Latvijā
Kāpēc jaunieši izdara pašnāvību, un ko darīt, lai laikus pamanītu riskus?
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests šogad 140 reizes ir devies izsaukumos pie bērniem un jauniešiem, kas mēģinājuši izdarīt pašnāvību. Jaunākajam no viņiem bija tikai 11 gadu. Pie kāda divpadsmitgadnieka aizbrauca par vēlu, palīdzēt viņam vairs nevarēja… Mēs par šiem gadījumiem uzzinām reti: vecāki par to runāt nespēj, savukārt skolas nevēlas.
Saeimai rudens sesijā - budžets, augstskolu pārvaldības reforma un citi jautājumi
Pēc pusgada pārtraukuma ceturtdien Saeimas rudens sesijas atklāšana norit klātienē. Saeimas komisiju dienas kārtībā rudenī jau tradicionāli jāizskata nākamā gada budžets, kā arī, iespējams, nodokļu reforma. Savukārt izglītības jomā garas diskusijas prognozējamas par augstskolu pārvaldības reformu. Tikmēr Valsts prezidents, uzrunājot deputātus, aicināja nevilcināties ar Sabiedrisko mediju likuma pieņemšanu.
Izglītības attīstības pamatnostādnes turpmāk apstiprinās valdība
Saeima ceturtdien, 3. septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Izglītības likumā, kas deleģē valdībai apstiprināt izglītības attīstības pamatnostādnes, informēja parlamentā.

Iepriekš pamatnostādnes pieņēma Saeima. Grozījumi paredz, ka izglītības attīstības pamatnostādnes izstrādā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un iesniedz tās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai. Pēc komisijas atbalsta saņemšanas IZM virza šīs pamatnostādnes apstiprināšanai Ministru kabinetā.
Negaisu dēļ ceturtdienas rītā elektroapgāde tika traucēta 4000 klientu
Ceturtdien, 3. septembrī, no rīta negaisu dēļ ir reģistrēti vairāki elektrotīklu bojājumi, kuri radījuši elektroapgādes traucējumus klientiem valsts centrālajā daļā un austrumos. Ap plkst. 8.30 elektroapgāde tika traucēta aptuveni 4000 klientu Neretas, Viesītes, Krimuldas, Jaunjelgavas, Vecumnieku, Jēkabpils, Gulbenes u.c. novados, paziņojumā medijiem informēja AS “Sadales tīkls”.
Daugavpils skolotājiem pašvaldība nodrošinās veselības apdrošināšanu
Apstākļos, kad izplatās Covid-19 infekcija, ir svarīgi aizsargāt skolotājus, apdrošinot viņu veselību, lemjot par šāda atbalsta ieviešanu, uzsver Daugavpils domes vadība. Pašlaik pilsētas Izglītības pārvalde organizē iepirkuma konkursu veselības polišu iegādei, kuras saņems gan vispārizglītojošo, gan pirmsskolas, gan interešu izglītības pedagogi.
Judīte Čunka: Žurnālistiem ir arvien grūtāk strādāt Baltkrievijā
Ilgāku laiku Baltkrievijā protestu laikā strādāja LTV filmēšanas grupa - žurnāliste Judīte Čunka un operators Aigars Kovaļevskis. Viņi Baltkrievijā ir bijuši daudzkārt. Judīte Čunka atzīst, ka strādāt Baltkrievijā, kur pirmo reizi bija tik plašas pret varu vērstas demonstrācijas, bija neierasti, un ir skaidrs, ka medijiem darbs Baltkrievijā būs aizvien vairāk apgrūtināts.
Valdība būtiski paplašina avioceļojumu iespējas
Ministru kabinets trešdien, 2.septembrī, vienojās atļaut avioceļojumus uz valstīm, kurās divkārtīgi pārsniegts vidējais 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs Eiropas Savienībā (ES), vienlaikus nosakot, ka pēc atgriešanās no šīm valstīm būs obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija.
Zlēku baznīcai dāvina jaunu kroņlukturi
Ventspils novada Zlēku iedzīvotāji stāsta, ka ciema sirds ir 1645. gadā celtā baznīca. Dievnamā kalpo evaņģēliski luteriskā draudze. Gadu gaitā baznīca ir ievērojami cietusi, bet tagad dāvanā no kādas ģimenes saņēmusi jaunu kroņlukturi. Baznīcām nepieciešamais ir jāsagādā no ziedojumiem, tāpēc šāds dāvinājums tiek ļoti novērtēts.
Interešu izglītībā Zemgalē – jaunais mācību gads pilns sarežgījumu
Profesionālās ievirzes skolām, pie kurām pieskaitāmas arī mūzikas un mākslas skolas, kā arī interešu izglītības pulciņiem jaunais mācību gads būs vēl sarežģītāks nekā vispārizglītojošajām skolām. Dobelē un Jelgavā norādīja, ka galvenās problēmas būs ar loģistiku – saplānot mācību stundu sarakstu, kā arī bērnu distancēšanos.
Jaunākie
Interesanti