Latvijā
Kuldīgas novadā nelikumīgi nozāģē dižegli
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) nodevusi policijai lietu par dižkoka nelikumīgu nozāģēšanu mežā Kuldīgas novadā. Vides sargi šogad fiksējuši jau vairākus gadījumus, kad apzināti iznīcināti milzīgi koki, kurus aizsargā likums.
Latvijas skolās trūkst vairāki simti pedagogu; pieprasīti skolotāji uz pusslodzi
Latvijas skolās trūkst vairāki simti pedagogu, un problēma ir samilzusi tiktāl, ka atsevišķos mācību priekšmetos stundas nemaz nenotiek. Iepriekš vēstīts, ka Rīgas 40. vidusskolā matemātiku nākas mācīt kāda skolēna vecākam. Ir pieprasījums pēc skolotājiem, kuri strādā nepilnu slodzi. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) cer, ka problēmu risinās tālāka skolu tīkla sakārtošana. 
Atjaunots ceļa posms pie Aknīstes
Pabeigti seguma atjaunošanas darbi reģionālā autoceļa Vecumnieki-Nereta-Subate (P73) posmā no Aknīstes līdz krustojumam ar autoceļu Rubeņi–Ancene–Subate (V800) (97,69. – 113,00. km), informēja "Latvijas Valsts ceļi".
Ministrijām dažādi viedokļi par Covid-19 ierobežojumu nākotni
Jau ilgu laiku cīņā ar Covid-19 Latvija ik pa laikam lēmusi mīkstināt dažādus noteikumus un ierobežojumus. Par spīti tam – Latvija, līdzās Vatikānam, ir vienīgās Eiropas valstis, kuras nav iekļuvušas saslimstības rādītāju dzeltenajā vai sarkanajā sarakstā. Tajā pašā laikā saslimstība Latvijā pēdējā laikā aug. Vai varam atļauties arī nākotnē ierobežojumus atstāt esošajā līmenī vai pat mazināt, lai attīstītu ekonomiku, vai tomēr jāraugās stingrāku noteikumu ieviešanas virzienā. Atbildīgo ministriju redzējumi atsevišķās jomās atšķiras.
Daudzviet Rīgā šogad sašaurinātas brauktuves pie gājēju pārejām
Daudzviet Rīgā šogad sašaurinātas brauktuves pie gājēju pārejām, lai uzlabotu satiksmes drošību, informē Rīgas domes satiksmes departamentā. Vairākas šādas vietas ir Kurzemes prospektā. Pagaidām tajās nav uzstādīti drošības stabiņi, līdz ar to autovadītāji nesteidzas jauno kārtību ievērot, tā novēroja Latvijas Radio. Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka tad, ja stabiņus uzstādīs, gājēju pārejas tiešām kļūs drošākas.
Jūras konteinerā atrod vairāk nekā 10 miljonus kontrabandas cigarešu
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, pagājušajā nedēļā veicot jūras konteineru kontroli Rīgas brīvostas teritorijā, novērsa vairāk nekā 10 miljonu cigarešu kontrabandu. Nelegālo cigarešu kravu atklāja muitas kinologi ar tabakas meklēšanas darba suņiem, informēja VID.
Auces centrā sakārtos bijušo «Zemgales piena» teritoriju
Valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sākusi šogad pārvaldībā pārņemto, bijušo 2017. gadā likvidētās AS "Zemgales piens" īpašumu – bijušās pienotavas, katlu mājas un saimniecības ēkas – sakārtošanu Vītiņu ielā 15A un 15B, Auces centrā, atbrīvojot teritoriju no 62 tonnām naftas produktu atkritumu, kā arī plānojot īpašumā esošo degradēto būvju demontāžu, kas radīs iespēju īpašumu jaunai attīstībai, informēja VNĪ.
Par slēgtā Brasas cietuma nākotni lems tikai pēc Liepājas jaunā cietuma pamatakmens ielikšanas
Pagājis pusotrs gads, kopš Rīgā slēdza Brasas cietumu. Pagaidām tas joprojām atrodas Ieslodzījuma vietu pārvaldes ziņā. Taču joprojām nav skaidrs, kas ar vēsturisko ēku kompleksu notiks nākotnē. Apkaimes aktīvisti cer, ka nākotnē tas būs publiski pieejams un izmantojams arī aizvien rosīgākajām apkaimju biedrībām. Taču tam būtu vajadzīgs Latvijā līdz šim netipisks apsaimniekošanas modelis.
Jaunākie
Interesanti