Latvijā
CVK saņēmusi kopumā 4 sūdzības par Rīgas domes vēlēšanām
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) saņēmusi četras sūdzības par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu iznākumu. Tās iesniegusi Latvijas Krievu savienība (LKS), partijas "Jaunā Saskaņa" un "Alternative", kā arī divi kandidāti no "Saskaņas" saraksta. Trešdien, 2. septembrī, līdz pusnaktij CVK gaidīs vēl kādus līdzīgus iesniegumus un ceturtdien, 3. septembrī, lems, kā rīkoties tālāk.
Kamēr Rīgas domē top koalīcija, pagaidu administrācija steigā reorganizē izpildvaru
Partiju apvienības “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” mēra amata kandidāta Mārtiņa Staķa vadībā Rīgas domē šodien turpinājās sarunas par veidojamo koalīciju, kas iecerēta no četrām iepriekš opozīcijā strādājušajām frakcijām. Par vicemēru varētu kļūt "Jaunās Vienotības" Rīgas saraksta līderis Vilnis Ķirsis, bet par citām atbildības jomām un sadalāmajiem amatiem pašlaik vēl konkrētības nav. Tikmēr izpildvarā gan sagaidāmas būtiskas izmaiņas, turklāt, iespējams, vēl pirms jaunā sasaukuma darba sākuma.
FOTO: Atjaunota Jūrmalas šoseja - sešas minūtes Rietumos
Amatpersonu, būvnieku un pašvaldību pārstāvju klātbūtnē trešdien svinīgi atklāts autoceļa posms ar visaugstāko satiksmes intensitāti valstī – Jūrmalas šosejas (A10) posms no Rīgas robežas līdz pieejām Jūrmalas caurlaižu punktam (13,41.-19,25. km), satiksmes intensitāte tajā pērn sasniedza 48 540 transporta vienības diennaktī, informēja “Latvijas Valsts ceļi''.
Piešķir 2,27 miljonus eiro samaksai par jūnijā veiktajiem Covid-19 testiem
Ministru kabinets trešdien atbalstīja 2,27 miljonu eiro piešķiršanu veselības nozarei, lai segtu izdevumus par Covid-19 laboratorisko izmeklējumu veikšanu jūnijā. Jau sākotnējais valdības lēmums piešķirt finansējumu Covid-19 testu veikšanai, ļāvis Latvijā nodrošināt testēšanu ikvienam, kuram ir aizdomas par inficēšanos.
LM piloprojektā plāno ieviest ģimenes asistenta pakalpojumu
Labklājības ministrija (LM) pašlaik strādā pie pilotprojekta, lai ieviestu ģimenes asistenta pakalpojumu. To Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina LM Sociālo pakalpojumu departamenta direktors Aldis Dūdiņš, runājot par to, kā valsts varētu palīdzēt ģimenēm ar tā saucamajiem problēmbērniem.
Valsts galvenais infektologs: Augstskolu darbība klātienē – liels Covid-19 risks
Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis paudis bažas, ka Covid-19 uzliesmojumu varētu veicināt mācību atsākšanās. Viņš īpaši izceļ tieši augstskolas, jo studenti ne tikai kopā mācās, bet ir aktīvi sabiedriskajā dzīvē, kopā atpūšoties, kā arī dejojot augstskolu deju ansambļos, dziedot koros un kopīgi darbojoties dažādos pulciņos.
VK: Iekšlietu ministrija ārkārtējā situācijā naudu tērējusi prātīgāk, taču arī necaurspīdīgi
Vērtējot, kā Covid-19 pārvarēšanai piešķirto naudu tērējusi Iekšlietu ministrija, Valsts kontrole norādījusi uz lēmumu necaurspīdīgumu. Vienlaikus gan Iekšlietu ministrija ārkārtējā situācijā naudu esot tērējusi prātīgāk nekā citas ministrijas - iepirkums objektīvu iemeslu dēļ bija jāveic ātri un dažās dienās, bet atšķirībā no citām ministrijām iekšlietās bija tā sauktais četru acu princips, proti, bija vajadzīgs ministra saskaņojums.
Jaunākie
Interesanti