Latvijā
Latgales lielajās slimnīcās paliatīvā aprūpe pieprasīta, bet naudas trūkst
Paliatīvā aprūpe - iespēja gan dzīvot, gan aiziet aizsaulē cienīgi. Vēža slimnieki, neiroloģijas un kardioloģijas pacienti ar hronisku sirds mazspēju, pacienti ar nopietniem izgulējumiem un mugurkaula traumām, cilvēki ar smagām diagnozēm, kuru izārstēšana vairs nav iespējama, ir tie, kam nepieciešama paliatīvā aprūpe. Latvijas Radio pabija divās Latgales lielākajās slimnīcās - Rēzeknē un Daugavpilī. Tajās paliatīvā aprūpe ir pieprasīta, bet visus nav iespējams uzņemt naudas trūkuma dēļ.
Mediju uzraugs aizvien neredz iespēju izmaiņām kanāla LNT apraidē
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš aizvien neredz iespēju mainīt apraides atļaujā noteikto formātu. To Āboliņš šodien pauda sarunā ar Latvijas Radio pēc padomes tikšanās ar "All Media Baltics" vadību.
Valsts darba inspekcijas Rīgas reģionā trūkst trešdaļas no nepieciešamajiem inspektoriem
Par darba drošības pārkāpumiem iedzīvotāji anonīmi var informēt Valsts darba inspekciju. To 24. oktobrī darīja arī Latvijas Radio programmu producente Ieva Zeiza. Viņa bija novērojusi cilvēkus, kas uz piecu stāvu augstumā esošā Finanšu ministrijas ēkas jumta strādāja bez drošības stiprinājumiem. Pārbaude bija ieplānota vien pēc 19 dienām, bet nelaime, kas atņēma viena strādnieka dzīvību, nāca ātrāk. Pēc nelaimes gadījuma no amata atkāpusies ēkas pārraudzītāja - "Valsts nekustamo īpašumu" valdes locekle Kitija Griškevica. Kādēļ ziņojumi par tik nopietniem darba drošības pārkāpumiem tiek pārbaudīti tik novēloti un vai iedzīvotāju sūdzības tiek prioritarizētas, pētīja Latvijas Radio.
Oktobrī skatītākais TV kanāls Latvijā bija TV3
Konsolidētās televīzijas (TV) skatītākais kanāls oktobrī bija TV3, kuram veltīti 11% no kopējā TV skatīšanās laika. Otrs skatītākais kanāls bija LTV1, kura skatīšanās laika daļa bija 9,3%. Savukārt trešais skatītākais kanāls oktobrī bija Pirmais Baltijas kanāls (PBK), kura skatīšanās laika daļa bija 8,6%, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" apkopotā informācija.
Kāda būs TV3 un LNT apvienošana un nākotne? Intervija ar mediju koncerna vadītāju
Apvienojot LNT un TV3 ziņu redakcijas, darbu zaudēs apmēram 30 cilvēku – to intervijā Latvijas Radio apstiprina mediju koncerna „All Media Baltics” vadītājs Kristians Antings (Christian Anting). Taču viņš ir pārliecināts, ka līdz ar jaunas digitālās platformas attīstību jau pēc gada, pusotra apvienotajā ziņu dienestā strādās vairāk cilvēku nekā līdz šim. Darbiniekiem sāpīgo sociālās aizsardzības jautājumu gan Antings komentē izvairīgi un nesola, ka turpmāk visus ņems darbā ar darba līgumiem, kā to aicinājušas žurnālistus pārstāvošās organizācijas.
Valdība izbraukuma sēdē Alūksnē uzklausa novada vajadzības
Lai nepastarpināti iepazītos ar aktualitātēm reģionos, Latvijas valdība mēdz rīkot izbraukuma sēdes dažādos Latvijas novados. Tiesa gan – šī tradīcija tiek ievērota diezgan neregulāri. Pirmā izbraukuma sēde notika 2007. gada Valmierā, pēc tam 2016. gadā Liepājā un 2017. gadā Daugavpilī. Otrdien, 12.novembrī, Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) valdība devās uz  Alūksni.
Ciblas novada skolniece uzvar prezidenta uzrunas konkursā
Nupat noslēdzies Valsts prezidenta kancelejas izsludinātais radošo darbu konkurss, kurā skolēni bija aicināti sagatavot uzrunu “Mūsdienu varonības tēli Latvijā”.  Viena no trim konkursa uzvarētājiem ir Ciblas skolniece Antra Toporkova.
Liepājas Diakonijas centrs prasīs pienācīgu aprūpi smagi slimiem cilvēkiem un atbalstu viņu kopējiem
Liepājas Diakonijas centrs kopā ar iedzīvotājiem šonedēļ plāno vērsties pie vairākām instancēm gan valsts, gan pašvaldības līmenī, pieprasot uzlabot aprūpes iespējas smagi slimiem cilvēkiem viņu dzīvesvietā, kā arī atbalstīt tos, kuri ikdienā kopj šādus slimniekus. Rezolūcijas autori uzskata, ka šobrīd atbalsts ir nepietiekams un rodoties fiziski un psiholoģiski smagas situācijas.
NEPLP pieļauj sodus jau decembrī iecerētajā pārejā no LNT uz jaunu TV kanālu
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) otrdien, 12.novembrī, saņēma koncerna “All Media Baltics” iesniegumu par iecerētajām izmaiņām LNT kanāla darbībā, taču padomes pārstāvis Ivars Āboliņš skaidroja, ka šādas izmaiņas nemaz nav iespējams, tā vieta būtu jāsaņem jauna apraides atļauja.
Jaunākie
Interesanti