniņiem katrā no disciplīnām. Beidzot esam sagaidījuši šo lielo notikumu Siguldā, jo solījumi par Pasaules kausa sarīkošanu no starptautiskās federācijas jau bijuši vairākus gadus, taču beidzot solītais arī iekritis makā.
Sirsnīgs pāķisms kartupeļu talkā Aizpurvē. «2018. Latvijas hronika»
Līdz ar globalizāciju un mehanizāciju kartupeļu talkas strauji iet mazumā. Es droši varu apgalvot, ka daudzi Rīgas centra bērni nav ne redzējuši, ne arī sajutuši tādu kartupeļu talku, kāda ir Aizpurvē. Piebildīšu, ka Aizpurve ir Latvijas austrumu pierobežas ciemats, kas atrodas blakus Krievijas robežai. 
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts turība
Bez naudas nav nekādas valsts un nav nekādas svinēšanas. Aleksis Vilciņš video blogā pēta, kā Latvija svin savu bagātību un spēku: ar biznesa stendu, ar monētām, par kurām neko nevar nopirkt, mazītiņiem zelta stienīšiem un radošu ļaužu sanākšanu biznesa konferencēs. "Ko svinam?" 10.epizodē - "Valsts turība". 
Atis Klimovičs: Aizsardzība Ukrainā, Polijā un Somijā
Lai labāk aptvertu, kādā virzienā pastāvēšanas simtgadi nosvinējušajai Latvijas valstij attīstīt savas aizsardzības spējas, vēlams apskatīt, kādā veidā to īsteno citas reģiona valstis. Šajā gadījumā izvēlētas trīs dažādas, taču attāluma ziņā mums tuvas (ne tikai tādēļ vien) valstis – Ukraina, Polija un Somija.
Video blogs: noskaust ziemu
Šogad ziemu un jo īpaši sniegu nevar sagaidīt daudzi. Tas kavējas ne tikai pie mums, bet arī daudzviet citur Eiropā. Tomēr ir dažas vietas, kur uzsnigusi bagātīga sniega kārta. Ko darīt tiem, kas ziemu gaida Latvijā? Paskatīties un papriecāties. Un turpināt gaidīt.
Braukt uz Krievijas ķibickām pēc cigaretēm un benzīna. Tā izdzīvo pierobežā
Pierobežā mīt dažādi biznesmeņi. Vieni ar laukus un kuļ labību gar pašiem valsts robežas robežstabiem, citi gaterī taisa dēļus no pierobežas kokiem, bet vēl citi katru nedēļu brauc pēc degvielas un cigaretēm uz kaimiņvalsti. Biznesmeņi šoreiz ir dokumentālista Ivara Zviedra īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Piedāvājam Zviedra un operatora Haralda Ozola pierakstus par šo epizodi un pensionāri Māru, kuru pazīst gan latviešu, gan krievu robežsargi. 
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts pilsēta
Virtuāls piemineklis, grafiti māksla, kādas pilsētas atkalapvienošanās un ikdienas pienākumi kā dāvana simtgadē. Aleksis Vilciņš pēta, kā pilsētas svin Latvijas dzimšanas dienu, video bloga "Ko svinam?" 9. epizodē "Valsts pilsēta".
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts ūdens
Kā 10 peldētāji pārpeldēja Rīgas jūras līci par godu Latvijas simtgadei? Kāpēc piekrastes tīrīšanas darbs, kas būtu jādara ikdienā, kļūst par svinību sastāvdaļu?  Kāpēc latvieši vairs nav nekādi zvejnieki, bet kļuvuši par makšķerniekiem? Aleksis Vilciņš pēta ūdeni video bloga "Ko svinam?" 8. epizodē "Valsts ūdens". 
Atis Klimovičs: Nav atrasta atbilde, kā sadzīvot ar atšķirīgo civilizāciju
Atrados uz kuģa, kurā bija pa pilnam somu tūristu un igauņu strādnieku, jūra bija mierīga, un drīz jau igauņu kuģim vajadzēja piestāt Helsinkos. Tas bija 2013. gada decembra sākumā, pēc dažām dienām bija Somijas neatkarības diena,  un tādēļ arī bijām devušies turpu. Vēlējāmies nofilmēt, kā somi svin savus nozīmīgos svētkus.
