Ārpus ētera
Eduards Liniņš: Kam vajadzīgs Makrons?
Kopš 2018. gada marta Latvijas Radio 1 ēterā skan „Divas puslodes” – iknedēļas pasaules politikas procesu analīzei veltīts raidījums. Noslēdzot pirmo nepilno darbības gadu, viens no raidījuma veidotājiem, komentētājs Eduards Liniņš piedāvā savas „Eiropas marginālijas” – piezīmes „uz lappušu malām” par nozīmīgākajām Eiropas Savienības (ES) aktualitātēm aizvadāmajā gadā. Par tematisko orientieri kalpojusi raidījumu virkne, kas gada laikā tapusi sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā.
Terēza Meja pie «Brexit» stūres - taktiķe vai avantūriste?
Vienā ziņā "Brexit" efekts jau ir neapstrīdams: domājams, nekad agrāk vēsturē ļaudis kontinentālajā Eiropā nav bijuši tik informēti par Lielbritānijas iekšpolitikas niansēm. Tagad nepieredzēts skaits eiropiešu zina, piemēram, to, ka britu valdošās partijas Parlamenta frakcija var izteikt neuzticību pašas premjeram ne biežāk kā reizi gadā. 12. decembrī, tā vietā, lai turpinātu intensīvas sarunas Strasbūrā, premjere Terēza Meja metās uz Londonu, lai izturētu šo uzticības balsojumu, un politikā ieinteresētā publika visā pārējā Eiropā sekoja šai norisei kā kādam kriketa mačam.
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts veselība
Aleksis Vilciņš grasās nodzīvot līdz 113 gadu vecumam, lai pieredzētu 100 krāsainas sirdis Medicīnas vēstures muzeja pagalmā par godu 100 Latvijas labākajiem ārstiem. Bet līdz tam viņš pēta, cik veseli esam un kā savu veselību svinam? Pēdējā video bloga "Ko svinam?" epizode - 14. - "Valsts veselība". 
Eduards Liniņš: Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā biedēs ar ļaužu plūdiem
2015. gada nogalē, žurnāla „Rīgas Laiks” uzrunāts, es uzrakstīju izvērstu komentāru par Nīderlandes premjera Marka Rites tābrīža izteikumu: Eiropas Savienībai (ES) nelegālās imigrācijas spiediena dēļ draud sabrukums kā Romas impērijai. ES tobrīd piedzīvoja bēgļu krīzes kulmināciju, nelegālo ieceļotāju skaitam pirmo reizi savienības vēsturē pārsniedzot miljonu gada laikā. Grieķija, kļuvusi par pirmo pieturu Sīrijas, Afganistānas un Irākas bēgļu tūkstošiem, slīka šais cilvēku plūdos, nespēdama īstenot vispārpieņemto patvēruma meklētāju uzņemšanas kārtību. Cilvēku vilnis vēlās tālāk cauri Balkāniem, tiecoties sasniegt pārtikušāko un ieceļotājiem draudzīgāko Eiropas daļu, pirmām kārtām Vāciju.
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts sakari
Kā Latvijas simtgadi svin dzelzceļi, lielceļi, mazceļi un citi ceļi starp cilvēkiem? Kāpēc visu laiku lielākais Latvijas karogs tika uzvilkts starp kājām un kas ir "'īsviļņu sacensības 80m diapazonā"? Alekša Vilciņa video bloga "Ko svinam?" 13. epizode "Valsts sakari". 
Atis Klimovičs: Nerāda filmas par Cieņas revolūciju un karu Ukrainā
Divās desmitgadēs Vladimirs Putins izveidojis tādu valsti, kurai ir nepieciešamas ārējas ekspansijas. Ar ielenkta cietokšņa sajūtu grūti dzīvot bezgala ilgi, pie tam aizvien smagākos dzīves apstākļos, un, tā kā valsts iekšienē pozitīvu risinājumu šāda režīma pastāvēšanas apstākļos nav iespējams atrast, atliek apliecināt savas “taisnīgās” tiesības ārpusē.
Māris Rīmenis: Vācijas dominance skeletona un bobsleja sezonas sākumā
Pirmie divi sezonas posmi bobslejā un skeletonā aizvadīti, un var izdarīt dažus secinājumus. Gan par spēku samēru pēcolimpiskajā sezonā, gan arī par Siguldas veikumu, pirmo reizi sarīkojot šādu forumu. Siguldas trase savu darbiņu paveica godam, bet ar to spēka samēru vismaz bobslejā ir tā, kā agrāk futbolā – piedalās daudzas nācijas, bet uzvar vācieši…
Atis Klimovičs: Rietumiem jāsāk nopietni domāt par Ukrainas gaisa telpas drošību
Kad lielgabali runā, mūzas klusē… Kad tankus izvieto pie robežas, tos dažreiz arī nosūta tai pāri. Jau ilgāku laiku prāvajam militārās tehnikas un cita veida aprīkojumam, kā arī palielinātajam krievu karavīru kontingentam netālu no Ukrainas teritorijas šīs valsts augstākie vadītāji, sākot ar prezidentu un ārlietu ministru, centušies pievērst starptautisko uzmanību.
Video blogs: kāds bija spilgtākais notikums laika apstākļos 2018. gadā?
Pēdējās dienās laika apstākļi vienmuļi, temperatūra pat gandrīz iestrēgusi. Vairākās vietās Latvijā šonedēļ bijušas diennaktis, kad temperatūra svārstās tikai viena grāda amplitūdā. Bet kas ir spilgtākais meteoroloģiskais notikums Latvijā 2018. gadā? Pirms gada pārskata 28. decembrī balso par savu notikumu!
Guntars Meluškāns: Vai Kariņš grib būt mieriņš?
Es pilnīgi piekrītu, ka vārdu spēle "Kariņš – mieriņš" ir banāla. Nav pat jādomā, lai to izdomātu. Un tomēr ir tik grūti atturēties no kārdinājuma, īpaši, ja acu priekšā ir kāds pirmsvēlēšanu debašu video, kas šobrīd izskatās gluži kā pareģojums.
Atis Klimovičs: Mēs nezinām, kā palīdzēt Asjai un Dašai
Šis ir reāls stāsts par divām krievu meitenēm – Asju (18) un Dašu (17).  Abas kopā ar vecākiem dzīvo Maskavā, labi situētās ģimenēs. Taisnības labad jāteic, ka par Asju un Dašu to var teikt tikai nosacīti, jo viņas šobrīd ir arestētas un to par pilnvērtīgu dzīvi noteikti nevar nosaukt.
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts drošība
Ko īsti nozīmē militārā parāde, un kā tas nākas, ka, vēloties mieru, mēs gatavojamies karam? Kādas simtgades dāvanas saņem tie cilvēki, kuri ikdienā rūpējas par mūsu drošību? Video blogā "Ko svinam" pēta Aleksis Vilciņš. 12. epizode.
Inese Kļava: Karavīru pāris un «2018. Latvijas hronika»
“Ir ūdens karavīri, zibens karavīri, ledus karavīri un īstie karavīri” – tā mums paskaidro puika Kadagas dārziņā, kuru apmeklē galvenokārt militārpersonu bērni. Šis stāsts būs par īstajiem karavīriem – Pēteri un Madaru Šastilovskiem.