Latvijā
AT noraida «Rīgas siltuma» sūdzību strīdā par RNP siltumtīklu apkopes iepirkumu
Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 10. jūlijā noraidīja AS “Rīgas siltums” kasācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru atstāts spēkā Iepirkumu uzraudzības biroja pieņemtais lēmums izsludinātajā atklātajā konkursā par siltumapgādes sistēmas tehnisko apkopi, informēja Augstākajā tiesā.
Uz autoceļa Tukums–Ķesterciems labo virsmas apstrādes darbu brāķi
Uz autoceļa Tukums–Ķesterciems–Mērsrags–Kolka (P131) posmā no krustojuma ar autoceļu Cērkste–Rauda (V1482) līdz Lāčupītei (3,75.-8,20. km) piektdien 10. jūlijā, plānots uzsākt selektīvās virsmas apstrādes darbu. To norise būs atkarīga no laika apstākļiem. Darbu laikā satiksme posmā tiks regulēta ar luksoforu palīdzību un noteikts ātruma ierobežojums 30 km/h, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Epidemioloģe: Šonedēļ daudzus Covid-19 inficētos vieno izklaides dzīvesveids
Šonedēļ, kad vērojams Covid-19 jaunatklāto gadījumu skaita pieaugums, daudzi gadījumi saistīti ar trīs uzliesmojumiem izklaides vietās. Un šos inficētos iedzīvotājus vieno izklaides dzīvesveids, attālinātajā valdības sēdē piektdien, 10. jūlijā, sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa.
Pēc 10 gadiem amatā Ģenerālprokuratūru Kalnmeiers pamet bez pateicības vārdiem
Piektdien, 10. jūlijā, pēdējā darbdiena pēc divu piecgažu pilnvaru termiņa ir ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, ko jau pirmdien, 13. jūlijā, amatā nomainīs Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētājs Juris Stukāns. Pats Kalnmeiers uzskata, ka Ģenerālprokuratūru savam pēctecim atstāj labā stāvoklī. Līdz šim Kalnmeiers asāks izteikumos bijis vien ikgadējās atskaišu sanāksmēs, kur kritizējis vājo policijas izmeklēšanas darbu. Tomēr šī Saeimas sasaukuma laikā daudz kritizēts arī pats Kalnmeiers.
Sākušies būvdarbi uz autoceļa Valka–Vireši
Uz autoceļa Valka–Vireši (P23) posmā no Gaujienas līdz Vidzemes šosejai (A2) (40,329-48,107. km) Apes novadā sākas seguma atjaunošanas darbi, informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Mūžīgie bērni: Kas notiek pēc pilngadības sasniegšanas?
Kad "mūžīgie bērni" sasniedz pilngadību, valsts atbalsts viņiem samazinās. Pilngadīgo bērnu vecāku dzīvē nekas nemainās, jo aprūpe ir jāturpina. Dienas centri un grupu dzīvokļi var dot risinājumu, tomēr to nav pietiekami daudz.  Latvijā arī tikpat kā nav nekādu pakalpojumu tiem “mūžīgajiem bērniem”, kas sasnieguši 18 gadu vecumu.
IZM rosinās noteikt, ka vecākiem jānodrošina skolēnam ierīce ar interneta pieslēgumu
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavo izmaiņas Izglītības likumā, kas noteiktu, ka attālināta mācīšanās ar viedierīču palīdzību turpmāk būtu viena no klātienes mācību formām, kā arī paredzēs, ka ierīce ar interneta pieslēgumu ir viens no individuālajiem mācību piederumiem, ko skolēnam nodrošina ģimene, vēsta pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".
Liepājā remontē pērn rekonstruēto Tramvaja tiltu
Lai gan tikai pērn tika pabeigta Liepājas tramvaja sliežu ceļa un tam piegulošās teritorijas rekonstrukcija uz Tramvaja tilta, pašlaik nakts stundās atkal notiek tā remontdarbi! Būvnieks – SIA "Rīgas tilti" labo ap sliedēm ieklātajā asfaltā pamanītos defektus. Būvdarbu pasūtītāju – uzņēmumu “Liepājas tramvajs” un Liepājas pašvaldību – nepilnības nesen ekspluatācijā nodotajā objektā neuztrauc, jo spēkā ir līgumā iekļautā piecu gadu garantija. Līdz ar to visas remontdarbu izmaksas vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā segs būvnieki.
Vecāki Dobelē cīnās par bērnu uzņemšanu ģimnāzijā
Gandrīz puse no visiem Dobeles novada sesto klašu beidzējiem šoruden vēlas mācības turpināt Dobeles Valsts ģimnāzijā. Uzņemšanā aiz svītras palikuši 44 pretendenti. Galvenokārt nevis tāpēc, ka sekmju līmenis neatbilstu Valsts ģimnāzijas kritērijiem, bet gan tāpēc, ka pašvaldība nevēlas atvērt trešo septīto klasi.
Jaunākie
Interesanti