Latvijas kolorīts: Aplausi
Ir bijis diezgan daudz pētījumu par pūļa uzvedību, psihopataloģiju un noslieci izgaismot cilvēka dvēseles atpalikušākos nostūrus. Tomēr, cik man zināms, neviens no šiem pētījumiem nav pievērsies aplausu fenomenam Latvijā.
Radoši dekori un «fen šui» likumi. Kādas ir pierobežas mājas un to saimnieki?
Informatīvās telpas un Latvijas medijiem nesasniedzamie cilvēki, izzūdošie ciemi un sava ciema pēdējie iedzīvotāji pierobežā, vietējie biznesmeņi un sava ceļa gājēji ir dokumentālista Ivara Zviedra jaunā īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Šis cikls skatītājiem pieejams ceturtdienās Latvijas Televīzijā un replay.lv. Piedāvājam režisora Ivara Zviedra un operatora Haralda Ozola stāstus un pierakstus par 5. epizodi - "Pierobežas mājas un saimnieki".
Latvijas kolorīts: Nopūtas
Kāds paziņa bārā man reiz stāstīja, ka, pirms daudziem gadiem, ceļodams Austrumu Anatolijā, viņš nokļūdījās, sarunas gaitā noklakšķinādams mēli. Kamēr kāds vietējais izvērsti sūdzējās par grūto dzīvi tālā ciematā, viņš noklakšķināja mēli varbūt pat tikai vienu, nevis vairākas reizes, pauzdams līdzjūtību un sapratni par daudzajiem pārbaudījumiem, ar kuriem dzīve mīl mūs spīdzināt.
Latvijas kolorīts: Pateicības raksts
Parasti pateicības raksts sākas šādi: “Ar šo tiek apstiprināts...”, “Novērtējot Jūsu dalību…”, vai arī “Ar šo tiek pieminēts, ka…”
Ivo Briedis: Atvērto durvju diena un «2018. Latvijas hronika»
Ar Latvijas simtgadi - valsts vēsturi un arī svētku programmu saikne ir gandrīz katram latvietim un mūsu valsts pilsonim. Tai pat laikā te atrodas arī daudz cilvēku, kuriem ar šiem svētkiem nav praktiski nekāda sakara, un tomēr viņi te ir - arī veidojot simtgades atmosfēru un ainavu. Šie vides elementi, kas dzīvo it kā savu paralēlo dzīvi, mani bija interesējuši jau ilgāku laiku, un "Latvijas hronikas" projekts bija labs iemesls painteresēties dziļāk.
Svētki pierobežā - sevi parādīt un citus apskatīt. Pieredzē dalās režisors un operators
Informatīvās telpas un Latvijas medijiem nesasniedzamie cilvēki, izzūdošie ciemi un sava ciema pēdējie iedzīvotāji pierobežā, vietējie biznesmeņi un sava ceļa gājēji ir dokumentālista Ivara Zviedra jaunā īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Šis cikls skatītājiem pieejams ceturtdienās Latvijas Televīzijā un replay.lv. Piedāvājam režisora Ivara Zviedra un operatora Haralda Ozola stāstus un pierakstus par 4.epizodi - "Svētki pierobežā".
Latvijas kolorīts: Roberto Meloni
Žurnālisti, kas apmeklē Latviju, palaikam man jautā, kas ir ietekmīgākā persona valstī. Daudz nevilcinoties, viņiem atbildu: “Roberto Meloni”.
«Latvijas kolorīts»: Tehnisku iemeslu dēļ
"Tehnisku iemeslu dēļ" - trīs mazi vārdiņi, kas, gluži kā "es tevi mīlu", nozīmē tik daudz vairāk, nekā var veikli paskaidrot. Tas varētu būt pats spēcīgākais vārdu salikums latviešu valodā, tāpēc ir vērts to paanalizēt.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt