Latvijā
Radiatoru nav, rēķins par apkuri ir – Vecumnieku novads neliekas ne zinis
Vecumnieku novadā nesen iegādātā dzīvokļa īpašnieks, ievācoties mājoklī, atklāja, ka tajā ir nogriezti apkures radiatori. Taču nama apsaimniekotājs samaksu par apkuri aprēķina pēc dzīvokļa platības, nevis pēc saņemtā siltuma, un problēmu nesaskata, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Smagās meža tehnikas pēdas Piejūras dabas parkā paliks vēl vairākus gadus
Carnikavas iedzīvotāji ir satraukti par Piejūras dabas parkā veiktajiem meža kopšanas darbiem, kuru laikā izcirstas priedes, lai saglabātu pelēko kāpu, un ir atstātas smagās tehnikas pēdas -  dziļas rises. Tiek solīts, ka zemsedze tikšot atjaunota, nolīdzinot rises un paceļot zemsedzi uz augšu, bet jebkurā gadījumā – vairākus gadus šīs pēdas vēl varēs redzēt, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Ar kampaņām pievērsīs braucēju uzmanību ceļu satiksmes drošībai
Ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo cilvēku skaits pērn, salīdzinot ar 2018. gadu, samazinājies. Tomēr līdz uzstādītajam mērķim samazināt uz ceļiem mirušo cilvēku skaitu līdz nullei vēl tālu. Tāpēc satiksmes drošības eksperti un organizācijas šogad plāno Latvijas sabiedrības uzmanību pievērst jau iepriekšējos gados aktuālajām problēmām, piemēram, drošiem manevriem uz ceļa un mobilo ierīču nelietošanai pie stūres.
Kāpēc uz Latvijas ceļiem dažviet ir pretrunīgas un maldinošas norādes?
Pārvietojoties pa Latvijas autoceļiem, transportlīdzekļu vadītājiem ik pa laikam nākas sastapties ar ceļa norādēm, uz kurām lasāmā informācija ir nesakritīga vai pat pretrunā ar brīdi iepriekš redzēto ceļazīmi. "Latvijas Valsts ceļi" norāda, ka ceļu tīkls mainās un zīmju atjaunošana notiek, cik iespējams.
Latvijā izveidota jauna digitālā platforma HIV pacientiem
Latvijā izveidota jauna digitālā platforma HIV pacientiem. Tā vēlas veicināt saziņu un sociālos kontaktus cilvēkiem, kas dzīvo ar HIV. Viena no sāpīgākajām problēmām cilvēkiem, kas dzīvo ar HIV, ir atstumtība un komunikācijas trūkums, informēja HIV pacientu atbalsta biedrības "Agihas" valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks.
Saulkrastu pašvaldība plāno apbūvi kāpu teritorijā
Saulkrastos briest kārtējais plāns par kāpu teritoriju apbūvi - dome apstiprinājusi ieceri būvēt kafejnīcu un gājēju takas, peldošās platformas. Plānam gan vēl būs jāsaņem ietekmes uz vidi novērtējums, un pagaidām iesniegums par to Valsts vides dienestā nav saņemts, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Pastnieka ierašanās glābj arī cilvēka dzīvību. Viena diena Gaujienas pastnieces darbā
Profesija, kuru tā pa īstam novērtē laukos, ir pastnieks - ne tikai savu tiešo pienākumu pildītājs, bet savā ziņā arī sociālais darbinieks, reizēm pat vienīgais cilvēks, kurš attālo māju vientuļajiem pensionāriem aizved zāles, maizi un ar kuru var padalīties priekos un bēdās. Gaujienas pastnieces Sandras Lārmanes ikdiena tāda ir nu jau 36. gadu.
Talsu bibliotēka pēc pārbūves kļūst par mūsdienīgu kultūras centru
Talsu Galvenās bibliotēkas ikdiena kļuvusi tik dinamiska, ka pazūd laika sajūta – tā saka Talsu galvenās bibliotēkas direktore Vija Nagle. Pēc apjomīgajiem būvdarbiem un modernas aprīkojuma ieviešanas bibliotēka piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas - tā pārvērtusies par mūsdienīgu satikšanās vietu gan lasītājiem, gan novadpētniekiem.
Jaunākie
Interesanti