Latvijā
Ķezbere tomēr decembrī atstās darbu NEPLP
Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Dace Ķezbere atstās amatu 15. decembrī. To viņa paziņoja Latvijas Televīzijas darbinieku kopsapulcē.
Eksperte: Latvijā daudz «problemātisku narkotiku lietotāju»
Latvijas narkotiku lietošanas rādītāji Eiropas Savienības kontekstā ir vidēji, tomēr mūsu valstī ir daudz "problemātisko narkotiku lietotāju", intervijā Latvijas Radio sacīja Agnese Zīle-Veisberga, kura Iekšlietu ministrijā atbild par narkotiku apkarošanu.
Pirmsskolu padome: Šuplinskas ierosinājumi ir bērnudārzu pedagogu darba noniecinājums
Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (Jaunā konservatīvā partija) ierosinājums pārskatīt pedagogu slodzes bērnudārzos ir daba noniecinājums, jo pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki bērniem iemāca ļoti daudzas dažādas lietas, intervijā Latvijas Radio sacīja 49. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja un Rīgas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu konsultatīvās padomes vadītāja Vineta Jonīte.
«De facto»: Rīgas iepirkumā 150 miljoni eiro nonāks Šķēles, Rāvja un Mamedova ģimeņu firmu kontos
Ar pretrunīgu reputāciju apveltītām ģimenēm piederoši uzņēmumi saņems apmēram 150 miljonus eiro vērtu pasūtījumu Rīgā. Ekspolitiķa Andra Šķēles, būvuzņēmēja Gunta Rāvja un uzņēmēja Adigjozala Mamedova ģimeņu uzņēmumi gluži ekskluzīvā kārtā, bez konkurentiem arī turpmākos piecus gadus būs atbildīgi par Rīgas ielu tīrīšanu, noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
«Latvenergo» lietas sarunas izgaismo «Rietumu bankas» lomu Daugavpils koģenerācijas projektā
Pirms deviņiem gadiem valsts uzņēmumu “Latvenergo” satricināja korupcijas skandāls saistībā ar vairākiem daudzmiljonu iepirkumiem. Tā rezultātā amatus zaudēja “Latvenergo” un tā meitasuzņēmuma “Sadales tīkls” vadība, bet tiesās nonāca vairāki kriminālprocesi. Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” no saviem informācijas avotiem uzzināja par kādu līdz šim nezināmu “Latvenergo” lietas atzaru.
Zasulaukā būs Rīgā pirmā «kaķu pilsētiņa»
Rīgas dome atbalstījusi biedrības “Šri Ganeša” vēlmi Zasulaukā izveidot vietu, kur vienkopus dzīvos līdz pat 100 kaķu. "Kaķu pilsēta" došot mājas bezsaimnieka kaķiem un taps aizaugušā teritorijā, kuru nu uz 10 gadiem pilsēta nodod biedrības un kaķu rīcībā.  Lai gan biedrība sola dzīvniekus sterilizēt un vakcinēt, šāds dzīvnieku bars vienkopus apkaimes iedzīvotājos raisa arī bažas un neizpratni.
Alsungā godina 17.gadsimta pārvaldnieka fon Šverina paveikto
Šīs nedēļas nogalē Alsungā notiek novada plašākais pasākums - Svētā Miķeļa svētki. To laikā īpaši tika godināts 17. gadsimta Alsungas novada pārvaldnieks, vācu tautības muižnieks Ulrihs fon Šverins. Viņa valdīšanas laikā novads ieguva to savdabību, kas to izceļ joprojām. Par godu nozīmīgajai personībai tika atklāta gan piemiņas plāksne, gan Daces Priedes grāmata “Kur sarkanas ogas auga”.  
Pie bijušā Brasas cietuma dīvaini atkritumi – ielu apgaismojuma lampas
Vērīgi vilciena pasažieri ir novērojuši izmestus dīvainus atkritumus starp Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu un kādreizējo Brasas cietumu – lielas lampas. Lampu īpašnieks arī nav slinkojis mērot ar kājām daudzus desmitu metru, stiepjot šīs lampas, jo piebraucamo ceļu šeit nemaz nav. Pašvaldības policija sola reaģēt un mēģināt noskaidrot, kurš ir piesārņojis šo teritoriju.  
KNAB aizturētais Ķekavas vicemērs Vītols atkāpjas no amata
Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aigars Vītols (Latvijas Zemnieku savienība) nolēma atkāpties no amata saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja uzsākto kukuļošanas lietas izmeklēšanu, kuras ietvaros piektdien viņš tika aizturēts.
CSDD atzīst: Topošā «Lidl» centra infrastruktūra Dzelzavas ielā pasliktinās satiksmes drošību
Viens no “Lidl” jauniem veikaliem atradīsies Rīgā, Dzelzavas ielā, un tur jau ir sākta būvniecība. Vietējie iedzīvotāji saņēmuši atzinumu, ka piedāvātais infrastruktūras risinājums apdraudēs satiksmes drošību, un apstrīdējuši būvatļauju. Tagad pašvaldības Pilsētas attīstības departaments negribīgi sola pieņem lēmumu līdz 11. oktobrim, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Sadursmē ar kravas auto gājis bojā velosipēdists
Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 92 ceļu satiksmes negadījumi un vairākas ugunsnelaimes. Sadursmē ar kravas auto dzīvību ir zaudējis viens velosipēdists, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.
Zilākalna ciemata ūdenstornis iegūst jaunu elpu
Zilākalna ciemata ūdenstornis šovasar ieguvis jaunu elpu - atjaunots pats tornis un blakus tam tapusi piebūve, kurā izvietotā ekspozīcija iepazīstina gan ar Zilākalna ciemu, gan pašu kalnu.  
Sola atjaunot arī ietves līdz topošajam muzeju krātuvju kompleksam Pārdaugavā
Vērienīgais muzeju krātuvju komplekss Pārdaugavā, Pulka ielā 8, kurā vienuviet glabāsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, kā arī Rīgas Kino muzeja krājumi, patlaban ir būvniecības noslēguma fāzē. Rīgas domē sola, ka arī gājējiem komplekss būs pieejams, jo pēc tā nodošanas ekspluatācija izbūvēs arī ietves, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Ilūkstē «Sēļu istaba» ar novada priekšmetiem un dzīvesstāstiem
Ilūkstē seno lietu krātuve uzaicināja novada ļaudis ar lepnumu stāstīt par savu dzimtu, ģimeni un apkopot Sēlijas novada vēsturi. Līdztekus senām fotogrāfijām, amatu lietām, darinājumiem un mēbelēm Sēļu istaba apaug arī ar dzīvesstāstiem, jo katra atnestā manta ir liecība par novada cilvēkiem, to dzīvi un tradīcijām. Arī šodienas cilvēki atstāj savu artavu Sēlijas novada vēstures tapšanā.
Jaunākie
Interesanti