Latvijā
Jūrmalā pie miljoniem eiro vērtiem līgumiem arvien biežāk tiek domes galvenās pilsētplānotājas brāļa firma
Jūrmalas dome ir iecerējusi pilsētā nomainīt visas sabiedriskā transporta pieturvietas. Tam dome plāno tērēt divarpus miljonus eiro jeb vairāk nekā 12 000 eiro vienai pieturai. Pašlaik ir noslēdzies metu konkurss, kura uzvarētājam arī būs tiesības uzzīmētās pieturvietas izbūvēt dzīvē. Dome par labāko atzinusi vietējā dārzkopības uzņēmuma "JLD" piedāvājumu. Šī firma pieder domes galvenās pilsētplānotājas brālim, un kompānija pēdējā laikā saņem arvien naudīgākus pašvaldības pasūtījumus.
Bordāns lēš – jauna cietuma iecere atlikta uz pieciem gadiem
Valsts kontroles ziņojums par ieslodzīto resocializāciju kārtējo reizi norādījis uz kritisko Latvijas cietumu stāvokli. Cietumi ir veci, to infrastruktūra kavē notiesāto resocializāciju. Tomēr jauna cietuma būvniecība, par kuras nepieciešamību runā vismaz 12 gadus, atkal ir atlikta vismaz uz pāris gadiem.
Jaunie ārsti cīņā par algām neizslēdz ministres demisijas prasīšanu un vēršanos Satversmes tiesā
Jaunie ārsti cīņā par algām, lai tās medicīnas jomā strādājošajiem nākamgad pieaugtu iepriekš solītajā apmērā, neizslēdz arī veselības ministres Ilzes Viņķeles ("Attīstībai/Par!") demisijas prasīšanu, kā arī vēršanos Satversmes tiesā (ST). To Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs Kārlis Rācenis.
Mazajiem vēža pacientiem palīdzēs ar jaunu metodi DNS analīzē
Sadarbībā ar Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un Bērnu slimnīcu, vērienīgu projektu uzsācis uzņēmums "Mikrotīkls". Visiem bērniem - vēža pacientiem Latvijā – būs iespēja veikt pilnu genoma sekvenēšanu jeb noteikt DNS secību. Tas savukārt ļaus noteikt bērniem piemērotākās ārstēšanas metodes un samazināt negatīvos blakusefektus, kādi rodas piemēram, no ķīmijterapijas. No šiem datiem tiks veidota arī genoma datubāze.
Atteiksies no divpakāpju izglītības medmāsām
Sarežģīto izglītības sistēmu medicīnas māsas profesijas apgūšanai plānots mainīt. Jaunā kārtība gan paildzinātu pamatstudiju garumu, taču dotu absolventiem krietni plašāku kvalifikāciju un līdz ar to – iespējas brīvi pārvietoties darba tirgū.
Valkas novadā satraukums par skolu tīkla reformas plāniem
Ja spēkā stāsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinātās izmaiņas par minimālo audzēkņu skaitu skolās, vairāk nekā puse pamatskolu Latvijā neatbildīs plānotajiem kritērijiem un nesaņems valsts finansējumu. Valkas novadā ministrijas prasības nespēs izpildīt neviena skola, arī vidusskola. Valkas novadā uzskata – ja Saeima atbalstīs ministrijas ieceri, iedzīvotāji izglītības nepieejamības dēļ lauku novadus atstās.
Pasaules insulta dienā daudz cilvēku izmanto iespēju noteikt risku saslimt
Daudzi cilvēki šodien, Pasaules insulta dienā, izmantoja Stradiņa slimnīcā piedāvāto iespēju veikt analīzes un mērījumus, lai noteiktu savu insulta risku. Paaugstināts cukura līmenis asinīs, sirds ritma svārstības un citas pazīmes liecina par insulta draudiem. Taču, klausot ārstus un lietojot norādītās zāles, riskus var mazināt. 
Deputāti sola labot trūkumus administratīvi teritoriālās reformas plānā
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātā pašvaldību reformas modeļa nodošanu izskatīšanai Saeimai pirmajā lasījumā. Komisijā gan izskanēja, ka reformas piedāvājumā ir trūkumi un tie ir jālabo.
Par Uzvaras pieminekļa nākotni lems darba grupa
Pēc vairāk nekā pusgadu ilgām diskusijām deputāti vienojušies Uzvaras pieminekļa nākotnes izšķiršanai veidot jaunu darba grupu. Tā otrdien, 29. oktobrī, kopsēdē lēma Saeimas Izglītības un Ārlietu komisijas deputāti. Pagaidām ticamākais variants ir mainīt Uzvaras pieminekļa nosaukumu un pie pieminekļa izvietot plāksnes ar informāciju par Latvijas okupāciju. Kad tas varētu notikt, gan nav zināms.
Eiropas Padomes pārstāvji pētīs iespējamus pārkāpumus Latvijas teritoriālajā reformā
Eiropas Padomes (EP) Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Monitoringa komiteja, pamatojoties uz Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vēstuli, lēmusi rīkot faktu noskaidrošanas vizīti Latvijā, lai gūtu priekšstatu par iespējamiem Eiropas vietējo pašvaldību hartas pārkāpumiem saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu Latvijā, informēja LPS.
Jaunākie
Interesanti