Latvijā
Mūžīgie bērni: Kas notiek pēc pilngadības sasniegšanas?
Kad "mūžīgie bērni" sasniedz pilngadību, valsts atbalsts viņiem samazinās. Pilngadīgo bērnu vecāku dzīvē nekas nemainās, jo aprūpe ir jāturpina. Dienas centri un grupu dzīvokļi var dot risinājumu, tomēr to nav pietiekami daudz.  Latvijā arī tikpat kā nav nekādu pakalpojumu tiem “mūžīgajiem bērniem”, kas sasnieguši 18 gadu vecumu.
IZM rosinās noteikt, ka vecākiem jānodrošina skolēnam ierīce ar interneta pieslēgumu
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavo izmaiņas Izglītības likumā, kas noteiktu, ka attālināta mācīšanās ar viedierīču palīdzību turpmāk būtu viena no klātienes mācību formām, kā arī paredzēs, ka ierīce ar interneta pieslēgumu ir viens no individuālajiem mācību piederumiem, ko skolēnam nodrošina ģimene, vēsta pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".
Liepājā remontē pērn rekonstruēto Tramvaja tiltu
Lai gan tikai pērn tika pabeigta Liepājas tramvaja sliežu ceļa un tam piegulošās teritorijas rekonstrukcija uz Tramvaja tilta, pašlaik nakts stundās atkal notiek tā remontdarbi! Būvnieks – SIA "Rīgas tilti" labo ap sliedēm ieklātajā asfaltā pamanītos defektus. Būvdarbu pasūtītāju – uzņēmumu “Liepājas tramvajs” un Liepājas pašvaldību – nepilnības nesen ekspluatācijā nodotajā objektā neuztrauc, jo spēkā ir līgumā iekļautā piecu gadu garantija. Līdz ar to visas remontdarbu izmaksas vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā segs būvnieki.
Vecāki Dobelē cīnās par bērnu uzņemšanu ģimnāzijā
Gandrīz puse no visiem Dobeles novada sesto klašu beidzējiem šoruden vēlas mācības turpināt Dobeles Valsts ģimnāzijā. Uzņemšanā aiz svītras palikuši 44 pretendenti. Galvenokārt nevis tāpēc, ka sekmju līmenis neatbilstu Valsts ģimnāzijas kritērijiem, bet gan tāpēc, ka pašvaldība nevēlas atvērt trešo septīto klasi.
Plāno mazināt birokrātiju «mūžīgo bērnu» asistentiem
Labklājības ministrija (LM) ir sagatavojusi un tuvākajās dienās Ministru kabinetā iesniegs ziņojumu par asistentu pakalpojumu nepieciešamību invalīdiem, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pavēstīja LM Sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktora vietniece Daina Grabe.
Reirs: Iemesls iepriekšējās VNĪ vadības nomaiņai - arī «trilleris» ar JRT pārbūvi
Viens no iemesliem iepriekšējās “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) valdes un padomes nomaiņai bijis “trilleris” ar Jaunā Rīgas teātra (JRT) pārbūvi. Tā JRT būvlaukuma nodošanā jaunajiem būvniekiem pavēstīja finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”). Finanšu ministrija ir VNĪ kapitāldaļu turētāja. “Diemžēl ļoti laba un vajadzīga lieta pārvērtās par trilleri. Pat nācās mainīt VNĪ valdi, padomi un visus pārējos, lai tiktu beidzot pie šī projekta,” savā uzrunā JRT būvlaukumā pavēstīja Reirs.
VVD mierina Inčukalna iedzīvotājus par darbiem gudrona dīķu teritorijā
Inčukalna novada iedzīvotāji bažījas par gudrona dīķu radītā pazemes ūdeņu piesārņojuma virzību uz Gauju un iespējamo ietekmi uz dzeramā ūdens kvalitāti. Patlaban darbi pilnībā pabeigti vienā no dīķiem, savukārt otrā sanācija tuvojas noslēgumam. Valsts vides dienests (VVD) gan mierina, ka abu piesārņoto dīķu teritorijām veic pazemes ūdeņu monitoringu, tiesa, pirms visu sanācijas darbu noslēguma, aktīvi pagaidām tiek analizēti tikai 16 urbumi no 100.
Sāk atjaunot tiltu pār Maltu uz šosejas A13
Uzsākti Maltas tilta pārbūves darbi uz galvenā autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) (A13) Maltā (71,46. kilometrā), informēja “Latvijas Valsts ceļi”.
Jaunākie
Interesanti