Latvijā
Uz svētkiem Aglonā šogad plāno ieeju tikai ar ielūgumiem
Plānots, ka uz ikgadējiem Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā, kas norisinās no 12. līdz 15. augustam, šogad varēs doties tikai ar ielūgumiem, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pastāstīja Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.
Tiesa: Trūcīgo personu ienākumu līmeņa noteikšana neatbilst Satversmei
Norma, kas nosaka ienākumu līmeni, zem kura persona vai ģimene atzīstama par trūcīgu, neatbilst Latvijas pamatlikumam, lēmusi Satversmes tiesa (ST). Tiesa norādīja, ka valstij ir jānodrošina cilvēka cienīga dzīve arī grūtībās nonākušajiem. Tā secināja, ka vidējie ienākumi trūcīgām personām noteikti bez pamatojuma un to apmērs nav ticis pārskatīts, lai gan cilvēku rocība valstī ir augusi. Tiesa norādīja, ka ienākumu apmēra nemainīšana bijis politisks lēmums, un tam nevajadzētu ietekmēt cilvēka iespēju dzīvot cieņpilnu dzīvi.
Ieceļotāji piekrīt aizpildīt anketas par Covid-19 risku
Iekšlietu ministrija (IeM) pagaidām no atbildīgajiem dienestiem nav saņēmusi informāciju, ka ieceļotāji no ārvalstīm, ierodoties Latvijā, atteiktos aizpildīt anketas, piektdien, 17.jūlijā, intervijā Latvijas Radio pavēstīja IeM valsts sekretāra vietnieks, Juridiskā departamenta direktors Vilnis Vītoliņš. 
Covid-19: Visiem iebraucējiem jāaizpilda anketa; pašizolāciju uzrauga policija
No ceturtdienas, 16. jūlija, visiem iebraucējiem no ārzemēm – gan Latvijas iedzīvotājiem, gan citvalstu tūristiem –  jāaizpilda anketas, norādot valstis, kas apmeklētas iepriekšējās 14 dienās. Tāpat jānorāda uzturēšanās vieta, kur tiks pavadīta pašizolācija, ja cilvēks ieceļojis no tā saucamā sarkanā saraksta valstīm. Pašlaik policija atkal ļoti intensīvi veic ieceļojušo cilvēku kontroli, savukārt tās personas, kas gaidīja uzturēšanās atļauju mūsu valstī, visticamāk, Latvijā tik drīz netiks ielaistas.
Aptauja: Rīdzinieki lielākoties neatbalsta koncertzālei izvēlēto vietu
Lielākā daļa rīdzinieku neatbalsta lēmumu nojaukt bijušo Latvijas kompartijas Centrālās komitejas ēku Elizabetes ielā, lai tās vietā būvētu akustisko koncertzāli. Tas redzams pēc Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta un sabiedrisko mediju portāla LSM.lv pasūtījuma veiktajā socioloģiskajā aptaujā.
Glābēji Lucavsalā mācībās uz ūdens trenējas glābt slīkstošos
Lucavsalā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens izvilka cilvēku, kurš atpūtas laikā izkritis no laivas. Tā gan nebija īsta nelaime, bet mācību scenārijs, kuru izspēlēja glābēji. Covid-19 ierobežojumu dēļ šovasar vairāk nekā iepriekšējos gados atpūtnieki dodas uz vietējām pludmalēm. Līdz ar to lielāka slodze ir arī pašiem glābējiem.
Jelgava ar pabalstiem un dienesta dzīvokļiem cenšas pārvilināt pedagogus
Jau vairākus gadus, tuvojoties jaunajam mācību gadam, pašvaldības savām skolām ar dažādiem papildu labumiem cenšas piesaistīt ne vien skolēnus, bet arī skolotājus. Pedagogi Jelgavā šogad var pretendēt uz sešu mēnešu pabalstu dzīvokļa īres apmaksai līdz 150 eiro mēnesī, bet vēlāk stāties rindā uz dienesta dzīvokli. Pagaidām gan šāds piedāvājums lielu atsaucību nav guvis.
Rīgas domes vēlēšanām sarakstus iesniedz vēl divas partijas
Savu pieteikumu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām ceturtdien, 16. jūlijā, iesniegušas un ar kandidātu sarakstu iepazīstinājušas vēl divas partijas. Tā ir premjera pārstāvētā “Jaunā Vienotība” un opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kura līdz šim vēl ne reizi nav iekļuvusi Rīgas domē.
Kriminālvajāšanai nodod Kokneses kokaīna lietu
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonas kriminālvajāšanai uzsākšanai pret piecām personām trešdien nosūtīja tā saucamo "kokaīna lietu", kur tika izņemta līdz šim lielākā kokaīna krava Latvijā – divas tonnas, informēja policijā.
Jaunākie
Interesanti