Latvijā
Insulta pacientes meitas Ilzes Spergas taisnības meklējumi grimst birokrātijas purvā
Rēzeknes slimnīcā laicīgi nediagnosticētā insulta pacientes meitas Ilzes Spergas iesniegumu Latvijas Ārstu biedrības aroda tiesa, kā arī Veselības inspekcija prasa papildināt ar dažādiem materiāliem. Sieviete uzsver, ka bez jurista izglītības viņas cīņa par taisnību ir teju neiespējama. Savukārt veselības tiesību eksperte norāda uz iestāžu nekompetenci.
Nepilngadīgajiem kriminālatbildību plāno piemērot retāk nekā līdz šim
Saeima ceturtdien, 19. septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, ar kuriem paredzēts īstenot nepilngadīgo kriminālatbildības reformu. Grozījumu mērķis ir samazināt to gadījumu skaitu, kad nepilngadīgajiem piemēro kriminālatbildību, un veicināt viņu veiksmīgāku integrāciju sabiedrībā un darba tirgū, informēja parlamenta Preses dienestā.
Ārsti: Nelaimes uz dzelzceļa sliedēm – gaļasmašīna
16 – tik daudz cilvēku šogad gājuši bojā uz dzelzceļa sliedēm. Ārsti šos negadījumus sauc par gaļasmašīnu, pēc kā izdzīvot ir pavisam niecīga iespēja. Valsts AS “Latvijas dzelzceļš” septembri noteicis par “Dzelzceļa drošības mēnesi”, aicinot visus iedzīvotājus, īpaši skolēnus, kuri atsāk skolas gaitas pēc vasaras brīvlaika, būt piesardzīgiem dzelzceļa sliežu tuvumā.
Sigulda sola materiālo atbalstu pilsētā ar zarnu infekciju saslimušajiem
Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics uzdevis pašvaldības Sociālajam dienestam izvērtēt iespēju sniegt materiālu atbalstu tiem saslimušajiem, kuri ir stacionēti un kuriem ir diagnosticēta saslimšana ar šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisīto infekciju, paziņojumā medijiem informēja dome.
Par FKTK padomes vadītāju izraudzīta Santa Purgaile
Atklātajā konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētāja amatu visaugstāko vērtējumu guvusi un par uzvarētāju kļuvusi Santa Purgaile, liecina Valsts kancelejas publiskotā informācija.
«Glābējsilītes» projekta vadītāja Laura Zvirbule: Jau ar pirmo izglābto bērniņu tas sevi attaisnoja
Septembrī glābējsilīte Latvijā svin savu 10. pastāvēšanas jubileju. Pirmā šāda vieta atbildīgai un pārdomātai bērniņa atstāšanai Latvijā izveidota 2009. gada 8. septembrī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) Rīgā. Šo gadu laikā to ir kļuvis vairāk, un šobrīd visā Latvijā ir astoņas  šādas vietas. Tajās kopā pavisam ir atstāti 47 bērniņi. Viena no projekta vadītājām Laura Zvirbule atzīst, ka sākotnēji gan valsts institūcijas, gan sabiedrība un mediji dalījušies uz pusēm - vieni ļoti atbalstījuši ideju, otri nosodījuši.
50 karavīri uzsāk profesionālo dienestu; vairāki atgriezušies no ārzemēm
50 karavīri trešdien, 18. septembrī, uzsāka profesionālo dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS). Daži no tiem pirms vairākiem gadiem pameta Latviju, bet tomēr nolēma atgriezties mājās. Izrādot savu patriotismu un gatavību aizsargāt dzimteni, jaunieši devās uz Alūksni apgūt kareivja profesijas pamatiemaņas.   
Bijušais Cukura lietas prokurors nevar iedomāties, ko vēl tajā varētu izpētīt
Dokumentāli pierādījumi nav atrodami, savukārt liecinieki – miruši. Tā pērn pieņemto lēmumu izbeigt gan par varoni, gan par masu slepkavu dēvētā Herberta Cukura lietas izmeklēšanu toreiz skaidroja lietas prokurors. Tomēr tagad, gadu vēlāk, Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors kolēģa lēmumu pārskatījis un lēmis – Otrā pasaules kara notikumu šķetināšana jāturpina. Bijušais lietas prokurors gan nevar iedomāties, ko vēl tajā varētu izpētīt.
Cik nozīmīga vieta Nacionālajā attīstības plānā ir reģionālajai attīstībai?
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas sēdē deputāti šodien lauza šķēpus par to, vai Nacionālajā attīstības plānā (NAP) turpmākajiem septiņiem gadiem starp visām 18 prioritātēm pienācīga vieta un svarīgums atvēlēts reģionālajai attīstībai, kas mazinātu nevienlīdzības plaisu starp Rīgu un citām Latvijas apdzīvotām vietām. Pārresoru koordinācijas centrā uzsvēra, ka visam naudas nav. Reģionus aizstāvošie aicināja paskatīties uz reālo situāciju - atšķirība starp Rīgu un reģioniem ir milzīga.
Ārkārtējo situāciju Rīgā, visticamāk, saglabās ar «Saskaņas» un ZZS balsīm
Ceturtdien Saeimā balsojumā par ārkārtējo situāciju Rīgā atkritumu dēļ vairākumu, visticamāk, nodrošinās opozīcijas balsis. Balsojumā valdības izsludināto ārkārtējo situāciju atbalstīs opozīcijā esošie Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) un "Saskaņas" deputāti. Tikmēr koalīcijas partijas "KPV LV" un Nacionālā apvienība vēl domā, kā balsot. 
Jaunākie
Interesanti