Latvijā
Elektrolīniju remonti rada neērtības zemes īpašniekiem
Uzņēmums “Sadales tīkls” pēdējos gados sācis intensīvu elektrolīniju aizsargjoslu un trašu tīrīšanu. Elektrības lietotājiem tas sola drošāku un stabilāku energopadevi, bet zemes īpašniekiem, kuru teritorijās atrodas elektrolīnijas, jāmācās sadzīvot ar “Sadales tīkla” darbinieku vizītēm.
Krustpils novadā atsavinātas 99 700 nelegālās cigaretes
12. jūnijā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) Jēkabpils iecirkņa darbinieki sadarbībā ar Valsts robežsardzes un Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonām sankcionētas kratīšanas laikā vilciena vagonā atrada un izņēma 39780 cigaretes "Premjer" bez akcīzes markām un 59 920 cigaretes "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām, LSM.lv pavēstīja VP ZRP pārstāve Dace Kalniņa. Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess. 
Lojas Kultūras nams joprojām nav nodots ekspluatācijā
Sējas novada Lojas ciemā esošais Kultūras nams pēc atjaunošanas darbiem ekspluatācijā bija jānodod 2018. gadā, taču būvuzņēmums joprojām nav pabeidzis tā remontu. Pēc vairākkārtējas termiņu pagarināšanas būvfirma šī gada februārī solīja, ka kultūras nams durvis vērs 1. jūnijā, tomēr rekonstrukcija tā arī nav pabeigta.
Kamēr ierēdņi pusgadu lemj, alerģiskajiem zīdaiņiem pārtiku nākas sūtīt no Lietuvas
Vienas pievienotās sastāvdaļas dēļ Latvijas ierēdņi jau pusgadu spriež, vai atļaut tirgot speciālo piena maisījumu bērniem ar smagu olbaltumvielu nepanesamību. Tikmēr ar alerģiju sirgstoši bērni turpina ciest, nesaņemot piemērotu pārtiku, bet vecāki izmisīgi mēģina iepirkties kaimiņvalstīs, kur izmaiņas produkta sastāvā nav izraisījušas nekādas sekas, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Ar «ABLV» banku saistītās adresēs notikušas vērienīgas kratīšanas; aizturētas vairākas personas
Otro reizi šī gada laikā notiek vērienīgas kratīšanas un aizturēšanas saistībā ar likvidējamo “ABLV Bank”. Valsts policija sadarbībā ar citām iestādēm agri no rīta uzsāka kratīšanas 45 vietās, to skaitā arī bankas augstceltnē Skanstes ielā un Elizabetes ielas namā, kurā iepriekš atradās bankas centrālais birojs. Darbības notiek jau senāk sāktā tā dēvētā “ABLV Bank” pamatprocesa ietvaros, kurā policija izmeklē iespējamu naudas atmazgāšanu vairāku simtu miljonu eiro apmērā.
Policija Kurzemē pieķērusi divus ātrumpārkāpējus, kuri traucās ar ātrumu virs 140 km/h
Aizvadītajā diennaktī Kurzemē ir pieķerti kopumā 40 ātrumpārkāpēji. Visvairāk no tiem pieķerti Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā – kopumā 13. Divi no ātrumpārkāpējiem izceļas uz pārējo fona, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu vairāk nekā par 51 kilometru stundā, par ko saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu paredzēta tiesību atņemšana, LSM.lv informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.
Dienesta suns palīdz atklāt nelegālo cigarešu glabāšanas vietas Jēkabpils tirgū
Turpinot darbu nelegālo akcizēto preču jomā, 6. jūnijā Jēkabpils tirgus teritorijā, izmantojot dienesta suni Darvinu, tika atrasti un atsavināti vairāki tūkstoši cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Par pārkāpumu ir uzsākta administratīvā lietvedība, LSM.lv informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) pārstāve Dace Kalniņa.
Tiesvedību ilgumu izvērtēšanas darba grupa identificējusi četrus diskutējamus jautājumus
12.jūnijā Augstākajā tiesā notika tiesu varas pārstāvju un valsts politikas veidotāju diskusija par četriem jautājumiem, kurus kā diskutējamus atlasījusi tiesvedību ilgumu izvērtēšanas darba grupa. Tie ir – par videokonferenču izmantošanas veicināšanu, par tiesu, advokātu un prokuroru kalendāra darbības uzlabošanas iespējām, par tiesu debašu ilguma ierobežošanu un par procesuālo sankciju piemērošanu, LSM.lv informē Augstākās tiesas pārstāve Rasma Zvejniece.
Pie Dobeles un Bauskas sākusies ceļa seguma atjaunošana
Sākušies seguma atjaunošanas būvdarbi uz autoceļa Dobele–Bauska (P103) divos posmos – no Dobeles līdz Kroņaucei (3,092.–14,000. km) un autoceļa posmā pirms Bauskas (62,98.–65,96. km), Rundāles novadā, informē "Latvijas Valsts ceļi".
Ārā no krīzes. Ludzā notiek pirmais pēcizolācijas amatnieku tirdziņš
Covid-19 krīze ir ietekmējusi gan tūrisma nozari, gan mainījusi amatnieku un mājražotāju dzīvi. Ludzā ar mērķi piedāvāt amatniekiem un mājražotājiem iespēju realizēt savu produkciju pēc trīs mēnešus ilgās izolācijas, ir sākuši darboties amatnieku un mājražotāju tirdziņi. Sestdien Vecpilsētas laukumā jau notiek pirmais šāds pasākums. Kopumā savu produkciju pārdos vairāk nekā 30 mājražotāji un amatnieki.
Jaunākie
Interesanti