Latvijā
Jelgavā izveidota jauna vieta varoņu piemiņai
Jelgava ir izaudzinājusi daudzus varoņus, kuri savas dzīves laikā darījuši godu ne vien pilsētai, bet visai Latvijai. Daudzi jelgavnieki savas pilsētas un Latvijas brīvības vārdā upurējuši pat dzīvību. Lai viņu vārdi negrimtu aizmirstībā, 21. novembrī, pilsētas atbrīvošanas simtajā gadadienā, Jelgavā atklātas sešas stēlas jeb piemiņas plāksnes Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, kuri dzimuši šajā pilsētā un novadā.
Vai vēža ārstēšana ārzemēs ir panaceja?
Ik gadu Latvijā 11 ar pusi tūkstoši cilvēku uzzina, ka viņiem ir diagnoze – vēzis. Uz ārzemēm – Lietuvu, Igauniju, Vāciju, Šveici - pēc cita ārsta viedokļa, uz izmeklējumiem vai ārstēties dodas nedaudzi. Par tiem, kam ir nauda pašiem, mēs nezinām vispār. Mēs uzzinām tikai par tiem, kuriem pašiem tam nav naudas un viņi lūdz ziedojumus. Vidēji tie ir desmit cilvēki gadā, bet viņiem vajag vismaz 50 tūkstošus eiro katram. Vai tiešām ārvalstīs ārstēšana tik ļoti atšķiras? Vai tur var izdarīt to, ko nevar Latvijā? Pēc kā pacienti brauc patiesībā? Pēc citas diagnozes? Citas terapijas? Vai varbūt – pēc attieksmes? To centās noskaidrot Latvijas Televīzijas raidījums "Aculiecinieks".
VIDEO: Bermontiādes Jelgavas atbrīvošanas kaujas rekonstrukcija
Jelgavā sestdien, 23. novembrī, tika atzīmēta Bermontiādes simtā gadadiena. Svinīgā pasākuma laikā notika arī Jelgavas atbrīvošanas kaujas rekonstrukcijas uzvedums "Bermontādes pēdējā kauja", ko varēja vērot tiešraidē portālā LSM.lv un sabiedrisko mediju atskaņotājā "replay.lv".
Bernātos iedzīvotāji laiduši klajā žurnālu par ciemu
Bernātu ciema ļaudis paši klajā laiduši savu pirmo žurnālu, kas ļauj ielūkoties ciema pagātnē, tagadnē un nākotnē, ko rada vietējie cilvēki. Iznākot pirmajam ciema žurnālam, biedrībai „Mēs Bernātiem” un citiem entuziastiem jau radušās idejas nākamā numura veidošanai, kas varētu tapt pēc kāda ilgāka laika – apmēram diviem gadiem.
Akadēmiķis: Latvijas zinātne ir par lielu Latvijas budžetam
Nešņukstēt kaktiņā, bet piefiksēt problēmu un to risināt – tāds ir ķīmiķa Bruno Andersona moto, kas palīdzējis „izstūrēt” cauri zinātnes līkločiem un saglabāt optimismu arī laikā, kad Latvijas zinātnei klājies visgrūtāk.
Nereti arī vecāki ir emocionāli vardarbīgi pret skolotājiem
Pedagogu aprunāšana ''WhatsApp'' grupā – tas ir tikai viens no veidiem, kā vecāki veic emocionālo vardarbību pret skolotājiem. Vēl reizēm vecāki uzskata, ka pedagogs ir neprofesionāls, un izturas agresīvi, pat uzbrūkoši. To var izraisīt pārlieku lielas rūpes par savu atvasi. Lai šīs attiecības veidotos labākas, svarīgi ir gan skolotājam, gan vecākam saprast robežas. Turklāt pietiek tikai ar vienu šādu vecāku, lai tas radītu saspringtu gaisotni pat visā skolā.
Izsolīs Triju Zvaigžņu ordeni ar mīklainu izcelsmi
Cik maksā pirmās šķiras Triju Zvaigžņu ordenis? Atbildi uz šo pretrunīgo jautājumu varēs saņemt 23. novembrī izsoļu namā “Mākslas vēstniecība”. Izsoles klāstā parādījies ordenis ar mīklainu izcelsmi un bez numura, tomēr izsoles nama vadītājam nav šaubu par tā autentiskumu. Valsts prezidenta Ordeņa kapituls izsoli komentēt atteicās.
Rucavas novada Papi plāno attīstīt par viedo ciemu
Lauku attīstībai Eiropas Savienībā radīts jēdziens “viedais ciems”, kam pamatā iedzīvotāju vēlmes, sadarbība un mūsdienīgu tehnoloģiju izmantošana. Latvijā par tādiem top Alsunga un Amatas novada Skujene. Pilotprojektā piekrastes teritorijās viens no dalībniekiem ir Rucavas novada Papes ciems.
Šogad ugunsgrēkos gājuši bojā jau 66 cilvēki
Šogad ugunsgrēkos gājuši bojā jau 66 cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija. Visbiežāk cilvēki ugunsgrēkos iet bojā, nevis sadegot, bet saelpojoties dūmus, jo nepamana ugunsgrēka izcelšanos.
Jaunākie
Interesanti