Ārpus ētera
Nacionālkomunistu gals – atslēga Latvijas atpalicībai
Hruščova atkusnis, 1959.gada vasara, latviešiem pārvēršas neizbrienamā stagnācijas šļurā. Latvisko komunistu apspiešana – atslēgas pagrieziens vēl niknākai Latvijas asimilācijai. Vai to varēja novērst? Vai varēja būt savādāk – kā Igaunijā un Lietuvā? 
Kristiāns Girvičs: X stunda ir klāt – Francija vai Horvātija?
Svētdien jau laikus jāieņem vieta pie TV ekrāniem, lai no plkst. 18 vērotu četrgades galveno sporta maču – Pasaules kausa finālspēli futbolā. Pēc mēnesi ilga futbola maratona visu distanci līdz galam ir veikušas un čempionu titulu izspēlēs Francijas un Horvātijas valstsvienības.
Psihoterapeits Andris Veselovskis: Dziesmusvētku spēcinošais efekts
Dziesmusvētku nedēļa ir pagājusi. Sociālajos tīklos joprojām virmo Dziesmusvētku atbalsis. Pārsvarā cilvēki ir izjutuši Dziesmusvētku efektu kā spēcinošu, pašapziņu ceļošu. Ir pieaugusi tautas kopības, vienotības sajūta. Cilvēki ir jutušies vērtīgi, stipri, svarīgi. Vienlaikus ir bažas labo efektu pazaudēt.
Klintons Rīgā. Baltijas atgriešanās
1994. gada 6. jūlijs. Mazā Rīga uz vienu dienu sajūtas kā pasaules naba. Ciemos – pats Amerikas prezidents! Pieklājības vizīte? O, nē! Vēsturisks atslēgas pagrieziens Baltijas ceļā uz brīvo pasauli.
Madara Fridrihsone: Ienesīga vieta
Apritējis jau vairāk nekā gads, kopš darbu sāka pērnā gada jūnijā pašvaldības domēs ievēlētie deputāti. Šķiet, itin piemērots brīdis, lai ielūkotos Latvijas lielākās pašvaldības – galvaspilsētas domes deputātu – iesniegtajās valsts amatpersonu deklarācijās par 2017. gadu un tiktu skaidrībā, vai atrašanās domes valdošajā koalīcijā dod kādas priekšrocības tīri materiālā ziņā.
Eksperiments ar personas koda maiņu: Seši mīti. Kā ir patiesībā?
Kopš pērnā gada 1. jūlija ikvienam ir tiesības vienu reizi dzīvē mainīt savu personas kodu, ja tā pirmā daļa atklāj dzimšanas datus. LSM.LV veic eksperimentu, kurā sociālantropologs Andris Saulītis izmanto šo iespēju. Četrās sērijās pārbaudījām, vai dzīve Latvijā ir apgrūtināta, ja nomaina personas kodu. Noslēguma sērijā – par mītiem un realitāti pēc personas koda maiņas.
Kristiāns Girvičs: Francijas un Beļģijas kaimiņu derbijs fināla vērtē
Pasaules kausā futbolā palikuši vairs tikai četri pretendenti uz sporta karaļa troni. Ceturtdaļfināla stadijā no cīņas par pasaules čempionu titulu izstājās visu laiku titulētākā valstsvienība Brazīlija, bet otrdien pirmajā pusfinālā tiksies divas čempionāta jaunās favorītes – kaimiņvalstis Francija un Beļģija.
Jana Rubinčika: Tagad zinu – īsts ārsts ir tāds kā Kalnbērzs
Viktoram Kalnbērzam nupat apritēja 90 gadi. Man arī pašai gribētos, lai cienījamā vecumā būtu tāda atmiņa un prāta skaidrība, kāda ir viņam. Kā tas ir iespējams? Tas ir viens no jautājumiem, kuru uzdevu viņam intervijas laikā. Un tas ir vienīgais jautājums, uz kuru tā arī neguvu precīzu atbildi.
Kristiāns Girvičs: «Tumšo zirdziņu» vienreizējā izdevība
Pasaules kausa pārsteidzošie rezultāti nozīmē, ka finālmačā par čempionu titulu cīnīsies arī kāda no valstsvienībām, kas pirms čempionāta netika minētas galveno favorītu vidū. Atdzimusī Anglija sestdien ceturtdaļfinālā mērosies spēkiem ar pārsteidzošo Zviedriju, bet mājiniece Krievija sacentīsies ar zvaigžņoto Horvātiju. Piektdien noskaidrojās, ka otrā pusfinālā tiksies Francija un Beļģija.
Pieci prezidenti: Vai mēs tādus ņemtu darbā?
Atjaunotās Latvijas pieci Valsts prezidenti. Tautas kalpi vai tomēr nepanesamā amata vergi? Līderi vai apsmiekla objekti? Kāpēc tik bieži mēs esam gribējuši saukt: “Ak, zeme, atveries!” Un tikai dažreiz jutuši, ka mums atveras debesis?
Eksperiments: Mainot personas kodu, paliek bez ģimenes ārsta
Kopš pērnā gada 1. jūlija ikvienam ir tiesības vienu reizi dzīvē mainīt savu personas kodu, ja tā pirmā daļa atklāj personas dzimšanas datus. LSM.lv turpina piecu publikāciju sēriju, kurā sociālantropologs Andris Saulītis maina personas kodu. Iepriekšējās sērijās izvērtētas valsts iestāžu un finanšu sektora gatavība gadījumiem, kad personai mainīts personas kods. Šajā reizē kārta veselības aprūpei. Izrādās, situācija nav diez ko apmierinoša. Vēsturiski veiktos laboratorijas izmeklējumus iespējams saņemt vien klātienē, bet e-veselības ieskatā jauns personas kods nozīmē jaunu personu – dati netiek pārcelti, tai skaitā persona pazaudē savu ģimenes ārstu.
Kristiāns Girvičs: «Sarkanie velni» spēlējas ar uguni, bet Anglija jau sapņo
Pasaules kauss futbolā turpina mūs priecēt ar īstām drāmām – vakar tikai caur adatas aci ceturtdaļfinālā iekļuva talantīgā Beļģijas izlase. Pārliecinošāk astotdaļfināla barjeru pārvarēja Brazīlija, bet šodien gaidām jaunus trillerus, kad pēdējos divos astotdaļfināla mačos Zviedrija tiksies ar Šveici, bet Kolumbija ar Angliju.
Toms Ancītis: Par spīti ES samitam, Vācijā joprojām nerimstas strīds par migrāciju
Vakar līdz vēlai naktij Vācijas un arī Eiropas politiku “gūstā” turēja Vācijas iekšlietu, būvniecības un dzimtenes lietu ministrs Horsts Zēhofers. Viņa vadītā Kristīgi sociālā savienība bija solījusi izlemt, vai uzskata par pietiekamām Eiropas Savienības (ES) samitā panāktās vienošanās par migrācijas krīzes risinājumiem. Ja tomēr ne, tad draudētu Vācijas valdības krišana.
Jaunākie
Interesanti