Latvijā
Ministre: Sociālā atbalsta palielināšana valsts budžetā prasīs 35 miljonus eiro
Lai palielinātu garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmeni, sociālā nodrošinājuma pabalstu, minimālo pensiju un trūcīgas personas ienākuma līmeni, valsts budžetā būs nepieciešami aptuveni 35 miljoni eiro, bet pašvaldību budžetos būs jāatvēl papildus 10 miljoni eiro, intervijā LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”).
Mūžīgie bērni: īslaicīgā aprūpe – tikai uz papīra?
Asistentu nav, palīdzība stipri ierobežota, un arī laika sev "mūžīgo bērnu" vecākiem tikpat kā nav. Valsts piedāvā pakalpojumu, ko sauc par "atelpas brīdi". Tā ideja ir bērna nodošana īslaicīgā institucionālā aprūpē, burtiskā nozīmē ļaujot vecākiem mazliet ievilkt elpu un piemirst par ikdienas rūpēm. Cik šie pakalpojumi ir pieejami bērniem ar īpašu kopšanu?
Ministrs Pūce apturējis Ķekavas novada teritorijas plānojumu
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attstībai/Par!”) apturējis Ķekavas novada teritorijas plānojumu, jo ministrija tajā konstatējusi vairākas neatbilstības normatīvo aktu prasībām, kas var radīt dažādas interpretācijas to piemērošanā, informēja ministrija.
Kalētu muižas brūzī ierīko sociālā atbalsta centru un feldšerpunktu
Lietuvas pierobežā, Priekules novada Kalētu pagastā, nokļūšana sociālā atbalsta centrā bijusi neiespējama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, apgrūtināta tā bijusi arī feldšerpunktā. Taču šovasar pēc vērienīgiem remontdarbiem muižas brūža pirmajā stāvā ir piepildījies sen lolotais sapnis par vides pieejamību sociālajiem un veselības pakalpojumiem.
Arī Jēkabpilī būs brīvdabas klavieres
Šovasar Jēkabpilī galvenajā parkā izvietotas vairākas klavieres – vairāk gan kā dizaina objekts, taču ikviens interesents uz tām varēs arī kaut ko uzspēlēt par prieku sev un citiem. Patlaban arī norit klavieru apgleznošana.  
Par svētku norisi Aglonā pašlaik valda neziņa
Pēc mēneša desmitiem tūkstoši cilvēku dosies uz Aglonu, jo tur notiks ikgadējie Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Taču šobrīd ne valdība, ne pašvaldība, ne arī baznīca nezina, kā rīkoties, lai ievērotu visus ierobežojumus cīņai ar Covid-19 . Šobrīd noris sarunas, kurās iesaistīsies arī epidemiologi.     
REPORTĀŽA: Gadu pēc inaugurācijas Levits atgriežas Gaismas pilī
Tieši pirms gada jaunais Valsts prezidents Egils Levits Latvijas Nacionālajā bibliotēkā svinēja savu inaugurāciju. Pēc gada augstajā amatā viņš atzīst – pats sev uzstādīto mērķi kļūt par visas tautas prezidentu esot ļoti centies piepildīt. Trešdien, 8. jūlijā, Valsts prezidents kopā ar kundzi Andru Leviti atkal viesojās bibliotēkā, lai apskatītu Gaismas pils lielākos dārgumus – retās grāmatas un rokrakstus.
Milzkalnes stacijā vilcieni biežāk varētu pieturēt pēc diviem gadiem
Ja jūs dzīvojat Milzkalnē, jūs varat gan stundu, gan divas, gan pat trīs stāvēt, domādams, kā lai iekāpj vilcienā, kurš regulāri brauc garām stacijai neapstājoties. Vietējie iedzīvotāji sūdzas, ka tas sagādā lielas neērtības. Bet ministrija sola, ka situāciju varētu atrisināt pēc diviem gadiem, kad gaidāma stacijas renovācija un jauni elektrovilcieni, noskaidroja LTV raidījums “4.studija”.
Jaunākie
Interesanti