Ārpus ētera
Psihoterapeits Andris Veselovskis: Pirmsvēlēšanu cepiens
Šobrīd visi kaut kādā mērā izjūt vēlēšanu tuvošanos. Publikācijas interneta portālos, televīzijas diskusijas kļūst aizvien karstākas. Rodas iespaids, ka notiek publiskas cīņas bez noteikumiem. Iedzīvotāji sašķeļas naidīgās nometnēs... Jāizdara tikai viena izvēle, un valsts vai nu ies bojā, vai uzplauks vispārējā laimē un labklājībā. Kādam no tā visa paliek slikti. Daļa iedzīvotāju vienkārši norobežojas: "Balso, par ko gribi, būs viss tāpat kā parasti.”
Molotova-Ribentropa pakts: okupantu tanki pirms okupācijas
Molotova-Ribentropa pakts bija nāves spriedums Latvijas neatkarībai. Jau nākamajā vasarā krievu tanki bija Rīgā. Kaut patiesībā mēs atplestām rokām sagaidījām tos vēl ātrāk. Staļina Kurzemes karabāzes karātavu cilpu savilka pamazām.
Anda Rožukalne: Kā tikt galā ar dezinformāciju?
Kopdzīve ar dezinformāciju būs ilgstoša. Tas ir mainīgs, dzīvīgs un daudzveidīgs fenomens. Salīdzinoši nesen pārsteigti atklājām Krievijas apmaksāto interneta troļļu fermas. Šogad lielas vilšanās avots ir ziņas par dokumentu zagšanu, spiegošanu, ielaušanos datorsistēmās, alkatības vadītu slepenu vienošanos un Krievijas dienestu vadītām melu straumēm pirms vēlēšanām ASV 2016.gadā un, iespējams, arī šogad gan Amerikā, gan citās valstīs.
Video blogs: kāds būs rudens?
Nākamnedēļ šī vasara kļūs par garāko, kopš Latvijā veic meteoroloģiskos novērojumus. Vidējā diennakts temperatūra virs +15 grādiem stabili turējusies jau vairāk nekā simt dienu. Kāds solās būt rudens pēc tik karstas un garas vasaras?
Video blogs: brīvdienās atkal piekrastē var būt redzami ūdensstabi
Brīvdienās virs karstajā vasarā sasilušajiem Baltijas jūras ūdeņiem ieplūdīs vēsāks gaiss. Tie ir piemēroti apstākļi, lai atkal veidotos ūdensstabi jeb virpuļviesuļi virs ūdens. Pagājušajās brīvdienās, kad īslaicīgi kļuva vēsāks, Baltijas piekrastē tika manīti vairāk nekā 10 ūdensstabu.
Kā palikt latvietim trimdā? Izvarotā dusmu spēks
Jauni cilvēki un bērni svešumā joprojām runā latviski – vairāk nekā septiņdesmit gadus pēc viņu senču došanās trimdā. Kā tas iespējams? Ar kādām pūlēm trimdas latvieši noturējušies pie savām saknēm? Varbūt tās nemaz nav pūles, bet prieks?
Kristiāns Girvičs: Eiropas futbola pieskāriens
Šogad ne tikai daba mūs lutina ar īstu vasaru, bet ļoti karsti ir arī Latvijas futbola stadionos. Valsts čempionātā gan visi interesantākie notikumi vēl ir priekšā, tāpēc par pēdējā laika galveno pašmāju futbola aktualitāti kļuva mūsu klubu starts Eiropas kausos. Uz lielās skatuves Latvijas klubi atstāja visnotaļ solīdu iespaidu, bet lielāko laimestu ieguva Jūrmalas “Spartaks”, kas joprojām turpina sapņot par Eiropas līgas grupu turnīru un par dažiem starptautiskajiem mačiem jau ir nopelnījis miljonu eiro.
Kurzemes kara bēgļi. Laivu vīru varoņstāsts
Otrā pasaules kara pēdējais gads. Hitlera dienas ir skaitītas, bet Latvijas liktenis – miglā tīts. Pāri jūrai, caur tumsu un nāves briesmām glābjas bēgļu pārpilnas laivas. Kas bija pie airiem un motoriem? Kurzemes laivu vīri – Latvijas varoņstāsts.
Holokausts. Valdemārpils savējie.
Holokausts Latvijā – ebreju un romu masu slepkavības nacistu okupācijas laikā. Vēsturnieki to sauc par lielāko noziegumu mūslaiku Latvijas vēsturē. Bet kas bija noziedznieki? Tikai svešie? Vai arī savējie?
Video blogs: Vai šis būs gadsimta karstuma vilnis?
Pagaidām karstuma vilnis lielus temperatūras rekordus nav nesis, taču karstums ir noturīgs un prognozes rāda, ka saglabāsies vēl ilgi. Vai šis var kļūt par lielāko karstuma vilni gadsimtā? Skaties video.
Nacionālkomunistu gals – atslēga Latvijas atpalicībai
Hruščova atkusnis, 1959.gada vasara, latviešiem pārvēršas neizbrienamā stagnācijas šļurā. Latvisko komunistu apspiešana – atslēgas pagrieziens vēl niknākai Latvijas asimilācijai. Vai to varēja novērst? Vai varēja būt savādāk – kā Igaunijā un Lietuvā? 
Jaunākie
Interesanti