Latvijā
Jelgavā vecomāti tiesā par zīdaiņa nolaupīšanu un noslepkavošanu
Zemgales rajona tiesa Jelgavā ceturtdien, 3. septembrī, sāka skatīt krimināllietu, kurā kāda vecāmāte apsūdzēta pašas mazmazbērna nolaupīšanā un noslepkavošanā. Par šo nodarījumu sievietei draud mūža ieslodzījums. Sieviete jau nepilnu gadu atrodas apcietinājumā un savu vainu aizvien noliedz.
Daugavpilī ar Covid-19 saslimušā bērnam – attālinātas mācības
Skolām ir noteikta liela atbildība par mācību procesa organizēšanu epidemioloģiskās situācijas dēļ. Mācību gads jau ar attālinātu mācīšanos sācies kādam skolēnam Daugavpilī. Šobrīd viņš atrodas pašizolācijā, jo vienam no vecākiem konstatēta inficēšanās ar Covid-19. Saslimšana konstatēta tieši pirms mācību gada sākuma, tāpēc bērns skolu vēl nav paspējis apmeklēt. Kā organizē mācību darbu šādā situācijā?
Zemgalē biežāk apzog neaizslēgtus dzīvokļus
Pēc Valsts policijas (VP) datiem, zādzību skaits no privātīpašumiem jau kopš 2018. gada Zemgalē samazinās. Taču aizvien biežāk garnadži nepaiet garām neaizslēgtiem mājokļiem. Augustā VP Zemgalē reģistrējusi septiņus šādus gadījumus.
CVK noraida sūdzības par Rīgas domes vēlēšanu rezultātiem
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) noraidījusi visas četras saņemtās sūdzības par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem. Visi sūdzību iesniedzēji CVK lēmumu grasās pārsūdzēt tiesā. Tas nozīmē, ka jaunievēlētās domes darbs tik drīz nesāksies.
SPKC: Ar lidojumu atvieglojumiem Covid-19 riski augs, «bet tagad esam gudrāki»
Valdības lēmums atļaut starptautiskos pārvadājumus uz valstīm, kurās ir ievērojami lielāka saslimstība ar Covid-19 nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), noteikti nemazinās jaunā koronavīrusa izplatību, bet Latvijas epidemiologi tagad ir tam vairāk gatavi un "esam gudrāki, zinām, ka strādāt ar šādiem gadījumiem", Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
«Apturi Covid» lejuplādējuši 133 000 reižu; SPKC iesaka to arī skolēniem
Kontaktu fiksēšanas lietotni “Apturi Covid” Latvijā lejuplādējuši jau 133 000 cilvēku, un, ja šāda dinamika turpināsies, šī lietotne jau drīz būs teju katram desmitajam Latvijas iedzīvotājam, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Kāpēc jaunieši izdara pašnāvību, un ko darīt, lai laikus pamanītu riskus?
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests šogad 140 reizes ir devies izsaukumos pie bērniem un jauniešiem, kas mēģinājuši izdarīt pašnāvību. Jaunākajam no viņiem bija tikai 11 gadu. Pie kāda divpadsmitgadnieka aizbrauca par vēlu, palīdzēt viņam vairs nevarēja… Mēs par šiem gadījumiem uzzinām reti: vecāki par to runāt nespēj, savukārt skolas nevēlas.
Jaunākie
Interesanti