Latvijā
Jelgavas skolotāji iepazīst jaunos izaicinājumus
Lai labāk sagatavotos pārmaiņām, pārejot uz kompetenču pieeju izglītības satura apguvē, Jelgavas latviešu valodas, svešvalodu, kā arī sociālo zinību un ekonomikas skolotāji šodien piedalījās atklātajā stundā.
Jaunajā mācību gadā skolās pastiprinātu uzmanību pievērsīs tehnoloģijām un datorikai
Jau pēc nedēļas sāksies jaunais mācību gads, kas šoreiz aizritēs tehnoloģiju un datorikas zīmē. Latvijas skolēni, sasniedzot augstus rezultātus olimpiādēs, ir apliecinājuši savas zināšanas un prasmes šajā jomā. Šis mācību gads datorikas skolotājiem sākās jau pirmdien, 26.augustā, ar īpašu konferenci, kurā tie tika iepazīstināti ar materiāliem datorikas un programmēšanas pamatu apguvei skolās. Kā šī ievirze ietekmēs skolotāju ikdienu un kā šo mācību gadu izjutīs jaunieši?
LU prasa tiesai likt valdībai rektora amatā apstiprināt Muižnieku
Latvijas Universitāte (LU) pirmdien, 26. augustā vērsusies Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu pret Latvijas Republiku ar atbildētāja pusē pieaicinātātajām iestādēm Ministru kabinetu un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) par labvēlīga administratīvā akta izdošanu - apstiprināt LU rektora amatā Indriķi Muižnieku, paziņojumā presei norāda LU.
Nav skaidrības, kurš būs Lemberga jaunais pamata advokāts
Rīgas apgabaltiesā, turpinot skatīt smagos noziegumos apsūdzētā no Ventspils mēra amata pienākumiem atstādinātā Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") krimināllietu, pirmdien, 26.augustā vēl netika viesta skaidrība, kurš būs Lemberga jaunais pamata advokāts šajā procesā.
«Pilsēta cilvēkiem» rosina samazināt braukšanas ātrumu Rīgas centrā
Lai risinātu jautājumu par elektrisko skrejriteņu un velosipēdu pārvietošanos pa ietvi neatbilstošā ātrumā, varētu ierobežot atļauto ātrumu ne tikai uz ietves, bet arī brauktuves, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" rosināja organizācijas "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvis Māris Jonovs.
Asinsdonoru centrā trūkst 0 rēzus negatīvās asinsgrupas asinis
Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina iedzīvotājus papildināt asins krājumu. Tiek gaidīti visu asinsgrupu donori, tomēr īpaši svarīgi papildināt ir 0 rēzus negatīvās asinsgrupas krājumus. To iespējams izdarīt trīs vietās Rīgā, kā arī asinsdonoru centra izbraukuma vizītēs.
Skolu Zvaigžņu reitinga līdere – Rīgas Valsts 1.ģimnāzija
Ata Kronvalda fonda skolu Zvaigžņu reitingā, kurā ņem vērā skolēnu sasniegumus dažāda veida starptautiskajās olimpiādēs gada laikā - no 2018.gada 1.jūnija līdz 2019.gada 1.jūnijam, pirmajā vietā ierindojās Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, informēja fonds.
Rēzekniešu apšaubītā balsojumā pilsētniekiem jāizvēlas sabiedriskā transporta maršrutu tīkls
Jūlijā Rēzeknes sabiedriskajā transportā tika ieviesta jauna maršrutu tīkla shēma, kas darbojās pēc metro principa. Pasažieriem, lai nokļūtu līdz centram no attālākām pilsētās vietām, maršrutos nākas pārsēsties uz citu autobusu. Lai gan Rēzeknes pilsētas domes vadība jauno sistēmu vērtē pozitīvi, tomēr, ņemot vērā daudzos iedzīvotāju iebildumus, šobrīd tiek rīkota iedzīvotāju aptauja, kurā var balsot par jauno vai veco shēmu. Balsošanu gan iedzīvotāji neuztver nopietni.
Bērzciemā niedru pļaušana traucē zvejniekiem
Engures novada Bērzciemā uzsākta niedru pļaušana. Darbi notiek Vides aizsardzības fonda projektā pēc dažu vietējo iedzīvotāju iniciatīvas, ko atbalstījusi pašvaldība. Tikmēr zvejniekiem tas izraisījis lielas neērtības un pat dīkstāvi.
Nodegušā Siguļu koka dievnama draudze cels jaunu baznīcu Carnikavā
Pēc vēsturiskā Siguļu koka dievnama nodegšanas draudze jau divus gadus pulcējas un notur dievkalpojumus Carnikavas novada centrā, blakus Svētku laukumam, netālu no gājēju tilta pār Gauju. Tur iecerēts celt jaunu baznīcu, informēja Ādažu evaņģēliski luteriskās draudze.
Jaunākie
Interesanti