Latvijā
No 12.oktobra vilcienu reisi dienas vidū būs par 20% lētāki
Lai mudinātu pasažierus braukt vilcienā laikā, kad ir mazāka pasažieru plūsma un lielāka iespēja ievērot droši distanci no citiem pasažieriem, no 2020. gada 12. oktobra līdz 2021. gada 11. aprīlim darba dienās 35 dienas vidus reisiem biļetes vienam braucienam būs par 20% lētākas, informēja uzņēmumā “Pasažieru vilciens”.
SPKC: Latvijā aptuveni 20% Covid-19 inficētie – bez simptomiem
Kopumā kopš Covid-19 vīrusa izplatības Latvijā vidēji 20% inficēto nebija slimības simptomu, trešdien, 7. oktobrī, preses konferencē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Latvijā jaunu Covid-19 gadījumu skaits audzis par 175%
Latvijā joprojām inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pieaug visstraujāk – nedēļas laikā tas pieaudzis par 175%, trešdien, 7. oktobrī, preses konferencē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
«Aizliegtais paņēmiens»: Vai vakcinēties pret Covid-19 būtu gatavi Saeimas deputāti un pilsētu mēri?
Covid-19 pandēmija turpinās, saslimušo skaits pasaulē jau pārsniedzis 36 miljonus, un vīruss jau laupījis vairāk nekā miljonu dzīvību. Vairāki uzņēmumi un zinātnieku grupas “skrienas ar laiku”, cenšoties rādīt efektīvu un drošu vakcīnu pret šo slimību. Tikmēr attieksme pret vakcinēšanos sabiedrībā nav viennozīmīga, un LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” skaidroja, vai Saeimas deputāti un lielo pilsētu mēri būtu gatavi vakcinēties pret Covid-19, kad šāda vakcīna būs pieejama.
NEPLP vēlreiz soda «Baltkom radio» par slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju – šoreiz ar 10 500 eiro
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sodījusi SIA "Baltkom radio" par trim Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem, kas ir saistīti ar slēptu partiju un to kandidātu reklamēšanu Rīgas domes priekšvēlēšanu laikā. Par neatļautu partiju "Gods kalpot Rīgai" (GKR) un politiskās partijas "Alternative" un to kandidātu reklamēšanu “Baltkom radio” piemērots naudas sods 10 500 eiro apmērā, informēja NEPLP.
Saeimas komisija piekrīt Adamoviča izdošanai kriminālvajāšanai; deputāts vainu neatzīst
Saeimas Mandātu un ētikas komisijas deputāti vienbalsīgi nobalsojuši par Saeimas deputāta Alda Adamoviča ("Jaunā Vienotība") izdošanu kriminālvajāšanai saistībā ar šajā parlamenta sasaukumā, iespējams, veiktu krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta viltojumu. Gala lēmums par to jāpieņem Saeimas plenārsēdē. Adamovičs uz balsojumu aicināja pats, taču sniedza savus skaidrojumus par epizodēm, kādēļ kriminālprocess sākts. 
Portugālē bargi naudas sodi par izsmēķu nomešanu
Portugālē stājies spēkā likums, kas paredz bargus naudas sodus par cigarešu izsmēķu nomešanu. Varas iestādes šādā veidā cenšas nodrošināt tīrību un kaitīgo atkritumu savākšanu, kā arī rosina cilvēkus atmest kaitīgo ieradumu.
Straupes tirdziņā aicina godā celt arī vecās pupiņu šķirnes
Oktobrī Eiropas valstīs norit akcija „Laba saimniekošana – laba pārtika” („Good Food – Good Farming”), tās laikā dažādās valstīs cenšas pievērst uzmanību mazajiem ražotājiem un arī dabas resursu saglabāšanai. Latvijā otro gadu šajā akcijā iesaistās biedrība „Slow Food Straupe”, šogad pievēršoties pākšaugiem un bišu produkcijai.
Šajā vasarā traumas guvuši par 12% vairāk bērnu nekā pērn
Statistika rāda – dažādas kampaņas un atgādinājumi par izvairīšanos no bērnu traumatisma ilgtermiņā nestrādā. Šīs vasaras trijos mēnešos traumas guvuši vairāk nekā 6000 bērni un vēl aptuveni tikpat traumējušies gada pirmajos sešos mēnešos. Turklāt salīdzinot ar pagājušā gada vasaru, šajā vasarā bērnu traumatisms audzis teju par 12%.
Jaunākie
Interesanti