Latvijā
Zemkopības ministrija meklēs, kā «noturēt zemi mūsu pilsoņiem»
Eiropas Savienības (ES) Tiesa nolēmusi, ka prasība zināt latviešu valodu lauksaimniecības zemes pircējiem neatbilst Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai par pakalpojumiem iekšējā tirgū. Zemkopības ministrija negrasoties tik viegli padoties, lai gan sola likumu labot.
Partiju reitingus ārkārtējā situācija nav cēlusi
Ārkārtējā situācija politisko partiju popularitāti nav cēlusi. Tā liecina pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma maija nogalē veiktā SKDS iedzīvotāju aptauja par vēlētāju izvēli gadījumā, ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas. Gandrīz puse aptaujāto arī atzina, ka vai nu nezina, par ko balsot, vai arī vēlēšanās nepiedalītos.
Saasinās nesaskaņas starp finanšu ministru un VID ģenerāldirektori
Arvien vairāk saasinās nesaskaņas starp finanšu ministru Jāni Reiru ("Jaunā Vienotība") un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi. Reirs asi kritizē VID vadītāju par mēģinājumiem noklusēt sabiedrībai dienesta darbinieku pārkāpumus. Jaunzeme ministra pārmetumus noraida un uzsver, ka VID iekšējās disciplīnas uzlabošanā paveikusi tik daudz kā neviens. 
Valmieras pansionāts mazina karantīnas ierobežojumus
Lai arī ārkārtējā situācija ir atcelta un ierobežojumi mīkstināti, karantīna joprojām ir noteikta sociālās aprūpes iestādēs. Tomēr arī tajās lēnām un pakāpeniski atgriežas ierastās ikdienas vēsmas. Tā arī Valmieras pansionāts no šīs nedēļas atsāk pieņemt sūtījumus klientiem, bet no nākamās nedēļas seniori uz neilgu brīdi varēs satikt savus tuviniekus.
Onkoloģijas centrā neatnākušo pacientu skaitu izdevies samazināt līdz 3%
Laiks, lai pēc katra pacienta dezinficētu virsmas un vēdinātu telpas, licis krietni mainīt darba organizāciju Latvijas Onkoloģijas centrā. Tagad magnētiskās rezonanses aparatūra tiek darbināta līdz pat astoņiem vakarā. Un rudenī, iespējams, izmeklējumus veiks arī sestdienās. Turklāt katram, kurš pieteicies izmeklējumam, tagad iepriekš piezvana. Tādējādi to pacientu skaitu, kuri ir pieteikušies izmeklējumam, bet neatnāk, izdevies samazināt septiņas reizes.
Konsolidētās TV skatītākais kanāls maijā – LTV1
Konsolidētās TV skatītākais kanāls maijā bija LTV1, kuram veltīti 10,3% no kopējā TV skatīšanās laika. Otrs skatītākais kanāls bija TV3, kura skatīšanās laika daļa bija 10%. Savukārt trešais skatītākais maijā bija kanāls PBK ar skatīšanās laika daļu 8,5%, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" dati.
Maskas ir, bet daudzi lieto nepareizi. Kādus riskus tas rada?
Obligāto prasību sabiedriskajā transportā lietot sejas maskas Rīgā ievēro tikai daļa pasažieru, novēroja Latvijas Radio. Starp tiem ir samērā daudz cilvēku, kuri tās lieto nepareizi, piemēram, novelkot zem deguna vai izvelkot no bikšu kabatas. Viens no iemesliem tam – karstums.
Trim baļķvedējiem par masas pārsniegšanu — kopumā 2800 eiro sods
Valsts policija (VP) ceturtdien, 11. jūnijā, Rīgas apkārtnē veiktās faktiskās masas kontrolē pārbaudīja vairākas kravas automašīnas, no kurām trim baļķvedējiem konstatēts pārkāpums. Par pieļaujamās faktiskās masas pārsniegšanu transportlīdzekļa vadītājiem un pārvadātājam piemērots naudas sods kopumā 2800 eiro apmērā, informēja VP.
Kustības «Paliec mājās» sauklis turpmāk būs «viegli palīdzēt»
Brīvprātīgo kustība "Paliec mājās", kas sākotnēji tika veidota kā palīdzības tīkls Covid-19 krīzes situācijā nonākušajiem, tai skaitā nodrošinot pārtikas piegādes pašizolācijā vai karantīnā esošajiem līdzcilvēkiem, turpinās darbu arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas. Kustības jaunais sauklis būs "viegli palīdzēt", LTV raidījumā "Rīta panorāma" atklāja kustības pārstāve Inese Vaivare.
Inčukalnieši ceļ trauksmi par darbiem gudrona dīķu teritorijā; VVD sola veikt pārbaudi
Inčukalna novada iedzīvotāji satraucas par situāciju Inčukalna gudrona dīķu teritorijā – šajā apkaimē esot aizdomīgas ķīmisku vielu smakas un nokaltušas daudzas priedes. Tāpat iedzīvotājiem ir bažas par dzeramā ūdens kvalitāti, kā arī gruntsūdeņu un Gaujas piesārņojumu. Iedzīvotāji vērsušies Valsts vides dienestā (VVD), kas sola veikt pārbaudi šajā teritorijā.
«KPV LV» startēs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās
Partijas “KPV LV” valde nolēmusi, ka partija startēs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās un uzsākusi aktīvu gatavošanos, lai jau jūlijā iesniegtu kandidātu sarakstu un izvēlētos saraksta līderi un partijas virzīto Rīgas mēra kandidātu, paziņojumā medijiem informēja “KPV LV”.
Lauksaimniekiem skolēni ir atspaids sezonālajos darbos; NVA aicina vēl pieteikt vakances
Skolēnu vasaras nodarbinātības programmā uzņēmēji pieteikuši vairāk nekā 3000 vakances. Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) dažādu nozaru uzņēmumu pieteikumus vēl izvērtēs, taču aicina darba devējus vēl līdz pirmdienai iesūtīt vakances. Gan NVA eksperti, gan, piemēram, zemnieki norāda, ka skolēni var būt arī labs papildspēks sezonālajos darbos, kur vienmēr pietrūkst darbaroku.
«Augstsprieguma tīkls»: Elektrības pārrāvuma iemesls būs zināms nākamnedēļ
Iemesli, kādēļ otrdien, 9. jūnijā, bojāts kabelis, izraisot elektroapgādes pārrāvumu un uz laiku atstājot bez elektrības visu Daugavas labo krastu Rīgā un vēl vairākas pilsētas, varētu būt zināmi nākamās nedēļas beigās, intervijā Latvijas Radio atklāja AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) valdes priekšsēdētājs Varis Boks.
Jaunākie
Interesanti