Latvijā
Izmēģina tehnoloģiju, lai novērstu sadursmes ar dzīvniekiem
Rudenī un ziemā, kad ātri iestājas tumsa, uz ceļiem biežāk notiek sadursmes ar meža dzīvniekiem. Lai mazinātu šādus ceļu satiksmes negadījumus, uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” izmēģina jaunu tehnoloģiju vietās, kur biežāk tiek notriekti dzīvnieki. Tur izvietotas ierīces, kas meža dzīvniekus atbaida no ceļa.
«Diagnoze – vēzis»: Kā uzlabot ģimenes ārstu darbu?
Kā uzlabot ģimenes ārstu darbu, lai jau primārās veselības aprūpes līmenī iespējami biežāk pamanītu un atklātu vēzi tā agrīnajās stadijās? Pētījuma  “Diagnoze - vēzis” publikācijās jau stāstīts, cik atšķirīgi ir ģimenes ārstu panākumi vēža ''ķeršanā'' - kāda ārste no Liepājas to spējusi pamanīt 18 saviem pacientiem, cita 17, bet daudzi neatklāj nevienu.
Bauskas Valsts ģimnāzijā sāk vērienīgus remondarbus
Pirms nepilniem diviem gadiem Bauskas Valsts ģimnāzijas ēkai tika pabeigti siltināšanas darbi,  ar kuru veikšanu mācību iestādei nācās sadzīvot vairākus gadus. Šonedēļ skolā atkal uzsākti remontdarbi. Nepārtraucot mācību darbu, divdesmit trīs mēnešu laikā izremontētas tikšot 32 mācību klases, gaiteņi, kā arī atjaunoti inženiertīkli un veikti daudzi citi darbi 1,5 miljonu eiro vērtībā.
Stradiņa slimnīcas insulta vienība svin 10 gadus. Kā tā strādā?
Šomēnes savas  pastāvēšanas desmito gadadienu atzīmē Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas insulta vienība. Tā ir plaša komanda, kuras uzdevums ir nodrošināt iespējami operatīvu un kvalitatīvu palīdzību pacientiem, kas saslimuši ar insultu. Stradiņa slimnīcas komandai tas izdodas labi – jau vairākkārt ir saņemti starptautiski izcilības atzinumi komandas darbam. Kā strādā Stradiņa slimnīcas insulta vienība, un kas ir tās izcili novērtētā darba pamatā?
Pedagogi gatavi radikāliem protestiem, ja pavasarī naudu algām neatradīs
Latvijas skolu pedagogi šogad vēl nestreikos – tā ceturtdien, 24. oktobrī, nolēma Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome. Bet, ja pavasarī politiķi neatradīs naudu algu palielinājumam no septembra, tad protesti varētu būt radikāli, pieļauj arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.
Saeimā sāk skatīt novadu reformu
Saeimas deputātu vairākums ceturtdien nodeva skatīšanai Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā valdības virzīto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu.Tā ir pamatā administratīvi teritoriālajai reformai, ko plānots īstenot līdz 2021. gadam.
Viena parādnieka dēļ māja bez apkures: namu pārvaldnieks vainu meklē likumdevējā
Lai gan lielākajā daļā no desmit daudzdzīvokļu mājām, kam šajā apkures sezonā nākas salt, vainīgs ir viens vai pāris parādnieku, lielākais namu apsaimniekotājs «Rīgas namu pārvaldnieks» nonākšanā līdz tādai problēmai savu vainu neredz. Uzņēmums vaino likumdevēja darbu, kas pieļaujot, ka, piemēram, Rīgā parādu piedziņas lietas par 20 miljoniem eiro guļot tiesu izpildītāju atvilktnēs, jo no parādniekiem neesot ko piedzīt.
Augstākā vēža saslimstība Latvijā – Kurzemē
Vidēji četri cilvēki katru dienu Kurzemē pirmoreiz saskaras ar diagnozi – vēzis, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. Lai arī šis rādītājs nav augstākais valstī, jo, piemēram, Rīgā katru dienu vidēji 10 cilvēki uzzina, ka priekšā cīņa ar ļaundabīgu audzēju, Kurzemes reģions ir ar visaugstāko onkoloģisko saslimšanu gadījumu īpatsvaru uz 100 000 iedzīvotājiem.
Jaunākie
Interesanti