Latvijā
Rēzeknes novada pašvaldība pirmo reizi nojauc patvaļīgi uzceltu ēku
Rēzeknes novada Ozolaines pagastā pie Gaiduļu ezera aizsargjoslas teritorijā pirms pieciem gadiem patvaļīgi uzcelta guļbūves tipa ēka, kas atrodas vien četru metru attālumā no ezera krasta līnijas, gar ezeru uzbūvēts nožogojums, ierīkota tranšeja un veikti vēl citi darbi. Īpašniekam uzbūvētā ēka bija jānojauc, tomēr viņš to vairāku gadu garumā nav izdarījis, tāpēc tagad Rēzeknes novada dome pieņēmusi lēmumu par patvaļīgās būves piespiedu nojaukšanu. Tas ir pirmais gadījums, kad Rēzeknes novadā pašvaldība nojauc patvaļīgi uzceltu ēku.
TV3 pārsūdzējusi NEPLP mutisko aizrādījumu par tās kritizēšanu; arī LTV tiesā apstrīdējusi sodu par Helmaņa pieminēšanu sižetā
Turpinās strīds starp Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) un divām televīzijām par mediju uzrauga piemērotajiem sodiem par it kā nepienācīgu precizitāti ziņu pārraidēs. Proti, TV3 tiesā apstrīd NEPLP mutvārdu aizrādījumu par pašas padomes kritizēšanu ēterā. Savukārt Latvijas Televīzija (LTV) tiesā iebilst pret 500 eiro sodu par to, ka kādā sižetā iztirzāta mediju uzrauga drauga un Nacionālās apvienības politiķa Ogres mēra darbība. Mediju nozare uzskata, ka plašsaziņas līdzekļu padome savtīgos nolūkos izmanto tai iedoto sodīšanas iespēju.
Rīgā valsts svētkus atzīmēs ar svinīgiem pasākumiem, koncertiem un uguņošanu
Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma – ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo bruņoto spēku (NBS), Iekšlietu ministrijas (IeM) un ārvalstu vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana, informē Rīgas domē.
Bondars: Politikas būtība ir solīt vairāk
Politikas būtība ir solīt vairāk, jo vienmēr būs situācija, kurā ieceres ir lielākas par iespējām, intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars ("Attīstībai/Par!").
Tautiešu atgriešanās Latvijas darba tirgū: dzirdīgas ausis ārvalstīs notvert nav viegli, bet iespējami
Par spīti tam, ka Latvijā brīvo vakanču ir vairāk nekā darbu darītāju, ir vairāki šķēršļi, kas attur tautiešus atgriezties no ārzemēm un iekļauties darba tirgū. Lai domāšanu mainītu vairākām iesaistītajām pusēm, piemēram, valsts institūcijām, darba devējiem, darba sludinājuma portāliem, kā arī Latvijā dzīvojošajiem draugiem, radiniekiem un paziņām jāstrādā roku rokā un jāaiznes šī ziņa līdz dzirdīgajām tautiešu ausīm ārvalstīs.
«Glābēji». Īpašumu pievākšana «Latvijas Hipotēkas» stilā
Izmisumā nonākuši cilvēki cerētā aizdevuma vietā zaudē īpašumus — tādi ir uzņēmuma "Latvijas Hipotēka" klientu stāsti. Viņi vērsušies gan policijā, gan Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), tomēr neviena iestāde uzņēmējus neapturēja. Kā šī īpašumu pievākšana darbojās?
Palielina sodus par sēklu tirdzniecības prasību pārkāpšanu
Palielināti sodi par sēklu tirdzniecības prasību pārkāpšanu. Saeima atbalstījusi grozījumus Sēklu un šķirņu aprites likumā, nosakot lielāku minimālo administratīvo sodu par nesertificētu sēklu tirdzniecību. Valsts augu aizsardzības dienests vēsta, ka šogad konstatēti vien divi pārkāpumi, tikmēr nozares asociācija norāda, ka sēklu materiāla pelēkais tirgus ir liels un esošā kontroles kapacitāte nav pietiekama.
Aicina ziedot Brīvības pieminekļa izgaismošanai
Šobrīd gaišs ir laukums ap Brīvības pieminekli, bet valstij un tautai tik svarīgie tēli un pati brīvības statuja grimst tumsā. Tieši tādēļ ar izgaismošanas ideju klajā nāca bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers. Šobrīd Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds strādā pie gaismas skicēm, kas drīzumā varētu tikt nodotas sabiedriskajai apspriešanai.
Siguldā piemin Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Žani Ķinci
Katru gadu, kad tūkstošiem svecīšu liesmu sildīja Brīvības cīņās kritušos Rīgas Brāļu kapos, tikai dažas liesmiņas tika iedegtas pie vēl kāda varoņa kapa. Siguldas kapos ir apglabāts virsleitnants Žanis Ķincis, kurš Brīvības cīņās zaudēja redzi. Visu atlikušo mūžu dzīvodams tumsā, viņš turpināja būt patriots.
Levits: Nepaliksim malā, kad jāiestājas par Latviju
Atzīmējot Lāčplēša dienu un atceroties latviešu spēku uzvaru pār Bermontu, mēs varam iedvesmoties no to dienu notikumiem un pārliecības par savu spēku, pirms militārās parādes 11. novembrī sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Viņš arī aicināja nekad nepalikt malā, kad jāiestājas par Latviju.
Skolēni Tīreļpurvā izzina Pirmā pasaules kara vēsturi (precizēts)
1919. gads bija varonības gads. Neatkarības karu palīdzēja izcīnīt pavisam jauni zēni, kuri bija tikpat jauni kā šodienas vidusskolas jaunieši, kas šajās dienās dodas uz Tīreļpurvu - lai izstaigātu vēsturisko kauju vietas, iejustos karavīru ādā un izprastu Lāčplēša dienas nozīmi.   
Jaunākie
Interesanti