Latvijā
Pērn nojaukti 19 valstij piederoši grausti, pārdoti – 76
Valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pagājušajā gadā samazināja valstij piederošo vidi degradējošo objektu skaitu par 95 objektiem – nojauktas 19 būves, pārdoti 76 objekti 34 adresēs, dodot iespēju šo teritoriju jaunai attīstītībai. Vairāki īpašumi pērn atjaunoti un degradējošo būvju statusi atcelti, informēja VNĪ.
Rīga nevar pierunāt domniekus iedziļināties budžetā; citviet mērus par budžeta slēpšanu bar ministrs
Piektdien Rīgas domes Finanšu komiteja ir plānojusi galīgajā versijā skatīt galvaspilsētas šā gada budžeta dokumentu. Šī ar naudas maka vētīšanu ir vēl nepieredzēta situācija – no vienas puses, mērs iet demokrātisku ceļu un budžetu domniekiem ir ļāvis apspriest plaši un ilgi, bet, no otras puses, gan opozīcija, gan pajukušās koalīcijas partneri miljarda eiro lielajos tēriņos nemaz negrib iedziļināties. Arī citās pašvaldības budžetu pieņemšanas lietas pavada skaļi skandāli, liekot pat nozares ministram rokās ņemt siksnu.
Daugavpils novadā gadā izzūd vesels pagasts
Latvijā pērn bija zemākais dzimstības līmenis pēdējo desmitgažu laikā. 2019. gadā valstī kopumā piedzima 18 589 mazuļi, un tas ir gandrīz par 4% mazāk nekā 2018.  gadā. Piemēram, Daugavpils novadā pērn deklarēti par 700 iedzīvotāju mazāk nekā gadu iepriekš. Būtībā, novadā iedzīvotāju skaita ziņā izzudis vesels pagasts. Līdzīga aina arī mazākos Latgales novados.
Zakatistovs: Jādod ceļš jaunajiem «KPV LV» līderiem
Lielu ietekmi uz partiju "KPV LV" atstāja Artusa Kaimiņa un Alda Gobzema savstarpējie konflikti, bet tagad ir nepieciešams distancēties no Kaimiņa, kā arī dot iespēju jaunajiem politiskā spēka līderiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Tieša runa" sacīja "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs.
Zemes īpašnieku un dzīvokļu īpašnieku strīds saasinās
Likuma roba radīts haoss - tā raksturojama situācija, kas izveidojusies pēc piespiedu zemes nomas regulējuma atcelšanas. Kamēr ierēdņi vēl domā, ar ko Satversmes tiesas izbrāķēto likumu aizvietot, dzīvokļu un zemes īpašniekiem par nomas maksas lielumu jāvienojas pašiem.  
VARAM kritizē Ķekavas novada budžeta pieņemšanu naktī
Šajās nedēļās vairākums Latvijas pašvaldību pieņem jaunos budžetus. Tas parasti vietvarām ir saspringts un diskusijām bagāts brīdis. Taču reti kur budžeta pieņemšana raisījusi tādas kaislības kā Ķekavā, kas šogad plānotos 46 miljonus eiro sadalīja lielā steigā un tumsas aizsegā. Gan opozīcija, gan pašvaldības pārraugošā ministrija uzskata – šādā veidā pārkāpti labas pārvaldības principi. 
Jelgavā mainīs līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem
Jelgavas privāto pirmsskolas iestāžu sagatavošanas grupas audzēkņiem plāno samazināt pašvaldības līdzfinansējumu. Sākotnēji tas bija iecerēts jau no janvāra, tomēr pēdējā brīdī uzdots esošo finansējuma apmēru saglabāt līdz 1. jūnijam. Pašvaldības speciālistiem jāizstrādā arī izglītības kvalitātes vadlīnijas, pēc kurām turpmāk tiks noteikts līdzfinansējuma apjoms. 
Koalīcija nevienojas par kandidātiem uz amatiem NEPLP; būs balsojums Saeimas komisijā
Koalīcija pagaidām nevienojas par kandidātiem uz diviem vakantajiem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem. Atbildīgā  komisija no visiem pretendentiem uz diviem amatiem visaugstāk novērtēja četrus kandidātus – žurnālistus Ievu Kalderausku un Jāni Eglīti, publicistu un filozofu Ilmāru Šlāpinu, bijušo Kultūras ministrijas mediju politikas nodaļas vadītāju un partijas “Progresīvie” biedru Robertu Putni.
Apcietina vienu «ABLV Bank» lietā aizturēto
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai bija nepieciešama aptuveni stunda, lai apmierinātu prokuratūras prasību un vienam no “ABLV Bank” lietā aizturētajiem kā drošības līdzekli piemērotu apcietinājumu.
Jaunākie
Interesanti