Latvijā
Pēc Covid-19 atklāšanas vienā no Liepājas sociālajām mājām karantīna
Šonedēļ vienā no Liepājas sociālajām dzīvojamām mājām tika konstatēts viens saslimšanas gadījums ar Covid-19. Pirmā stāva iemītniekiem noteikta karantīna. Lai nodrošinātu to, ka ēkā neiekļūst nepiederošas personas vai no tās neiziet kāds no karantīnā esošajiem iedzīvotājiem, to uzrauga valsts un pašvaldības policiju darbinieki.
Modernizēs Terehovas robežkontroles punktu
Trīsarpus gados, ieguldot 2,5 miljonus eiro, tiks attīstīta un uzlabota robežkontroles punkta ''Terehova'' infrastruktūra. Tas tiks darīts, lai veicinātu ekonomisko noziegumu novēršanu un apkarošanu. Sadarbībā ar Valsts nekustamiem īpašumiem jau pirms četriem gadiem sākta robežkontroles punkta pārbūve, bet svarīgi šo modernizāciju arī turpināt.
VK: Pašvaldību IT saimniecību izpēte atklāj plašu darba lauku, gatavojoties pašvaldību reformai
Veicot 2019. gada saimnieciskā gada pārskata (SGP) revīziju, Valsts kontrole šoreiz īpaši pievērsās procesiem, kas saistās ar uzsākto administratīvi teritoriālo reformu (ATR). Tādēļ Valsts kontrole apkopoja informāciju par pašvaldību informācijas tehnoloģiju (IT) saimniecībām, kas var kalpot par pamatu lēmumu pieņemšanai jomas apvienošanas procesā. Situācijas izpētes laikā iegūtā informācija dos ieskatu vienā no daudzajām jomām, kurām nepieciešama īpaša uzmanība, gatavojoties darbam pēc pašvaldību reformas.
Valsts kontrole: Jānoskaidro, cik starptautisko organizāciju dalībvalsts ir Latvija un kādas ir saistības
Latvijas dalība starptautiskajās organizācijās primāri ir saistīta ar mūsu valsts ārpolitisko mērķu īstenošanu un starptautisko sadarbību dažādās nozarēs. Taču svarīgi atcerēties, ka šāda dalība nozīmē arī attiecīgus valsts budžeta izdevumus biedru naudām, dalības maksām un dažādām citām iemaksām, kā arī citas saistības. Tādēļ Valsts kontrole aicina izstrādāt kārtību saistību izvērtēšanai pirms Latvijas iestāšanās starptautiskajās organizācijās, šīs saistības uzrādīt saimnieciskā gada pārskatā (SGP), kā arī nodrošināt apkopotas informācijas pieejamību par visām starptautiskajām organizācijām, kurās Latvija ir dalībvalsts.
Valsts kontrole: Izdienas pensiju politika ir netaisnīga pret vecuma pensiju saņēmējiem
Izdienas pensiju politika Latvijā nav sakārtota, tā neatbilst pensiju politikas būtībai un ir netaisnīga pret vecuma pensiju saņēmējiem, revīzijā par valsts saimnieciskā gada pārskatu secinājusi Valsts kontrole (VK), kas aplēsusi, ka desmit gadu laikā izdienas pensijām izmaksājamā summa gandrīz dubultojusies un augusi par 32,5 miljoniem eiro.
Valsts kontrole aicina pārskatīt pabalstus bijušajiem pašvaldību vadītājiem
Bijušie pašvaldību domes priekšsēdētāji un to algotie vietnieki šobrīd, zaudējot amatu, ik mēnesi var pretendēt uz pabalstu divu minimālo mēnešalgu apmērā. To var saņemt amatpersonas, kuras ir bijušas amatos vismaz 2 sasaukumus, ir pirmspensijas vecumā vai sasniegušas pensijas vecumu un nav nodarbinātas. Valsts kontrole apšauba, ka šāds atbalsts un tam paredzētā finansējuma izlietojums ir efektīvs un rada vienlīdzīgu attieksmi pret citām vietvaru amatpersonām. 
Lemj ieviest ieceļotāju e-anketēšanu Covid-19 ierobežošanai
Lai veiksmīgāk uzraudzītu tos, kuriem Covid-19 dēļ jāatrodas pašizolācijā vai karantīnā, tiks izmantota elektroniska personu uzraudzības informācijas sistēma, savukārt individuālos līdzekļus varēs iepirkt paātrinātā kārtībā, liecina Saeimas ceturtdien pieņemtie grozījumi "Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā".
Jaunākie
Interesanti