Latvijā
Vecu auto īpašniekiem varētu būt lielāki izdevumi vides prasību dēļ
Ekonomikas ministrija jau decembrī pēc sabiedriskās apspriešanas plāno iesniegt skatīšanai valdībā Nacionālais enerģētikas un klimata plānu laika posmam no 2021. līdz 2030. gadam. Tas paredz turpmāko desmit gadu laikā veicināt ar benzīnu un dīzeļdegvielu darbināmu auto nomaiņu uz elektroauto un citiem moderniem un pašlaik dārgiem transporta veidiem. Konkrētu skaitļu šajos plānos nav.
Influenceriem publikācijās obligāti jānorāda, ja par izvietoto produktu saņemta samaksa
Satura veidotājiem jeb tā sauktajiem influenceriem savās publikācijās obligāti jānorāda, ja par izvietoto produktu saņemta samaksa. Turklāt norādei jāatrodas publikācijas sākumā. Tomēr joprojām vairāki influenceri to neievēro. Par to pienākas sods līdz 10 tūkstošiem eiro. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) gan skaidro, ka tā ir tikai likumā noteiktā maksimālā summa. Satura veidotājiem to piemērot neviens nesteidz.
Arvien vairāk cilvēku ierodas universitāšu slimnīcu neatliekamās medicīnas centros ar maznozīmīgām kaitēm
Universitātes slimnīcās strādā profesionālākie mediķi, un šīm slimnīcām būtu jāstrādā ar nopietnākajiem un sarežģītākajiem saslimšanu gadījumiem, savukārt, universitāšu slimnīcu neatliekamās medicīnas centri paredzēti pacientiem, kurus teju vienmēr vajadzētu atvest neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnām dzīvībai bīstamā stāvoklī. Tomēr tā nenotiek. Šīs slimnīcas norāda, ka arvien vairāk neatliekamās medicīnas centru darbu noslogo cilvēki, kas paši atnāk uz šo centru un nereti viņu veselības problēmas nevar saukt par dzīvībai bīstamām.
Ik gadu Latgales iedzīvotāji izņem ap 8500 atviegloto Baltkrievijas robežšķērsošanas atļauju
Atvieglotā Baltkrievijas robežšķērsošanas atļauja paredz iespēju 50 kilometru rādiusā no robežas dzīvojošajiem ar atvieglotiem noteikumiem apmeklēt kaimiņvalsti. Latvijā šie atvieglojumi attiecas uz Daugavpils pilsētas, kā arī vēl astoņu novadu, piemēram, Krāslavas, Aglonas, Ilūkstes, Dagdas pierobežas iedzīvotājiem, kuri, apliecinot, ka Baltkrievijas pierobežā tiem ir kādi īpašumi, dzīvo radi vai ir radu kapi, vai arī ar Baltkrieviju tos saista kultūras vai sociāli ekonomiskas saites, var saņemt atļauju līdz 90 dienām pusgada laikā apmeklēt kaimiņvalsti.
Rudīte Losāne kļūst par LELBĀL mācītāju
No šodienas Latvijā ir par vienu sievieti mācītāju vairāk. Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) par mācītāju ir ordinējusi dzejnieci, ilggadējo Iļģuciema cietuma kapelāni un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Rudīti Losāni. Viņa kalpos Aizputes novada Cīravas draudzē, kur iepriekš Losāne bija mācītāja pienākumu izpildītāja.
Kā padarīt mazāk bīstamu vienu no sarežģītākajiem Rīgas krustojumiem?
Par Vienības gatves krustojumu, kur ir pagrieziens uz Tīraini, Rīgas domes (RD) Satiksmes departaments iepriekš apgalvoja, ka kaut kas šeit varētu mainīties tikai pēc vairākiem gadiem, kad tiks būvēta Dienvidu tilta ceturtā kārta. Taču "4. studijas" skatītāji uzdod jautājumu - vai tik tiešām šis bīstamais krustojums neapdraud dzīvības un nav nepieciešams rīkoties tūlīt?
VUGD aicina būt uzmanīgiem vētras laikā
Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju svētdien no 14.00 līdz 17.00  gaidāma vētra. Vēja ātrums sasniegs 25-27 m/s, jūras piekrastē un Vidzemē saglabāsies dienvidrietumu, rietumu vējš. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, jo vētras laikā iespējami elektropārvades līniju, sakaru komunikāciju bojājumi, energopadeves un sakaru traucējumi, koku lūšana, būvju konstrukciju sagrūšana un bojājumi.
Valkā privātmāju rajons pārvērsts par kravas auto tranzītkoridoru
Latvijas-Igaunijas robeža. Valga, Valka. Nav noslēpums, ka šī vieta ir ļoti populāra kravas auto vadītāju vidū, jo katru dienu gan iekšā Igaunijā, gan otrā virzienā šeit brauc ļoti daudz kravas auto, bet, kamēr tie nonāk līdz robežai, tie pamanās Valkas iedzīvotājiem sagādāt pamatīgas galvassāpes.
Publiskots ziņojums par pērn medijos nepamanītu negadījumu ar «airBaltic» lidmašīnu
Nekoordinētas asimetriskas vadības komandas, kuras nolaišanās laikā devusi ekipāža, kļuva par iemeslu incidentam lidostās "Rīga" pagājušā gada jūnijā. Par laimi, neviens no 130 cilvēkiem, kuri atradās nacionālās aviokompānijas jaunajā lidmašīnā "Bombardier CS300" (tagad A220), necieta, vēstīts tikko publicētajā Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja (TNGIIB) gala ziņojumā. Pats Birojs par negadījumu uzzināja tikai diennakti pēc incidenta, turklāt ne no "airBaltic". Kā izpētīja Rus.Lsm.lv, publiski pieeajamos avotos par incidentu nekas netika ziņots.
Noskaidro saslimstību un mirstību ar vēzi savā novadā!
Vēža saslimstības un mirstības kartē iespējams uzzināt datus par katru no 119 Latvijas pilsētās un novadiem. Dati pieejami par 2017. gadu, līdz ar to tie nesniedz priekšstatu par saslimstības un mirstības rādītājiem attiecīgajā novadā vai pilsētā ilgākā laika periodā.
Jaunākie
Interesanti