Latvijā
Bauskas pansionātu nodos Latvijas Sarkanajam Krustam
Neatrodot finansējumu slēgtās Mežotnes skolas telpu pielāgošanai pansionāta vajadzībām, Bauskas novada pašvaldība gatavojas no nākamā gada pansionātu nodot biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” pārziņā. Par to ir satraukti Derpeles iemītnieki, kuri uzskata, ka viņu dzīves apstākļi, pārceļoties uz Mežotni, tiks pasliktināti, bet plānotā dienas centra izveide pansionāta vietā esot tikai atruna, lai senā muižas ēka nonāktu izsolē, ko pašvaldība noliedz.  
Psihologi secina: Visi izpētei piekritušie «Bērnu oāzes» audzēkņi piedzīvojuši nolaidību un emocionālo vardarbību
Visi iepriekš Tiesībsarga biroja un Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) redzeslokā nonākušās privātās pusaudžu sociālās rehabilitācijas iestādes "Bērnu oāze" bijušie audzēkņi, kas piekrita psiholoģiskai izpētei, uzrāda agrīnā bērnībā piedzīvotu nolaidību un emocionālo vardarbību ģimenēs, turklāt nozīmīgas psiholoģiskās problēmas ir radījusi arī atkārtota uzturēšanās vietas maiņa, šodienas bērnu aizsardzībai veltītajā konferencē pavēstīja "Centra Dardedze" pārstāve Laila Balode.
Nākotnes doktorantūras modelī plāno 1000 eiro algu doktorantiem par pusslodzes darbu augstskolā
Kā audzēt doktorantūras studiju kvalitāti Latvijā un pievilcību studentu vidū? Tas ir jautājums, pie kā jau kopš pavasara strādā starpinstitūciju darba grupa Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) paspārnē. Tās secinājumus apkopos konceptuālā ziņojumā, ko līdz gada beigām iesniegs valdībā. Tieši šajā ziņojumā ietvertās idejas par promocijas darbu valodu šonedēļ izraisīja viļņošanos akadēmiskajā vidē. Taču tās nebūt nav vienīgās pārmaiņas, kas varētu sagaidīt nākotnes doktorantus.
Āboliņš: LTV bija jāsniedz informatīvais ziņojums; LTV: visa informācija pēc būtības tika iesniegta
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ivars Āboliņš intervijā Latvijas Radio (LR) ceturtdien stāstīja, ka Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājs nav iesniedzis padomē informatīvo ziņojumu par situāciju uzņēmumā, ko vajadzēja izdarīt jau augustā. LTV gan skaidroja, ka visa šī informācija pēc būtības padomei bija iesniegta.
Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods
Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu. To paredz grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”, kurus ceturtdien, 21.novembrī, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma Saeima, informēja parlamenta Preses dienests.
Novadu reformas komisiju vadīs Artūrs Toms Plešs
Administratīvi teritoriālās reformas komisijas pirmajā sēdē par komisijas priekšsēdētāju ceturtdien, 21. novembrī, ievēlēts Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!"), bet par komisijas sekretāru - Ēriks Pucens ("KPV LV"), informēja parlametna Preses dienests.
Jaunākie
Interesanti